Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ebay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gavros81001

gavros81001

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/12/2017 - 00:41

Καλησπερα σκέφτομαι να παρω ενα iphone μεταχειρισμένο απο ebay η. Ερώτηση που θελω να κανω ειναι η εξής..γνωρίζει κάποιος αν το δέμα σταματάει στο τελωνείο κ εχει έξτρα χρέωση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2017 - 00:48

Εάν κινηθείς και σου έρθει από εε όχι δεν έχεις τελωνείο. Εάν κινηθείς προς άλλες χώρες Αμερική Ασία τότε έχεις μια σχεδόν σίγουρη πιθανότητα(95% περίπου μπορεί και ακόμα περισσότερο) να πάει καρφί για τελωνείο. Στο τελωνείο δεν πληρώνεις τίποτα από τρίτη χώρα εάν η τιμή είναι μέχρι 23 ευρώ από εκεί και πάνω πληρώνεις τελωνείο. Όσα σου βάλουν ειδάλλως χάνεις το αντικείμενο. Για μένα κινήσου σε ευρώπη Γαλλία Αγγλία Γερμανία Ιταλία και βρες κάτι με 350 ειδάλλως μια υπέροχη λύση είναι από τις αγγελίες του φορουμ. Αρκετά μέλη κρατάνε τα κινητά τους σε άριστη κατάσταση, τέτοια που ακόμα και στο ebay να ψάχνεις όλη μέρα δεν θα βρεις.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/12/2017 - 00:48


#3   gavros81001

gavros81001

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/12/2017 - 00:51

Φίλε μου σε ευχαριστω παρά μα παρά πολυ...απο Αγγλία κοιτάω ειναι η αλήθεια απλα φοβόμουν όπως είπες μην παρω ενα 350€ και μου ρθει να πληρώσω αλλα τόσα...σε ευχαριστω πολυ και καλα χριστουγεννα

#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2017 - 00:58

Φίλε μου σε ευχαριστω παρά μα παρά πολυ...απο Αγγλία κοιτάω ειναι η αλήθεια απλα φοβόμουν όπως είπες μην παρω ενα 350€ και μου ρθει να πληρώσω αλλα τόσα...σε ευχαριστω πολυ και καλα χριστουγεννα

Κοίταξε. Τα λεφτά που δίνεις είναι πολλά ανέβα ένα 20 αρικο ακόμα και μπες στο φορουμ και χτύπα ένα 7αρη. Άνετα θα βρεις. Γιατί στο λέω αυτό γιατί στο ebay είναι πολλά locked/blacklisted που σημαίνουν οτι δεν ξεκλειδώνουν ακόμα και ο θείος σου/μου να δουλεύει στην apple ακόμα και ο θείος μου να είναι ο Cook. Βρες ένα από το φορουμ, δες να είναι σε καλή πολύ καλή κατάσταση, από ένα παιδί που να έχει πολλές δημοσιεύσεις(μην είναι κανένας απατεώνας) και θα βρεθείς μαζί του και πάρε το χέρι με χέρι. Σημαντικό!!!! Ποτέ κατάθεση πριν το πάρεις πολλοί απατεώνες κυκλοφορούν που και καλά στέλνουν φωτογραφίες τις ταυτότητες τους. Την έχουν πατήσει αρκετά μέλη και του φορουμ αυτού. Ελέγχεις άτομο δημοσιεύσεις παίρνεις τα στοιχεία του κατόπιν προβαίνεις σε συνάντηση(έχε και κάποιο φίλο μαζί, οι καιροί είναι χαλεποί) και το παίρνεις. Δες και αν έχει απόδειξη για εγγύηση.



#5   gavros81001

gavros81001

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/12/2017 - 01:05

Το τηλέφωνο που εχω αυτή τη στιγμή απο το φόρουμ το αγόρασα ;) γνωρίζω...αυτή τη στιγμή κοιτάω στο ebay για το λόγο πως καινούργια κατι 6-6Σ ειναι αρκετά φθηνότερα απο Ελλάδα :)

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2017 - 01:08

Το τηλέφωνο που εχω αυτή τη στιγμή απο το φόρουμ το αγόρασα ;) γνωρίζω...αυτή τη στιγμή κοιτάω στο ebay για το λόγο πως καινούργια κατι 6-6Σ ειναι αρκετά φθηνότερα απο Ελλάδα :)

Εγώ στη θέση σου θα επέλεγα 7αρη μεταχειρισμένο από το φορουμ από 6αρη/s καινούργιο. Πιστεύω στα 370-400 θα βρεις λογικά και σε καλή κατάσταση. Τα 6αρια έχουν αρκετά προβλήματα μην πας ούτε να το σκέφτεσαι. Μεγάλο αβαντάζ η αδιαβροχοποίηση σε 7αρη χώρια οτι έχει καλό επεξεργαστή.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/12/2017 - 01:09


#7   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/12/2017 - 19:48

Το τηλέφωνο που εχω αυτή τη στιγμή απο το φόρουμ το αγόρασα ;) γνωρίζω...αυτή τη στιγμή κοιτάω στο ebay για το λόγο πως καινούργια κατι 6-6Σ ειναι αρκετά φθηνότερα απο Ελλάδα :)

Και Ελλάδα αν ψαχτείς μπορείς να βρεις ευκαιρίες . Εχω βρει προσωπικά για φίλους πολλές . Επίσης αν τελικά αποφασίσεις να επιλέξεις το ebay κοίταξε ο seller που θα το αγοράσεις να είναι καλός γιατί κυκλοφορούν πολλές μαιμούδες εκεί και αν μπλέξεις ξεμπλέκεις δύσκολα και μπαίνει μέσα δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος κτλ κτλ και θα φας και χρόνο μου έχει τύχει μια φορά γι αυτό στο λέω .

Έχει μερικούς που είναι πολύ καλοί όμως και πουλάνε πολλά μήλα . Αν βρεις από δημοπρασία κοίταξε στις λεπτομέρειες ακριβώς τι σου δίνει και όχι τι βλέπεις στις φωτογραφίες .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες