Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3661   cal

cal

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 01/04/2020 - 23:00

ενδεχόμενος να είναι όπως το λες. Θα φανεί ενδεχόμενος τις επόμενες μέρες που θα το αναφέρουν και άλλοι.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3662   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/04/2020 - 23:07

f422da3fd2c1a4c7977eead844f2de09.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3663   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/04/2020 - 18:55

Καλησπέρα, εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ το WiFi calling στην Vodafone διότι στο σπίτι το σήμα είναι κακό. Εδώ και 20 ημέρες είχα θέμα με συνεχής διακοπές, είχα επικοινωνήσει με την Vodafone και είχαμε κάνει σχεδόν τα πάντα. σχεδόν ... χωρίς λύση. Χθες λοιπόν επικοινωνώντας με ένα παλικάρι στην Vodafone μου είπε τι να κάνω προσωρινά διότι είναι σε επικοινωνία με την apple για να βρεθεί λύση στο επόμενο update, πηγαίνετε ομιλία και δεδομένα, και πατάτε 4G Volte ανενεργό , το πρόβλημα με διακοπές ή κακή ποιότητα ήχου διορθώνεται. Ελπίζω να βοήθησα όποιον έχει θέμα για να είμαστε ήρεμοι μέσα στο σπίτι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3664   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2020 - 19:05

Δυστυχώς το πρόβλημα δεν είναι από την apple αλλά από την Vodafone που απλά δεν ασχολείται .



#3665   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2020 - 20:48

Καλησπέρα..μια βοήθεια ρε παιδιά....θέλω να πατήσω στο Apple TV την δωρεάν που μου δίνει να βλέπω ταινίες...αν το πατήσω λέει στο τέλος τ9υ χρόνου ότι συνεχίζει με 4.99€..... Πως μπορώ να το ακυρώσω να μην συνεχίζει αυτό....??? Ευχαριστώ [emoji120]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3666   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/04/2020 - 21:43

AppStore - πάνω δεξιά στο Profile - Manage Subscriptions.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3667   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2020 - 21:50

AppStore - πάνω δεξιά στο Profile - Manage Subscriptions.

Ευχαριστώ Νίκο [emoji120]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3668   lefteris68

lefteris68

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/04/2020 - 09:58

Καλήμερα σε όλοι την παρέα μια ερώτηση σε εσάς που είστε πιο ψαγμένοι. Έχω ένα iphone 8 με ios 12.4.1 να κάνω αναβάθμιση στο 13.4 η να κάτσω εκεί που είμαι. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :rolleyes:  



#3669   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/04/2020 - 10:18

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα εκεί, μη κάνεις το βήμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3670   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 03/04/2020 - 14:19

Παιδιά για μένα βρήκα λύση με την κατανάλωση μπαταρίας. 1) έκλεισα τις γνωστοποιήσεις του email διότι δε με ενδιαφέρει να ενημερώνομαι άμεσα. Είμαι σίγουρος ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο διότι επειδή δέχομαι συχνά email μου έβγαζε συνέχεια τον κόκκινο αριθμό που δηλώνει τα πόσα email δεχόμαστε. Σε προηγούμενες εκδόσεις δε το είχα αυτό και είναι κάτι που έφτιαξε η apple με τις αναβαθμίσεις αλλά μάλλον μου έφαγε τη μπαταρία. 2) έκλεισα την "ώθηση" ώστε να γίνεται μετάκληση αυτόματα. 

 

Ο συνδυασμός των 2 με έφερε σε πολύ καλά επίπεδα της μπαταρίας σε σχέση με τη χρήση. Έκανα δοκιμές 2 ημερών πριν το γράψω εδώ. Η μεγαλύτερη διαφορά είναι ότι δε πέφτει η αναμονή όταν το κινητό είναι με κλειστή οθόνη ενώ πριν έπεφτε... 



#3671   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 03/04/2020 - 17:15

ξέχασα να προσθέσω πως όσοι δεν έχετε καλό σήμα 4G μπορείτε να το γυρίσετε σε 3G. Σε νορμάλ browsing δεν είδα διαφορά μιας και το 4G επειδή πλέον το έχουν όλοι έχει καταντήσει αργό και αυτό! Επίσης στις κλήσεις είδα πως η συσκευή ζεσταίνεται λιγότερο σε 3G άρα λιγότερη κατανάλωση! Δοκιμάστε αυτό όπως και τα παραπάνω και νομίζω θα στρώσει σε όσους έχετε θέματα!



#3672   apostkourtis

apostkourtis

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2020 - 22:19

Καλησπέρα, εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ το WiFi calling στην Vodafone διότι στο σπίτι το σήμα είναι κακό. Εδώ και 20 ημέρες είχα θέμα με συνεχής διακοπές, είχα επικοινωνήσει με την Vodafone και είχαμε κάνει σχεδόν τα πάντα. σχεδόν ... χωρίς λύση. Χθες λοιπόν επικοινωνώντας με ένα παλικάρι στην Vodafone μου είπε τι να κάνω προσωρινά διότι είναι σε επικοινωνία με την apple για να βρεθεί λύση στο επόμενο update, πηγαίνετε ομιλία και δεδομένα, και πατάτε 4G Volte ανενεργό , το πρόβλημα με διακοπές ή κακή ποιότητα ήχου διορθώνεται. Ελπίζω να βοήθησα όποιον έχει θέμα για να είμαστε ήρεμοι μέσα στο σπίτι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δυστυχώς το πρόβλημα δεν είναι από την apple αλλά από την Vodafone που απλά δεν ασχολείται .

Δυστυχως και εγω εχω προβλημα με το wifi calling της Cosmote απο την αρχη της αναβαθμισης σε Ios 13. Συγκεκριμενα οταν δεν χρησιμοποιω την συσκευη και ειναι σε αδρανεια δεν λειτουργει καθολου η υπηρεσια και οι κλησεις ερχονται σε μηνυμα μολις ξεκλειδωσω την συσκευη! Οσες φορες μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων μου λενε οτι ειναι θεμα λογισμικου οτι επικοινωνουν με την apple και προσπαθουν να το λυσουν.



#3673   dimpup

dimpup

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/04/2020 - 06:23

Δυστυχως και εγω εχω προβλημα με το wifi calling της Cosmote απο την αρχη της αναβαθμισης σε Ios 13. Συγκεκριμενα οταν δεν χρησιμοποιω την συσκευη και ειναι σε αδρανεια δεν λειτουργει καθολου η υπηρεσια και οι κλησεις ερχονται σε μηνυμα μολις ξεκλειδωσω την συσκευη! Οσες φορες μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων μου λενε οτι ειναι θεμα λογισμικου οτι επικοινωνουν με την apple και προσπαθουν να το λυσουν.

Το ίδιο ακριβώς και σε μενα. Προς το παρον το απενεργοποίησα γιατι ηταν πολυ ενοχλητικό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dimpup, 04/04/2020 - 06:24


#3674   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 04/04/2020 - 06:59

Φόρτιση χθες το μεσημέρι, νορμαλ χρήση τηλ-browsing κ η μπαταρία τώρα το πρωί με χρήση κ επανεκκίνηση κινητού στο 97% :). Όποτε το κινητό επέστρεψε στις παλιές καλές επιδόσεις χάρη στις παραπάνω ρυθμίσεις

#3675   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/04/2020 - 07:51

Δυστυχως και εγω εχω προβλημα με το wifi calling της Cosmote απο την αρχη της αναβαθμισης σε Ios 13. Συγκεκριμενα οταν δεν χρησιμοποιω την συσκευη και ειναι σε αδρανεια δεν λειτουργει καθολου η υπηρεσια και οι κλησεις ερχονται σε μηνυμα μολις ξεκλειδωσω την συσκευη! Οσες φορες μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων μου λενε οτι ειναι θεμα λογισμικου οτι επικοινωνουν με την apple και προσπαθουν να το λυσουν.

Με xs και iOS 13.4 δεν έχω κάποιο θέμα με την COSMOTE σε αντίθεση με Vodafone υπάρχουν φορές που είναι αδύνατον η ομιλία .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες