Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2731   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 09/11/2019 - 13:41

Μεγαλο ρολο πως μπαινει η καθε εκδοση, τά´χουμε ξαναπει αυτα- εκανα καταλαθος update για την 13.2.2 κι οταν το ανοιξα ηταν αργοκινητο καραβι, κανω ρεστορ στο καπακι με ipsw και η συσκευη πεταει!


Sent from my iPhone XR using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2732   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 09/11/2019 - 13:56

Πέραν από αυτού ίσως καίει ρόλο η μάλλον συμπεριφέρεται διαφορετικά και η κάθε συσκευή. Προσωπικά δεν είχα θέματα reloading από αυτά που ανέφεραν τα παιδιά πριν. Αντιθέτως είχα θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας που σε κάθε νέα έκδοση πέφτει ακόμη πιο πολύ. Δεν μπορώ να καταλάβω το συμβαίνει γιατί δεν έχω αλλάξει τις καθημερινές μου συνήθειες, όπως και γνωρίζω ότι πολλοί δεν έχουν αντίστοιχο θέμα.
Κλείνω στο συμπέρασμα πως 1 χρόνο μετά την αγορά (xs Max) η μπαταρία παρόλο που δείχνει 97% υγεία σίγουρα έχει φθορά ίσως περισσότερη από ότι φανταζόμουν. Σε βαριά χρήση ίσως δεν βγάζει μέρα πλέον, στα σύνηθες πέφτω για ύπνο με ένα 20%. Αυτό σε συνδυασμό με το iOS13 που ζορίζει πιο πολύ τις παλαιότερες συσκευές


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2733   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 325 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 09/11/2019 - 14:20

Πέραν από αυτού ίσως καίει ρόλο η μάλλον συμπεριφέρεται διαφορετικά και η κάθε συσκευή. Προσωπικά δεν είχα θέματα reloading από αυτά που ανέφεραν τα παιδιά πριν. Αντιθέτως είχα θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας που σε κάθε νέα έκδοση πέφτει ακόμη πιο πολύ. Δεν μπορώ να καταλάβω το συμβαίνει γιατί δεν έχω αλλάξει τις καθημερινές μου συνήθειες, όπως και γνωρίζω ότι πολλοί δεν έχουν αντίστοιχο θέμα.
Κλείνω στο συμπέρασμα πως 1 χρόνο μετά την αγορά (xs Max) η μπαταρία παρόλο που δείχνει 97% υγεία σίγουρα έχει φθορά ίσως περισσότερη από ότι φανταζόμουν. Σε βαριά χρήση ίσως δεν βγάζει μέρα πλέον, στα σύνηθες πέφτω για ύπνο με ένα 20%. Αυτό σε συνδυασμό με το iOS13 που ζορίζει πιο πολύ τις παλαιότερες συσκευές


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Δεν την λες και παλιά συσκευή την δικιά σου και σε ένα χρόνο που την έχεις λογικά θα έχεις κάνει περίπου 300-350 φορτίσεις, που δικαιολογούν το ποσοστό 97%. Μήπως σου κάνει ζημιά καμία εφαρμογή; Έχεις δοκιμάσει set up as new, και επαναφορά backup; Στα λέω αυτά γιατί είχα το ίδιο θέμα και με την μνήμη του, με το 6S και την 13 με αλλαγμένη μπαταρία 1 έτους. Όταν το έκανα βελτιώθηκε αισθητά η αυτονομία και απελευθερώθηκαν 2,5 Gb με τις ίδιες εφαρμογές.



#2734   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 09/11/2019 - 14:44

Είναι το επόμενο στάδιο, θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή ευχαριστώ


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2735   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/11/2019 - 15:47

Μονο με coconut αν θες τη γνωμη μου θα δεις αληθες και ακριβεστατο ποσοστο μπαταρίας. Παντως  για την 13.3 που βλεπω βιντεο τωρα λενε τα καλυτερα. Και ειναι η πρωτη που σκέφτομαι να την περασω σαν restore αν και εχω ολοκαινουργια συσκευη



#2736   mauvepap

mauvepap

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2019 - 18:46

Σε Xs Max πως σας φαίνεται το 13.2.2; Είμαι σε 13.1.1 και δεν έχω θέμα, αλλά η μπαταρία νου φαίνεται να κρατά λιγότερο από iOS 12.

#2737   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/11/2019 - 19:04

Έχω παρατηρήσει κάτι απαράδεκτο στις 2 τελευταίες εκδόσεις ios εν έτει 2019 και σε κινητό αξίας 1.3κ ευρώ! Μερικές φορές οταν παω να κάνω κλήση, δεν κάνει τίποτα το κινητό. πατάω την επαφή αλλά δε φαίνεται να καλεί. Μόλις γίνεται αυτό, σταματάει να δουλεύει και το power button, δε μπορώ να κλείσω την οθόνη ή να επανεκκινήσω τη συσκευή. Η μόνη λύση που βρήκα είναι μέσω των ρυθμίσεων να κάνω τερματισμό της συκευής και έπειτα να την ανοίξω. Μόλις ανοίξει, δουλεύει κανονικά (μέχρι να εμφανιστεί πάλι το bug). Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο;

Τα Freezαρίσματα γενικά στις εφαρμογές δεν έχουν διορθωθεί.

Συγκεκριμένα για το θέμα που έχεις, πάρε Backup, κάνε Restore.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2738   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 09/11/2019 - 19:13

Εμενα παλι αρχισε να μην κανει ενημερωση τις εφαρμογες απο το App Store εκτος αν το κανω Hard reset.

 

Θα το σπασω μου φαινεται. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#2739   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 09/11/2019 - 19:24

Τίποτα πλέον το iOS14 είναι μονόδρομος :)
Και προς γνώση στο μέλλον, οι συσκευή τρέχει καλύτερα το λογισμικό με το οποίο πρωτοκυκλοφόρησε.. Δεν ξέρω πως ήταν τα 11 με το iOS13, αλλά η δικιά μου με το 12 κάποτε πήγαινε πολύ καλύτερα
Θυμάμαι πάντως το 6s plus με 10.3.3 και κλαίω

Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 09/11/2019 - 19:26


#2740   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/11/2019 - 20:13

Εμενα παλι αρχισε να μην κανει ενημερωση τις εφαρμογες απο το App Store εκτος αν το κανω Hard reset.
 
Θα το σπασω μου φαινεται.

Αντί να το σπάσεις, κάνε Restore και απέφευγε τις OTA..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2741   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/11/2019 - 20:22

Πέραν από αυτού ίσως καίει ρόλο η μάλλον συμπεριφέρεται διαφορετικά και η κάθε συσκευή. Προσωπικά δεν είχα θέματα reloading από αυτά που ανέφεραν τα παιδιά πριν. Αντιθέτως είχα θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας που σε κάθε νέα έκδοση πέφτει ακόμη πιο πολύ. Δεν μπορώ να καταλάβω το συμβαίνει γιατί δεν έχω αλλάξει τις καθημερινές μου συνήθειες, όπως και γνωρίζω ότι πολλοί δεν έχουν αντίστοιχο θέμα.
Κλείνω στο συμπέρασμα πως 1 χρόνο μετά την αγορά (xs Max) η μπαταρία παρόλο που δείχνει 97% υγεία σίγουρα έχει φθορά ίσως περισσότερη από ότι φανταζόμουν. Σε βαριά χρήση ίσως δεν βγάζει μέρα πλέον, στα σύνηθες πέφτω για ύπνο με ένα 20%. Αυτό σε συνδυασμό με το iOS13 που ζορίζει πιο πολύ τις παλαιότερες συσκευές


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Συναδερφάκι , στο ΧS της κοπελιάς + στο mac μου κάνουμε σημερα το πείραμα me to browser. Και μονο του αυτο έλυσε το θεμα μπαταρίας



#2742   gk8719

gk8719

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2019 - 21:12

Φίλε, ο καθένας μας μπορεί να έχει όσες συσκευές θέλει. Ο άνθρωπος απλώς κατέθεσε οτι σε καμία από αυτές δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα ως εμπειρία δικής του προσωπικής χρήσης. Τώρα αν εσύ έχεις βρει ένα σκασμό bugs στο IOS13, παράθεσέ τα. Για αυτό υπάρχει και αυτό το νήμα.
Το να του ορμάς με τέτοιους χαρακτηρισμούς εκθέτει εσένα κυρίως.
Και σίγουρα ο τρόπος σου δεν ανήκει στη σφαίρα της πλάκας / humor.


Μην εκτίθεσαι φιλε
1. Παω να γραψω ας πούμε κατι στο whatsapp ή στο viber κ ενώ πατάω τα γράμματα αυτα δεν εμφανίζονται στο κείμενο κ ξαφνικά εμφανίζεται ολη η λέξη
2. Η μπαταρία νερό αδειάζει γρηγορότερα απο το 12
3. Στο scrolling του Safari κολλάει
4.σε 4G , κολλάει σε κλήσεις αρκετές φορές ή παγώνουν τα δεδομένα κ θέλει reboot
Τραγικό το 13 .
Θα βάλω το last update να δούμε γιατι ίσως διορθώθηκαν καποια bugs



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2743   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/11/2019 - 21:46

Μην εκτίθεσαι φιλε
1. Παω να γραψω ας πούμε κατι στο whatsapp ή στο viber κ ενώ πατάω τα γράμματα αυτα δεν εμφανίζονται στο κείμενο κ ξαφνικά εμφανίζεται ολη η λέξη
2. Η μπαταρία νερό αδειάζει γρηγορότερα απο το 12
3. Στο scrolling του Safari κολλάει
4.σε 4G , κολλάει σε κλήσεις αρκετές φορές ή παγώνουν τα δεδομένα κ θέλει reboot
Τραγικό το 13 .
Θα βάλω το last update να δούμε γιατι ίσως διορθώθηκαν καποια bugs
Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν πιστεύω να εκτίθεται αλλά αντιθέτως! Αν έχεις κάποια προβληματική συσκευή δεν σου φταίει ο άνθρωπος που σου απαντά.
Αυτά τα προβλήματα που έχεις δεν είναι του iOS αλλά της συσκευής σου.

Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 09/11/2019 - 21:48


#2744   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/11/2019 - 00:59

Nα πω κι εγώ από την πλευρά μου ότι με το 13.2.2 δεν έχω το παραμικρό θέμα ούτε στο 11 pro max ούτε στο Xs max. Όλα άψογα ευτυχώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2745   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/11/2019 - 08:24

iPhone X , 13.2.2 ΟΤΑ , 92% υγεία μπαταριας, με όλα ανοικτά Bluetooth, WiFi , σύνδεση με Apple Watch, car play κλπ.

Φόρτισα πριν 20,5 ώρες με ελαφριά χρήση και τώρα έχω ακόμα 53% μπαταρία ΑΚΟΜΑ !!!!

Έχω αρχίσει να το ερωτεύομαι ξανά (iPhone)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες