Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριο Ελληνικό Πληκτρολόγιο από το source του BigBoss


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2009 - 00:15

Νομίζω πως το πληκτρολόγιο του BigBoss δεν ενσωματώνει το 160addon και θα πρέπει να το κάνετε εγκατάσταση από cydia αν θέλετε να γράφετε 160 χαρακτήρες. Φυσικά αυτοί οι χαρακτήρες πρέπει να είναι αποκλειστικά και μόνο κεφαλαίοι και μόνο με την εφαρμογή ByteSMS.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/01/2009 - 00:40

Εγώ πάντως που το έβαλα και είχα και το κλασικό απο το myphone δεν μου λειτουργούσε! Παρόλο που το ενεργοποιούσα δεν το έβρισκε οταν έγραφα στο irealsms

#18   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2009 - 00:43

Όταν πας να γράψεις πχ στα notes στο βγάζει;

#19   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/01/2009 - 06:13

Εμενα παντως, αυτο το καινουργιο ελλην. πληκτρολογιο απο το Big Boss δεν μου δουλευει στο iRealSMS, ενω στο biteSMS δουλευει κανονικα

#20   iliasv82

iliasv82

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:iliasv82

Δημοσίευση 30/01/2009 - 08:22

Καλημέρα παιδιά!  :)

Εγώ το κατέβασα και ανακάλυψα πως δεν μου μετατρέπει την εύρεση των επαφών σε Ελληνικό αλφάβητο (που μου είναι τρομερά χρήσιμο) και μάλλον θα μείνω με το πληκτρολόγιο από τα παιδιά του (ftp4u.gr) και ας είναι ποιο λεπτά τα πλήκτρα του.  ;)

#21   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/01/2009 - 11:41

GoS, στο iRealSMS δεν δουλεύει. Προσοχή όμως, όταν σου στέλνουν μήνυμα και σου βγάζει το quick reply στο springboard τότε το αναγνωρίζει. Κουφό ε?!?
Κρίμα γιατί το iRealSMS με είχε βολέψει πάρα πολύ και δεν θέλω να το γυρίσω στο byteSMS

#22   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2009 - 15:02

Quote

Καλημέρα παιδιά!  :)



Εγώ το κατέβασα και ανακάλυψα πως δεν μου μετατρέπει την εύρεση των επαφών σε Ελληνικό αλφάβητο (που μου είναι τρομερά χρήσιμο) και μάλλον θα μείνω με το πληκτρολόγιο από τα παιδιά του (ftp4u.gr) και ας είναι ποιο λεπτά τα πλήκτρα του.  ;)

Δοκίμασε το καινούριο πληκτρολόγιο που έβγαλαν τα παιδιά από το myphone που δεν έχει τόσο λεπτά πλήκτρα. Είναι παρόμοιο με αυτό του bigboss και ενσωματώνει και το 160addon. Έχουν βγάλει τα τονούμενα και έτσι τα πλήκτρα είναι πιο "χοντρά" πλέον.

#23   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/01/2009 - 11:28

Quote

GoS, στο iRealSMS δεν δουλεύει. Προσοχή όμως, όταν σου στέλνουν μήνυμα και σου βγάζει το quick reply στο springboard τότε το αναγνωρίζει. Κουφό ε?!?

Κρίμα γιατί το iRealSMS με είχε βολέψει πάρα πολύ και δεν θέλω να το γυρίσω στο byteSMS


Ναι το παρατήρησα! Τελείως κουφό ρε συ,τι να πω! Και εμένα το Irealsms με βόλεψε τόσο πολύ και χρησιμοποιώ μόνο αυτό!Οπότε συνεχιζω να χρησιμοποιώ τα παλιά και το Ireal δεν με βόλεψε καθόλου το bite

#24   endorfin

endorfin

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2009 - 13:33

Παιδιά, εμένα στο iRealSMS μου δουλεύει κανονικά. Βέβαια δεν έχω άλλο ελληνικό πληκτρολόγιο. Ίσως παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Αλλά και πάλι δε θα με πείραζε και πολύ, μιας και SMS στέλνω με αγγλικούς χαρακτήρες, εφόσον στο iRealSMS δεν μπορείς να στείλεις 160 ελληνικούς. [BTW αυτό, να στείλεις 160 ελληνικούς στο iRealSMS, δε γίνεται ούτε με κάποιο patch ή οτιδήποτε εε;]

#25   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2009 - 14:24

Επιβεβαιβεώνώ  οτι δουλευει με το iRealSms
Kαι εγώ αυτο έχω και το αγγλικό και τίποτα άλλο σε συνδιασμο και με το hClipboard

#26   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2009 - 15:05

Quote

Παιδιά, εμένα στο iRealSMS μου δουλεύει κανονικά. Βέβαια δεν έχω άλλο ελληνικό πληκτρολόγιο. Ίσως παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Αλλά και πάλι δε θα με πείραζε και πολύ, μιας και SMS στέλνω με αγγλικούς χαρακτήρες, εφόσον στο iRealSMS δεν μπορείς να στείλεις 160 ελληνικούς. [BTW αυτό, να στείλεις 160 ελληνικούς στο iRealSMS, δε γίνεται ούτε με κάποιο patch ή οτιδήποτε εε;]


Δεν πρόκειται να υπάρξει κάποιο patch γιατί είναι θέμα του κατασκευαστή του iRealSMS και του κάθε προγράμματος τι κωδικοποίηση θα χρησιμοποιήσει για να στέλνει στο δίκτυο τους χαρακτήρες των μηνυμάτων. Μόνο αν αλλάξει την κωδικοποίηση ο δημιουργός του iRealSMS θα γίνει κάτι.

#27   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2009 - 15:18

Quote

Νομίζω πως το πληκτρολόγιο του BigBoss δεν ενσωματώνει το 160addon και θα πρέπει να το κάνετε εγκατάσταση από cydia αν θέλετε να γράφετε 160 χαρακτήρες. Φυσικά αυτοί οι χαρακτήρες πρέπει να είναι αποκλειστικά και μόνο κεφαλαίοι και μόνο με την εφαρμογή ByteSMS.


Yποψιν εδω μιλάμε για το πληκτρολογιο και όχι για το 160 χαρακτηρες



#28   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2009 - 15:26

Quote

Quote

Νομίζω πως το πληκτρολόγιο του BigBoss δεν ενσωματώνει το 160addon και θα πρέπει να το κάνετε εγκατάσταση από cydia αν θέλετε να γράφετε 160 χαρακτήρες. Φυσικά αυτοί οι χαρακτήρες πρέπει να είναι αποκλειστικά και μόνο κεφαλαίοι και μόνο με την εφαρμογή ByteSMS.






Yποψιν εδω μιλάμε για το πληκτρολογιο και όχι για το 160 χαρακτηρες

Αν διάβαζες τα προηγούμενα posts θα έβλεπες οτι κάπου έγινε μια τέτοια ερώτηση στην οποία και απάντησα. Οπότε μην βιάζεσαι να σχολιάσεις και να κριτικάρεις

#29   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2009 - 15:48

Quote

Νομίζω πως το πληκτρολόγιο του BigBoss δεν ενσωματώνει το 160addon και θα πρέπει να το κάνετε εγκατάσταση από cydia αν θέλετε να γράφετε 160 χαρακτήρες. Φυσικά αυτοί οι χαρακτήρες πρέπει να είναι αποκλειστικά και μόνο κεφαλαίοι και μόνο με την εφαρμογή ByteSMS.


Οπως βλέπεις εσυ μιλας για το 160 addon και όχι εγω

Τωρα αν βιάζομαι να κριτηκάρω και να σχολιάσω
Εγω θα σε πααρότρυνα να μιλας πιο όμορφα γιατι ποτε δεν ξερεις ;)



#30   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2009 - 21:09

Quote

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι?

Υποστηρίζει τελικά 160 χαρακτήρες?

Ή πρέπει να χρησιμοποιησουμε κάποιο patch?

Ή πρέπει να γράφουμε μόνο με κεφαλαία?


Εγώ σε αυτήν την ερώτηση απάντησα.....
Anyway....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες