Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

H Cosmote έφερε την eSIM στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1079 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/05/2023 - 20:21

Το κάνει μια χαρά πήγενε σε ενα καταστημα οποιας εταιρειας θες Vodafone kai Cosmote γιατι η Nova δεν εχει και θα το διαπιστωσεις. Εγω εχω Sim NOVA με συμβολαιο και esim COSMOTE και VODAFONE καρτοκινητό.Επαναλαμβάνω οτι δουλευουν ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ εταιρείες ταυτόχρονα.


Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, iMessage θα δουλεύει ξεχωριστά για τις 3 συνδέσεις και viber ξέρεις ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 19/05/2023 - 20:23

Το κάνει μια χαρά πήγενε σε ενα καταστημα οποιας εταιρειας θες Vodafone kai Cosmote γιατι η Nova δεν εχει και θα το διαπιστωσεις. Εγω εχω Sim NOVA με συμβολαιο και esim COSMOTE και VODAFONE καρτοκινητό.Επαναλαμβάνω οτι δουλευουν ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ εταιρείες ταυτόχρονα.


Επειδή έχω και εγώ ακριβώς σιμ όπως τις δικές σου, πως σου δουλεύουν κ οι 3 ταυτόχρονα; Γιατί σε εμένα όταν πάω να ενεργοποιήσω την τριτη( οποία κ να είναι) μου ζητάει να απενεργοποιήσω μια από τις άλλες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1023   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 19/05/2023 - 20:25

Το κάνει μια χαρά πήγενε σε ενα καταστημα οποιας εταιρειας θες Vodafone kai Cosmote γιατι η Nova δεν εχει και θα το διαπιστωσεις. Εγω εχω Sim NOVA με συμβολαιο και esim COSMOTE και VODAFONE καρτοκινητό.Επαναλαμβάνω οτι δουλευουν ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ εταιρείες ταυτόχρονα.


Η apple λέει δύο

On supported iPhone models, you can use two eSIMs at the same time. For example, you can include one eSIM for your home and another eSIM for the place you're visiting. As with a physical SIM, carrier fees might apply. Contact your carrier for information.

Κι εγώ τρεις έχω εντός, αλλά δεν με αφήνει να έχω και τις τρεις. Εσύ πώς τις έχεις ταυτόχρονα;


Sent from my iPad using Tapatalk

#1024   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/05/2023 - 20:28

Μπορείς να έχεις μια κανονική sim ,περισσότερες από 2 esim εγκατεστημένες στο iPhone και από διαφορετικές εταιρίες ,δεν θυμάμαι πόσες ακριβώς, αλλά μπορείς να έχεις ταυτόχρονα ενεργές την κανονική sim και μια esim ή 2 esim. Εσύ διαλέγεις ποιες θέλεις να είναι ενεργές κάθε φορά. Αυτό κάνω και εγώ σε iPhone 13 Pro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εαν μπεις στης ρυθμίσεις - κινητό δίκτυο - σου βγαζει ολες της sim που εχεις και μπορεις πατωντας πανω στην αντιστοιχη sim (εγω της εχω ονομάσει με το ονομα της καθε εταιρείας την καθε μια) και μολις μπεις στο profile της καθε sim ενεργοποιεις την καθε μια.....αν θες να ειναι ανοιχη η να σου δειχνη κλειστη τη γραμμη. Με το ιδιο τροπο κανεις ενεργές η μη τη καθε γραμμή που θες......ακομα και της τρεις ενεργες.......αν εσενα δεν το κανει κατι δεν θα εχεις κανει σωστα.


Τελευταία επεξεργασία από: spetreli64, 19/05/2023 - 20:29


#1025   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 19/05/2023 - 20:31

Εαν μπεις στης ρυθμίσεις - κινητό δίκτυο - σου βγαζει ολες της sim που εχεις και μπορεις πατωντας πανω στην αντιστοιχη sim (εγω της εχω ονομάσει με το ονομα της καθε εταιρείας την καθε μια) και μολις μπεις στο profile της καθε sim ενεργοποιεις την καθε μια.....αν θες να ειναι ανοιχη η να σου δειχνη κλειστη τη γραμμη. Με το ιδιο τροπο κανεις ενεργές η μη τη καθε γραμμή που θες......ακομα και της τρεις ενεργες.......αν εσενα δεν το κανει κατι δεν θα εχεις κανει σωστα.


Εμένα μου βγάζει αυτό. Σε εσένα έχει τρία δίκτυα ταυτόχρονα;

f45b678baabe71bffed29a6c5b89c140.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1026   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 19/05/2023 - 23:15

Έχει κανείς ενημέρωση αν η Nova θα λειτουργεί κάποια στιγμή με e sim???


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1027   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/05/2023 - 09:51

Εμένα μου βγάζει αυτό. Σε εσένα έχει τρία δίκτυα ταυτόχρονα;

f45b678baabe71bffed29a6c5b89c140.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου....ειλικρινά πρώτη φορά βλέπω αυτό το μήνυμα......εμένα κανονικά προχωράει στην διαδικασία! Και αυτό το πρόγραμμα Drei πρώτη φορα το βλέπω.....τι να σου πω.....μηπως να πας σε κανενα καταστημα voda cosmote H vova να το  δούνε?


Τελευταία επεξεργασία από: spetreli64, 20/05/2023 - 09:52


#1028   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/05/2023 - 09:59

Έχει κανείς ενημέρωση αν η Nova θα λειτουργεί κάποια στιγμή με e sim???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Προς το παρών οχι θα αργήσει πολυ ακόμα....φαντάσου οτι ακόμα φτιάχνου το 5G δύκτιο τους. Εγω εχω μόνιμα κυριο σήμα cosmote για Data που εχει φουλ σχεδών παντού και δευτερεύων για ομιλια Nova που εχω απαιριόριστα και τη Vodafone τρίτο μονο για να με περνουν.



#1029   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/05/2023 - 11:32

Καλημέρα φίλε μου....ειλικρινά πρώτη φορά βλέπω αυτό το μήνυμα......εμένα κανονικά προχωράει στην διαδικασία! Και αυτό το πρόγραμμα Drei πρώτη φορα το βλέπω.....τι να σου πω.....μηπως να πας σε κανενα καταστημα voda cosmote H vova να το δούνε?



Και να το διαγράψεις ένα από αυτά αν δεν είσαι Αυστρία δεν θα γίνει login , νομίζω η πρώτη πρέπει να γίνει στην χώρα που το έχει προμηθεύσει. Αλλά κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και εγώ. Σε 13 pro θα ρωτήσω πάντως γιατί ήξερα ότι 2 νούμερα μπορείς μόνο με ότι συνδυασμό ότι και αν διαλέξεις. Στα 14 αλλάζει . Αλλά δεν προλαβαίνω να πάω σε κατάστημα να ρωτήσω αν ξέρουν κάτι .

#1030   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 20/05/2023 - 12:00

Καλημέρα φίλε μου....ειλικρινά πρώτη φορά βλέπω αυτό το μήνυμα......εμένα κανονικά προχωράει στην διαδικασία! Και αυτό το πρόγραμμα Drei πρώτη φορα το βλέπω.....τι να σου πω.....μηπως να πας σε κανενα καταστημα voda cosmote H vova να το δούνε?


Μπορείς να μας βάλεις ένα screenshot σαν το παρακάτω να δούμε ότι όντως είναι έτσι γιατί μόλις γύρισα από Cosmote και μου είπαν ότι αυτό που λες δεν γίνεται.
9619c1a062348fd1b0c602fae6e925fd.jpg

#1031   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 20/05/2023 - 12:06

Μπορείς να μας βάλεις ένα screenshot σαν το παρακάτω να δούμε ότι όντως είναι έτσι γιατί μόλις γύρισα από Cosmote και μου είπαν ότι αυτό που λες δεν γίνεται.
9619c1a062348fd1b0c602fae6e925fd.jpg


Καλά όχι ότι σε κατάστημα γνωρίζουν, αυτοί είναι για κανένα πάγκο στη λαϊκή. Δεν λεω ότι ισχυει αλλα αυτοί που ρώτησες είναι ακατάλληλοι.

Στο θέμα μας τώρα κι εμένα μ φαίνεται δύσκολο να είναι ενεργές 3 ταυτόχρονα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1032   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 20/05/2023 - 12:11

Καλά όχι ότι σε κατάστημα γνωρίζουν, αυτοί είναι για κανένα πάγκο στη λαϊκή. Δεν λεω ότι ισχυει αλλα αυτοί που ρώτησες είναι ακατάλληλοι.

Στο θέμα μας τώρα κι εμένα μ φαίνεται δύσκολο να είναι ενεργές 3 ταυτόχρονα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν διαφωνώ αλλά δεν ισχύει για όλους υπάρχουν και κάποιοι που το κατέχουν.

#1033   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 20/05/2023 - 12:30

Καλημέρα φίλε μου....ειλικρινά πρώτη φορά βλέπω αυτό το μήνυμα......εμένα κανονικά προχωράει στην διαδικασία! Και αυτό το πρόγραμμα Drei πρώτη φορα το βλέπω.....τι να σου πω.....μηπως να πας σε κανενα καταστημα voda cosmote H vova να το δούνε?

Η Apple λέει για δύο κάρτες ταυτόχρονα.

https://support.appl.../el-gr/HT209044

Βάλε ένα screenshot με τα τρία σήματα ταυτόχρονα να δούμε πώς είναι το δικό σου
cf2d9d2e8819c75ef637dc47c7fedae3.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: rebel1, 20/05/2023 - 12:33


#1034   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/05/2023 - 15:02

Δεν παιζει αυτο. 3 ενεργες γραμμες ταυτοχρονα δεν υποστηριζεται. 

Ξανατσεκαρε αυτο που λες. 

 

Αλλο να τις βλεπεις εκει να υπαρχουν και αλλο να ειναι ενεργες και οι 3 ταυτοχρονα. 

 

 

Εαν μπεις στης ρυθμίσεις - κινητό δίκτυο - σου βγαζει ολες της sim που εχεις και μπορεις πατωντας πανω στην αντιστοιχη sim (εγω της εχω ονομάσει με το ονομα της καθε εταιρείας την καθε μια) και μολις μπεις στο profile της καθε sim ενεργοποιεις την καθε μια.....αν θες να ειναι ανοιχη η να σου δειχνη κλειστη τη γραμμη. Με το ιδιο τροπο κανεις ενεργές η μη τη καθε γραμμή που θες......ακομα και της τρεις ενεργες.......αν εσενα δεν το κανει κατι δεν θα εχεις κανει σωστα.



#1035   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/05/2023 - 11:09

Άρα για κινητά iPhone 13 και κάτω μπορείς να περάσεις 2-3 e-sim αλλά ενεργές γραμμές (μαζί με φυσική ή όχι ) έχουμε πάντα 2 σωστά ; Και μια ερώτηση με viber με 2 νούμερα πως γίνεται αν έχεις και στα 2 νούμερα viber ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες