Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone Xs/Xs Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
195 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 07:30

να σας πω και εγώ τον "πόνο" μου. Με είχαν πάρει 2 φορές από τη Κοσμοτέ μετά από εκδήλωση ενδιαφέροντος ότι θα μπορώ σίγουρα να παραλάβω από υποκατάστημα Κοσμοτέ το Xs max 256 gold και μάλιστα τους ρώτησα 2 φορές αν όντως θα είναι διαθέσιμο εκείνη τη μέρα. Πήγα χθες στο υποκατάστημα και μετά από ψάξιμο και τηλ στα κεντρικά μου είπε ο προϊστάμενος ότι έχει κάνει μαλακία το μάρκετινγκ και έπαιρναν τηλέφωνο το κόσμο μη γνωρίζοντας καν τη διαθεσιμότητα του κινητού... αναμενόμενο από Κοσμοτέ προφανώς οπότε είμαι σε αναζήτηση της εν λόγω συσκευής. Αν υπάρχει κάποιος με διπλοπαραγγελίες και σκοπεύει να ακυρώσει ας μου πει PM.

 

ΥΓ επίσης να σας πω ότι μίλησα και με Public επειδή είδα σε κάποια φάση ότι έβγαζε στην ιστοσελίδα "άμεσα διαθέσιμο" το κινητό και μου είπε δεν ισχύει, απλά όταν ακυρώσει κάποιος υπάρχει αναμονή μέχρι να το στείλουν στον επόμενο και γι αυτό το βγάζει έτσι.


Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 29/09/2018 - 07:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Mprellas

Mprellas

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/09/2018 - 08:34

Καλημέρα σε όλλους μια ερώτηση το κουμπί on off είναι λίγο χαλαρό η έτσι είναι σε ολλα έρχομαι από iPhone 8 Plus και το κουμπί ήταν σκληρό στο πάτημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#108   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 29/09/2018 - 08:41

φανταζομαι οτι τυχαινει , εμενα παντως ειναι αντιθετως πολυ σκληρο 



#109   panos21

panos21

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 09:52

Δεν βρίσκω πουθενά το μαξ 64 ασημί κ παίρνω στον Γερμανό κ πέφτω σε τύπο που δεν έχει ιδέα ότι κυκλοφόρησαν τα καινούργια iPhone κ μου λέει δεν έχουν έρθει Ελλάδα ακόμα!! Μ έκαψε κ το έκλεισα κατευθείαν..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#110   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 13:55

παιδιά προχώρησα και εγώ παραγγελία και Τετάρτη λογικά παραλαμβάνω από Πλαίσιο. Ελπίζω να μην υπάρχουν θέματα με τη κεραία... 



#111   nikolas81

nikolas81

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 14:19

Καλορίζικο παιδιά!να τα ευχαριστηθείτε !!!

#112   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 14:36

Αν και ταλαιπωρήθηκα λίγο για να κάνω restore from back up από το Χ , ας ποστάρω κι εγώ μια φωτό αμέσως μετά την παραλαβή του Max.


88ab36474ebff4e88f10e1e5e1eb5303.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk


Εμένα μου έβγαλε το συκώτι το Whatsapp ... μου ήρθαν κάτι μηνύματα αφού είχα κάνει backup και παιδευόμουν μια ώρα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#113   astsar

astsar

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 16:53

Μπήκα πριν απo λίγο στο Public στις Αναχωρήσεις του Ελ.Βενιζέλος και πήρα ένα Xs 256gb Space Grey. Γενικά μου φάνηκε ότι υπάρχει διαθεσιμότητα



#114   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:09

Καλορίζικο σε όλους!!!!
Παρέλαβα την Παρασκευή το πρωί iPhone XS Max, όλα οκ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 29/09/2018 - 17:12


#115   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:14

Μπήκα πριν απo λίγο στο Public στις Αναχωρήσεις του Ελ.Βενιζέλος και πήρα ένα Xs 256gb Space Grey. Γενικά μου φάνηκε ότι υπάρχει διαθεσιμότητα

 

Μπαίνεις έτσι απλά την 2η μέρα μετά την επίσημη παρουσιάση της συσκευής σ' ένα τυχαίο κατάστημα και την αγοράζεις !

 

Μπορούσες αυτό, έστω και να το διανοηθείς πέρσι ;



#116   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:36

εγώ πάλι μπήκα σε πολλά κ δεν βρήκα αυτό που ήθελα..



#117   atsiarap

atsiarap

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2018 - 19:34

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παραλάβει κάποιος από media markt Θεσσαλονίκης xs max. Αν και έχω κάνει προπαραγγελία από τις 21/9 δεν με έχουν ενημερώσει σχετικά με τη διαθεσιμότητα ακόμα. Ευχαριστώ.

#118   astsar

astsar

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/09/2018 - 12:02

Μπαίνεις έτσι απλά την 2η μέρα μετά την επίσημη παρουσιάση της συσκευής σ' ένα τυχαίο κατάστημα και την αγοράζεις !

 

Μπορούσες αυτό, έστω και να το διανοηθείς πέρσι ;

Επειδή είχα μεγάλο χρόνο αναμονής απο την μια πτήση προς την επόμενη μπήκα για να σκοτώσω κάπως τον χρόνο και βρέθηκα με το Xs. Πήρα επίσης μια θήκη της spigen και ένα τζαμάκι Puro. Ο πωλητής μου έκανε και προσφορά την πρόσθετη εγγύηση του Public στη μισή τιμή (45 ευρώ περίπου) και την πήρα κι αυτή. Το σύνολο 1.514,16 ευρώ. Η αλήθεια είναι ότι οι τιμές έχουν ξεφύγει τελείως. Πότε ήταν που δίναμε 600 ευρώ και μας φαίνονταν πολλά, από την άλλη αφού εξακολουθούμε και δίνουμε όσα ζητάνε καλά μας κάνουν.



#119   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2018 - 13:02

Επειδή είχα μεγάλο χρόνο αναμονής απο την μια πτήση προς την επόμενη μπήκα για να σκοτώσω κάπως τον χρόνο και βρέθηκα με το Xs. Πήρα επίσης μια θήκη της spigen και ένα τζαμάκι Puro. Ο πωλητής μου έκανε και προσφορά την πρόσθετη εγγύηση του Public στη μισή τιμή (45 ευρώ περίπου) και την πήρα κι αυτή. Το σύνολο 1.514,16 ευρώ. Η αλήθεια είναι ότι οι τιμές έχουν ξεφύγει τελείως. Πότε ήταν που δίναμε 600 ευρώ και μας φαίνονταν πολλά, από την άλλη αφού εξακολουθούμε και δίνουμε όσα ζητάνε καλά μας κάνουν.

Ότι και να λέμε οι τιμές είναι απλά τραγικές.

Είχα πει ότι το Χ θα το κρατήσω 3 χρόνια, ενώ τις προηγούμενες τις κρατούσα 2 χρόνια.

Όμως δεν μπορούσα να αντισταθώ στην τεράστια οθόνη του Μαξ κι ετσι το πήρα.

Το Χ θα είναι η πρώτη συσκευή που θα πωλήσω για να μειώσω τις απώλειες απο την αγορά του Μαξ, ενώ οι προηγούμενες 4 είναι στο συρτάρι μου.



#120   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 30/09/2018 - 14:04

Έτσι όπως το λες είναι κάπως οξύμωρο.. Από τη μια σκοτώνεις χρόνο αγοράζοντας iPhone και ένα σορό καλούδια, από την άλλη παραπονιέσαι για τις τιμές [emoji4]


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 30/09/2018 - 14:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες