Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 11 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Charilaos

Charilaos

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2019 - 19:06

Κλείνω αισίως 3 εβδομάδες ευτυχής κάτοχος του 11 pro max 512gb midnight green!
Προέρχομαι από το X 256gb black.
Αρχικές εντυπώσεις:

«ΠΑΝΤΟΦΛΑ» σε σχέση με το Χ, που όμως σιγά-σιγά συνηθίζεται

Μπαταρία ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!

Οθόνη πολύ καλή και λόγω μεγέθους αλλά και λόγω ηλικίας μου οι μεγαλύτερες οθόνες είναι πλέον must.
[emoji26]

Ταχύτερο σαφώς από το Χ αν και δεν έχω μπει στην διαδικασία καμίας μέτρησης (εμπειρία χρήστη εκφράζω).

Ήχος πολύ δυνατός και καθαρός!!

Θήκη πήρα μια διάφανη που βρήκα μπροστά μου αλλά αρχίζω να ψάχνομαι! ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

Λειτουργικότατη η μεταφορά από τηλέφωνο σε τηλέφωνο και χωρίς κανένα παρατράγουδο (είχα βέβαια και πλήρες back up στο iTunes αφού είμαι «καμμένος» από παραθυρικές εμπειρίες!).

Κάμερες: ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ από το Χ. Το λειτουργικό βέβαια κάνει την διαφορά μιας και έχοντας mirrorless μπορώ να δω τος ατέλειες του μικρού μεγέθους αισθητήρα (ασχέτως megapixels) ειδικά σε σκοτεινές λήψεις ή ακόμα και σε μεγάλες αντιθέσεις φωτός-σκιας.

Σκέφτομαι για τα airpods pro όντας κάτοχος των airpods πρώτης γενιάς. ΤΙ ΛΕΤΕ?

Αυτά εν συντομία.
Περισσότερα σε κανένα δίμηνο που θα είμαι Ελλάδα με το σωστό δίκτυο της οπτικής ίνας να το τεστάρω σε ακραίες συνθήκες. Επίσης να δω και πως παίζει το 5G.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/12/2019 - 21:52

FYI: To 11 δεν υποστηρίζει 5G.

 

Αυτά του χρόνου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#228   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 28/12/2019 - 18:24

Έκανα restore και πέρασα την 13.3 με clean install. Ενώ έχω ανοιχτό διακόπτη του συγχρονισμού των φωτογραφιών του iCloud δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες. Έκλεισα και άνοιξα ξανά τον διακόπτη, έκανα αφαίρεση του λογαριασμού απ το κινητό και τον πέρασα ξανά αλλά πάλι της μου εμφανίζει τις φωτογραφίες. Καμία άλλη λύση για να χρειαστώ να κάνω ξανά επαναφορά ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#229   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/12/2019 - 19:44

Βαλ'το στη πρίζα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#230   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 28/12/2019 - 20:53

Βαλ'το στη πρίζα.

Το σκέφτηκα ότι μπορεί να θέλει να είναι στη πρίζα για να ξεκινήσει ο συγχρονισμός αλλά και πάλι τίποτα. Έκανα ξανά restore και επαναφορα back up, όλα κομπλέ τώρα. Απλά βαριόμουν να κάνω ξανά την διαδικάσια.



#231   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2019 - 12:10

Με Wind ειμαι Νικο αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα παλιοτερα (δεν μιλαμε για περιπτωσεις που δεν εχει καλο σημα)

με wind πριν κανα μηνα ειχα κ γω το ιδιο προβλημα,,δε μ ακουγανε καποιοι καλα !! τωρα ειναι ολα οκ
 

Κάποιες παρατηρήσεις μετά από 2μιση εβδομάδες:

1) Έχει παρατηρήσει κάποιος το ποσοστό μπαταρίας πριν την επανεκκίνηση να είναι μικρότερο και μετά από αυτήν να μεγαλώνει; για παράδειγμα να έχει 83%, να κάνεις restart και να γράφει 84% (τυχαίο παράδειγμα). Έχει τύχει σε μένα, όχι μια φορά μόνο.

2) Έχει παρατηρήσει κάποιος ότι η οθόνη δεν ανταποκρίνεται κάποιες φορές στο tap to wake; Ναι, φοράω tempered glass αλλά είναι επώνυμο (panzerglass). Εντάξει, θα μπορούσε να πει κάποιος για το άγγιγμα στις άκρες του κινητού, αλλά στο κέντρο; σαν να μουλαρώνει κάποιες φορές.

3) Μπορεί να μου πει κάποιος που στο καλό στις ρυθμίσεις είναι η επιλογή heic ή jpeg για τις φωτογραφίες; Χρησιμοποιώ OneDrive για cloud και τυχαία χθες κατέβασα κάποιες φωτογραφίες στο PC μου. Διαπίστωσα ότι δεν είχα heic extension και τότε θυμήθηκα ότι είχε πάρει κάπου το μάτι μου αυτή τη ρύθμιση μέσα στο κινητό. Δεν είμαι σχετικός για την ποιότητα αρχείων μεταξύ του ενός ή του άλλου format, αλλά υπάρχει λόγος να το αλλάξω αυτό σε jpeg εφόσον βρήκα extention που τις διαβάζει στο PC;

4) Η μπαταρία του (11 Pro Max) μου κρατάει 2μιση μέρες. Είχα για 3 μήνες σχεδόν το Note 10 plus και εδώ μιλάμε έχω πάθει σοκ από τη διάρκεια. Παράλληλα με το XS Max, το Note δεν κρατούσε πολύ παραπάνω. Το standby του Note δε, ήταν τραγικό.

5) Θα ήθελα λίγο πιο δυνατά ηχεία. Νομίζω η φετινή καλύτερη αδιαβροχοποίηση, μείωσε την ένταση κατιτίς. Νομίζω ότι αυτό το αντιλαμβάνεσαι και στο ακουστικό ομιλίας. Θα ήθελα τη γνώμη σας όχι είχατε ή έχετε και XS Max παράλληλα.

6) Το βάρος του συνηθίζεται και αν κάποιος είναι προσεκτικός, είναι κινητό που μπορείς να το κρατήσεις χωρίς θήκη μιας και η πλάτη, δεν κάνει δαχτυλιές.

7) Ανακάλυψα κάτι το οποίο μου είχε διαφύγει. Μέσα στο Ρολόι, βρήκα το υπομενού "ώρα ύπνου". Εκεί βάζεις το κανονικό σου καθημερινό ξυπνητήρι. Γιατί κάνω ειδική μνεία; γιατί έχει ξεχωριστό προφίλ ήχου τόσο όσο αφορά την ένταση του ξυπνητηριού, όσο και τον αποκλειστικών ειδοποιήσεων. Για πολύ καιρό ξυπνούσα με ειδοποιήσεις που επηρεάζονται από την ένταση που έχεις επιλέξει στον ήχο κλήσης. Μαζί έχει και κάποια χρήσιμα features όπως το "μην ενοχλείται" και τα στατιστικά ύπνου κλπ. Δείτε το.

B) Τέλος άφησα τις κάμερες. Είναι συγκλονιστικές. Κατά τη γνώμη μου εδώ έχουμε το καλύτερο βίντεο, το καλύτερο night mode, την καλύτερη φυσική αποτύπωση εικόνας. Το selling point του κινητού είναι οι κάμερες και η μπαταρία.

η μπαταρια του pro max δεν υπαρχει(μερα με τη νυχτα σε σχεση μ xs max), το δουλεψα για κανα μηνα ,τωρα εχω το 11 στο οποιο ο ηχος ειναι πολυ καλυτερος κ πιο δυνατος απο του pro max !! το ποσοστο μπαταριας μου το κανει κ μενα κ ειδικα μετα απο φορτιση μπορει ν ειναι κολλημενο για μιση ωρα στο 90% !! η οθονη καποιες φορες δε πιανει με διπλο κτυπημα αλλα εχω κ γω γυαλακι !!
οσο αναφορα το βαρος του pro max νομιζω οτι δε συνηθηζεται, ειναι πολυ βαρυ για κινητο σιγουρα το πιο βαρυ μεχρι τωρα που ειχα !!καποιες φορες μ κουραζε κ αλλαζα χερι


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/12/2019 - 12:41
MERGE


#232   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/12/2019 - 20:33

Μιας και η γυναίκα μου κατάφερε και έσπασε την οθόνη του iPhone X που είχε και δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 300+ ευρώ για αντικατάσταση οθόνης σκέφτομαι να της δώσω το Max που έχω και να πάω για το Pro. Το θέμα είναι τώρα ποιο από τα στο και γιατί;

#233   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/12/2019 - 21:02

Μιας και η γυναίκα μου κατάφερε και έσπασε την οθόνη του iPhone X που είχε και δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 300+ ευρώ για αντικατάσταση οθόνης σκέφτομαι να της δώσω το Max που έχω και να πάω για το Pro. Το θέμα είναι τώρα ποιο από τα στο και γιατί;


Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.
Από xsmax πας καρφί στο pro Max.
Μεγαλύτερη οθόνη σε σχέση με το pro και μπαταρια απλα...άστο...

#234   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 30/12/2019 - 21:08

Μιας και η γυναίκα μου κατάφερε και έσπασε την οθόνη του iPhone X που είχε και δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 300+ ευρώ για αντικατάσταση οθόνης σκέφτομαι να της δώσω το Max που έχω και να πάω για το Pro. Το θέμα είναι τώρα ποιο από τα στο και γιατί;

Μόνο και μόνο η μπαταρία του Pro Max είναι λόγος για αναβάθμιση. 



#235   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/12/2019 - 21:52

Όπου και αν έχω διαβάσει για αυτό μιλούν όλοι. Για την μπαταρία. Τόσο καλή είναι ρε παιδιά? 

 

Μονόδρομος δηλαδή το Max ε?



#236   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 30/12/2019 - 21:55

Όπου και αν έχω διαβάσει για αυτό μιλούν όλοι. Για την μπαταρία. Τόσο καλή είναι ρε παιδιά?

Μονόδρομος δηλαδή το Max ε?


Δεν υπάρχει η μπαταρία αλήθεια. Για μένα μονόδρομος το Max. Με φουλ χρήση μου βγάζει 1,5 μέρα άνετα, με νορμαλ χρήση μου βγάζει και 2,5 μέρες. Πραγματικά δεν τελειώνει με τίποτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#237   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/12/2019 - 22:00

Με ΄γεια μου λοιπόν. Θα επανέλθω το πρωί με φωτογραφίες.

 

Βέβαια ακόμα ψάχνω το χρώμα μιας και λέω πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια να πάω στο space grey.



#238   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/12/2019 - 22:03

Όπου και αν έχω διαβάσει για αυτό μιλούν όλοι. Για την μπαταρία. Τόσο καλή είναι ρε παιδιά? 
 
Μονόδρομος δηλαδή το Max ε?


Αφού έρχεσαι από Max, και το μέγεθος δεν θα σου είναι πρόβλημα, μην το σκέφτεσαι.
Η διαφορά στην τιμή τους μεταξύ pro και promax είναι στο 100ευρω (για κάθε χωρητικότητα) και δεν αξίζει να στερηθείς αυτό το στολίδι.
Άσε που -το έπαθα και εγω- μετά το xsmax το μικρό pro θα σου φαίνεται βρέφος, σαν να έμπασε στο πλύσιμο.
Αν μπορείς πήγαινε να τα δεις και θα με καταλάβεις...
Μια φορά Max πάντα Max. :)

#239   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 30/12/2019 - 22:11

Με ΄γεια μου λοιπόν. Θα επανέλθω το πρωί με φωτογραφίες.

Βέβαια ακόμα ψάχνω το χρώμα μιας και λέω πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια να πάω στο space grey.


Με το καλό να το πάρεις !
Εγώ πήρα αρχικά το silver, το μετάνιωσα και το έδωσα σε 2 μέρες. Ήμουν ανάμεσα σε space gray και midnight green, τελικά κατέληξα -όπως κάθε χρόνο- σε space gray. Κατά την γνώμη μου, είτε space gray είτε midnight green , είναι και τα δυο όμορφα δεν θα το μετανιώσεις. Το ματ γυαλί στη πίσω όψη αλλάζει τελειώσεις την αίσθηση , καμία σχέση με τα space gray που είχαμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#240   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/12/2019 - 22:19

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στην παρέα  θα ήθελα την γνώμη σας 26 Οκτωβρίου παραγγειλα από το Emobile.gr το 11 128gb το αγόρασα με αποφορολόγηση 595 ευρώ όλα καλά αλλά τηλέφωνο ακόμα τίποτα  τη λέτε να το ακυρώσω η να περιμένω ακόμα λίγο η μηπως είναι απατεώνες και χάσω και τα λεφτά μου;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες