Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Music eBay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/05/2018 - 12:58

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα...αγόρασα από eBay εναν λογαριασμό για Apple Music δεν το πολυεψαξα αλλά είδα ότι είχε σχετικά λίγες πωλήσεις ο αγοραστής αλλά όλες θετικότατες δλδ 100%...οι απαντήσεις του ταχύτατες..μου έστειλε ένα email και ένα password..εγώ νόμιζα ότι μπορούμε σαν το Spotify να κάνουμε log in με άλλους λογαριασμούς αλλά από τα μηνύματα του κατάλαβα ότι θέλει ουσιαστικά να κάνω log out το Apple ID μου και να μπω με το δικό που μου έστειλε...είναι ασφαλές αυτό..;;έχει πολλές θετικές κριτικές..αλλά κάτι δεν μου κάνει κλικ..γνώμες;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/05/2018 - 14:09

Ο λογαριασμός AppleMusic είναι συνδεδεμένος με το id που έχει η συσκευή σου, μόνο από pc/mac μπορείς να συνδεθείς με όποιο id θέλεις.

Αν νομίζεις ότι μπορείς να έχεις ένα iphone/iPad με id που σου έχει δώσεις κάποιος άσχετος έχει καλώς, διαφορετικά έδωσες τσάμπα λεφτά, btw πόσο το αγόρασες?



#3   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/05/2018 - 14:28

Ο λογαριασμός AppleMusic είναι συνδεδεμένος με το id που έχει η συσκευή σου, μόνο από pc/mac μπορείς να συνδεθείς με όποιο id θέλεις.
Αν νομίζεις ότι μπορείς να έχεις ένα iphone/iPad με id που σου έχει δώσεις κάποιος άσχετος έχει καλώς, διαφορετικά έδωσες τσάμπα λεφτά, btw πόσο το αγόρασες?

το αγόρασα 9,4€...δεν είναι κανένα σημαντικό ποσό...αλλά και πάλι κρίμα...μου έστειλε ότι δεν είναι επικίνδυνο γιατί είναι μόνο AppStore account..βάζω και ένα screenshot...όποτε να του ζητήσω τα λεφτά πίσω....γιατί ζητάει θετικό feedback συνέχεια...Συνημμένο αρχείο  IMG_8928.JPG   702KB   38 λήψεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/05/2018 - 14:32

Ο λογαριασμός AppleMusic είναι συνδεδεμένος με το id που έχει η συσκευή σου, μόνο από pc/mac μπορείς να συνδεθείς με όποιο id θέλεις.
Αν νομίζεις ότι μπορείς να έχεις ένα iphone/iPad με id που σου έχει δώσεις κάποιος άσχετος έχει καλώς, διαφορετικά έδωσες τσάμπα λεφτά, btw πόσο το αγόρασες?

Κινδυνέουν προσωπικά στοιχεία αν κάνω log in από το Apple ID του όπως υπηρεσίες τοποθεσίας...οι φωτογραφίες μου κτλ...;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/05/2018 - 14:51

Κινδυνέουν προσωπικά στοιχεία αν κάνω log in από το Apple ID του όπως υπηρεσίες τοποθεσίας...οι φωτογραφίες μου κτλ...;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο τύπος ουσιαστικά σου ζητάει να χρησιμοποιήσεις το ID που σου έστειλε για σύνδεση μόνο στο iTunes & AppStore. 

Ουσιαστικά δλδ θα έχεις το δικό σου id για το iCloud και το δικό του στο AppStore, οπότε δεν έχει σχέση με φωτό κ.λπ. Το θέμα είναι ότι αν θέλεις να αγοράσεις μια εφαρμογή στο AppStore πως θα το κάνεις? Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θα αποσυνδεθείς από το δικό του id στο AppStore και θα συνδεθείς με το δικό σου και αφού κατεβάσεις την εφαρμογή θα ξανασυνδεθείς με το δικό του.



#6   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/05/2018 - 15:16

Ο τύπος ουσιαστικά σου ζητάει να χρησιμοποιήσεις το ID που σου έστειλε για σύνδεση μόνο στο iTunes & AppStore.
Ουσιαστικά δλδ θα έχεις το δικό σου id για το iCloud και το δικό του στο AppStore, οπότε δεν έχει σχέση με φωτό κ.λπ. Το θέμα είναι ότι αν θέλεις να αγοράσεις μια εφαρμογή στο AppStore πως θα το κάνεις? Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θα αποσυνδεθείς από το δικό του id στο AppStore και θα συνδεθείς με το δικό σου και αφού κατεβάσεις την εφαρμογή θα ξανασυνδεθείς με το δικό του.

το θεωρούμε αυτό οκ γενικά; Δεν μπορεί να αντλήσει πληροφορίες προσωπικές...γι παράδειγμα να μπει στο find my iPhone και να δει που είμαι...είναι να μου το μπλοκάρει και να διαγράψει τα στοιχεία του κινητού μου..;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/05/2018 - 15:34

το θεωρούμε αυτό οκ γενικά; Δεν μπορεί να αντλήσει πληροφορίες προσωπικές...γι παράδειγμα να μπει στο find my iPhone και να δει που είμαι...είναι να μου το μπλοκάρει και να διαγράψει τα στοιχεία του κινητού μου..;


Sent from my iPhone using Tapatalk

ο τύπος τώρα μου λέει κανονικά θα κανείς αγορά όπως πριν χωρίς να κανείς log out απτό δικό μου...δλδ σαν να λέει βάλε τα στοιχεία της κάρτας σου...αμ δεεεε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 06/05/2018 - 18:46

το αγόρασα 9,4€...δεν είναι κανένα σημαντικό ποσό...αλλά και πάλι κρίμα...μου έστειλε ότι δεν είναι επικίνδυνο γιατί είναι μόνο AppStore account..βάζω και ένα screenshot...όποτε να του ζητήσω τα λεφτά πίσω....γιατί ζητάει θετικό feedback συνέχεια...attachicon.gifIMG_8928.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk

9,40€ για πόσο; Σκέψου 7€ κάνει κανονικά ο μήνας...επίσης το να βάλεις εσυ κάρτα ξέρεις τι σημαίνει....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 06/05/2018 - 18:46

Knowledge Is Power


#9   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/05/2018 - 23:45

9,40€ για πόσο; Σκέψου 7€ κάνει κανονικά ο μήνας...επίσης το να βάλεις εσυ κάρτα ξέρεις τι σημαίνει....


Sent from my iPhone using Tapatalk

για 6 μηνες ήταν..του ειπα ότι είναι πολύ risky αυτό που ζητάει και ότι δεν συμφωνώ..και θέλω refund αλλιώς κακο feedback...συμφώνησε αμέσως..μου τα έστειλε αν και μετά από μια μερα δεν φαινονται ακόμα τα χρήματα...αλλά ίσως θέλει λίγες μέρες για να γίνει η εκκαθάριση..πάντως δεν προστέθηκαν λεφτά..κάθε δω ακόμα επιφυλάξεις..


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες