Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή μπαταρίας σε Macbook Pro Retina Mid 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2018 - 11:15

Καλησπέρα σας,

 

Έχω εδώ και αρκετό καιρό service battery icon, η μπαταρία έχει τερματίσει, πέφτει εύκολα και κάποιες φορές απότομα. Δοκίμασα SMC reset, στην αρχή είχε δείξει να στρώνει με αυτό αλλά μετά επανήλθε και πλέον δείχνει μόνιμο, θέλει σίγουρα αλλαγή.

 

Ρώτησα στην document και μου είπαν καθότι πρέπει σε αυτά τα μηχανήματα να αλλάζει όλο το case, καθώς η μπαταρία δεν είναι αποσπώμενη, θα κοστίσουν όλα περίπου 265 ευρώ.

 

Επειδή είμαι εκτός εγγύησης πλέον, έχετε να προτείνετε κάποια πιο φτηνή λύση? Π.χ. να παραγγείλω online κάποια επίσημη μπαταρία απο την apple και να μου την εγκαταστήσει κάποιος που ξέρει? Γενικά είμαι ανοικτός σε προτάσεις, υπολόγιζα max 150 ευρώ, μάλλον έπεσα έξω..

 

Ευχαριστω


Τελευταία επεξεργασία από: ddd13, 25/09/2018 - 11:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Chris1981

Chris1981

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/09/2018 - 11:22

Καταρχάς η μπαταρία είναι αποσπώμενη... απλά δεν είναι πολύ εύκολο...

 

Μια καλή λύση και οικονομική είναι η παρακάτω

https://www.logicsol...-to-early-2013/



#3   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/09/2018 - 11:23

Καλησπέρα σας,

 

Έχω εδώ και αρκετό καιρό service battery icon, η μπαταρία έχει τερματίσει, πέφτει εύκολα και κάποιες φορές απότομα. Δοκίμασα SMC reset, στην αρχή είχε δείξει να στρώνει με αυτό αλλά μετά επανήλθε και πλέον δείχνει μόνιμο, θέλει σίγουρα αλλαγή.

 

Ρώτησα στην document και μου είπαν καθότι πρέπει σε αυτά τα μηχανήματα να αλλάζει όλο το case, καθώς η μπαταρία δεν είναι αποσπώμενη, θα κοστίσουν όλα περίπου 265 ευρώ.

 

Επειδή είμαι εκτός εγγύησης πλέον, έχετε να προτείνετε κάποια πιο φτηνή λύση? Π.χ. να παραγγείλω online κάποια επίσημη μπαταρία απο την apple και να μου την εγκαταστήσει κάποιος που ξέρει? Γενικά είμαι ανοικτός σε προτάσεις, υπολόγιζα max 150 ευρώ, μάλλον έπεσα έξω..

 

Ευχαριστω

https://eustore.ifix..._content=117047

 

Μπορείς να δεις απο το iFixit που είναι αξιόπιστη σαν εταιρία και έχει καλά προϊόντα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#4   Chris1981

Chris1981

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/09/2018 - 11:30

Αυτή η μπαταρία του iFixiT δεν είναι Original kαι δεν έχει και τα απαραίτητα εργαλεία! Ακριβή λύση για OEM.

 

Θεωρώ η NewerTech λύση είναι πολύ καλύτερη στα ίδια χρήματα.



#5   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2018 - 11:46

Παιδιά μαζί σας, αλλά ποιος θα την εγκαταστήσει?  :D

 

Δεν πιάνουν τα χέρια μου ας πούμε, δεν θέλω να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο και κάνω ζημιά. Υπάρχει κατάστημα που να την κάνει και να πληρώσεις μόνο service αν τους πας την μπαταρία? Γιατι για document/infoquest δεν νομίζω να γίνεται αυτό.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες