Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Apple Watch Series 6: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2020 - 10:12

Και στα 2 χρόνια μέσα, επικοινωνείς με το Amazon Chat (στο Γερμανικό μιλάνε και αγγλικά) και σε περίπτωση που χρειάζεται οποιαδήποτε επισκευή ή έχει πρόβλημα σου ζητάνε να το επιστρέψεις με DHL (μέσω υπηρεσίας drop off, δεν πληρώνεις τίποτα) και σου κάνουν πλήρες refund. Δεν στο επισκευάζουν. Απλώς το παίρνουν πίσω και σου επιστρέφουν όλα τα χρήματα. Αυτοί θα φτιάξουν οτι πρόβλημα έχει και θα το μεταπουλήσουν ως "used" με άλλη τιμή. 

 

Στα customer services δεν υπάρχει κατι καλύτερο. 

 

 

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν ολοκληρώσω την αγορά από Amazon.de (μοντέλο Cellular) ) αν πάθει κάτι το πάω σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο στην Ελλάδα; π.χ. Document / Info Quest?

Η εγγύηση θα είναι για 2 χρόνια;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/10/2020 - 10:21

Και στα 2 χρόνια μέσα, επικοινωνείς με το Amazon Chat (στο Γερμανικό μιλάνε και αγγλικά) και σε περίπτωση που χρειάζεται οποιαδήποτε επισκευή ή έχει πρόβλημα σου ζητάνε να το επιστρέψεις με DHL (μέσω υπηρεσίας drop off, δεν πληρώνεις τίποτα) και σου κάνουν πλήρες refund. Δεν στο επισκευάζουν. Απλώς το παίρνουν πίσω και σου επιστρέφουν όλα τα χρήματα. Αυτοί θα φτιάξουν οτι πρόβλημα έχει και θα το μεταπουλήσουν ως "used" με άλλη τιμή. 

 

Στα customer services δεν υπάρχει κατι καλύτερο. 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, η λύση αυτή είναι η μοναδική; Δηλαδή εδώ Ελλάδα δεν μπορεί να υπάρξει υποστήριξη από τα Service points? Θα μου πεις αν δεν υπάρχει καν το μοντέλο τι service να υποστηρίξουν;



#678   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2020 - 10:28

Μην το ψάχνεις εδώ. Κατ αρχάς δεν υπάρχει το cellular εδώ.

Οτι και να πάθει το ρολόι σου, στο παίρνουν πίσω και σου επιστρέφουν τα χρήματα. 

Αν θέλεις αγοράζεις άλλο μετά, το οποίο θα είναι ήδη πιο φτηνά γιατί πέφτουν οι τιμές, οπότε γλυτώνεις και χρήματα. 

 

Ετσι έγινε με τα airpods 2 που είχα για να σου δώσω ένα απτό παράδειγμα. 

Xάλασε το ένα ακουστικό μετά από 1,5 χρόνο που τα είχα (τα είχα πληρώσει 157ευρώ) τα έστειλα πίσω, μου έκαναν πλήρες refund και με 169 ευρώ πήρα καινούργια τα airpods pro.

 

Προσωπικά ψωνίζω ΜΟΝΟ από εκεί τα τελυταία 5-6 χρόνια και δεν έχει υπάρξει το παραμικρό πρόβλημα. 

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, η λύση αυτή είναι η μοναδική; Δηλαδή εδώ Ελλάδα δεν μπορεί να υπάρξει υποστήριξη από τα Service points? Θα μου πεις αν δεν υπάρχει καν το μοντέλο τι service να υποστηρίξουν;



#679   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 26/10/2020 - 10:41

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν ολοκληρώσω την αγορά από Amazon.de (μοντέλο Cellular) ) αν πάθει κάτι το πάω σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο στην Ελλάδα; π.χ. Document / Info Quest?
Η εγγύηση θα είναι για 2 χρόνια;

Απολύσεις χρήσιμη η πληροφορία σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#680   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/10/2020 - 12:49

Η παραγγελία έφυγε. Apple watch 6 cellular 44mm Space Gray  Aluminiumgehäuse Space Grau στα 469,74€.

Με πείσατε! :lol:

Ποιος περιμένει μέχρι 9/11/2020 που θα έρθει..;;;


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 26/10/2020 - 12:50


#681   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/10/2020 - 14:53

Η παραγγελία έφυγε. Apple watch 6 cellular 44mm Space Gray  Aluminiumgehäuse Space Grau στα 469,74€.

Με πείσατε! :lol:

Ποιος περιμένει μέχρι 9/11/2020 που θα έρθει..;;;

Καλορίζικο!!!

Αλλά εγώ γιατί βλέπω το 6 44mm gps + cellular 544,90 και με παράδοση 29-31 Οκτωβρίου? Ti λάθος κοιτάω?


Τελευταία επεξεργασία από: Lefty79, 26/10/2020 - 14:54


#682   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2020 - 15:24

Το έβαλες expedited delivery? 

Aν ναι, μην εκπλαγείς αν σου έρθει πολύ νωρίτερα. 

Μεγιές

 

Η παραγγελία έφυγε. Apple watch 6 cellular 44mm Space Gray  Aluminiumgehäuse Space Grau στα 469,74€.

Με πείσατε! :lol:

Ποιος περιμένει μέχρι 9/11/2020 που θα έρθει..;;;


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 26/10/2020 - 15:24


#683   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/10/2020 - 16:13

Καλορίζικο!!!

Αλλά εγώ γιατί βλέπω το 6 44mm gps + cellular 544,90 και με παράδοση 29-31 Οκτωβρίου? Ti λάθος κοιτάω?

Ευχαριστώ!!

Η τιμή που βλέπεις είναι με ΦΠΑ. Εγώ το αγόρασα αποφορολημένο ως ενδοκοινοτική συναλλαγή.



#684   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/10/2020 - 16:16

Το έβαλες expedited delivery? 

Aν ναι, μην εκπλαγείς αν σου έρθει πολύ νωρίτερα. 

Μεγιές

Thanx! Όχι, απλή αποστολή το έβαλα, αξίζει να βάλω το expedited delivery; Κοστίζει 13€ παραπάνω.



#685   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2020 - 16:24

Αν βιάζεσαι να το παραλάβεις ναι αξίζει. 

Έχει τύχει να παραγγείλω πρωί Δευτέρας ή Κυριακή βράδυ και Τρίτη απόγευμα να το έχω. 

Αν δε βιάζεσαι, δεν υπάρχει λόγος. 

 

Επίσης αν πληρώσεις expedited delivery και δεν το τηρήσουν -ακόμα και δυο ημέρες να έχεις καθυστέρηση στην αποστολή, αν τους ζητήσεις τα χρήματα πίσω (μέσω του chat) σου επιστρέφουν το ποσό στην κάρτα. 

 

Αυτό είναι το Αmazon, όσο και αν κάποιοι δεν το γουστάρουν (δεν το λεω για σένα, ξέρουν αυτοί). 

 

Thanx! Όχι, απλή αποστολή το έβαλα, αξίζει να βάλω το expedited delivery; Κοστίζει 13€ παραπάνω.


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 26/10/2020 - 16:25


#686   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/10/2020 - 16:31

Αν βιάζεσαι να το παραλάβεις ναι αξίζει. 

Έχει τύχει να παραγγείλω πρωί Δευτέρας ή Κυριακή βράδυ και Τρίτη απόγευμα να το έχω. 

Αν δε βιάζεσαι, δεν υπάρχει λόγος. 

 

Επίσης αν πληρώσεις expedited delivery και δεν το τηρήσουν -ακόμα και δυο ημέρες να έχεις καθυστέρηση στην αποστολή, αν τους ζητήσεις τα χρήματα πίσω (μέσω του chat) σου επιστρέφουν το ποσό στην κάρτα. 

 

Αυτό είναι το Αmazon, όσο και αν κάποιοι δεν το γουστάρουν (δεν το λεω για σένα, ξέρουν αυτοί). 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά η δική μου εμπειρία δεν είναι τόσο καλή όσο αφορά στο χρόνο παράδοσης. Το άλλαξα σε expedited delivery και τώρα μου λέει παράδοση 10/11/2020... πιο αργά από πριν όταν έκανα παραγγελία. Ίσως όταν αλλάζεις χρόνο παράδοσης να χάνεις κάπως την σειρά σου. Το αφήνω έτσι και θα δούμε. Ευχαριστώ πολύ πάντως.



#687   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2020 - 16:42

Mόλις το εντοπίσουν θα ενημερωθεί το σύστημα με την παραγγελία σου και την αποστολή. 

Θα δεις οτι θα το λάβεις γρηγορότερα. 

Προσωπικά ψωνίζω μόνο expedited. Πάντα κομπλέ όλα. 

Οτι καθυστέρησε αποζημιώθηκε με επιστροφή χρημάτων (μιλάμε όμως για καθυστερήσεις 3-4 ημέρων, ποτέ παραπάνω). 

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά η δική μου εμπειρία δεν είναι τόσο καλή όσο αφορά στο χρόνο παράδοσης. Το άλλαξα σε expedited delivery και τώρα μου λέει παράδοση 10/11/2020... πιο αργά από πριν όταν έκανα παραγγελία. Ίσως όταν αλλάζεις χρόνο παράδοσης να χάνεις κάπως την σειρά σου. Το αφήνω έτσι και θα δούμε. Ευχαριστώ πολύ πάντως.



#688   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/10/2020 - 11:40

Με αυτά κι με αυτά (αλλαγή τρόπου αποστολής & τράπεζα διαμάντι που’χω) η ημερομηνία παράδοσης από 06/11 πήγε 10/11.
Άντε να δω τι θα κάνει η Amazon με τα 19,01€ μεταφορικά!
Το καλό είναι ότι εν μέσω lockdown (για εκεί πάμε) θα έχω χρόνο να το περιεργαστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#689   parisbyron

parisbyron

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/10/2020 - 18:11

Καλησπέρα σε όλους!Κάτοχος του Apple Watch 6 44mm στην προσπάθεια μου να κάνω ενημέρωση στο WatchOS 7.0.2 ενώ την έχω κατεβάσει την ενημέρωση μετά στην επαλήθευση μου λέει: «δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της ενημέρωσης, διότι δεν είστε συνδεδεμένοι στο διαδίκτυο» το έχω κανονικά στο φορτιστή, έκανα αποζευγοποίηση και ξανά ζευγοποίηση τίποτα, το έκανα και δεύτερη φορά και hard reset με τα 2 κουμπιά πατημένα ξανά ζευγοποιηση τίποτα. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει; Έχω δοκιμάσει και από αλλά Wifi μηπωσ είχε θέμα το δικό μου, επίσης σας επισυνάπτω το μήνυμα. Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από: parisbyron, 27/10/2020 - 18:14


#690   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 28/10/2020 - 04:07

Καλημερα..!! Πήρα για τη γυναίκα δώρο γενεθλίων ενα SE απο amazon.de

 

Ψάχνουμε θήκη (να προστατεύει αλλά να μη χαλάει πολύ το ντιζάιν)+τζαμάκι από Ελλάδα κατά προτίμηση.. έχετε κάποιο υπόψιν;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες