Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

[Tweak] SmartVolumeControl


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 12/03/2017 - 13:41

Επιλογή για hide status bar και dock background σύντομα! Εννοείται πως smart bar, smart Slider κλπ είναι αρκετά έξυπνα να το βλέπουν και να το εκμεταλλεύονται:

1beac24791f633959eb9e69a396db72c.jpg


80b9e63eca085cb48670616d6463daf0.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 14/03/2017 - 13:56

Δεν συνεργαζεται με volume amplifier και δεν μπορει να μου δειξει φιλε μου ενταση φωνης πανω απο το 100%
Rafael Nadal

#48   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 14/03/2017 - 15:51

Δεν συνεργαζεται με volume amplifier και δεν μπορει να μου δειξει φιλε μου ενταση φωνης πανω απο το 100%


Γενικά είμαι πολύ κατά τέτοιου είδους tweaks, ΑΛΛΑ οκ μπορώ να προσθέσω υποστήριξη. Μέχρι πόσο % πάει ο ήχος με αυτό το tweak? 150%?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#49   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/03/2017 - 16:01

Το συγκεκριμένο tweak,(Volume Amplifier) μπορεί να κάψει μέχρι και ηχείο.Καλυτερη λύση το EqualizerEverywhere.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#50   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 14/03/2017 - 16:02

Γενικά είμαι πολύ κατά τέτοιου είδους tweaks, ΑΛΛΑ οκ μπορώ να προσθέσω υποστήριξη. Μέχρι πόσο % πάει ο ήχος με αυτό το tweak? 150%?


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν το ειπα με κακο σκοπο φιλα μου και το ξερεις απλος επειδη εισαι μελος του φορουμ ειπα να σου γραψω κι εγω τι θα ηθελα

Κι αν μπορεις πολυ ευχαριστος

75a87e3a3948c80585ddc2abdda98c79.jpg
Rafael Nadal

#51   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 14/03/2017 - 16:19

δεν το ειπα με κακο σκοπο φιλα μου και το ξερεις απλος επειδη εισαι μελος του φορουμ ειπα να σου γραψω κι εγω τι θα ηθελα

Κι αν μπορεις πολυ ευχαριστος

75a87e3a3948c80585ddc2abdda98c79.jpg


Πολύ καλά έκανες και το είπες! Μου αρέσει πολύ να μου ζητάνε features. Τώρα δουλευω να βάλω dynamic colors που ζήτησαν πιο πάνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#52   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 14/03/2017 - 16:25

Πολύ καλά έκανες και το είπες! Μου αρέσει πολύ να μου ζητάνε features. Τώρα δουλευω να βάλω dynamic colors που ζήτησαν πιο πάνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

φυσικα να κανετε οτι καλυτερο μπορειτε για τα tweaks σας

Κι αν δεν μπορειτε να το κανετε αυτο που ζητησα θα περιμενω να μου στειλετε ενα μυνημα δεν μπορω

Παντα θα στηριζω τους ελληνες dev φιλε μου γιατι πιστευω οτι το αξιζουν
Rafael Nadal

#53   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/03/2017 - 01:16

Πολύ καλά έκανες και το είπες! Μου αρέσει πολύ να μου ζητάνε features. Τώρα δουλευω να βάλω dynamic colors που ζήτησαν πιο πάνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Όταν λες να βάλεις dynamic colors τι ακριβώς εννοείς; Τι θα κάνει;

#54   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/03/2017 - 11:45

Καλημέρα πέρασα την αναβάθμιση και άνοιξα τον διακόπτη για να κρύβει την statusbar,αλλά αυτή εξαφανίζεται κατευθείαν.Κανονικα δεν θα έπρεπε να εξαφανίζεται μόνο όταν πατάμε για να αναιβει/κατέβει η ένταση;


Sent from my iPad using Tapatalk

#55   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 15/03/2017 - 14:28

Καλημέρα πέρασα την αναβάθμιση και άνοιξα τον διακόπτη για να κρύβει την statusbar,αλλά αυτή εξαφανίζεται κατευθείαν.Κανονικα δεν θα έπρεπε να εξαφανίζεται μόνο όταν πατάμε για να αναιβει/κατέβει η ένταση;


Sent from my iPad using Tapatalk


Όχι! Ο διακόπτης είναι hide status bar. Ωστόσο το feature που λες θα είναι διαθέσιμο by default στην επόμενη αναβάθμιση. Όταν το View θα γίνεται present πάνω στη statusbar (Slider mode, Bar Mode, Minimal) η status bar θα κρύβεται και θα επανέρχεται αυτόματα :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#56   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 16/03/2017 - 11:04

Κάτι τέτοιο ετοιμάζω στο update...
Ο @Makavelli με πέθανε με τις ιδέες του [emoji13]




Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: midkin, 16/03/2017 - 11:04


#57   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/03/2017 - 11:52

Κάτι τέτοιο ετοιμάζω στο update...
Ο @Makavelli με πέθανε με τις ιδέες του [emoji13]




Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν και έχω ακόμα ενστάσεις, είναι πολύ κοντά σε αυτό που σου είπα!

#58   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 16/03/2017 - 11:56

Αν και έχω ακόμα ενστάσεις, είναι πολύ κοντά σε αυτό που σου είπα!

Ρε φιλε.... δοκιμάζω τώρα το Sonus.... Σοβαρά τώρα; έχει 3-4 bugs, και σε καμία περίπτωση δεν έχει dynamic colors lol...

Edit: πες τις ενστάσεις!

Edit2: πχ εδώ βλέπεις (ή μάλλον δεν το βλέπεις) το Sonus όταν έχω φωτός μαύρη εικόνα και αυξάνω την ένταση...

e74c651887a317843de9922b4de72487.jpg


Αν είχε dynamic colors, θα είχε γίνει λευκό για να φαίνεται... αλλά παίζει αλλιώς...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: midkin, 16/03/2017 - 12:01


#59   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/03/2017 - 12:25

Ρε φιλε.... δοκιμάζω τώρα το Sonus.... Σοβαρά τώρα; έχει 3-4 bugs, και σε καμία περίπτωση δεν έχει dynamic colors lol...

Edit: πες τις ενστάσεις!

Edit2: πχ εδώ βλέπεις (ή μάλλον δεν το βλέπεις) το Sonus όταν έχω φωτός μαύρη εικόνα και αυξάνω την ένταση...

e74c651887a317843de9922b4de72487.jpg


Αν είχε dynamic colors, θα είχε γίνει λευκό για να φαίνεται... αλλά παίζει αλλιώς...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ένσταση πρώτη είναι ότι τα μοναδικά χρώματα με τε οποία πρέπει να παίζει το slider θα είναι άσπρο και μαυρο! Αυτά και νονό αυτά! Όχι πορτοκαλί όχι κίτρινο όχι χρυσό! Άσπρο και μαύρο ΜΟΝΟ! Ένσταση δεύτερη ότι ενώ στα υπόλοιπα backgrounds έχεις πετύχει αυτό που θελουμε, στο μαύρο και συγκεκριμένα στο τέρμιναλ βγαίνει ένα γκρι πλαίσιο πάνω στο οποίο πατάει η μπάρα! Όλα αυτά είναι προσωπική μου άποψη και μόνο! Σου λέω μόνο τι έχω μάθει από το σονους και όχι επειδή τα συγκρίνω αλλά επειδή σου αρέσει να ακούς feedback! Αν το δοκίμασες και κρίνεις ότι δεν σου αρέσει τότε δεν υπάρχει πραγματικά κανένας λόγος να ασχοληθείς παραπάνω! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ικανοποιημένος από το tweak ποσό μαλλον που το κέρδισα! Απλά σου είπα ένα feature που θα ήταν ενδιαφέρον να δω!

Συνημμένα αρχεία



#60   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 16/03/2017 - 12:44

Ένσταση πρώτη είναι ότι τα μοναδικά χρώματα με τε οποία πρέπει να παίζει το slider θα είναι άσπρο και μαυρο! Αυτά και νονό αυτά! Όχι πορτοκαλί όχι κίτρινο όχι χρυσό! Άσπρο και μαύρο ΜΟΝΟ! Ένσταση δεύτερη ότι ενώ στα υπόλοιπα backgrounds έχεις πετύχει αυτό που θελουμε, στο μαύρο και συγκεκριμένα στο τέρμιναλ βγαίνει ένα γκρι πλαίσιο πάνω στο οποίο πατάει η μπάρα! Όλα αυτά είναι προσωπική μου άποψη και μόνο! Σου λέω μόνο τι έχω μάθει από το σονους και όχι επειδή τα συγκρίνω αλλά επειδή σου αρέσει να ακούς feedback! Αν το δοκίμασες και κρίνεις ότι δεν σου αρέσει τότε δεν υπάρχει πραγματικά κανένας λόγος να ασχοληθείς παραπάνω! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ικανοποιημένος από το tweak ποσό μαλλον που το κέρδισα! Απλά σου είπα ένα feature που θα ήταν ενδιαφέρον να δω!


Σου ξανά λέω πως οτιδήποτε θες το ζητάς και εγώ προσπαθώ να το κάνω εννοείται! Το ότι το κέρδισες δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Είσαι κάποιος που έχει περασμένο το tweak (όχι πειρατικά) και πρέπει να σε ακούω. Έτσι νιώθω εγώ τέλος πάντων.

Εδώ βλέπεις πως φαίνεται το Sonus στο terminal:

4748d914daef9dadf5567d911f5fd5e3.jpg




Επειδή λοιπόν το Sonus για να βγάλει μπούσουλα διαβάζει/σκανάρει style (== χρώμα) status bar, πράγμα το οποίο κάνω και εγώ και επειδή στα full screen apps το style είναι ίδιο με το του μαύρου, είναι ένα τρανό παράδειγμα που η μέθοδος αυτή, που όπως προείπα καμία σχέση δεν έχει με dynamic colors, αποτυγχάνει. Και φυσικά δεν είναι η μόνη περίπτωση. Επειδή λοιπόν η μέθοδος μας θεωρεί full screen app == μαύρο, έχω βάλει μια View από πίσω ώστε ανεξαρτήτως χρώματος που μπορεί να προβάλλει εκείνη τη στιγμή το εκάστοτε app, το Slider μου θα είναι ορατό. Όχι όπως το Sonus πιο πάνω και σε πολλές άλλες περιπτώσεις...

Στο μέλλον ίσως βάλλω true dynamic colors... το πόσο σύντομα ή όχι θα δείξει.

Το χρωμα που χρησιμοποεί το Slider ή το Minimal θα είναι μαύρο και λευκό εκεί που πρέπει ή το χρωμα που διάλεξε ο χρήστης εκεί που το "παίρνει". Αν δλδ στο βιντεάκι που έφτιαξα εσυ είχες επιλέξει από τις ρυθμίσεις λευκό, θα ήταν όπως ακριβώς το περιγράφεις ;) Όποτε υπάρχει η δυνατότητα να είναι πορτοκαλί/κίτρινο/χρυσό ή ασπρόμαυρο γεγονός που πάλι το Sonus αν έχει επιλεγμένα τα ""dynamic colors" δεν στη δίνει...

Ακούω επανατοποθέτηση [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες