Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   Xainis

Xainis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2019 - 22:32

Έχετε ακούσει τίποτα για το αν θα υπάρξει κάποιο app για Facebook και Instagram στο Apple Watch?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/01/2019 - 22:39

Κανένα νέο για το ECG? Δεν βλέπω προκοπή τελευταία.

Τίποτα το νεότερο.

 

Σκοπός είναι να γίνει έστω σε μια χώρα της Ε.Ε. διαθέσιμο.

 

Έχετε ακούσει τίποτα για το αν θα υπάρξει κάποιο app για Facebook και Instagram στο Apple Watch?

Το Insta είχε και τη κατήργησε.

 

Γενικά δεν ασχολούνται με το AW ιδιαιτέρως.

 

Το FB ήδη έχει μαμήσει τις άλλες συσκευές.. Δε χρειάζεται να το κάνει και εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1113   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 23/01/2019 - 23:17

22ac91aed31c2bffc7b500cb19947cbe.jpg

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Εντυπωσιακή οθόνη! Εάν αγοράσω το autosleep και το heartwatch υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω τις τις αντίστοιχες εφαρμογές του ρολογιού ώστε να μην μου τρώει μπαταρια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1114   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/01/2019 - 23:21

Σε συμφέρει να πάρεις το Bundle των παραπάνω.

 

Το ρολόι πάλι δεν έχει Built-In για τον ύπνο και το Heart Rate App δε μπορείς να το πειράξεις.

 

Δεν έχουν θέμα κατανάλωσης. Με γειά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1115   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 24/01/2019 - 06:35

Σκέφτομαι και εγώ την αγορά αλλά σίγουρα για το cellular. Αντε ρε κοσμοτε κάνε την καλή και φερτο.

#1116   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 24/01/2019 - 08:08

Σε συμφέρει να πάρεις το Bundle των παραπάνω.

Το ρολόι πάλι δεν έχει Built-In για τον ύπνο και το Heart Rate App δε μπορείς να το πειράξεις.

Δεν έχουν θέμα κατανάλωσης. Με γειά.


Σ’ ευχαριστώ Νίκο και καλημέρα. Τελικά αγόρασα και τις δυο εφαρμογές. Δυο ερωτήσεις έχω. Στο autosleep πρέπει κάθε φορά πριν πέσω για ύπνο να το ενεργοποιώ για να ξεκινήσει την καταγραφή ή το κάνει μόνο του; Και η δεύτερη ερώτηση είναι , που ακριβώς ορίζουμε τους στόχους για άσκηση , κίνηση και ορθοστασία ;



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1117   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 627 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 24/01/2019 - 08:34

To autosleep κανει μονο του καταγραφή αρκεί να του ορίσεις ποιο είναι το οριο του ύπνου σου 

Στόχος για άσκηση κλπ στην δραστηριότητα αν μπεις στην εφαρμογή από το ρολοι και πατήσεις μεσα στην εφαρμογή την οθόνη παραπάνω σου βγάζει να ορίσεις στόχο θερμιδων

Ορθοστασία είναι μεσα στο 24ωρο 12 ώρες 



#1118   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/01/2019 - 11:45

Σ’ ευχαριστώ Νίκο και καλημέρα. Τελικά αγόρασα και τις δυο εφαρμογές. Δυο ερωτήσεις έχω. Στο autosleep πρέπει κάθε φορά πριν πέσω για ύπνο να το ενεργοποιώ για να ξεκινήσει την καταγραφή ή το κάνει μόνο του; Και η δεύτερη ερώτηση είναι , που ακριβώς ορίζουμε τους στόχους για άσκηση , κίνηση και ορθοστασία ;

Δε χρειάζεται τίποτα επιπλέον το AutoSleep.

 

Παρόλα αυτά μπορείς μέσα απο το ρολόι να πατήσεις στο Lights Out όταν πέσεις. Δεν είναι απαραίτητο, αλλά λέμε.

 

Με Force Touch στο Rings του Activity αλλάζει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1119   tsapas02

tsapas02

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2019 - 14:32

Είναι το μεγάλο αδερφάκι (44 γαρ) από αυτό που έχω εγώ (βλ προηγούμενα ποστ). Εξαιρετικό. Παρτο με κλειστά ματια.

Άμεσο πρόβλημα δεν έχει αλλά γενικότερα προσοχη στους υδρατμούς (είτε μιλάμε για αδιάβροχο κανονικό ρολόι είτε για ηλεκτρονικό)

Καλησπερα, σημερα παρελαβα και εγω την ζελατινα μου για το 40αρι. Την εβαλα αλλα απο οτι βλεπω περα οτι εχουν μεινει κατι φουσκες, οταν ανοιγω φωτεινοττηα και αυτες τις διαθλασεις λες και εχει πανω νερο. Λεει οτι με τις μερς θα φυγουν, εσενα ετσι ηταν στην αρχη; Η εξαρχης εφαρμοσε τελεια και ηταν καθαρο;



#1120   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 24/01/2019 - 15:15

Καλησπερα, σημερα παρελαβα και εγω την ζελατινα μου για το 40αρι. Την εβαλα αλλα απο οτι βλεπω περα οτι εχουν μεινει κατι φουσκες, οταν ανοιγω φωτεινοττηα και αυτες τις διαθλασεις λες και εχει πανω νερο. Λεει οτι με τις μερς θα φυγουν, εσενα ετσι ηταν στην αρχη; Η εξαρχης εφαρμοσε τελεια και ηταν καθαρο;

Ωχ μην μου λες τέτοια ..
Και εγώ την ίδια μεμβράνη περιμένω ..
Εγώ του βαλα και θήκη μιας και πριν μέρες είδα ένα σχεδόν μηδαμινό σημάδι ( σαν την μυτη της καρφίτσας και ξενέρωσα στο σασί )
του πήρα μια θήκη spidgen
Γενικώς επειδή αθλούμαι κτλ το φοβάμαι ότι στο τέλος θα το σπάσω και είναι κρίμα
Με την θήκη που του εΒάλα ευτυχώς τελικά που πήρα το 40αρι διότι αν έπαιρνα το 44 στο χέρι μου θα ήταν σαν διαστημόπλοιο με την θήκη Συνημμένο αρχείο  IMG_0464.jpg   378.4KB   68 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  IMG_0465.jpg   355.83KB   68 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  IMG_0466.jpg   337.12KB   66 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  IMG_0467.jpg   367.92KB   70 λήψεις


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#1121   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/01/2019 - 18:24

Εγώ την πρώτη φορά που έβαλα την πρώτη ζελατίνα έκανα βλακεία και δεν την έβαλα καλά. Έτσι έπιασε χνουδι και επειδή με ενοχλούσε τη πέταξα. Στην δεύτερη ζελατίνα η 1 φουσκίτσα που είχε ήταν μικρή και έφυγε εντελώς μετά από καμία μερα. τωρα ουτε καν φαίνεται



#1122   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 24/01/2019 - 20:22

Μετά από μια μέρα χρήσης του Apple Watch, θέλω να πω τις εντυπώσεις μου παρόλο που ο χρόνος που βρίσκεται το ρολόι στην κατοχή μου είναι λίγος.

Αρχικά να πω πως είναι το πρώτο Apple Watch που έρχεται στην κατοχή μου, ενώ έχω αλλάξει σχεδόν όλα τα iPhone, Apple Watch δεν είχα πάρει ποτε. Ευτυχώς έκανα σωστή επιλογή και πήγα σε 44mm και όχι 40, γιατί παρόλο που έχω λεπτό καρπό δεν δείχνει τεράστιο στο χέρι μου. Το 40 δεν θα με βόλευε καθόλου.

Είμαι εντυπωσιασμένος με όλα αυτά που προσφέρει το ρολόι, τρομερή εμπειρία χρήσης. Απίστευτη οθόνη, το Digital Crown έχει τέλεια αίσθηση, ευκολία σύνδεσης και τέλειος συγχρονισμός δεδομένων , διαβάζω άνετα όλες τις ειδοποιήσεις χωρίς να αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, οι εφαρμογές ανοίγουν αστραπιαία.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει τα τελευταία χρόνια και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

Σήμερα έκανα και την πρώτη μου προπόνηση.
f4e18b8521cbfa4ead3e87b303ed281d.jpgb7cdbb9da85a12f5462cf7c130ab9d12.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1123   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2019 - 21:49

Εχει προτιμήσει κάνεις το Nike edition?
Ειμαι μεταξύ του regular με το λάστιχενιο και του Nike με το τρυπητο λάστιχενιο

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#1124   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/01/2019 - 21:57

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ακόμα δεν βρήκα λύση! Το heartwatch δεν ενημερώνεται! Δεν δείχνει σωστά δηλαδή. Παλιά στο 1 το είχαμε αντιμετωπίσει καθολικά αυτό το πρόβλημα (τότε έφταιγε περισσότερο το WatchOS και το ίδιο το app και λύθηκαν με update) ενώ στο προηγούμενο μου το 3 δεν είχα θέμα! Τώρα στο 4 έβαλα επίτηδες complication και το "καρδιακοί παλμοί" και το heartwatch και όταν το σηκώνω για να δω το ρολόι ενώ το μαμά λέει πχ 86 πριν 2 λεπτά το heart watch δείχνει άλλα!! πατώντας μέσα στο heartwatch επειδή ανοίγει το app διορθώνεται και η ένδειξη! 

έκανα restart και τις δυο συσκευές. έκανα uninstall και ξανα install τίποτα. προς το παρόν το έχω καταργήσει το complication.

 

Καμία ιδέα; 

Μην προτείνει κανείς σας restore δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω. Ζω και χωρίς αυτό το complication (έχω το μαμά εξάλλου)



#1125   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/01/2019 - 22:09

Μετά από μια μέρα χρήσης του Apple Watch, θέλω να πω τις εντυπώσεις μου παρόλο που ο χρόνος που βρίσκεται το ρολόι στην κατοχή μου είναι λίγος.

Αρχικά να πω πως είναι το πρώτο Apple Watch που έρχεται στην κατοχή μου, ενώ έχω αλλάξει σχεδόν όλα τα iPhone, Apple Watch δεν είχα πάρει ποτε. Ευτυχώς έκανα σωστή επιλογή και πήγα σε 44mm και όχι 40, γιατί παρόλο που έχω λεπτό καρπό δεν δείχνει τεράστιο στο χέρι μου. Το 40 δεν θα με βόλευε καθόλου.

Είμαι εντυπωσιασμένος με όλα αυτά που προσφέρει το ρολόι, τρομερή εμπειρία χρήσης. Απίστευτη οθόνη, το Digital Crown έχει τέλεια αίσθηση, ευκολία σύνδεσης και τέλειος συγχρονισμός δεδομένων , διαβάζω άνετα όλες τις ειδοποιήσεις χωρίς να αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, οι εφαρμογές ανοίγουν αστραπιαία.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει τα τελευταία χρόνια και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

Σήμερα έκανα και την πρώτη μου προπόνηση.
f4e18b8521cbfa4ead3e87b303ed281d.jpgb7cdbb9da85a12f5462cf7c130ab9d12.jpg

Χρειάζεσαι ύπνο.. :P

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ακόμα δεν βρήκα λύση! Το heartwatch δεν ενημερώνεται! Δεν δείχνει σωστά δηλαδή. Παλιά στο 1 το είχαμε αντιμετωπίσει καθολικά αυτό το πρόβλημα (τότε έφταιγε περισσότερο το WatchOS και το ίδιο το app και λύθηκαν με update) ενώ στο προηγούμενο μου το 3 δεν είχα θέμα! Τώρα στο 4 έβαλα επίτηδες complication και το "καρδιακοί παλμοί" και το heartwatch και όταν το σηκώνω για να δω το ρολόι ενώ το μαμά λέει πχ 86 πριν 2 λεπτά το heart watch δείχνει άλλα!! πατώντας μέσα στο heartwatch επειδή ανοίγει το app διορθώνεται και η ένδειξη! 

έκανα restart και τις δυο συσκευές. έκανα uninstall και ξανα install τίποτα. προς το παρόν το έχω καταργήσει το complication.

 

Καμία ιδέα; 

Μην προτείνει κανείς σας restore δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω. Ζω και χωρίς αυτό το complication (έχω το μαμά εξάλλου)

Δεν είσαι ο μόνος.

 

Κρατάει το προηγούμενο μέχρι να μπείς να δείς και να κάνει Refresh.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες