Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Apple Watch Series 6: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/09/2020 - 15:50

Περιμένω να δω το Δευετρα παραλαμβάνουμε, Τρίτη έχετε το προϊόν του Πλαισίου που μου είπανε ποσό μεγάλο ψέμα είναι. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Christos122

Christos122

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 20/09/2020 - 18:04

Νομίζω κανείς δεν ξέρει πότε θα φτάσουν στα μαγαζιά ακόμα.



#168   Thessalos

Thessalos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/09/2020 - 20:02

Μια ερώτηση: με power bank τι κάνουμε? έχει να προτείνει κάποιος κανενα καλό σαν το παρακάτω?

Συνημμένα αρχεία



#169   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2020 - 20:15

Powerbank για το ρολόι; για ποιο λόγο;



#170   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/09/2020 - 20:19

Μεγάλη κατάντια να δίνουμε τόσα λεφτά και να ψάχνουμε και για καλό power bank. Δεν μπορούμε να βγάλουμε ένα ρολόι να κρατάει τουλάχιστον 3 ημέρες η μπαταρία. Έπαθα πλάκα με έναν φίλο που πήρε το Garmin fenix 6 solar που κάπως φορτίζει και με τον ήλιο. Τρελές αυτονομίες. Κάτι για 10 + ημέρες. Και μιλάω εγώ που τα στάζω στην Apple με cellular Apple Watch stainless steel.

#171   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/09/2020 - 20:29

Μεγάλη κατάντια να δίνουμε τόσα λεφτά και να ψάχνουμε και για καλό power bank. Δεν μπορούμε να βγάλουμε ένα ρολόι να κρατάει τουλάχιστον 3 ημέρες η μπαταρία. Έπαθα πλάκα με έναν φίλο που πήρε το Garmin fenix 6 solar που κάπως φορτίζει και με τον ήλιο. Τρελές αυτονομίες. Κάτι για 10 + ημέρες. Και μιλάω εγώ που τα στάζω στην Apple με cellular Apple Watch stainless steel.


Θα το ξαναπώ μήπως και γίνει αντιληπτό. Δεν έχουν καμία σχέση όλα τα υπόλοιπα ρολόγια με το Apple Watch. Τι νομίζετε δηλαδή, ότι έχουν ανακαλύψει τη μαγική συνταγή εκεί στην Garmin ή την πυρηνική μπαταρία;
Υπάρχει το Apple Watch και τέλος.
Όλα τα αλλά είναι τύπου smart watch.
Αν μάλιστα τα αναγκάσεις να λειτουργούν με παρόμοιο τρόπο όπως τα AW ούτε μια μέρα δεν φτουράνε.
Το solar με το GPS ενεργό έχεις έως 40 ώρες σύμφωνα με την Garmin.
Δεν θα σχολιάσω καν αισθητικά το ρολόι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#172   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/09/2020 - 20:38

Αν παίρνεις AW και το μόνο που σε απασχολεί είναι τι γίνεται με τη μπαταρία, τότε κάτι πηγαίνει λάθος.

 

Ναι, η αυτονομία του είναι απο το S4 και μετά πονεμένη ιστορία, αλλά είναι το τελευταίο που -θα πρέπει- να σκεφτείς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#173   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/09/2020 - 20:49

Αν παίρνεις AW και το μόνο που σε απασχολεί είναι τι γίνεται με τη μπαταρία, τότε κάτι πηγαίνει λάθος.

Ναι, η αυτονομία του είναι απο το S4 και μετά πονεμένη ιστορία, αλλά είναι το τελευταίο που -θα πρέπει- να σκεφτείς.

Θα μου επιτρέψετε να μη συμφωνήσω και μιλάει κάποιος ο οποίος έχει από s0 έως s4 όχι μόνο από ένα, αλλά σε όλη την οικογένεια. Είναι απαράδεκτοι με το θέμα μπαταρία. Δεν ζητάμε κάτι extreme, 2 με 3 ημέρες, θα μπορούσε να απενεργοποιεί τα πάντα και να κρατάει 3 η μερούλες, αλλά και αυτό να κάνει πάλι στα ίδια σκατά. Με το ζόρι μία ημέρα. Μόνο αν βάλουμε εξοικονόμηση ενέργειας. Θα έπρεπε να ντρέπονται μόνο που ανακοινώνουν 18 ώρες (αν δεν κάνω λάθος κάπου το είδα για το s6)

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 20/09/2020 - 20:50


#174   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/09/2020 - 20:59

Kαι επαναλαμβάνω, για συσκευή καρπού, που προσφέρει μια συγκεκριμένη απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης (ειδικά με τον τρόπο που λειτουργεί και συνεργάζεται με το iPh), είναι το τελευταίο που θα με απασχολήσει.

 

Ναι θα ήθελα να έβλεπα τις -τιμημένες- 3 μέρες του S3 αλλά δεν είναι το βασικό μου μέλημα.

 

Αν θες να απεν/ποιήσεις τα πάντα όπως λες, που ουσιαστικά αυτό πλήρωσες, τα γ@μάτα ΠΑΝΤΑ του AW, παίρνεις ένα Mi Band του 20άρικου και καθάρισες.

 

Μακράν το καλύτερο και πιο αγαπημένο Gadget που έχω πάρει τα τελευταία χρόνια και δε μετάνιωσα ευρώ.

 

Φιλικά τα γράφω, γιατί πολλές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ έυκολα :)


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 20/09/2020 - 20:59

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#175   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/09/2020 - 21:03

Έχει έρθει ελλάδα υποθετικά? Γιατί μου είπανε στο istorm ότι Παρασκευή παραλαμβανουν. Σημερα πουλησα το 4αρι και ειμαι ετοιμος για το 6αρι



#176   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 20/09/2020 - 23:06

stainless steel θα έχουν στην Ελλάδα ή μόνο αλουμίνιο ; . Έχω παραγγείλει το Nike το μαύρο , αλλά θα προτιμούσα το stainless steel

#177   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/09/2020 - 23:08

Για το Cellular, η ελπίδα θα πεθάνει όταν ανακοινώσει η COSMOTE το AW6. Μου έχει κάνει εντύπωση που ενώ ο Γερμανός το έχει ανακοινώσει η COSMOTE ακόμα δεν το έχει στο site της.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#178   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/09/2020 - 09:03

Kαι επαναλαμβάνω, για συσκευή καρπού, που προσφέρει μια συγκεκριμένη απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης (ειδικά με τον τρόπο που λειτουργεί και συνεργάζεται με το iPh), είναι το τελευταίο που θα με απασχολήσει.

 

Ναι θα ήθελα να έβλεπα τις -τιμημένες- 3 μέρες του S3 αλλά δεν είναι το βασικό μου μέλημα.

 

Αν θες να απεν/ποιήσεις τα πάντα όπως λες, που ουσιαστικά αυτό πλήρωσες, τα γ@μάτα ΠΑΝΤΑ του AW, παίρνεις ένα Mi Band του 20άρικου και καθάρισες.

 

Μακράν το καλύτερο και πιο αγαπημένο Gadget που έχω πάρει τα τελευταία χρόνια και δε μετάνιωσα ευρώ.

 

Φιλικά τα γράφω, γιατί πολλές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ έυκολα :)

ΑΓΑΠΩ το ρολόι μου!!!!Είναι από τα πια απίστευτα gadget που έχω αγοράσει και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή!Το φορτίζω λάθε βράδυ γιατί δεν με βολεύει να κοιμάμαι έχοντας ρολόγια στον καρπό μου,αλλά το ίδιο έκανα και πριν με τα συμβατικά ρολόγια...Αν μιλούσε και η siri ελληνικά θα ήταν ΤΕΛΕΙΟ αλλά ας όψεται η Apple.. ΑΓΑΠΩ το iPhone μου! ΠΟΤΕ δεν με έχει απασχολήσει η υγεία μπαταρίας και η μπαταρία σε κανένα από τα δύο.Γιατί σκάτε και το αναλύετε τόοοοσο πολύ το θέμα της μπαταρίας? Ναι καλό θα ήταν αν κράταγαν περισσότερο αλλά και τώρα οκ...Γιατί τρελαίνεστε? Βρε πάρτε τη ρολογάρα και χαρείτε την και μην υπερ-αναλύετε τα πάντα... Φιλικά πάντα! 



#179   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/09/2020 - 09:11

ΑΓΑΠΩ το ρολόι μου!!!!Είναι από τα πια απίστευτα gadget που έχω αγοράσει και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή!Το φορτίζω λάθε βράδυ γιατί δεν με βολεύει να κοιμάμαι έχοντας ρολόγια στον καρπό μου,αλλά το ίδιο έκανα και πριν με τα συμβατικά ρολόγια...Αν μιλούσε και η siri ελληνικά θα ήταν ΤΕΛΕΙΟ αλλά ας όψεται η Apple.. ΑΓΑΠΩ το iPhone μου! ΠΟΤΕ δεν με έχει απασχολήσει η υγεία μπαταρίας και η μπαταρία σε κανένα από τα δύο.Γιατί σκάτε και το αναλύετε τόοοοσο πολύ το θέμα της μπαταρίας? Ναι καλό θα ήταν αν κράταγαν περισσότερο αλλά και τώρα οκ...Γιατί τρελαίνεστε? Βρε πάρτε τη ρολογάρα και χαρείτε την και μην υπερ-αναλύετε τα πάντα... Φιλικά πάντα!

Χωρίς παρεξήγηση το να κουβαλάω power bank για το ρολόι γιατί σηκώθηκα το πρωί, έκανα 60 λεπτά τρέξιμο, και 1800 στη δουλειά πρέπει να το βάλω να φορτίσει γιατί δεν ξέρω αν θα φτάσει η μπαταρία μέχρι 2100 που θα επιστρέψω σπίτι, αυτό δεν είναι apple και εμπειρία χρήσης (σημείωση που να είχα ενεργοποιήσει και το cellular, κάτι ξέρει ο ΟΤΕ, 8ωρο δεν θα βγάζει). Σίγουρα θα πρέπει να το ξανά δουν το θέμα μπαταρίας, ούτε είναι λύση να κουβαλάω και το παλιό, να αλλάζω ρολόι για να βγάλω μία 24ωρη υπηρεσία.Ότι και να λέμε υπάρχει πρόβλημα και υπενθυμίζω είμαστε στο 2020.

#180   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/09/2020 - 09:47

Χωρίς παρεξήγηση το να κουβαλάω power bank για το ρολόι γιατί σηκώθηκα το πρωί, έκανα 60 λεπτά τρέξιμο, και 1800 στη δουλειά πρέπει να το βάλω να φορτίσει γιατί δεν ξέρω αν θα φτάσει η μπαταρία μέχρι 2100 που θα επιστρέψω σπίτι, αυτό δεν είναι apple και εμπειρία χρήσης (σημείωση που να είχα ενεργοποιήσει και το cellular, κάτι ξέρει ο ΟΤΕ, 8ωρο δεν θα βγάζει). Σίγουρα θα πρέπει να το ξανά δουν το θέμα μπαταρίας, ούτε είναι λύση να κουβαλάω και το παλιό, να αλλάζω ρολόι για να βγάλω μία 24ωρη υπηρεσία.Ότι και να λέμε υπάρχει πρόβλημα και υπενθυμίζω είμαστε στο 2020.

Τα παρουσιάζεις πολύ τραγικά τα πράγματα, αν είναι έτσι όπως τα λες, έχεις δίκιο. Για ποιο AW μιλάς;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες