Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2566   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 29/10/2019 - 18:58

Παλιότερα όταν πληκτρολογούσα , πχ beer έβγαζε κ δίπλα το εικονίδιο της Μπύρας. Τώρα τελευταία δεν το κάνει . Ξέρει κανεις τι έχω κλείσει καταλαθος; Όσο ψάχνω δεν βρίσκω κάτι


Sent from my iPhone XS Max

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2567   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/10/2019 - 19:01

Έβαλα την 13.2 με restore και μετά πέρασα το τελευταίο αντίγραφο icloud σε iPhone 11pro. Πρώτον όλες οι κλήσεις σβήστηκαν και δεύτερον δεν μπορούν να περαστούν η Revolut και η Ν26 στο Apple Pay. Δοκίμασα και χειροκίνητα και μέσα από τις εφαρμογές. Καμία ιδέα;


Αν δεν κάνω λάθος λειτουργούν με tokens. Κάθε restore που κάνεις τρώει και ένα token και μετά πρέπει να μιλήσεις μαζί τους για να σου απελευθερώσουν

#2568   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 973 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2019 - 19:36

Παιδιά καλησπέρα ! Σε εσάς με 13.2

Στην οθόνη αφετηρίας εκεί που είναι τα widgets αν το κάνετε γρήγορα πάνω κάτω swipe down ,up σας κάνει restart το springboard ?

Σε 13.1.1 ειμαι.

Άλλο ένα bug .....



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2569   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/10/2019 - 19:48

υπάρχει κάπου οδηγός για το πώς αναβαθμίζουμε από ipsw; θέλω να το δοκιμάσω με τη 13.2, γιατί τη 13.1 την πέρασα ΟΤΑ (πρόβλημα με το itunes) και λέω μήπως στρώσει η μπαταρία αν κάνω restore



#2570   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 877 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2019 - 19:51

Έβαλα την 13.2 με restore και μετά πέρασα το τελευταίο αντίγραφο icloud σε iPhone 11pro. Πρώτον όλες οι κλήσεις σβήστηκαν. Καμία ιδέα; 

Το ιδιο επαθα σε  7 plus.



#2571   Kotblackcat

Kotblackcat

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Twitter:@Kotmihailidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2019 - 20:23

[quote name="conili" post="2008936" timestamp="1572368464"]

Αν δεν κάνω λάθος λειτουργούν με tokens. Κάθε restore που κάνεις τρώει και ένα token και μετά πρέπει να μιλήσεις μαζί τους για να σου απελευθερώσουν[/quote καλησπέρα τι είναι tokens]

#2572   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/10/2019 - 20:39

[quote name="conili" post="2008936" timestamp="1572368464"]

Αν δεν κάνω λάθος λειτουργούν με tokens. Κάθε restore που κάνεις τρώει και ένα token και μετά πρέπει να μιλήσεις μαζί τους για να σου απελευθερώσουν[/quote καλησπέρα τι είναι tokens]

 

Μπορεις να έχεις μέχρι ένα αριθμό ενεργοποιήσεων ή ενεργών συσκευών συνολικά ή ανά περίοδο. Μίλα μαζί τους και πες δεν μπορώ να βάλω την κάρτα στο apple pay και θα σου το τακτοποιήσουν (Μέσα από την εφαρμογή). Μια περίοδο μια άλλη κάρτα που έχω (monzo) δεν μπορούσε να μπει γιατί είχε θέμα η ίδια η apple αλλά λύθηκε σε λίγες ώρες. Πιθανώς είναι το πρώτο αν το έχεις μόνο εσύ



#2573   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/10/2019 - 21:07

Μπορεις να έχεις μέχρι ένα αριθμό ενεργοποιήσεων ή ενεργών συσκευών συνολικά ή ανά περίοδο. Μίλα μαζί τους και πες δεν μπορώ να βάλω την κάρτα στο apple pay και θα σου το τακτοποιήσουν (Μέσα από την εφαρμογή). Μια περίοδο μια άλλη κάρτα που έχω (monzo) δεν μπορούσε να μπει γιατί είχε θέμα η ίδια η apple αλλά λύθηκε σε λίγες ώρες. Πιθανώς είναι το πρώτο αν το έχεις μόνο εσύ

Το ίδιο συνέβη και σε μένα μετά τον αναβάθμιση στο 13.2. Έστειλα στο chat αλλά μιλάμε για την χειρότερη εξυπηρέτηση ever...



#2574   vtsotras335

vtsotras335

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2019 - 21:14

στην εφαρμογη mail δεν θπαρχει ο φακελος απεσταλμενα....εχει κανεις το ιδιο προβλημα?



Me otenet k εμένα χάθηκε ο φάκελος απεσταλμένο


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#2575   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2019 - 22:53

υπάρχει κάπου οδηγός για το πώς αναβαθμίζουμε από ipsw; θέλω να το δοκιμάσω με τη 13.2, γιατί τη 13.1 την πέρασα ΟΤΑ (πρόβλημα με το itunes) και λέω μήπως στρώσει η μπαταρία αν κάνω restore

Δε χρειάζεσαι οδηγό.

 

Κατεβάζεις το IPSW, παίρνεις Backup και με πατημένο το Shift πατάς Restore.

 

Στο τέλος απλά επαναφέρεις το Backup που κράτησες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2576   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 933 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/10/2019 - 23:00

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΟΣ...!!! Πήγα 13.2 που δεκατρείς να είναι οι ώρες τους, ένα σφάλμα είναι τα πάντα, WiFi calling Vodafone κολλάει, φαίνεται ότι καλεί χωρίς να δείχνει την κλήση, δεν τους ακούω δεν με ακούν και το χειρότερο τρώει κόλλημα και δεν μπορώ να σταματήσω την κλήση, μόνο με hard reset... Αρε μάγειρα ... που να σε χωρίσει ο άντρα σου και να πάει με τον καλυτερο σου φίλο, να πάθεις νευρικό κλονισμό, να πας στο Θιβέτ για 10 χρόνια εκεί με τους καράφλες μήπως και σωθούμε όλοι εμείς.... Τώρα θα μου πεις θα καταστρέψεις τον βουδισμό αλλά έτσι κατέστρεψες και την μηλιά... ένα λειτουργικό είχαμε να λέμε, πάει και αυτό... που Να ΜΗΝ σε καμαρώσει νύφη η μανούλα σου... Τι άλλη ευχή να σου δώσω δεν ξέρω...ήθελες να αφήσεις και εποχή τρομάρα σου...αμ το λέει και το επώνυμο σου...ΜΑΓΕΙΡΑΣ, ...ΓΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΤΟ ΚΤΕΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ...και ζητάω συγνώμη από την Καρδίτσα που την εβαλα στην ίδια πρόταση... Μας έχουν σπάσει τα νεύρα...τσαντάκια λέμε....


Sent from my iPad using Tapatalk

#2577   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/10/2019 - 23:38

Δε χρειάζεσαι οδηγό.

 

Κατεβάζεις το IPSW, παίρνεις Backup και με πατημένο το Shift πατάς Restore.

 

Στο τέλος απλά επαναφέρεις το Backup που κράτησες.

έκανα ό,τι είπες, αλλά και πάλι με το που πάτησα shift + restore άρχισε να κατεβάζει αρχείο

τεσπά να δούμε αν θα μπορέσει να το περάσει αυτή τη φορά



#2578   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2019 - 23:40

Το αρχείο πρέπει να το κατεβάσεις απο εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2579   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/10/2019 - 23:43

Το αρχείο πρέπει να το κατεβάσεις απο εδώ.

το κατέβασα, το άνοιξα, με πήγε στο itunes

σύνδεσα κινητό, πήρα backup, shift+restore



#2580   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 973 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2019 - 00:21

Το κατεβάζεις μετά ανοίγεις iTunes συνδέεις το κινητό σου και μετά κρατάς το shift και πατάς εκεί που λέει restore και τότε σου ανοίγει το explore των Windows ώστε να βρεις το αρχείο που κατέβασες και να το διαλέξεις. Μετά προχωράει η διαδικασία μόνη της.

Μην ξεχασεις να πάρεις back up πριν πατήσεις το shift και διαλέξεις το αρχείο που κατέβασες.

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες