Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   akoumana

akoumana

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:08

Αυτονόητο αυτό που θα γράψω αλλά ας το γράψω.
Η εταιρία του ενός τρις ξεκίνησε φτηνά, πρωτοπορώντας και δημιουργώντας «εξάρτηση» για τα τηλέφωνα της. Μεθοδικά εκμεταλλευόμενη το μάρκετινγκ και χωρίς να αναβαθμίζει τις συσκευές της ανάλογα με τις προσδοκίες των πελατών της, πούλησε σαν τρελή. Δημιούργησε υπεραξία και πατώντας στην «εξάρτηση» εκτόξευσε τις τιμές της. Δεν ξέρω αν και πότε θα έρθει η κατρακύλα και αν αυτό θα την κάνει να «βάλει μυαλό», που λένε αρκετοί.
Το βρίσκω δύσκολο με αγορές όπως η Αμερική, η Κίνα και η Ρωσία.
Ίσως τη βλάψει ο εμπορικός πόλεμος...

Προσωπικά δεν με βλέπω να αλλάζω το 5s, για ακόμη μια χρονιά με τις τιμές που ανακοίνωσαν για το «φτηνό» (ποσό μας πιπίλισαν το μυαλό με αυτό) τηλέφωνο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   andreasconst

andreasconst

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:26

Καλησπέρα στο forum, σας παρακολουθώ πολύ συχνά, δε γράφω σχεδόν ποτέ όμως! Πέρσι πήρα το 8 plus (είχα 6s) και δεν είμαι απλά ευχαριστημένος, έχω πάθει πλάκα! Έκραζα τις μεγάλες οθόνες, τώρα το 6s (που το έχω σαν εταιρικό) μου φαίνεται υπερβολικά μικρό. Η κάμερα του τα σπάει, η μπαταρία του με τη χρήση που του κάνω (φουλ internet & bluetooth από το πρωί ως το βράδυ) κρατάει 1,5 μέρα.

 

Δε σκέφτηκα να πάρω το X, γιατί αφενός, κατ' εμέ, η μόνη διαφορά ήταν η οθόνη, άρα δεν έβρισκα λογο να δώσω 200-300 ευρώ παραπάνω και αφετέρου γιατί ήθελα να δω τον διάδοχο του X το οποίο ήταν το πρώτο "διαφορετικό" σε σχέση με τα προηγούμενα...

 

Με ψήνει πάρα πολυ΄το Xs max το οποίο αν δεν κάνω λάθος είναι στο μέγεθος του 8 Plus, κυρίως για το dual sim. Αν δω οτι η φάση με την e sim δουλεψει και εδώ επιτέλους, θα είναι ένας πολύ καλός λόγος να το πάρω.



#63   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:30

Αυτήν την χρόνια έλεγα πως είναι καιρός να κάνω αναβάθμιση από το 5S μου με το οποίο κλείνω 5 χρόνια και ακόμα με βγάζει ασπροπρόσωπο.
Σαν μέγεθος για μένα το ιδανικό είναι το XS. Αλλά είναι παρά πολύ ακριβό... (τόσα χρήματα σχεδόν παίρνω MacBook που θέλω) γιατί και τα 64gb δεν θεωρώ πως θα είναι αρκετά.
Όποτε σκέφτομαι πολύ σοβαρά μήπως πάω προς κανένα iPhone 7/8 που και αυτά είναι πολύ καλά.
Δεν νιώθω ακόμα έτοιμος να αποχωριστώ το Touch ID.
Και με τα λεφτά που θα θέλω για ένα iPhone XS μπορώ να πάρω το 8 και το Apple Watch.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#64   babis1983

babis1983

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:30

Μου λέτε ότι το 64αρι είναι μικρό και έχω στο 7s 128 μέσα σε δύο χρόνια υπόλοιπο αποθηκευτικό 70gb

#65   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:35

Μου λέτε ότι το 64αρι είναι μικρό και έχω στο 7s 128 μέσα σε δύο χρόνια υπόλοιπο αποθηκευτικό 70gb


Δεν θα διαφωνήσω σε αυτό.
Για τώρα σίγουρα τα 64gb για τον περισσότερο κόσμο είναι υπεραρκετά.
Προσωπικά επειδή εγώ σκέφτομαι το κινητό να το κρατήσω για τουλάχιστον 3-4 χρόνια, όποτε ίσως σε 2-3 χρόνια τα 64 να ειναι λιγα.
Έτσι και όταν πήρα το 2013 το 5S 32gb μου φαινοντουσαν πολλά, πλέον όμως τα λες λιγα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#66   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:37

Επισης σκεψου οτι περσυ που βγηκε το επετειακο (Χ ή 10) επρεπε καπως να ξεχωρισει και οχι να συνεχισει τη σειρα 7, 8, ....

Άρα του χρόνου π θα βγει το καινούργιο δεν θα λέγετε Χ πάλι ; Θα παει στο 11 , άρα πρέπει να αλλάξει ονομασία όπως έκανε και μετά τα 6s 7s ..... (υπήρχε 7s ; [emoji12]) ξεχάστηκα κιόλας μ τόσα π άλλαξα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: bill_2, 13/09/2018 - 09:38


#67   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:49

Άρα του χρόνου π θα βγει το καινούργιο δεν θα λέγετε Χ πάλι ; Θα παει στο 11 , άρα πρέπει να αλλάξει ονομασία όπως έκανε και μετά τα 6s 7s ..... (υπήρχε 7s ; [emoji12]) ξεχάστηκα κιόλας μ τόσα π άλλαξα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

7S = 8  ;)



#68   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:52

Τα 64gb για βασικό τηλέφωνο δεν είναι ούτε για το καλημέρα.
Η Apple που κάποτε σου χάριζε την διπλάσια χωρητικότητα στην ίδια τιμή, πλέον αγγίζει τα όρια της τσιγκουνιάς.
Όλος ο ανταγωνισμός από 128gb ξεκινάει πλέον.

Ας πάει ο μαγειρεμένος μια βόλτα στην Ινδία και την Κίνα για να δει πως ζει ο μεροκαματιάρης άνθρωπος, που θέλει να του πουλήσει φθηνό iPhone στα 900 ευρώ.

Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 13/09/2018 - 09:54


#69   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/09/2018 - 10:07

methavrio σπας μπαλες ρε φιλε...αν σε χαλαει η εταιρεια πουλα τα ολα και τραβα στο Note 9 που λες οτι θα παρεις...δεν μας νοιαζει τι εξυπναδα θα πεταξεις απλα για να γραψεις κατι.. ναι σε καποια εχεις δικιο αλλα κουραζεις μετα απο ενα σημειο.



#70   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2018 - 10:28

methavrio σπας μπαλες ρε φιλε...αν σε χαλαει η εταιρεια πουλα τα ολα και τραβα στο Note 9 που λες οτι θα παρεις...δεν μας νοιαζει τι εξυπναδα θα πεταξεις απλα για να γραψεις κατι.. ναι σε καποια εχεις δικιο αλλα κουραζεις μετα απο ενα σημειο.

Που ανέφερα οτι θα πουλήσω? ios έχω ακόμα γιατι εξάπτεσαι? Όσο για τα μηνύματα που κουράζουν και άλλοι γράφουν τα καθιερωμένα μηνύματα γιατί λοιπόν προβαίνεις σε διακρίσεις?



#71   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 13/09/2018 - 10:32

Εγώ να πω παιδιά ότι μου άρεσαν πάρα πολύ . Προτιμώ το μικρό λόγω μεγέθους Xs . Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να περιμένω λίγο για να το αποκτήσω λόγω ότι είναι ακριβό. Τώρα κάτι ποστ που διαβάζω που έχουν 5s κ λένε ότι δεν αξίζει κλπ είναι για γέλια. Μάλλον δεν κανουν χρήση smart. Ναι είναι ακριβό αλλά δεν το κράζω

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#72   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/09/2018 - 10:35

Που ανέφερα οτι θα πουλήσω? ios έχω ακόμα γιατι εξάπτεσαι? Όσο για τα μηνύματα που κουράζουν και άλλοι γράφουν τα καθιερωμένα μηνύματα γιατί λοιπόν προβαίνεις σε διακρίσεις?

Αφηστε τον Μεθαυριο να παιζει μπαλιτσα....

Θελουμε ναχουμε και καποιον να "κοντραριζομαστε"

Και ας ειναι apple hater στα δικα μας νερα παιζει μπαλιτσα!!

 

Δωσε πονο φιλε :)



#73   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/09/2018 - 10:38

Ξεκίνησα την εμπειρία μου στην Apple το 2011 με το iphone 4 και σχεδόν αμέσως έγινα μέλος στο iPhonehellas. Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ παρουσίαση iPhone που να μη τρώει το κράξιμο της αρκούδας και μετά όλοι τρέχουν να το αγοράσουν!!! Είναι απλά τα πράγματα, ή σου αρέσει και το αγοράζεις ή δεν σου αρέσει και στρέφεσαι κάπου αλλού. Σαφώς και είναι ευπρόσδεκτη η κριτική αλλά το κράξιμο καταντάει γραφικό...

Όσων αφορά στην τιμή: είτε το θέλετε είτε όχι η τιμή κάθε πράγματος διαμορφώνεται στην ελεύθερη αγορά βάσει της προσφοράς και της ζήτησης. Αν αύριο ανοίξω μια καφετέρια και πουλάω τον καφέ 10 ευρώ και είναι γεμάτη από το πρωί ως το βράδυ, σημαίνει ότι αυτή είναι η αξία του καφέ που πουλάω!

Η Apple και κάθε εταιρία διαμορφώνει τις τιμές της με τους κανόνες της αγοράς και όχι με τις ανάγκες του Βαγγέλα που δουλεύει τορναδόρος και θέλει να έχει iPhone και porsche cayenne!

Αλλά μην αφήνεται την πραγματικότητα να σας χαλάσει μια ωραία ιστορία, μπορείτε ελεύθερα να με κράξετε αλλά η τιμή του iPhone θα παραμείνει ΙΔΙΑ!!!



#74   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/09/2018 - 10:45

Ξεκίνησα την εμπειρία μου στην Apple το 2011 με το iphone 4 και σχεδόν αμέσως έγινα μέλος στο iPhonehellas. Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ παρουσίαση iPhone που να μη τρώει το κράξιμο της αρκούδας και μετά όλοι τρέχουν να το αγοράσουν!!! Είναι απλά τα πράγματα, ή σου αρέσει και το αγοράζεις ή δεν σου αρέσει και στρέφεσαι κάπου αλλού. Σαφώς και είναι ευπρόσδεκτη η κριτική αλλά το κράξιμο καταντάει γραφικό...

Όσων αφορά στην τιμή: είτε το θέλετε είτε όχι η τιμή κάθε πράγματος διαμορφώνεται στην ελεύθερη αγορά βάσει της προσφοράς και της ζήτησης. Αν αύριο ανοίξω μια καφετέρια και πουλάω τον καφέ 10 ευρώ και είναι γεμάτη από το πρωί ως το βράδυ, σημαίνει ότι αυτή είναι η αξία του καφέ που πουλάω!

Η Apple και κάθε εταιρία διαμορφώνει τις τιμές της με τους κανόνες της αγοράς και όχι με τις ανάγκες του Βαγγέλα που δουλεύει τορναδόρος και θέλει να έχει iPhone και porsche cayenne!

Αλλά μην αφήνεται την πραγματικότητα να σας χαλάσει μια ωραία ιστορία, μπορείτε ελεύθερα να με κράξετε αλλά η τιμή του iPhone θα παραμείνει ΙΔΙΑ!!!

Εγω για ενα πραγμα θα σε κραξω!

Ασε τον Βαγγελα ήσυχο Γιωργαρε χαχαχα (και οχι δεν εχω πορσε ουτε τορναδορος ειμαι αλλα εχω Χ χαχαχαχα),

 

Ειναι ο Ελληναρας ετσι αδελφε....κραζει=θαυμαζει



#75   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/09/2018 - 10:49

Θα υπάρξει νέο μόντελο AirPods ή να αγοράσω αυτά που ηδη κυκλοφορούν...?

Τη νεα Wireless Charging θήκη που περιμέναμε χθές τη πήρε η μπάλα ελέω AirPower.

 

Νέα AirPods με Water Resistant αλά iPh και ίσως Noise Cancelling πάνε για αρχές του '19 που πρακτικά εδώ σημαίνει καλό πάσχα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες