Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2626   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 01/11/2019 - 01:21

Ξεχνάς το iOS 7.

Βέβαια, σαν το "εκπληκτικό" iOS 11 κανένα.

The point ωστόσο παραμένει!!!

Όλες οι "μονές" εκδόσεις παρουσιάζουν σοβαρά προβλήματα...!!!

 

Αν το συνδυάσεις και ότι με κάθε "ζυγή" έκδοση έχουμε και "καλύτερα" features στα κινητά (τα "παλιά" S μοντέλα), τότε θα μπορούσε να είναι τροφή για τους συνωμοσιολόγους... χαχαχαχα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2627   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2019 - 06:10

Το iOS 13 δεν έχει θέμα που κράζετε μερικοί έτσι με ευκολία.

Αν είχε θέμα θα είχε με όλους όσους το φοράνε κάτι που δεν συμβαίνει.

Το battery brain επίσης συμβαίνει μεμονωμένα σε κάποιους χρήστες ανεξάρτητου μοντέλου κινητού. (Εννοώ ότι δεν έχουν πρόβλημα πχ όλοι όσοι έχουν iPhone 8 για να κράξουμε την apple ).

Συμβαίνει μεμονωμένα σε χρήστες και έχει τρεις πιθανές αιτίες που περιέγραψε πιο πάνω ο Νίκος.

Άρα οι παθόντες καλό είναι αντί να κράζουν έτσι γενικά την έκδοση iOS τάδε καλό είναι να ψαχτούν για το τρόπο που έκαναν την εγκατάσταση ή για την υγεία της μπαταρίας τους ή για τις ρυθμίσεις που έχουν κλπ κλπ.

Οι γενικεύσεις του στυλ το iOS τάδε δεν είναι καλό επειδή εμένα μου συμβαίνει αυτό δεν ισχύουν.

Τα λέω αυτά (πριν βγείτε να κράξετε) διότι και εγώ ήμουν παθών στο iOS 12 με iPhone 6 και τελικά ήταν η μπαταρία που τα είχε παίξει. Μετά την αλλαγή της έστρωσαν τα πράγματα. Σε άλλους όμως μπορεί να είναι άλλη αιτία.

Ψαχτείτε ...




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2628   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1033 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2019 - 08:14

Το iOS 13 είναι απο μόνο του ένα Bug.


Αυτό λεγόταν και για το 12! Άρα η λύση;

#2629   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2019 - 08:17

Το iOS 13 δεν έχει θέμα που κράζετε μερικοί έτσι με ευκολία.

Αν είχε θέμα θα είχε με όλους όσους το φοράνε κάτι που δεν συμβαίνει.

Το battery brain επίσης συμβαίνει μεμονωμένα σε κάποιους χρήστες ανεξάρτητου μοντέλου κινητού. (Εννοώ ότι δεν έχουν πρόβλημα πχ όλοι όσοι έχουν iPhone 8 για να κράξουμε την apple ).

Συμβαίνει μεμονωμένα σε χρήστες και έχει τρεις πιθανές αιτίες που περιέγραψε πιο πάνω ο Νίκος.

Άρα οι παθόντες καλό είναι αντί να κράζουν έτσι γενικά την έκδοση iOS τάδε καλό είναι να ψαχτούν για το τρόπο που έκαναν την εγκατάσταση ή για την υγεία της μπαταρίας τους ή για τις ρυθμίσεις που έχουν κλπ κλπ.

Οι γενικεύσεις του στυλ το iOS τάδε δεν είναι καλό επειδή εμένα μου συμβαίνει αυτό δεν ισχύουν.

Τα λέω αυτά (πριν βγείτε να κράξετε) διότι και εγώ ήμουν παθών στο iOS 12 με iPhone 6 και τελικά ήταν η μπαταρία που τα είχε παίξει. Μετά την αλλαγή της έστρωσαν τα πράγματα. Σε άλλους όμως μπορεί να είναι άλλη αιτία.

Ψαχτείτε ...




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δεν εχουμε τι να κανουμε και κραζουμε βρε φιλε; Εχει βουηξει ο τοπος για το κακιστο managmend της ram ειδικα στην 13.2! Το reload των εφαρμογων ειναι πρωτογνωρο!

#2630   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2019 - 08:22

Κατέβασα μόλις 13.1.3 για να κάνω downgrade, πρώτη φορά στα χρονικά [emoji2370]

#2631   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2019 - 10:57

The point ωστόσο παραμένει!!!

Όλες οι "μονές" εκδόσεις παρουσιάζουν σοβαρά προβλήματα...!!!

 

Αν το συνδυάσεις και ότι με κάθε "ζυγή" έκδοση έχουμε και "καλύτερα" features στα κινητά (τα "παλιά" S μοντέλα), τότε θα μπορούσε να είναι τροφή για τους συνωμοσιολόγους... χαχαχαχα

Τι μας κρύβει ο μάγειρας?

 

Θα φτιάξει το iOS 13.. Με τη 13.6.2 τον Ιούνιο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2632   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 01/11/2019 - 11:06

Προσωπικά δε με νοιάζει τόσο ούτε για την αυτονομία, ούτε για τα τυχόν bugs...

 

Δεν το έχω βάλει ακόμα ελέω JB (περιμένω το checkm8), αλλά και όλα τα άλλα iOS που πέρασα στο 7 plus μέχρι τώρα, αν εξαιρέσουμε την αρχή που είχα μια μικρή εμμονή, δεν ασχολούμαι αν η μπαταρία θα κρατήσει 2 ώρες παραπάνω ή λιγότερο, αν μια εφαρμογή κολλήσει ή κλείσει, την πατάω και ανοίγει ξανά και μπορώ να ζήσω με το reload που κάνει ο όποιος browser από τους 4 χρησιμοποιώ ανά διαστήματα...

 

Μια μπαταρία θα αλλάξω προς το Δεκέμβριο αλλά και πάλι ίσως... η υγεία της δείχνει 81% και αν δεν δουλέψω το κινητό πολύ κρατάει 1 μέρα, αν το δουλέψω πολύ κρατάει κάπου στις 6 ώρες και δεν με νοιάζει καθόλου...

 

Το powerbank είναι πάντα φορτισμένο και όλα καλά!! :D



#2633   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2019 - 11:58

Το θέμα μας βέβαια δεν είναι η αυτονομία.

 

Είναι -λανθασμένα- το βασικό κριτήριο για τη πλειοψηφία, ώστε να μπορέσει να κρίνει μια έκδοση αν είναι καλή.

 

Το iOS 13 καλώς ή κακώς είναι σχεδόν 2 μήνες μετά το επίσημο Release, γεμάτο Bugs, που ενώ θα φτιάξουν 1 θα χαλάσουν άλλα 5.

 

Και το γράφω αυτό έχοντας περάσει πλέον στο 11 Pro Max, όταν αντικειμενικά κάθε χρόνο οι νέες συσκευές που έρχονται με τη νέα έκδοση, τρέχουν σαφώς καλύτερα απο τα προηγούμενα.

 

Ακόμα και εδώ υπάρχουν πράγματα που θα σου σπάσουν τα νεύρα.

 

Αυτό δεν το είχα προηγούμενη φορά με καινούρια συσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2634   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1415 μηνύματα

Δημοσίευση 01/11/2019 - 11:59

Δεν είναι λογική αυτή. Και εμένα μου έχει κρατήσει 3 μέρες και ήμουν στο 30% γιατί η χρήση που έκανα ήταν κάτι κλήσεις και λίγο σερφάρισμα. Αυτό δεν σημαίνει ότι το λογισμικό δεν έχει σφάλματα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2635   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/11/2019 - 12:37

Να σας πω. Μπορείτε να μου πείτε. Παλιοί χρήστες αν αυτό με τις αναβαθμίσεις γίνεται κάθε χρόνο;

Σαν εμπειρία χρήσης δε βλέπω καμία διαφορά από λίγο που το είχα στη 12, δηλαδή η μόνη αισθητή διαφορά είναι το dark mode. Τι άλλαξαν τόσο που δεν μπορώ να δω που η συσκευή του κάθε ένα iPhone παρουσιάζει αλλαγές; Άλλαξαν αρχιτεκτονική κλπ;

Στα Android αργούσαν πολύ αλλά έπαιρνες μη σταθερή έκδοση που απλά δεν έβγαζε προβλήματα τις περισσότερες φορές

#2636   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4049 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/11/2019 - 12:48

Βλέπω στην 13.2 αρκετά κολλήματα με τις εφαρμογές δεν ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος. Πχ ανοίγω neuralcam κολλάει στο logo την κλείνω και την να ανοίγω να δουλέψει. Το tapatalk το ίδιο, safari το ίδιο. Κάποιες κρασάρουν μερικές φορές πχ όταν ανοίγω τις φωτογραφίες.. Τι παίζει;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Το ίδιο και σε εμένα και πήγα με restore

#2637   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 01/11/2019 - 14:59

Ισχύει , δεν είναι καλή η εμπειρία πλήρως στο 13. Έχει κάποια χαζό προβλήματα κ κάποιες φορές σκαλώνει σε κάποιες εφαρμογές. Ελπίζω να φτιάξει γρήγορα κ να μην μας βρει το καλοκαίρι . Αυτονομία όμως δεν έσω θέμα. Παίζει να πηγαίνει κ καλύτερα από πριν . Το έχω στήσει έτσι κ δεν έχω κανένα θέμα .


Sent from my iPhone XS Max

#2638   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2019 - 15:22

Εμένα ανοίγουν όλα στιγμιαία. Όλες οι εφαρμογές . Ακόμα και εφαρμογή που έχει να αναβαθμιστεί 2 χρόνια .

Είμαι σε iPhone 8 Plus .

Το dark mode τέλειο !
Η αυτονομία καλύτερη από το iOS 12 .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2639   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 01/11/2019 - 15:29

Το θέμα μας βέβαια δεν είναι η αυτονομία.

 

Είναι -λανθασμένα- το βασικό κριτήριο για τη πλειοψηφία, ώστε να μπορέσει να κρίνει μια έκδοση αν είναι καλή.

 

Το iOS 13 καλώς ή κακώς είναι σχεδόν 2 μήνες μετά το επίσημο Release, γεμάτο Bugs, που ενώ θα φτιάξουν 1 θα χαλάσουν άλλα 5.

 

Και το γράφω αυτό έχοντας περάσει πλέον στο 11 Pro Max, όταν αντικειμενικά κάθε χρόνο οι νέες συσκευές που έρχονται με τη νέα έκδοση, τρέχουν σαφώς καλύτερα απο τα προηγούμενα.

 

Ακόμα και εδώ υπάρχουν πράγματα που θα σου σπάσουν τα νεύρα.

 

Αυτό δεν το είχα προηγούμενη φορά με καινούρια συσκευή.

Αυτο ακριβως που λεει ο Νικος .... Υπαρχουν ισως και μερκα μεγαλα και σημαντικα issues για καποιους (προσωπικα δεν εχω κανενα)...

Αλλα τα μικρα ειναι παρα πολλα, διασπαρτα σε ολη την εκταση του συστηματος και εκνευριστικα... Δεν ειναι πια ευχαριστο να χρησιμοποιεις το iOS ...  δεν ξερω πως αλλιως να το πω ...

 

Ποτε αλλη χρονια δεν ηταν ετσι ..

 

(και ακριβως τα ιδια ισχυουν και για το Catalina) ...



#2640   sanctuarygr

sanctuarygr

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Twitter:@sanctuarygr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:sanctuarygr

Δημοσίευση 01/11/2019 - 21:53

Εμένα ανοίγουν όλα στιγμιαία. Όλες οι εφαρμογές . Ακόμα και εφαρμογή που έχει να αναβαθμιστεί 2 χρόνια .

Είμαι σε iPhone 8 Plus .

Το dark mode τέλειο !
Η αυτονομία καλύτερη από το iOS 12 .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα ίδια με την ίδια συσκευή .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)