Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2461   MarkosMonk

MarkosMonk

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:12

Θα ανανεωθεί αυτόματα , έτσι το δουλεύω από πέρσι δεν θυμάμαι να άλλαξα κάτι αν δεν ... θα το ψάξω και θα σου στείλω .

Φιλε μου, σε υπερ ευχαριστω! 

Για το 2021 λογικα και απ εδω και περα θα ανανεώνεται λογικα, σωστα; 
Αυτο τωρα ειναι και φαινεται σε ολες τις συσκευες μου η πρεπει να το κανω ξεχωριστα στην καθε μια;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2462   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:15

Φιλε μου, σε υπερ ευχαριστω!
Για το 2021 λογικα και απ εδω και περα θα ανανεώνεται λογικα, σωστα;
Αυτο τωρα ειναι και φαινεται σε ολες τις συσκευες μου η πρεπει να το κανω ξεχωριστα στην καθε μια;

. Αν είναι σε κοινή ομάδα και μοιράζεστε ημερολόγια νομίζω δεν χρειάζεται .ναι θα πρέπει να ανανεωθεί αυτόματα

#2463   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:27

Σωστό είναι ,έτσι μοιράζεται το internet εφόσον ανήκει στο ίδιο id αυτό θα μπορούσε να παίξει έτσι ακόμα και είστε στην ίδια ομάδα ( οικογενειακή χρήση )
Μπορείς να απενεργοποιήσεις το hotspot στο κινητο όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα

Μα για αυτο τον λογο παραπονούμαι.
Το hotspot ειναι απενεργοποιημενο στο κινητο και ενεργοποιείται αυτοματα οταν επιλέγεται σαν δίκτυο απο το iPad.
Ολες οι σχετικές ρυθμισεις ειναι στο οχι.

Αν εχεις 2 συσκευες με το ιδιο Id μπορεις να δοκιμάσεις και να μου πεις αν εχεις διαφορετική συμπεριφορα απο αυτη που περιγράφω.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2464   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:27

Θα ανανεωθεί αυτόματα , έτσι το δουλεύω από πέρσι δεν θυμάμαι να άλλαξα κάτι αν δεν ... θα το ψάξω και θα σου στείλω .


Νασαι καλά και καλή χρόνια Γιωργαρε

#2465   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:34

Μα για αυτο τον λογο παραπονούμαι.
Το hotspot ειναι απενεργοποιημενο στο κινητο και ενεργοποιείται αυτοματα οταν επιλέγεται σαν δίκτυο απο το iPad.
Ολες οι σχετικές ρυθμισεις ειναι στο οχι.

Αν εχεις 2 συσκευες με το ιδιο Id μπορεις να δοκιμάσεις και να μου πεις αν εχεις διαφορετική συμπεριφορα απο αυτη που περιγράφω.


Sent from my iPad using Tapatalk



Αν είναι απενεργοποιημένο στο iPhone δεν θα έπρεπε να το βλέπει το iPad, άνοιξε την επιλογή hotspot και θα το δεις τι σου λέω . Μήπως όταν ανοίγεις τα δεδομένα ανοίγει αυτόματα το hotspot ? Είναι μαζί ;

#2466   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:36

Έχει και διακόπτη μέσα από το κινητο δίκτυο προσωπικό hotspot .

Τελευταία επεξεργασία από: Giorgio2112, 30/12/2020 - 22:36


#2467   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:38

Θα ανανεωθεί αυτόματα , έτσι το δουλεύω από πέρσι δεν θυμάμαι να άλλαξα κάτι αν δεν ... θα το ψάξω και θα σου στείλω .

 

Πολύ καλό. Να ρωτήσω όμως κάτι ? Μπορεί να γίνει κάτι και να μην εμφανίζει κάθε μέρα το ποιος γιορτάζει (έχω ξεχωριστή εφαρμογή γί´ αυτό) ή δεν γιορτάζει, γιατί φορτώνει πολύ το ημερολόγιο αλλά να εμφανίζει μόνο τις γιορτές ? Π.χ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ, ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ κλπ. 



#2468   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:40

Αν είναι απενεργοποιημένο στο iPhone δεν θα έπρεπε να το βλέπει το iPad, άνοιξε την επιλογή hotspot και θα το δεις τι σου λέω . Μήπως όταν ανοίγεις τα δεδομένα ανοίγει αυτόματα το hotspot ? Είναι μαζί ;

Στο iPhone ειναι ενεργοποιημένα τα δεδομενα και απενεργοποιημενο το hotspot.
Ετσι στα υποψήφια δίκτυα προς σύνδεση στο WiFi του ipad, εμφανιζεται το όνομα του iPhone με την ενδειξη 4g.
Εαν πατήσεις επανω του το ipad συνδέεται αυτοματα με το iPhone ενεργοποιώντας το hotspot και κάνοντας πλεον χρηση δεδομένων.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2469   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2020 - 23:06

Στο iPhone ειναι ενεργοποιημένα τα δεδομενα και απενεργοποιημενο το hotspot.
Ετσι στα υποψήφια δίκτυα προς σύνδεση στο WiFi του ipad, εμφανιζεται το όνομα του iPhone με την ενδειξη 4g.
Εαν πατήσεις επανω του το ipad συνδέεται αυτοματα με το iPhone ενεργοποιώντας το hotspot και κάνοντας πλεον χρηση δεδομένων.


Sent from my iPad using Tapatalk


Θα το προσέξω στο δικό μου iPad αν και δεν το έχω δει να συμβαίνει μέχρι στιγμής αλλά έχω και κάρτα sharing στο iPad όποτε είναι ανοιχτά συνέχεια τα δεδομένα του , όποτε ίσως για αυτό

#2470   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2020 - 23:11

Πολύ καλό. Να ρωτήσω όμως κάτι ? Μπορεί να γίνει κάτι και να μην εμφανίζει κάθε μέρα το ποιος γιορτάζει (έχω ξεχωριστή εφαρμογή γί´ αυτό) ή δεν γιορτάζει, γιατί φορτώνει πολύ το ημερολόγιο αλλά να εμφανίζει μόνο τις γιορτές ? Π.χ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ, ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ κλπ.


Δεν το έχω ψάξει γιατί δεν έχω ξεχωριστή εφαρμογή εγώ . Νομίζω όχι πάντως. Παιρνει όλη την πληροφορία

#2471   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2020 - 23:19

Πολύ καλό. Να ρωτήσω όμως κάτι ? Μπορεί να γίνει κάτι και να μην εμφανίζει κάθε μέρα το ποιος γιορτάζει (έχω ξεχωριστή εφαρμογή γί´ αυτό) ή δεν γιορτάζει, γιατί φορτώνει πολύ το ημερολόγιο αλλά να εμφανίζει μόνο τις γιορτές ? Π.χ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ, ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ κλπ.

Εδώ ένα αρχείο που μπορείς να περάσεις στο Calendar, το οποίο έχει τις κινητές εορτές και τις αργίες (που απ´ότι κατάλαβα είναι αυτές που σε ενδιαφέρουν), μέχρι το 2050.

https://we.tl/t-Eo6D7uMpZp

#2472   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/12/2020 - 03:25

Εδώ ένα αρχείο που μπορείς να περάσεις στο Calendar, το οποίο έχει τις κινητές εορτές και τις αργίες (που απ´ότι κατάλαβα είναι αυτές που σε ενδιαφέρουν), μέχρι το 2050.

https://we.tl/t-Eo6D7uMpZp

Πως κάνουμε copy και paste αυτό το ics αρχείο στο σημείο που λέει "διακομιστής" ?



#2473   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/12/2020 - 08:27

Θα το προσέξω στο δικό μου iPad αν και δεν το έχω δει να συμβαίνει μέχρι στιγμής αλλά έχω και κάρτα sharing στο iPad όποτε είναι ανοιχτά συνέχεια τα δεδομένα του , όποτε ίσως για αυτό

Κλείσε τα δεδομενα στο ipad για να κανεις την δοκιμή και ενεργοποίησε μονο το WiFi.
Θα δεις οτι εφοσον το κινητο σου βρίσκεται σε κοντινή απόσταση θα εμφανιζεται σαν δίκτυο προς συνδεση.
Αν πατήσεις επανω του, παρολο που στο τηλεφωνο το hotspot θα ειναι απενεργοποιημενο, θα γινει αυτοματα η συνδεση.
Με οποιο αλλο τηλεφωνο που ειναι με διαφορετικό id, εμφανιζεται σαν δίκτυο οταν το πατήσεις δεν γινεται συνδεση αλλα στέλνεται ερώτημα στο τηλεφωνο αν επιτρέπει την συνδεση.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2474   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2020 - 09:25

Πως κάνουμε copy και paste αυτό το ics αρχείο στο σημείο που λέει "διακομιστής" ?

Αυτό δεν είναι συνδρομητικό ημερολόγιο, απλά πατάς πάνω στο αρχείο και σου ανοίγει τα γεγονότα απευθείας Calendar app, με δυνατότητα άμεσης προσθήκης.

Απλά κράτα το αρχείο, γιατί περνάει γεγονότα για 2-3 χρόνια.

Όταν δεις ότι σταματήσει να σου δείχνει events, πρέπει να το ξανακάνεις add στο Calendar.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 31/12/2020 - 09:25


#2475   MarkosMonk

MarkosMonk

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2020 - 09:46

Αυτό δεν είναι συνδρομητικό ημερολόγιο, απλά πατάς πάνω στο αρχείο και σου ανοίγει τα γεγονότα απευθείας Calendar app, με δυνατότητα άμεσης προσθήκης.

Απλά κράτα το αρχείο, γιατί περνάει γεγονότα για 2-3 χρόνια.

Όταν δεις ότι σταματήσει να σου δείχνει events, πρέπει να το ξανακάνεις add στο Calendar.

Της εχει ολες τις εορτες και τις αργιες;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες