Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν δονείται στις ειδοποιήσεις.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sp3cial

sp3cial

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Irene.GR

Δημοσίευση 19/12/2016 - 23:08

Γεια σας, σήμερα είμαι κάτοχος ενός μεταχειρισμένου AW Series 1. Η δόνηση δουλεύει κομπλέ. Έκανα σωστά τις ρυθμίσεις.. έχω βάλει τέρμα την ισχύ απτικής ανάδρασης και ακριβώς απο κάτω έχω τσεκάρει το διακριτό απτικό. Παρόλα αυτά στο Messenger του Facebook και στο Viber δεν υπάρχει κάποια δόνηση. Έτσι είναι; Τι φταίει; Τι μπορώ να κάνω;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 23:20

Όχι κανονικά πρεπει να σε ειδοποιεί. Πήγαινε λίγο στην εφαρμογή του ρολογιού στο κινητό ήχοι και απτικη αντίδραση και ενεργοποίησε το διακριτό απτικο να δούμε αν δουλεύει έστω αυτό κι ενημέρωσε πάλι.
Όπως και να χει πάντως θα πρέπει να δοκιμάσεις μετά αποζευγοποιηση και σύνδεση πάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   sp3cial

sp3cial

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Irene.GR

Δημοσίευση 19/12/2016 - 23:49

Έκανα αποζευγοποίηση και set up as new apple watch. Δεν δούλεψε. Τώρα έκανα το διακριτό απτικό... πάλι δεν δουλεύει. Όταν μου στέλνουν στο messenger το βλέπω που εμφανίζεται στην οθόνη του ρολογιού. Εν το μεταξυ οταν γυρναω το καρπό προς τα εμένα η οθόνη ανάβει και όταν το χαλαρώνω τότε σβήνει. Μήπως αυτή η λειτουργία το μπερδεύει; 

 

EDIT: έβγαλα τη λειτουργία καρπού.. πάλι τα ίδια δυστυχώς.

 

Να σου πω τις ρυθμίσεις και μέσα απο το ρολοι. Έχω την  ενταση ηχου ειδοποιησης τερμα (δεν ακουγεται όμως ήχος στις ειδοποιήσεις!) . δεν ειναι τσεκαρισμένη η αθόρυβη λειτουργεία.

ισχυς απτικης αναδρασης ειναι τερμα και εχω ενεργοποιησει το διακριτο απτικό.

 

Το iPhone είναι κλειστό σε lock screen. Παίρνω ειδοποιήσεις στη lock screen του.


Τελευταία επεξεργασία από: sp3cial, 19/12/2016 - 23:58


#4   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 23:55

Όχι αυτή η λειτουργία έτσι δουλεύει. Επίσης αν δεν κάνω λάθος για να λειτουργήσω το απτικο πρέπει να είναι κλειστή η οθόνη. Απενεργοποίησε αρχικά την αυτόματη ενεργοποίηση οθόνης , σβήσε την οθόνη και στείλε ένα μήνυμα να δούμε αν Α δουλέψει το απτικο. Μήπως λόγου ότι ανοιχτή η οθόνη δεν μπαίνει σε λειτουργία το απτικο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 23:56

Έκανα αποζευγοποίηση και set up as new apple watch. Δεν δούλεψε. Τώρα έκανα το διακριτό απτικό... πάλι δεν δουλεύει. Όταν μου στέλνουν στο messenger το βλέπω που εμφανίζεται στην οθόνη του ρολογιού. Εν το μεταξυ οταν γυρναω το καρπό προς τα εμένα η οθόνη ανάβει και όταν το χαλαρώνω τότε σβήνει. Μήπως αυτή η λειτουργία το μπερδεύει;

EDIT: έβγαλα τη λειτουργία καρπού.. πάλι τα ίδια δυστυχώς.

Το δοκιμάζεις με απενεργοποιημένη την οθόνη ή όχι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   sp3cial

sp3cial

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Irene.GR

Δημοσίευση 20/12/2016 - 00:10

Πατάω το κουμπι on/off μια φορά να κλειδώσει το iphone (lock screen). Οι ειδοποιήσεις πάνε στο κινητό (lock screen) και στο ρολοι. Αυτό με τη lock screen εννοείς απενεργοποιημένη; Τώρα είναι σβηστή.

Δοκίμασα να με καλέσουν και να μου στείλουν SMS. Ο ήχος και η δόνηση στο ρολόι δούλεψε κανονικά. Έχω κλείσει facebook & viber στον υπολογιστή.

 

EDIT: απενεργοποιησα τις ειδοποιησεις στη lock screen του κινητου. Παλι δεν δουλευει, η οθονη ειναι σβηστη κανονικά.


Τελευταία επεξεργασία από: sp3cial, 20/12/2016 - 00:18


#7   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/12/2016 - 00:31

Πατάω το κουμπι on/off μια φορά να κλειδώσει το iphone (lock screen). Οι ειδοποιήσεις πάνε στο κινητό (lock screen) και στο ρολοι. Αυτό με τη lock screen εννοείς απενεργοποιημένη; Τώρα είναι σβηστή.

Δοκίμασα να με καλέσουν και να μου στείλουν SMS. Ο ήχος και η δόνηση στο ρολόι δούλεψε κανονικά. Έχω κλείσει facebook & viber στον υπολογιστή.

EDIT: απενεργοποιησα τις ειδοποιησεις στη lock screen του κινητου. Παλι δεν δουλευει, η οθονη ειναι σβηστη κανονικά.

Τι να σου πω περίεργο πράγμα. Δοκίμασες να διαγράψεις και να εγκαταστάσεις πάλι τις εφαρμογές; Διάβασα επίσης ότι μερικοί το έλυσαν το θέμα με reboot. Όπως και να έχει είναι καποιο bug μαλλον κι έχει κολλήσει τώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   sp3cial

sp3cial

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Irene.GR

Δημοσίευση 20/12/2016 - 00:33

Απο το κινητό, τα αναψα όλα. Ρυθμίσεις > Ειδοποιήσεις και στο Viber έβαλα ήχο δόνηση κτλ όλα όλα. Δουλεύει το Viber αλλά το messenger κάπως υστερεί. Δεν έχω καταλάβει αν δουλεύει ή όχι. Πρέπει να παω να ξαπλώσω. Θα το κοιτάξω και αύριο. Σε ευχαριστώ πολύ :)



#9   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/12/2016 - 00:45

Απο το κινητό, τα αναψα όλα. Ρυθμίσεις > Ειδοποιήσεις και στο Viber έβαλα ήχο δόνηση κτλ όλα όλα. Δουλεύει το Viber αλλά το messenger κάπως υστερεί. Δεν έχω καταλάβει αν δουλεύει ή όχι. Πρέπει να παω να ξαπλώσω. Θα το κοιτάξω και αύριο. Σε ευχαριστώ πολύ :)

Τίποτα. Αύριο το ξαναπιανουμε με καθαρό μυαλό. Χεχεχε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2016 - 11:17

Δοκίμασες να απεγκαταστησεις την εφαρμογή από το κινητό να κάνεις ένα reboot και να ξανά εγκαταστησεις την εφαρμογή;


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες