Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/12/2018 - 17:00

Τελικά έχω και την μωβ γραμμή  :(



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2018 - 17:03

Βρήκα γιατί δεν μπορώ να το αλλάξω...γιατί απλά στόχοι βημάτων άσκησης κλπ δεν αλλάζουν. Μόνο θερμίδες αλλάζουν.

Υπήρχε στο aw3 ή κάνω λάθος? Προφανώς είναι θέμα λειτουργικού βέβαια.

Pedometer++

 

Τελικά έχω και την μωβ γραμμή  :(

Αμφιβαλλω αν υπάρχει συσκευή χωρίς το "Feature".


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/12/2018 - 17:31

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#393   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2018 - 17:26

Ωραίο χρώμα το μωβ πάντως.

 

Σωστή επιλογή !!



#394   kostls

kostls

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 01/12/2018 - 18:00

Παιδιά καλησπέρα και από μένα , παρηγγειλα το iw4 στις 20/10 από Κωτσόβολο , πριν 3 μέρες μου ήρθε μήνυμα ότι θα καθυστερήσει λόγο προμηθευτεί ( κλασικό μήνυμα σύμφωνα με αυτά που διαβάζω εδώ ). Μήπως ξέρουμε τι γίνεται ; Αν τουλάχιστον θα παραλάβουμε μέσα στο 18 ή θα πρέπει να περιμένουμε το 19;

#395   kostls

kostls

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 01/12/2018 - 18:11

Προμηθευτή *

#396   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/12/2018 - 18:16


Τελικά έχω και την μωβ γραμμή :(

Εγώ δεν την βλέπω, μήπως κάνω κάποιο λάθος; Το καλειδοσκόπιο βάζουμε πλήρη οθόνη;

Ούτε στις φωτογραφίες την βλέπω.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/12/2018 - 18:31
Merge


#397   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2018 - 18:18

Παιδιά καλησπέρα και από μένα , παρηγγειλα το iw4 στις 20/10 από Κωτσόβολο , πριν 3 μέρες μου ήρθε μήνυμα ότι θα καθυστερήσει λόγο προμηθευτεί ( κλασικό μήνυμα σύμφωνα με αυτά που διαβάζω εδώ ). Μήπως ξέρουμε τι γίνεται ; Αν τουλάχιστον θα παραλάβουμε μέσα στο 18 ή θα πρέπει να περιμένουμε το 19;

Κανείς δε ξέρει.

 

Ακύρωσε το και παρ'το απο Document.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#398   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 02/12/2018 - 23:16

Καλησπερα είσαι πρόσφατα το series 4 .Tο συμπέρασμα μου το ευαίσθητο το έκανα ακόμα ποιο ευαίσθητο .Ισως να είναι το μοναδικό προϊόν της Apple που δεν αξίζει και πουλάει καθαρά από θέμα marketing και τυφλής εμπιστοσύνης των αγοραστών στην εταιρία .Εδω και 8 χρονια που αγόρασα το πρώτο Iphone η Apple με ένα περίεργο τρόπο προσπαθεί να σε βάλει στο να αγορασεις όλο το οικοσύστημα της και να μη κανεις καν δευτερες σκεψεις προς αλλες ευαιριες και λογισμικά Κάπως έτσι είχα πάρει το series 1 .Το ρολοι μπορεί από θέμα εφαρμογών να αξίζει αλλά από θέμα αντοχής (αλουμίνιο μιλάω πάντα) είναι πολύ ευαίσθητο .Αν δεν το βαλεις σε θηκη τελείωσες .Δοκιμασα θήκες αλλά το έβλεπα πολύ χόνδρο και ασκημο .Τελικα το έδωσα και πήρα ένα Android .Ειχε τα κολλήματα του αλλά ποιότητα κατασκευής αρίστη δλδ δεν είχα το άγχος να μην το χτυπήσω κάπου .Επισης πάσχουν και από θέμα ομορφιάς εμένα πχ μου αρέσουν τα στρογγυλά ρολόγια .Προσφατα είχα πάει σε ένα κατάστημα με τη γυναίκα μου που έχει το rose gold 38mm και βλέπω κάπου το Samsung galaxy watch rose gold .Μονο ένα σ τυφλός θα έλεγε ότι το Apple Watch της γυναίκας μου είναι ποιο όμορφο από το Samsung .Το ρολοι ήταν πραγματικό κόσμημα Φυσικα έχουν και αυτά τα ρολόγια τα θεματάκια τους αλλά το να ακουμπάς κάπου και να γεμίζει γρατσουνιές η να φοράς θήκες και να φαίνεται μόνο η οθονη και αυτή με τζαμι προστασιας όχι δεν αξίζει .Η καλη επιλογή από Apple Watch είναι μόνο από ατσάλι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#399   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2018 - 00:44

Δε πουλάει λόγω "marketing και τυφλής εμπιστοσύνης των αγοραστών στην εταιρία"..

 

Πουλάει γιατί πολύ απλά είναι η μεγαλύτερη αναβάθμιση απο το 1ο AW, που ανάγκασε ακόμα και κατόχους του περσινού να κάνουν τη μετάβαση.

 

Όταν τα προηγούμενα τα κράταγες τουλάχιστον 2-3 χρόνια, έχοντας μικρές αλλαγές στο νεότερο.

 

Αυτές τις φετινές αλλαγές τις ξέρουμε πλέον όλοι.

 

Τώρα αν εσένα βασικό σου κριτήριο είναι οι όποιες γρατζουνιές, μάλλον κακώς ασχολείσαι με τα Smartwatches γενικότερα.

 

Το ρολόι έχει τρομερή ποιότητα κατασκευής και σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι Soft όπως το παρουσιάζεις.

 

1,5 μήνα τώρα μόνιμα στο χέρι μου και είναι ακριβώς όπως όταν το έβγαλα απο το κουτί, χωρίς Screen Protectors και λοιπές μπούρδες..

 

Έτσι παρέμεινε και το περσινό S3. Και όχι, δεν έχω το Stainless.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#400   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 04/12/2018 - 01:13

Έχει από την Πέμπτη που έχω μιλήσει με Document προκειμένου να μου στείλουν την αίτηση για το service και με έχουν γράψει στα τέτοια τους! Τους κάλεσα Πέμπτη πρωί και επειδή είδα ότι μέχρι το απόγευμα δεν έστειλαν τους πήρα τηλ και η τυπισα που είχα μιλήσει το πρωί μου λέει με ένα υφάκι «αφού είπατε ότι μπορεί να το στείλετε από Δευτέρα»... το παραβλέπω αυτό και τους παίρνω σήμερα το πρωί και το σηκώνει άντρας αυτήν την φορά και μου λέει «συγνώμη μάλλον ξεχάστηκαν στο σέρβις και δεν το έστειλαν»... εν τέλη ούτε και σήμερα έλαβα κάτι.
iStorm γενικά δεν σηκώνουν τηλέφωνα.. που άλλου να απευθυνθώ;

#401   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 04/12/2018 - 01:31

Έχει από την Πέμπτη που έχω μιλήσει με Document προκειμένου να μου στείλουν την αίτηση για το service και με έχουν γράψει στα τέτοια τους! Τους κάλεσα Πέμπτη πρωί και επειδή είδα ότι μέχρι το απόγευμα δεν έστειλαν τους πήρα τηλ και η τυπισα που είχα μιλήσει το πρωί μου λέει με ένα υφάκι «αφού είπατε ότι μπορεί να το στείλετε από Δευτέρα»... το παραβλέπω αυτό και τους παίρνω σήμερα το πρωί και το σηκώνει άντρας αυτήν την φορά και μου λέει «συγνώμη μάλλον ξεχάστηκαν στο σέρβις και δεν το έστειλαν»... εν τέλη ούτε και σήμερα έλαβα κάτι.
iStorm γενικά δεν σηκώνουν τηλέφωνα.. που άλλου να απευθυνθώ;

Είναι μια κυρία που έχει τύχει να μιλήσουμε δυο φορές τις τελευταίες εβδομάδες. Δεν έχω επικοινωνήσει ξανά με τόσο αγενές άτομο, ανεξάρτητα από το θέμα της συζήτησης, ίσως έχει κάποιο προσωπικό θέμα δεν το εξηγώ αλλιώς. Πραγματικά κρίμα γιατί σαν εταιρεία είναι ίσως η πιο αξιόπιστη.

Μίλησα και γω με έναν άντρα σήμερα το πρωί, ευγενέστατος και από ότι κατάλαβα έχουν χάσει τη μπάλα με τα ραντεβού και το τηλεφωνικό τους κέντρο. Γενικά δύσκολος μήνας για αλλαγή μπαταρίας.

Δοκίμασε iSystem, που επίσης έχουν χάσει λίγο τη μπάλα γιατί δεν κλείνουν ραντεβού. Εντωμεταξύ προτού κάνεις οτιδήποτε, ακόμα και αν 48 ώρες πριν σου έχουν επιβεβαιώσει ότι έχουν απόθεμα, πάρε πάλι τηλέφωνο. Εγώ ανέβηκα Χολαργό σήμερα για να μου πουν ότι λόγω όγκου εργασίας τελείωσε το απόθεμα, αν και με είχαν διαβεβαιώσει πως θα υπάρχει κρατημένη.

Προσωπική συμβουλή, αν δεν έχετε κάποιο έντονο θέμα όπως ξαφνικά κλεισίματα κλπ, μην ταλαιπωρηθείτε αυτό το μήνα. 10€ διαφορά δεν αξίζουν τη διατάραξη της ψυχικής σας ηρεμίας

*edit, λάθος πόστ το ζήτημα της μπαταρίας πήγαινε αλλού - παρόλα αυτά ίσως η iSystem να μπορεί να σε βοηθήσει σχετικά.

Τελευταία επεξεργασία από: ThodorisZ, 04/12/2018 - 01:34


#402   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/12/2018 - 01:40

Έχει από την Πέμπτη που έχω μιλήσει με Document προκειμένου να μου στείλουν την αίτηση για το service και με έχουν γράψει στα τέτοια τους! Τους κάλεσα Πέμπτη πρωί και επειδή είδα ότι μέχρι το απόγευμα δεν έστειλαν τους πήρα τηλ και η τυπισα που είχα μιλήσει το πρωί μου λέει με ένα υφάκι «αφού είπατε ότι μπορεί να το στείλετε από Δευτέρα»... το παραβλέπω αυτό και τους παίρνω σήμερα το πρωί και το σηκώνει άντρας αυτήν την φορά και μου λέει «συγνώμη μάλλον ξεχάστηκαν στο σέρβις και δεν το έστειλαν»... εν τέλη ούτε και σήμερα έλαβα κάτι.
iStorm γενικά δεν σηκώνουν τηλέφωνα.. που άλλου να απευθυνθώ;

Εκεί που έκανες την αγορά?

 

Εναλλακτικά InfoQuest, iSystem.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#403   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 04/12/2018 - 02:58

Παιδιά Δεκέμβρη μήνα μην περιμένετε να σας στρώσουν το κόκκινο χαλί... είναι ο πιο busy μήνας της χρονιάς και έχουν χίλια δυο πράματα στο μυαλό τους αυτοί οι άνθρωποι. Στο φινάλε πάρτε το ποπουδάκι σας και πηγαίντε στο κατάστημα αν θέλετε εξυπηρέτηση.

#404   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 04/12/2018 - 08:14

Παιδιά Δεκέμβρη μήνα μην περιμένετε να σας στρώσουν το κόκκινο χαλί... είναι ο πιο busy μήνας της χρονιάς και έχουν χίλια δυο πράματα στο μυαλό τους αυτοί οι άνθρωποι. Στο φινάλε πάρτε το ποπουδάκι σας και πηγαίντε στο κατάστημα αν θέλετε εξυπηρέτηση.

 
Εμείς που δεν έχουμε πρόσβαση σε τίποτα από αυτά; Δεν πρέπει να εξυπηρετηθούμε εμείς;

 

Εκεί που έκανες την αγορά?
 
Εναλλακτικά InfoQuest, iSystem.

 
Αγορασμένο από Skroutz είναι! Εκεί θα μπλέξω χειρότερα.

 

Είναι μια κυρία που έχει τύχει να μιλήσουμε δυο φορές τις τελευταίες εβδομάδες. Δεν έχω επικοινωνήσει ξανά με τόσο αγενές άτομο, ανεξάρτητα από το θέμα της συζήτησης, ίσως έχει κάποιο προσωπικό θέμα δεν το εξηγώ αλλιώς. Πραγματικά κρίμα γιατί σαν εταιρεία είναι ίσως η πιο αξιόπιστη.
Μίλησα και γω με έναν άντρα σήμερα το πρωί, ευγενέστατος και από ότι κατάλαβα έχουν χάσει τη μπάλα με τα ραντεβού και το τηλεφωνικό τους κέντρο. Γενικά δύσκολος μήνας για αλλαγή μπαταρίας.
Δοκίμασε iSystem, που επίσης έχουν χάσει λίγο τη μπάλα γιατί δεν κλείνουν ραντεβού. Εντωμεταξύ προτού κάνεις οτιδήποτε, ακόμα και αν 48 ώρες πριν σου έχουν επιβεβαιώσει ότι έχουν απόθεμα, πάρε πάλι τηλέφωνο. Εγώ ανέβηκα Χολαργό σήμερα για να μου πουν ότι λόγω όγκου εργασίας τελείωσε το απόθεμα, αν και με είχαν διαβεβαιώσει πως θα υπάρχει κρατημένη.
Προσωπική συμβουλή, αν δεν έχετε κάποιο έντονο θέμα όπως ξαφνικά κλεισίματα κλπ, μην ταλαιπωρηθείτε αυτό το μήνα. 10€ διαφορά δεν αξίζουν τη διατάραξη της ψυχικής σας ηρεμίας
*edit, λάθος πόστ το ζήτημα της μπαταρίας πήγαινε αλλού - παρόλα αυτά ίσως η iSystem να μπορεί να σε βοηθήσει σχετικά.

Λογικά η ίδια ήταν.. τι να πω. Θα περιμένω σήμερα μήπως λάβω κάτι

#405   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/12/2018 - 11:28

Το να μπλέξεις σχετικό είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)