Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 15 ψήφοι

iPhone X - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 25/10/2017 - 17:37

υπομονή τον επόμενο Σεπτέμβριο που θα βγει μάλλον το iPhone X(s;) στο μέγεθος του σημερινού Plus με Full front face οθόνη τα iPhone X θα πουλούνται στα 6 κατοστάρικα και θα σε παρακαλάνε και να τα πάρεις στις αγγελίες όπως έγινε και τώρα με το 8 Plus που όποιο το αγοράσανε day 1 με σκοπό να το πουλήσουνε νομίζοντας ότι κρατάνε the priest from the guts τώρα που η τιμή του έφτασε σχεδόν ίση με το 7 Plus και εν αναμονή του Χ τελικά θα το σκοτώσουν ακόμα και κάτω από τα 800€ το να χάσεις 200€ μέσα σε ένα μήνα είναι μεγάλη υπόθεση.....το να χάσεις 800€ μέσα σε περίπου ένα χρόνο τι είναι;;;;;;;

κρατάνε the priest from the guts    Εκλαψα!

 

Μπα...και του χρονου το notch εκει θα ειναι...γιατι ηρθε για να μεινει μια τετραετια σιγουρα...

Προσωπικα μου αρεσει πολυ το notch.

 

Apple Store Frankfurt σημερα το πρωι υπαλληλος (Carolyn) μου ειπε πως δεν υπαρχει περιπτωση να εξαντληθουν τα black 256gb  day one! Και να μεινω ησυχος αλλα παρολα αυτα να κανω προπαραγγελισ για καλυτερη δικη μου εξυπηρετηση!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   FlushRoyal

FlushRoyal

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/10/2017 - 17:41

Μπα...και του χρονου το notch εκει θα ειναι...γιατι ηρθε για να μεινει μια τετραετια σιγουρα...

Έτσι όπως εξελίσσεται η τεχνολογία η 4ετία φαντάζει αιώνας.
Φαντάζομαι δεν θα είναι και τόσο δύσκολο να ενσωματωθεί ως ενιαίο μέρος, μέσα στη συσκευή ή απο μόνο του να αποτελεί το επάνω bezel του τηλεφώνου.
Αυτό που ήρθε για να μείνει είναι το face id.
 



#78   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/10/2017 - 18:02

Απλά σκέψου ότι η Apple κράτησε το ίδιο design, με τα ίδια bezels και την ίδια ανάλυση οθόνης, από το 6. Δεν πρόκειται να αλλάξει το βασικό σχεδιασμό του αυτό που βλέπουμε φέτος με το Χ μέχρι να αποφασίσει ο Ive ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για βήμα εμπρός.

#79   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2017 - 18:20

Η τεχνολογια για την μετα touch εποχη υπαρχει θα την δωσουν οταν εξαντληθουν τα υπαρχοντα εμπορικα περιθωρια αυτης που περναμε! Θεωρω οτι η υπαρχουσα τεχνολογια εχει αλλα δυο με τρια χρονια ζωης ...απο το 2020-21 θα δουμε το επομενο βημα της εξελιξης που κατα την γνωμη μ θα ειναι η ολογραφικη με συνδυασμο των επιτευγματων της τεχνητης νοημοσυνης

#80   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2017 - 18:27

Η τεχνολογια για την μετα touch εποχη υπαρχει θα την δωσουν οταν εξαντληθουν τα υπαρχοντα εμπορικα περιθωρια αυτης που περναμε! 

Αυτή η επισήμανση πιστεύω πως είναι πάρα πολύ σημαντική και δεν την λαμβάνουμε πάντα υπ΄όψη μας.

Αν δεν είμασταν εκτός θέματος θα την αναλύαμε εκτενέστερα.


Big things have small beginnings

#81   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 25/10/2017 - 20:33

Off Topic  3/4 of the posts!

Απο Πλαισιο Ευκαρπιας Θεσσαλονικης θα παραληθφουν 3 απο καυε χωριτηκοτητα και χρωμα! 

Παρασκευη πρωι να πατε μαγκες για προπαραγγελια με χρηματα στο χερι η πιστωτικη αδεια!



#82   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/10/2017 - 21:15

12 κομματια δηλαδη μονο σε ενα καταστημα Πλαισιο πρωτη μερα απ'οτι καταλαβαινω;

Καθολου ασχημα...



#83   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/10/2017 - 21:41

όντως καθόλου άσχημα αν μιλάμε για 12 κομμάτια σε ένα μόνο κατάστημα, αυτό σημαίνει ότι έχουν έρθει συσκευές αρκετές σε σύγκριση με αυτό που πιστεύαμε. Θα δούμε και στην πορεία.



#84   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 25/10/2017 - 22:17

τα Δυο ειναι ηδη ταμενα!

Καποιος να δωσει πληροφοριες για καταστηματα Γερμανου αν γνωριζει κατι!

Να οργανωθουμε λιγακι



#85   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 26/10/2017 - 00:50

όντως καθόλου άσχημα αν μιλάμε για 12 κομμάτια σε ένα μόνο κατάστημα, αυτό σημαίνει ότι έχουν έρθει συσκευές αρκετές σε σύγκριση με αυτό που πιστεύαμε. Θα δούμε και στην πορεία.

Εδώ θα διαφωνήσω, για πρώτη φορα νομίζω, μαζί σου. Μπορεί να μιλάμε για 12 κομμάτια συνολικά, αλλά όπως είπε ο φίλος μας μιλάμε για ΤΡΙΑ κομμάτια ανα χωρητικότητα και χρώμα και μάλιστα σε ενα μεγάλο μαγαζί της Θεσσαλονίκης. Ο καθένας έχει μια προτίμηση, φαντάζομαι δεν θα πάρει οτι βρεί. Αν ισχύει αυτό εγώ νομίζω οτι είναι λιγότερες οι συσκευές απο οτι ελπίζαμε. Και ειδικά αν, όπως είναι λογικό, κάποιο ειναι αρκετά πιο δημοφιλές, τρια κομμάτια ίσον τίποτα, εξαφανίζονται πριν ανοιγοκλείσεις τα μάτια σου. Βέβαια ας μη βιαζόμαστε, θα δούμε, ακόμα είναι νωρίς. Εγω πάντως θέλω το space gray 256, που απο οτι διαβάζω εδώ τουλάχιστον δεν είναι η πιο δημοφιλής επιλογή, νομίζω οι περισσότεροι θέλουν silver, θετικό αυτό για μένα αν ισχύει ! :) Καλό κυνήγι σε όλους !


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 26/10/2017 - 00:55


#86   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2017 - 11:02

Και εγω black θα πάρω 256gb :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#87   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2017 - 11:13

Εγω τα θελω ολα !

#88   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/10/2017 - 11:38

Εδώ θα διαφωνήσω, για πρώτη φορα νομίζω, μαζί σου. Μπορεί να μιλάμε για 12 κομμάτια συνολικά, αλλά όπως είπε ο φίλος μας μιλάμε για ΤΡΙΑ κομμάτια ανα χωρητικότητα και χρώμα και μάλιστα σε ενα μεγάλο μαγαζί της Θεσσαλονίκης. Ο καθένας έχει μια προτίμηση, φαντάζομαι δεν θα πάρει οτι βρεί. Αν ισχύει αυτό εγώ νομίζω οτι είναι λιγότερες οι συσκευές απο οτι ελπίζαμε. Και ειδικά αν, όπως είναι λογικό, κάποιο ειναι αρκετά πιο δημοφιλές, τρια κομμάτια ίσον τίποτα, εξαφανίζονται πριν ανοιγοκλείσεις τα μάτια σου. Βέβαια ας μη βιαζόμαστε, θα δούμε, ακόμα είναι νωρίς. Εγω πάντως θέλω το space gray 256, που απο οτι διαβάζω εδώ τουλάχιστον δεν είναι η πιο δημοφιλής επιλογή, νομίζω οι περισσότεροι θέλουν silver, θετικό αυτό για μένα αν ισχύει ! :) Καλό κυνήγι σε όλους !


Σκέψου ότι στο ίδιο κατάστημα στο 6αρι έφεραν πάλι 1 Ανα μέγεθος και χρωμα!
Συνεχίζω να πιστεύω ότι λόγω της τιμής δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει η ίδια ζήτηση όπως σε προηγούμενα μοντέλα! Για Ελλάδα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#89   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2017 - 12:11

και να υπάρχει ζήτηση δεν πρόκειται να ξεπεράσει τον χαμό που είχε γίνει με το 6. Βαριά μέχρι Δεκέμβρη πιστεύω θα είμαστε οκ. Βάλτε ότι η Apple θα κάνει και το κλασικό artificial supply restraint στην Αμερική για να μεγαλώσει τον ντόρο οπότε όλο και κάτι θα γίνει.



#90   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 26/10/2017 - 13:00

Σκέψου ότι στο ίδιο κατάστημα στο 6αρι έφεραν πάλι 1 Ανα μέγεθος και χρωμα!
Συνεχίζω να πιστεύω ότι λόγω της τιμής δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει η ίδια ζήτηση όπως σε προηγούμενα μοντέλα! Για Ελλάδα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Aπο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί ! Κι εγω δε φαντάζομαι οτι θα γίνει σκοτωμός όπως παλιά, ότι και να λέμε είναι πανάκριβο για τα Ελληνικά δεδομένα και εκτός απο εμάς τους μουρλούς, δε νομίζω ο μέσος αγοραστής να τσαλαπατηθεί να το πάρει πριν καν το πιάσει στα χέρια του ! :)


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 26/10/2017 - 13:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες