Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1486   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 11/11/2016 - 15:45

Παρέλαβα χθες 128 jet black 7 plus . Τελετουργικο ανοιγματος να ακους τη ζελατινα κλπ :blush:  το θαυμασα για λιγο απιιιστευτο χρωμα βεβαια πριν βγαλεις καν ζελατινα δαχτυλιες. Μετα  για πρωτη φορα εβαλα γυαλι. Προσπαθησα να βγαλω τη ζελατινα και να βαλω καπακι το γυαλι για να ναι πεντακαθαρο. Ε ποτε χαχαχα 3 βαλε βγαλε και τελικα κρατησε τριχουλες και ενα μικρο hallo effect εκει που την επιανα για να την ανασηκωσω. Προς το παρον μενει ετσι και αν χειροτερευσει ή δε μ αρεσει θα βαλω τη δευτερη πιο προσεκτικα. Επιπλεον μπηκε στη spigen neo hybrid.Το κουμπι απιστευτο στην αρχη δε καταφερνα παντα να το πατησω και τελικα εβαλα την αντιδραση μολις στο 1ο βαθμο. Πολυ καλυτερη αισθηση σε σχεση με το μηχανικο. Ταχυτητα δε μπορω να πω κατι μου φανηκε μερα με νυχτα καθοτι δυο μηνες τωρα ημουν με ενα 4αρι. Οπως και τα χρωματα μου φανηκαν πιο ζωηρα αλλα ξαναλεω ισως ειναι η εμπειρια που ειχα με το 4αρι. Σιγουρα στο μεγιστο εχει διαφορα στη φωτεινοτητα. Καμερα το ζουμ με εντυπωσιασε σε καποιες φωτο που τραβηξα απο το μπαλκονι ενω το πορτραιτο δε το δοκιμασα ακομα. Ηχος πολυ δυαντος και καθαρος απλα παρατητηρησα οτι συντονιζει με την οθονη οσο ανεβαινει η ενταση. Αν πχ παιζεις ενα παιχνιδι fps το νιωθεις στα δαχτυλα σα μπασο. Μπαταρια θα δουμε απο βδομαδα. Hissing δε παρατηρησα και δε το  ψαχνω. Βεβαια δε τραβηξα καποιο βιντεο ακομα, αν εχω θεμα εκει θα ασχοληθω. Τo ios 10 μαρεσει περισσοτερο ειδικα τα widgets πολυ χρησιμα. Επισης εχω την εντυπωση οτι τα αποτυπωμα διαβαζεται πιο γρηγορα και σε "ποιο" περιεργες συνθηκες. Τελος ενθουσιαστηκα με τη siri  καταλαβαινει τις περισσοτερες φορες με τη μια και να φανταστειτε την ειχα στα αγγλικα βρετανιας και οχι αμερικης που βαζω συνηθως.Ειδικη μνεια αξιζει στο hey siri δωματιο μακρια και απανταει τελος το ψαξιμο σε καναπεδες κλπ διχως αυριο επειδη ισως ηταν στο αθορυβο χαχαχα. Συμπερασμα? Το τελευταιο χρονο ειχα 6s plus 5se το 4 αρι και τωρα αυτο. Θεωρω πως αξιζει για μενα σαν αναβαθμιση και τελικα αυτη η διαφορα στη μειωση του βαρους φαινεται οταν το κρατας ωρα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1487   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/11/2016 - 17:17

Έχει θέμα σε αυτό το Jet.

Μίλησε πάντως με InfoQuest να δείς τι θα σου πουν.


"You are holding it wrong."


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

Το κινητό είναι από την Αμερική. Δεν θα έχω θέμα έτσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1488   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/11/2016 - 17:23

Κανένα πρόβλημα.

Τον 1 χρόνο που δίνει ο κατασκευαστής τον έχεις κανονικά εδώ.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1489   ntemek

ntemek

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/11/2016 - 19:00

Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ εδώ και δυο μέρες iphone7 plus 128. Όλα τέλεια με το κινητό. Σήμερα μου ήρθε να δοκιμάσω να τραβήξω video σε όλες τις αναλύσεις και παρατήρησα τον ήχο που πέρα μέσα στην κάμερα. Όντως υπάρχει. Αλλά επίσης παρατήρησα και ότι ο ίδιος ήχος υπάρχει και στο iPad Air 2 που έχω. ´ολα με IOS 10. Εσείς τι κάνατε? Το πήγατε για αντικατάσταση ;

#1490   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2016 - 19:14

Έχει θέμα σε αυτό το Jet.

Μίλησε πάντως με InfoQuest να δείς τι θα σου πουν.


"You are holding it wrong."


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

εδω πως να μην σου κανω Like?? :D 



#1491   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/11/2016 - 20:04

Πρώτη πλήρη φόρτιση.
Εντάξει καλούτσικη μπαταρία έχει το plus.

bb4a30d09d681879066e5e860c95c394.png
0794aae28f7aa936852071a94b6bdf69.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1492   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/11/2016 - 20:53

Και οι φωτογραφίες από το iPhone 7 matte black που έγιναν τα σημάδια.

53a82b1693f1fa4d5e487deffe59234e.jpg
e1a063514a4562439470a2a5daccfccf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όπως το φανταζόμουν. Ναι περνάει η σκόνη και γίνονται αυτές οι μ@@@ες δυστυχώς. Θέλει συχνό βάλε βγάλε η θήκη για καθάρισμα. Κάνε κίνηση ναι μπας και σας το αλλάξουν αν και η απάντηση που θα πάρετε θα είναι "this is normal" όπως τότε με το 5. Τραγικό όπως και να έχει. Βλέπω τις φωτό σου, είδα και του παιδιού με το jet black που εξαφανίζονται τα γράμματα και σιγά σιγά απομακρύνομαι από την ιδέα του να κάνω την αλλαγή με ένα από τα μαύρα και να μείνω με το ασημί που επέλεξα αρχικά... OCD είναι αυτό τι να κανείς...[emoji28][emoji53]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1493   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/11/2016 - 20:57

Όπως το φανταζόμουν. Ναι περνάει η σκόνη και γίνονται αυτές οι μ@@@ες δυστυχώς. Θέλει συχνό βάλε βγάλε η θήκη για καθάρισμα. Κάνε κίνηση ναι μπας και σας το αλλάξουν αν και η απάντηση που θα πάρετε θα είναι "this is normal" όπως τότε με το 5. Τραγικό όπως και να έχει. Βλέπω τις φωτό σου, είδα και του παιδιού με το jet black που εξαφανίζονται τα γράμματα και σιγά σιγά απομακρύνομαι από την ιδέα του να κάνω την αλλαγή με ένα από τα μαύρα και να μείνω με το ασημί που επέλεξα αρχικά... OCD είναι αυτό τι να κανείς...[emoji28][emoji53]
Δε με ενόχλησε πολύ τα γράμματα, εξάλλου θα βάλω και ζελατίνα γιατί οι μικρό γρατζουνιές κάνουν την εμφάνιση τους. Ξέρω ότι θα φύγουν. Αλλά όχι και με θήκη να σβήνουν!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1494   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/11/2016 - 21:14

Παιδια οσοι εχετε το 7 plus οσον αφορα την μπαταρια ειναι καλυτερο απ το 6s plus;

 είναι στα ιδια πάνω κάτω, είχα και το 6s+ 

Σίγουρα δεν θα πεις ότι άξιζε η αναβάθμιση για την μπαταρια



#1495   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2016 - 21:19

fcc63e9274a3ac3b94d035c6aa6f77b9.png

Αξειβως το ίδιο και εμένα.

#1496   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 11/11/2016 - 21:30

Καλησπέρα σε όλους. Σκεφτόμουν να πάρω το 7 plus αλλά απ' οτι είδα και στις φωτογραφίες των παιδιών, το μαύρο ματ και το μαύρο γυαλιστερό, γρατζουνιούνται με το παραμικρό. Το χρυσό και το ροζ χρυσό έχουν τα ίδια θέματα με τα μαύρα ή έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής;; 



#1497   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 11/11/2016 - 21:42

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα...
Το άνοιξα το μηχανάκι και πάω να κάνω επαναφορά από αντίγραφο που έχω στο ipad που είναι χτεσινό και μου λέει να εισάγω το Password για άλλο e-mail ενώ στο προηγούμενο βήμα έβαλα το δικό μου e-mail...

Καμια ιδέα;;;

#1498   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/11/2016 - 22:12

Καλησπέρα σε όλους. Σκεφτόμουν να πάρω το 7 plus αλλά απ' οτι είδα και στις φωτογραφίες των παιδιών, το μαύρο ματ και το μαύρο γυαλιστερό, γρατζουνιούνται με το παραμικρό. Το χρυσό και το ροζ χρυσό έχουν τα ίδια θέματα με τα μαύρα ή έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής;;


Ειδικά το μαύρο ματ δεν γρατζουνιέται με το παραμικρό.

1,5 μήνα χωρις θήκη και δεν εχει το παραμικρό.

Το οτι υπάρχουν μεμονομένα γεγονότα δεν το κάνει γενικό πρόβλημα.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#1499   K2LINOS

K2LINOS

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2016 - 23:14

Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ εδώ και δυο μέρες iphone7 plus 128. Όλα τέλεια με το κινητό. Σήμερα μου ήρθε να δοκιμάσω να τραβήξω video σε όλες τις αναλύσεις και παρατήρησα τον ήχο που πέρα μέσα στην κάμερα. Όντως υπάρχει. Αλλά επίσης παρατήρησα και ότι ο ίδιος ήχος υπάρχει και στο iPad Air 2 που έχω. ´ολα με IOS 10. Εσείς τι κάνατε? Το πήγατε για αντικατάσταση ;

Κουμπαρε πηγαινε σελιδα 89 δημοσιευση #1332.Αν κανει τον θρυβο του πρωτου βιντεο τοτε εχεις hissing...αν κανει το βουητο του δευτερου τοτε εισαι μια χαρα



#1500   ntemek

ntemek

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/11/2016 - 23:23

Κουμπαρε πηγαινε σελιδα 89 δημοσιευση #1332.Αν κανει τον θρυβο του πρωτου βιντεο τοτε εχεις hissing...αν κανει το βουητο του δευτερου τοτε εισαι μια χαρα


Σαν το δεύτερο τελικά. Σαν ήχος περιβάλλοντος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες