Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2056   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 19/12/2016 - 06:45

2ετια?

δηλαδη οποιο μοντελο και να παρω (και για verizon) παιζει κανονικα ευρωπη??

ευχαριστω!

Η 2ετία είναι για την εγγύηση η οποία είναι για 2 χρόνια αν είναι ευρωπαικό και 1 χρόνο αν είναι αμερικάνικο ..

 

Όσο για τα μοντελά αυτά που παίζουν. σίγουρα είναι αγορά από Apple Store Verizon - T-Mobile και με μια επιφύλαξη χωρίς σιγουριά της AT&T...

 

Και βέβαια τα Sim Free που είναι και αυτά διαθέσιμα ... 


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2057   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2016 - 11:28

Καλημέρα
Ας γράψω κι εγώ μια εμπειρία σχετικά με αγορά Iphone 7 σε περίπτωση που κάποιος το σκέφτεται για το αν αξίζει η μετάβαση από αλλά μοντέλα και κυρίως από 6s... Μπήκα λοιπόν σε σκέψεις για πρώτη φορά να μην κάνω την αλλαγή σε 7...και να μείνω με το 6s γιατί πίστευα πως δεν έχει και πολλά να μου προσφέρει το νέο μοντέλο... όμως...δεν κατάφερα να κρατηθώ τελικά όποτε ένα 7 jet black 128(φυσικά) έγινε δικό μου.
Το νέο χρωμα πραγματικά πολύ όμορφο! Θέλει προσοχή ειδικά για εμένα που προτιμώ να μην έχω θήκες αλλά από την άλλη το χαίρομαι κάθε μέρα (με λιιιιγο άγχος) αλλά πραγματικά είναι υπέροχο,όπως και όλα τα iPhone χωρίς προσθήκη αξεσουάρ...
και το ματ παρεμπίπτοντος πολύ όμορφο αλλά το jet black νομίζω είναι τελικά η επιτομή!
Τώρα,σαν διάφορες στην χρήση με το 6s...και το αν άξιζε.... Τα δυο ηχεία με εντυπωσίασαν...δεν το περίμενα. Εξαιρετική ποιότητα και είναι πολύ καλοδεχούμενη αλλαγή... Το νέο home πλήκτρο είναι επίσης εξαιρετικό και μετά από όχι περισσότερο από 10 κλικ αισθάνεσαι σα να ήταν έτσι από πάντα! Πολύ όμορφες επίσης η διαδράσεις του τηλεφώνου σε πολλές από τις λειτουργίες με τις μικρές δονήσεις του Taptic να δίνουν "ζωή" στο τηλέφωνο...(απορώ γιατί δεν πέρασε αυτό και στο 6s). Η αντοχή σε νερό (και σκόνη) περισσότερο ψυχολογική νομίζω είναι γιατί δεν φαντάζομαι να θέλει κάποιος να παρατήσει το τηλέφωνο του μέσα στις σκόνες και τα νερά (και κυρίως ένα jet black...χαχαχχα) αλλά οκ φυσικά υπάρχουν και τα ατυχήματα που απεύχομαι στον καθένα! Αν και έχω λίγο μπριζωθει να βγάλω κανα δυο υποβρύχιες φωτογραφίες!! :)
Κάτι άλλο που εμένα προσωπικά με ενθουσίασε σχεδόν είναι η μπαταρία...ναι ναι..δεν ξέρω έκατσε καλά το λειτουργικό; είναι όντως τόσο καλύτερη από το 6s η μπαταρία; έτυχε; (μπα!) πάντως στον ένα μήνα σχεδόν χρήσης η μπαταρία δείχνει εξαιρετική αντοχή και να πω πως η χρήση είναι αρκετά πιεστική από μέρους μου με όλα ανοιχτά πάντα...και με πολλά λεπτά (ώρες σχεδόν) ομιλία καθημερινά, η διαφορά που βλέπω είναι αρκετά μεγάλη από το 6s μου...
Σαν απόδοση τώρα επεξεργαστή καλοδεχούμενη φυσικά η οποία αλλαγή στα χαρτιά αλλά η αλήθεια είναι πως στην πράξη δεν είδα κάτι που να δικαιολογεί την μετάβαση...όλα δουλεύουν όπως και πριν , άντε λίγο πιο "άνετα" δηλαδή άψογα!
Επόμενος σταθμός η κάμερα. Ναι είναι καλύτερη. Από 6 σε 6 s εγώ προσωπικά δεν είδα μεγάλες διάφορες. Όμως από 6s σε 7 εγώ που είμαι "άσχετος" με το αντικείμενο θεωρητικά...κατάλαβα την διαφορά στην αναβάθμιση...και κυρίως στις βραδινές ή υπό φωτισμένες φωτογραφίες!
Συμπερασματικά...αν εμενα στο 6s μου...και δεν είχα την πολυτέλεια της αλλαγής δεν πιστεύω ότι θα έχανα κάτι φοβερό...όμως...είναι ο τρόπος που η apple δίνει κάποια χαρακτηριστικά που όταν τα δουλέψεις τα θέλεις...και δεν μπορείς να τα αποχωριστείς εύκολα! Συνεπώς σε καμία περίπτωση δεν το μετάνιωσα και είμαι σχεδόν σε αυτούς που τελικά θα υποστήριζαν την αλλαγή...λόγο και του νέου χρώματος που είναι λίγο σα να άλλαξε οριακά και το design...είναι ένα ακόμα τηλέφωνο που χαίρεσαι να κρατάς στα χέρια σου (και να ζαλίζεις τους συνφορουμιτες σου γράφοντας κατεβατά.... :). ) και να το δουλεύεις κάθε στιγμή! Αχ ρε apple... Αχ!

Καλές γιορτές σε όλους παιδιά!!

Τελευταία επεξεργασία από: aliask, 19/12/2016 - 11:31


#2058   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 11:35

Με γεια σου! Μια ερώτηση μόνο. Το 6s δεν έχει Taptic Engine; Τι διαφορά έχει στο 7;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2059   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2016 - 11:51

Έχει και το 6s βέβαια...(γιαυτο κι η απορία μου)
Απλά στο 7 έχουν προσθέσει κάποιες "διαδραστικές" λειτουργίες...που δουλεύουν αμφίδρομα ανάλογα του τι κάνει ο χρήστης στο τηλέφωνο...πχ. σβήσιμο ενός mail ή σμίκρυνση μιας φωτό...ή άνοιγμα των ειδοποιήσεων κτλ...που ενώ κανεις όλα αυτά αισθάνεσαι ένα μικρό "τικ" σαν ανταπόκριση από το τηλέφωνο...
Λογικά θα έχει να κάνει με την προσθήκη του home πλήκτρου και τον τρόπο λειτουργίας του...ή απλά το έδωσαν αυτό το χαρακτηριστικό μόνο στο 7 έτσι...για την διαφορά!

Τελευταία επεξεργασία από: aliask, 19/12/2016 - 11:51


#2060   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 12:02

Έχει και το 6s βέβαια...(γιαυτο κι η απορία μου)
Απλά στο 7 έχουν προσθέσει κάποιες "διαδραστικές" λειτουργίες...που δουλεύουν αμφίδρομα ανάλογα του τι κάνει ο χρήστης στο τηλέφωνο...πχ. σβήσιμο ενός mail ή σμίκρυνση μιας φωτό...ή άνοιγμα των ειδοποιήσεων κτλ...που ενώ κανεις όλα αυτά αισθάνεσαι ένα μικρό "τικ" σαν ανταπόκριση από το τηλέφωνο...
Λογικά θα έχει να κάνει με την προσθήκη του home πλήκτρου και τον τρόπο λειτουργίας του...ή απλά το έδωσαν αυτό το χαρακτηριστικό μόνο στο 7 έτσι...για την διαφορά!

Α δεν το ήξερα! Καλή φάση! Κάποιο λόγω θα έχει αν σκεφτείς ότι την αναβάθμισαν (και στο μέγεθος άλλαξε).


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2061   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2016 - 12:27

...ή απλά είναι από αυτά τα "φοβερά" futures που δίνει η apple σε κάθε νέα συσκευή έτσι για να διαφοροποιήσει κάπως το νέο μοντέλο! 😂

#2062   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 19/12/2016 - 15:04

Καλησπέρα σε όλους!!!
Λοιπόν έχω ξεμείνει με ένα 4s και ήρθε η ώρα να αλλάξω! Μου δίνουν με επιδότηση 6s plus 128gb 590 euro και το 7 το απλο τα 32gb 540 euro και το 128 660 euro! Εσείς τι μου προτείνετε? Εγώ να πω την αληθεια ήθελα το 7plus 128 αλλα 1080 δεν δίνω!



#2063   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 15:20

Καλησπέρα σε όλους!!!
Λοιπόν έχω ξεμείνει με ένα 4s και ήρθε η ώρα να αλλάξω! Μου δίνουν με επιδότηση 6s plus 128gb 590 euro και το 7 το απλο τα 32gb 540 euro και το 128 660 euro! Εσείς τι μου προτείνετε? Εγώ να πω την αληθεια ήθελα το 7plus 128 αλλα 1080 δεν δίνω!

Έκπτωση στο πάγιο και πάρε iPhone από Σκρουτζ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2064   petros1991

petros1991

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/12/2016 - 15:37

Καλησπέρα σε όλους!!!
Λοιπόν έχω ξεμείνει με ένα 4s και ήρθε η ώρα να αλλάξω! Μου δίνουν με επιδότηση 6s plus 128gb 590 euro και το 7 το απλο τα 32gb 540 euro και το 128 660 euro! Εσείς τι μου προτείνετε? Εγώ να πω την αληθεια ήθελα το 7plus 128 αλλα 1080 δεν δίνω!

Καλησπέρα φίλε. Έκανα την μετάβαση προχτές από 4s σε 7. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε plus (ειδικά αν προέρχεσαι από 4αρι) γιατί ήδη μου φένεται αρκετά μεγάλη οθόνη. Βέβαια κάποιοι θα πούνε και οι 5.5 inch λίγες είναι... Καλύτερα να πας στο τελευταίο μοντέλο (δηλαδή το 7 αντί το 6s) και για τα χαρακτηριστικά αλλά και για τις μελλοντικές αναβαθμήσεις. Τώρα για την χωρητικότητα πρέπει να το απαντήσεις εσύ στον ευατό σου, εμένα τα 32 gb μου φαίνονται αρκέτα κάλα.



#2065   Kalogeros

Kalogeros

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 18:11

Καλησπέρα σε όλους!!!
Λοιπόν έχω ξεμείνει με ένα 4s και ήρθε η ώρα να αλλάξω! Μου δίνουν με επιδότηση 6s plus 128gb 590 euro και το 7 το απλο τα 32gb 540 euro και το 128 660 euro! Εσείς τι μου προτείνετε? Εγώ να πω την αληθεια ήθελα το 7plus 128 αλλα 1080 δεν δίνω!

Αυτο που πρέπει να σκεφτείς και να αποφασίσεις ειναι το μέγεθος ...
Αν θες 4.7 παίρνεις το 7αρι
Αν θες μεγαλύτερο πας στο 6s plus
Εξαιρετικά τηλέφωνα και τα δυο φίλε ... οποίο και να πάρεις θα μείνεις ευχαριστημένος σίγουρα

#2066   ahmetch

ahmetch

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Twitter:@ahmetmccartney
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/12/2016 - 18:24

Απο hellasphone εχει παρει κανεις το πλας;

Τελευταία επεξεργασία από: ahmetch, 19/12/2016 - 18:24


#2067   Andreas24

Andreas24

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 19:15

Ειναι δυνατον να στέλνετε μέσω του καταστήματος πίσω στην infoquest 7αρι με πρόβλημα στο βίντεο (κάνει θόρυβο) και να μου λένε δεν βρήκαν τπτ ελάτε να πάρετε το ίδιο πίσω..?



#2068   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 19:29

Όχι και να μη το δεχτείς αν το λένε! Αρκεί φυσικά να κάνει όντως θόρυβο...



#2069   Andreas24

Andreas24

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 19:41

Όχι και να μη το δεχτείς αν το λένε! Αρκεί φυσικά να κάνει όντως θόρυβο...

 

Τραβάς βίντεο στο κένο και κάνει λες και τράβηξες στο βουνό με αέρα..πως να μην το δεχτώ πίσω ?να τους πώ να το ξαναστείλετε να πάει απο το νέο έτος..Αν ποτέ πηγαίνει στην Infoquest..



#2070   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 19:42

Δε σε κατάλαβα. Κάνει θόρυβο διαφορετικό από το κανονικό η όχι; Θεωρείς πως έχει πρόβλημα 100%; Αν ναι απαιτείς να αλλαχτεί. Τόσο απλά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες