Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σε ενα APPLE ID έβαλα δεύτερο iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   SolaLuna

SolaLuna

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2017 - 09:58

Καλημερα σας
Θα ήθελα την βοήθεια σας σε ενα προβληματάκι
Εχω 2 συσκευές iPhone με ενα Apple ID
Το μοναδικό μου δεν μπόρεσα να βρω έως τωρα είναι να μην εμφανίζονται οι κλήσεις που δέχομαι σε ενα κινητό και στα δυο
Δηλαδή όταν δέχομαι κλήσεις στο ενα κινητό η κλήσεις εμφανίζονται και στο δεύτερο κινητό δεν χτυπάνε μαζί αυτο το έφτιαξα απλά εμφανίζονται οι τηλεφωνικοί αριθμοί που με καλούν
Ευχαριστώ και ελπίζω να έγινα κατανοητός


Τελευταία επεξεργασία από: SolaLuna, 06/10/2017 - 10:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2017 - 10:51

Καλημερα σας
Θα ήθελα την βοήθεια σας σε ενα προβληματάκι
Εχω 2 συσκευές iPhone με ενα Apple ID
Το μοναδικό μου δεν μπόρεσα να βρω έως τωρα είναι να μην εμφανίζονται οι κλήσεις που δέχομαι σε ενα κινητό και στα δυο
Δηλαδή όταν δέχομαι κλήσεις στο ενα κινητό η κλήσεις εμφανίζονται και στο δεύτερο κινητό δεν χτυπάνε μαζί αυτο το έφτιαξα απλά εμφανίζονται οι τηλεφωνικοί αριθμοί που με καλούν
Ευχαριστώ και ελπίζω να έγινα κατανοητός

Ο λόγος που δεν φτιάχνεις ένα νέο Apple id στο δεύτερο iPhone? Διότι αν είναι εφαρμογές, μπορείς να το βάλεις στο family και να μοιράζεις τις αγορασμένες σου εφαρμογές με το δεύτερο Apple id. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#3   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2017 - 10:55

Καλημερα σας
Θα ήθελα την βοήθεια σας σε ενα προβληματάκι
Εχω 2 συσκευές iPhone με ενα Apple ID
Το μοναδικό μου δεν μπόρεσα να βρω έως τωρα είναι να μην εμφανίζονται οι κλήσεις που δέχομαι σε ενα κινητό και στα δυο
Δηλαδή όταν δέχομαι κλήσεις στο ενα κινητό η κλήσεις εμφανίζονται και στο δεύτερο κινητό δεν χτυπάνε μαζί αυτο το έφτιαξα απλά εμφανίζονται οι τηλεφωνικοί αριθμοί που με καλούν
Ευχαριστώ και ελπίζω να έγινα κατανοητός

Πρέπει να κλείσεις τον διακόπτη του iCloud Drive από τις ρυθμίσεις της συσκευής που δεν θέλεις να εμφανίζονται οι πρόσφατες κλήσεις.


Big things have small beginnings

#4   SolaLuna

SolaLuna

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2017 - 10:58

Σας ευχαριστώ θα το κλείσω και θα σας ενημερώσω
Δεν έφτιαξα καινούργιο Apple ID διοτι με αυτήν την λογική θα γεμίσω Apple ID lol εχω και λαπτοπ και iPad ποσά Apple ID θα εχω :)

#5   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2017 - 11:02

Με το family Sharing όμως έχεις άλλα πλεονεκτήματα όπως μεταξύ άλλων... οι συσκευές δεν μοιράζονται τον χώρο μόνο ενός iCloud account


Big things have small beginnings

#6   SolaLuna

SolaLuna

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2017 - 11:08

Με το family sharing μπορω όμως να βλεπω όλες τις συσκευές μου ?
Δηλαδή με ενα Apple ID που εχω εαν μου κλέψουν κάποια συσκευή για παράδειγμα μπορω άμεσα να δω που βρίσκεται
Εκτός απο τον χώρο που έχεις παραπάνω με διαφορετικά Apple ID τι άλλο πλεονέκτημα μπορείς να έχεις ?

#7   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2017 - 11:17

Δεν υπάρχει πρόβλημα με το Find My Phone.

 

Εσύ βασικά θέλεις οι συσκευές σου να έχουν-μοιράζονται κοινά στοιχεία ή τις θέλεις εντελώς ανεξάρτητες μεταξύ τους. Αν ναι ποια; 


Big things have small beginnings

#8   SolaLuna

SolaLuna

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2017 - 11:27

Δεν θελω να είναι εντελώς ανεξάρτητες Και για λογο δουλειάς για παράδειγμα επαφές εργασίες φωτογραφίες θελω να μοιράζονται
Εχω σταθερο στο σπιτι λαπτοπ στο δικηγορικό γραφείο όποτε μου εχει λύσει τα χέρια η συνεργασία όλων τον συσκευών
Με κινητό και iPad:)
Εαν φτιάξω διαφορετικά Apple ID με το family sharing συνεργάζονται ολα αυτα ?
Δεν εχω ιδέα πως λειτουργεί το family sharing όποτε δεν διακινδύνεψα ποτε να αλλάξω κάτι :)

Τελευταία επεξεργασία από: SolaLuna, 06/10/2017 - 11:35


#9   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2017 - 11:39

Αν απαριθμήσεις τα στοιχεία που θες να μοιράζονται στις συσκευές σου αυτόματα, θα μπορούμε να σου προτείνουμε το καλύτερο δυνατό Set Up.

 

Αυτομάτως ωστόσο όλα τα υπόλοιπα δεν θα μοιράζονται.

 

Αν το μόνο που δεν επιθυμείς να μοιράζεται είναι η λίστα των πρόσφατων κλήσεων, τότε άφησε τις συσκευές ως έχουν.


Big things have small beginnings

#10   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2017 - 11:41

Βασικα δοκιμασε να κλεισεις το icloud drive οπως σου ειπε ο Vrachamis, αυτο επιανε μεχρι σιγουρα το ios 9 αν θυμαμαι καλα, για ios 10, 11 μακαρι να ισχυει ακομα. Το ιδιο ισχυει επισης και για διαφορετικο μειλ στις 2 συσκευες στην προσωπικη επαφη που εχεις ορισεις στις Ρυθμισεις ->Επαφες->Τα στοιχεια μου (και αυτο δουλευε παλια αλλα αβυσσος η βολεμενη ψυχη της apple)






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες