Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Dealber iPhone 7 32gb 463 ευρώ!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/03/2017 - 23:21

Παιδιά invoice εντός ΕΕ δεν έχει ΦΠΑ.Το πως έκοψαν τιμολόγιο σε μη επαγγελματικό ΑΦΜ εκεί είναι το παράνομο της υπόθεσης.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν ειναι καν τιμολόγιο. Στα τιμολόγια πρέπει να αναφέρονται ξεκάθαρα τα στοιχεία και των δυο. Και το εννοείς Βουλγαρικό τιμολόγιο; δεν αγοράστηκε στην Βουλγαρία! Ούτε για το κουπόνι είχαν παρει κανονική απόδειξη αλλα μονο κωδικό σε email. Άρα παπαλα ο ΦΠΑ... όλα τα αλλα ειναι παραμύθια...

Gizmo μαζί σου αυτό εννοούσα που εγραψες πιο πάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 31/03/2017 - 23:27

Δεν ειναι καν τιμολόγιο. Στα τιμολόγια πρέπει να αναφέρονται ξεκάθαρα τα στοιχεία και των δυο. Και το εννοείς Βουλγαρικό τιμολόγιο; δεν αγοράστηκε στην Βουλγαρία! Ούτε για το κουπόνι είχαν παρει κανονική απόδειξη αλλα μονο κωδικό σε email. Άρα παπαλα ο ΦΠΑ... όλα τα αλλα ειναι παραμύθια...

Gizmo μαζί σου αυτό εννοούσα που εγραψες πιο πάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο τίτλος λέει invoice αρα θεωρείται τιμολογιο...Απο κει και πέρα ο,τι ελλείψεις έχει είναι άλλο θέμα

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#528   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/03/2017 - 23:30

Δεν ειναι καν τιμολόγιο. Στα τιμολόγια πρέπει να αναφέρονται ξεκάθαρα τα στοιχεία και των δυο. Και το εννοείς Βουλγαρικό τιμολόγιο; δεν αγοράστηκε στην Βουλγαρία! Ούτε για το κουπόνι είχαν παρει κανονική απόδειξη αλλα μονο κωδικό σε email. Άρα παπαλα ο ΦΠΑ... όλα τα αλλα ειναι παραμύθια...

Gizmo μαζί σου αυτό εννοούσα που εγραψες πιο πάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ακρη δεν βγάζεις αδερφέ και ειδικά σε ένα βράδυ δεν θα γλιτώσουμε η δεν θα πούμε σε κανέναν τι θα κάνει

Η άνθρωποι έχουν παντού διαφήμιση δεν μπορείς ούτε εσυ ούτε εγω να σώσουμε κανέναν που δεν το θέλει ο ιδιος

Όσο για απόδειξης τιμολόγια κτλ μην το ρωτάς όλοι βλέπουμε και στην πιο μικρή εταιρεία ξέρουμε πως πρέπει να είναι ένα τιμολόγιο

Κι όσο για τα παιδιά που ψώνισαν από εκεί μαγκιά σας που τα βρήκατε τόσο φτηνά

Όλος ο κόσμος είναι βλάκες μόνο εσείς είστε έξυπνοι

Το iPhone 8 το θέλω να πείτε στη εταιρεία μπήκα στο site τους κι έψαξα αρκετά το θέλω 260€

κάτω δεξιά κατευθείαν αν δείτε νομικό τμήμα τι τους χρειάζεται μια εταιρεία που πουλάει κινητά το νομικό τμήμα τόσο κολοσσός είναι αυτή η εταιρεία ρε παιδιά

Και δέχομαι και μυνησεις κι όλα

Είπα να μην μιλήσω αλλά το άδικο είναι το λάθος κι εγω δεν το γουστάρω να κοιτάς να εκμεταλλεύτεις τον άλλων


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#529   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/04/2017 - 01:31

Θα μπορουσαν να ειναι πραγματικα τιμολογια...
Το θεμα ειναι που εχουν κοπει για να μην εχουν φπα (εκτος αν η αγορα εχει γινει απο εταιρεια), διαφορετικα θα επρεπε να εμπεριεχουν φπα Βουλγαριας!


#530   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/04/2017 - 07:13

ακρη δεν βγάζεις αδερφέ και ειδικά σε ένα βράδυ δεν θα γλιτώσουμε η δεν θα πούμε σε κανέναν τι θα κάνει
Η άνθρωποι έχουν παντού διαφήμιση δεν μπορείς ούτε εσυ ούτε εγω να σώσουμε κανέναν που δεν το θέλει ο ιδιος
Όσο για απόδειξης τιμολόγια κτλ μην το ρωτάς όλοι βλέπουμε και στην πιο μικρή εταιρεία ξέρουμε πως πρέπει να είναι ένα τιμολόγιο
Κι όσο για τα παιδιά που ψώνισαν από εκεί μαγκιά σας που τα βρήκατε τόσο φτηνά
Όλος ο κόσμος είναι βλάκες μόνο εσείς είστε έξυπνοι
Το iPhone 8 το θέλω να πείτε στη εταιρεία μπήκα στο site τους κι έψαξα αρκετά το θέλω 260€
κάτω δεξιά κατευθείαν αν δείτε νομικό τμήμα τι τους χρειάζεται μια εταιρεία που πουλάει κινητά το νομικό τμήμα τόσο κολοσσός είναι αυτή η εταιρεία ρε παιδιά
Και δέχομαι και μυνησεις κι όλα
Είπα να μην μιλήσω αλλά το άδικο είναι το λάθος κι εγω δεν το γουστάρω να κοιτάς να εκμεταλλεύτεις τον άλλων
Vamos Rafa


1) θελω κ εγ 8αρι τοσο φθηνο
2) η αληθεια ειναι οτι οπου και να δεις βρισκεις διαφημιση τους - στο παζαρι πχ αραγε τα δινουν τα δωρα ή τους καθυστερουν και εκει
3) το πιο σωστο ειναι αυτο που λες οτι ολοι ειναι υπευθυνοι των πραξεων τους και οποιος θελει αγορασε
4) ειμαστε εδω να βοηθαμε, οπως και εγω εχω βρει παρα πολλες φορες βοηθεια απο παιδια του φορουμ

καλο μηνα και ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΨΕΜΑΤΑ, δρακους και παραμυθια σημερα

#531   malawi

malawi

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/04/2017 - 08:26

Σήμερα είναι η γιορτή της Dealber!!!! Καλό μήνα σε όλους και χρόνια πολλά στην Dealberάρα!!!!

#532   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/04/2017 - 10:14

Σε λιγους μηνες στις αγγελιες.

 

Πωλειται iphone 7 black 32gb χρησιμοποιημενο 3 μηνες αγρατσουνιστο , αριστο , χωρις αποδειξη λογω οτι ηταν δωρο σε κοπη βασιλοπιτας .

Εγγυηση μεσω ΙΜΕΙ .

 

ή

 

Πωλειται iphone 7 black 32gb χρησιμοποιημενο 3 μηνες αγρατσουνιστο , αριστο , με αποδειξη απο την dealber με 2 χρονια εγγυηση  .

 

 

χαχαχαχ,,, το κακο ειναι οτι θα βρεθουν αγοραστες... 



#533   savvaskiratzis

savvaskiratzis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@savvaskiratzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 01/04/2017 - 10:15

Καλημέρα σας & Καλό μήνα,

 

Επειδή τσαντίζομαι με αυτά τα κωλόχαρτα που βλέπω θα ήθελα οι κύριοι και οι κυρίες με τις αποδείξεις τουαλέτας να μας στείλουν και το αποδεικτικό κατάθεσης, όπως παραθέτω και εγώ. Και ρωτάω εγώ ο χαζός. Επιτρέπεται να κάνεις κατάθεση σε λογαριασμό ελληνικής εταιρείας και να λαμβάνεις απόδειξη βουλγάρικης ? Το VAT γιατί το κρύβετε ? Μήπως το χαρτί που παρουσιάζετε είναι ψεύτικο και δεν υπάρχει εταιρεία βουλγάρικων συμφερόντων, αλλά μόνο η ελληνική ? Λοιπόν εγώ σας παραθέτω την κατάθεση που έκανα με Paypal σε λογαριασμό της Dealber IKE ( σας δίνω και τα στοιχεία της εταιρείας όπως αναγράφονται στο site )  http://imgur.com/xj8HzDP http://imgur.com/O7ClxCJ http://imgur.com/tm2PD67  . Και αφού τελικά με πολύ πρήξιμο αποφάσισαν να μου δώσουν τα χρήματα, λαμβάνω έμβασμα από μια εταιρεία με όνομα AWB EASY STARTER ΙΚΕ. http://imgur.com/jLWVV7M

 

Μακάρι να βγω λάθος και όσοι περιμένετε τα τηλέφωνα να τα παραλάβετε. Επειδή όμως και να παραλάβετε, τα προβλήματα δεν τελειώνουν εκεί, σε περίπτωση service, αυτό το χαρτί που μας δείχνετε το πολύ πολύ η InfoQuest να σας στείλει στην βουλγάρικη της Dealber για service. 

 

Εκτός και αν Zonk ανοίξει εξουσιοδοτημένο service Apple στην Ελλάδα.


Τελευταία επεξεργασία από: savvaskiratzis, 01/04/2017 - 10:22


#534   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/04/2017 - 10:16

Θα μπορουσαν να ειναι πραγματικα τιμολογια...
Το θεμα ειναι που εχουν κοπει για να μην εχουν φπα (εκτος αν η αγορα εχει γινει απο εταιρεια), διαφορετικα θα επρεπε να εμπεριεχουν φπα Βουλγαριας!

Ειναι ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ κομμένο από την dealber με έδρα την Βουλγαρία προς τον "Αγγελούδι" με έδρα Ελλάδα.Αυτο είναι ενδοκοινοτική συναλλαγή και δεν έχει ΦΠΑ.
Εάν ήταν απόδειξη λιανικής τότε ναι θα έπρεπε να περιλαμβάνει το παραστατικό και ΦΠΑ που θα έπρεπε να αποδοθεί στην Βουλγαρία καθώς η πώληση γίνεται από εκεί.
Αλλά επειδή είναι τιμολόγιο δεν υπόκειται σε ΦΠΑ η συναλλαγή καθώς υποτίθεται γίνεται μεταξύ δυο επαγγελματιών.Το μόνο φάουλ είναι ότι ο "Αγγελούδι" δεν είναι επαγγελματίας όποτε έπρεπε να έχει εκδοθεί απόδειξη λιανικής.
Πιο απλά δεν μπορώ να το γράψω.
Επίσης,εδώ και 2-3 χρόνια,έχει καταργηθεί η υποχρέωση κωδικού από φορολογικό μηχανισμό σε όλη την Ευρώπη όταν το παραστατικό είναι τιμολόγιο.Μονο στις αποδείξεις λιανικής είναι υποχρεωτικός.

#535   savvaskiratzis

savvaskiratzis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@savvaskiratzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 01/04/2017 - 10:24

Ειναι ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ κομμένο από την dealber με έδρα την Βουλγαρία προς τον "Αγγελούδι" με έδρα Ελλάδα.Αυτο είναι ενδοκοινοτική συναλλαγή και δεν έχει ΦΠΑ.
Εάν ήταν απόδειξη λιανικής τότε ναι θα έπρεπε να περιλαμβάνει το παραστατικό και ΦΠΑ που θα έπρεπε να αποδοθεί στην Βουλγαρία καθώς η πώληση γίνεται από εκεί.
Αλλά επειδή είναι τιμολόγιο δεν υπόκειται σε ΦΠΑ η συναλλαγή καθώς υποτίθεται γίνεται μεταξύ δυο επαγγελματιών.Το μόνο φάουλ είναι ότι ο "Αγγελούδι" δεν είναι επαγγελματίας όποτε έπρεπε να έχει εκδοθεί απόδειξη λιανικής.
Πιο απλά δεν μπορώ να το γράψω.
Επίσης,εδώ και 2-3 χρόνια,έχει καταργηθεί η υποχρέωση κωδικού από φορολογικό μηχανισμό σε όλη την Ευρώπη όταν το παραστατικό είναι τιμολόγιο.Μονο στις αποδείξεις λιανικής είναι υποχρεωτικός.

 

Αδερφέ το ίδιο ισχύει και για την περίπτωση που εσύ πληρώνεις την ελληνική, αλλά λαμβάνεις βουλγάρικη απόδειξη ? Δεν ρωτάω ειρωνικά, απλά επειδή δεν μου φαίνεται λογικό θέλω να μάθω.



#536   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/04/2017 - 10:35

Αδερφέ το ίδιο ισχύει και για την περίπτωση που εσύ πληρώνεις την ελληνική, αλλά λαμβάνεις βουλγάρικη απόδειξη ? Δεν ρωτάω ειρωνικά, απλά επειδή δεν μου φαίνεται λογικό θέλω να μάθω.

Που πλήρωσαν ελληνική;;Έκαναν κατάθεση σε λογαριασμό ελληνικο;;Με κάρτα πλήρωσαν που ξέρεις το τερματικό που δέχτηκε την κάρτα σε ποια εταιρία αντιστοιχούσε;;Δεν πλήρωσαν απόδειξη αλλά κουπόνι.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 01/04/2017 - 10:36


#537   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 01/04/2017 - 10:42

2 φωτο απο 2 διαφορετικούς (και καλά) που πήραν το iphone...

Και στις 2 φωτο ο/οι τύπος/οι κρύβουν το ΑΦΜ της Dealber!!!!

Γιατί ρε παλικάρια το κρύβετε??
Τα ΑΦΜ των εταιριών δεν είναι προσωπικά! Τι σας νοιάζει αν το δουμε??
Πως γίνεται 2 διαφορετικοί άνθρωποι να σκέφτονται να κρύψουν το ίδιο πράγμα :huh:

Έχει κρύψει ποτε κανεις το ΑΦΜ του public πχ?

Φάβα με λάκκο στη μέση μου μυρίζει!! ;)

Στάλθηκε από το A500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

CSI IphoneHellas !!!



#538   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/04/2017 - 11:32

Ειναι ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ κομμένο από την dealber με έδρα την Βουλγαρία προς τον "Αγγελούδι" με έδρα Ελλάδα.Αυτο είναι ενδοκοινοτική συναλλαγή και δεν έχει ΦΠΑ.
Εάν ήταν απόδειξη λιανικής τότε ναι θα έπρεπε να περιλαμβάνει το παραστατικό και ΦΠΑ που θα έπρεπε να αποδοθεί στην Βουλγαρία καθώς η πώληση γίνεται από εκεί.
Αλλά επειδή είναι τιμολόγιο δεν υπόκειται σε ΦΠΑ η συναλλαγή καθώς υποτίθεται γίνεται μεταξύ δυο επαγγελματιών.Το μόνο φάουλ είναι ότι ο "Αγγελούδι" δεν είναι επαγγελματίας όποτε έπρεπε να έχει εκδοθεί απόδειξη λιανικής.
Πιο απλά δεν μπορώ να το γράψω.
Επίσης,εδώ και 2-3 χρόνια,έχει καταργηθεί η υποχρέωση κωδικού από φορολογικό μηχανισμό σε όλη την Ευρώπη όταν το παραστατικό είναι τιμολόγιο.Μονο στις αποδείξεις λιανικής είναι υποχρεωτικός.

Πως έκοψαν τιμολόγιο στο αγγελούδι χωρίς να είναι εταιρία? Θα μας τρελάνετε? Για να κόψεις τιμολόγιο θα πρέπει να είναι επαγγελματίας ο άλλος και να έχει ανοιχτές τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#539   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/04/2017 - 11:36

Πως έκοψαν τιμολόγιο στο αγγελούδι χωρίς να είναι εταιρία? Θα μας τρελάνετε? Για να κόψεις τιμολόγιο θα πρέπει να είναι επαγγελματίας ο άλλος και να έχει ανοιχτές τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Κανεναν δε θα τρελανουμε.Το παραστατικό μπορεί να εκδοθεί και μέσα σε ένα μήνα ο αντισυμβαλλόμενος πρέπει να πάει στη ΔΟΥ να δηλώσει ενδοκοινοτικές.
Στην περίπτωση αυτή δε λέω ότι ορθώς εκδόθηκε τιμολόγιο.Λεω ότι αφού εκδόθηκε τιμολόγιο και αφορά ενδοκοινοτικη συναλλαγή τότε δεν υπόκειται σε φπα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#540   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/04/2017 - 11:38

Κανεναν δε θα τρελανουμε.Το παραστατικό μπορεί να εκδοθεί και μέσα σε ένα μήνα ο αντισυμβαλλόμενος πρέπει να πάει στη ΔΟΥ να δηλώσει ενδοκοινοτικές.
Στην περίπτωση αυτή δε λέω ότι ορθώς εκδόθηκε τιμολόγιο.Λεω ότι αφού εκδόθηκε τιμολόγιο και αφορά ενδοκοινοτικη συναλλαγή τότε δεν υπόκειται σε φπα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βρε μαζί σου. Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να εκδοθεί τιμολόγιο σε ιδιώτη. Τώρα τι κομπίνα κάνουν δεν ξέρω.


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες