Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3226   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/03/2021 - 13:22

SOS παιδιά.

 

Είμαι λίγο αρχάριος σε θέματα update κλπ.

 

Ενώ είμαι σε μαύρο περιβάλλον και το άσπρο μήλο να φαίνεται και από κάτω η λευκή μπάρα προόδου του update στο iphone 12 pro, να έχει φτάσει περίπου στο 90% ΞΑΦΝΙΚΑ τo itunes μου πετάει μήνυμα "error - the iphone could not be upadated" και ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΓΩΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙ !!!!!!!!!!!

 

Τι κάνω ρε παιδιά ?

 

Το αποσυνδέω ?

 

Μετά ?

 

Σας παρακαλώ, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει μη το brick-αρω από άγνοια. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

UPDATE

 

To τόλμησα και το αποσύνδεσα. Ανοίγοντάς το με πήγε αυτόματα σε DFU mode και ξεκίνησα πάλι το update και ΕΥΤΥΧΩΣ προχώρησε και ολοκλήρωσε !!!!

 

Και μόνο που ήμουν εδώ ανάμεσά σας, με βοήθησε ψυχολογικά.

 

Όλα καλά. :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3227   nondaz80

nondaz80

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 10/03/2021 - 15:14

Καλησπέρα σας.

Ηθελα να κανω την εξής χαζή ερώτηση.

Στο iphone 12 pro max εχω την beta 3 14.5. Προχθές που έβγαλε η apple την 14.4.1 και αναφέρει οτι διορθώνει ενα κενό ασφαλείας αλλοίωσης της μνήμης στο WebKit στο safari, αυτή η διόρθωση εχει ήδη συμπεριληφθεί στην 14.5; 



#3228   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2021 - 15:36

Στην επόμενη Beta.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3229   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 10/03/2021 - 16:02

Σορρυ για το οφτοπικ , ψάχνω για εφαρμογή τύπου ‘ημερολόγιο’ που να μπορείς σε κάθε καταχώρηση ημερομηνίας να βάλεις φωτογραφία και σε αυτό το ημερολόγιο να μπορεί να συγχρονίζεται ώστε να το παρακολουθούν και άλλοι χρήστες κατόπιν πρόσκλησης η και χωρίς πρόσκληση
Δεν έχω θέμα αν είναι από πληρωμή
Υπάρχει κάτι τέτοιο ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 10/03/2021 - 16:04


#3230   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/03/2021 - 14:38

Σορρυ για το οφτοπικ , ψάχνω για εφαρμογή τύπου ‘ημερολόγιο’ που να μπορείς σε κάθε καταχώρηση ημερομηνίας να βάλεις φωτογραφία και σε αυτό το ημερολόγιο να μπορεί να συγχρονίζεται ώστε να το παρακολουθούν και άλλοι χρήστες κατόπιν πρόσκλησης η και χωρίς πρόσκληση
Δεν έχω θέμα αν είναι από πληρωμή
Υπάρχει κάτι τέτοιο ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Για ποια βασική χρήση το θες; ως ημερολόγιο ή ως αποθηκευτικό για φωτογραφίες ημερολογιακά;



#3231   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/03/2021 - 14:49

Former Facebook insiders explain why the company is making such a big fuss over Apple’s upcoming privacy change
 


Think of view-through conversions like this: You’re tapping through your Instagram stories and you see an ad for a pair of jeans. You don’t tap the bottom of the ad for more information because you’re busy checking out what your friends are up to, but the jeans were cute. A few days later, you go on Google, search for the jeans you saw on Instagram and buy them.

After the purchase is made, the retailer records the IDFA of the user who bought the jeans and shares it with Facebook, which can determine whether the IDFA matches with a user who saw an ad for the jeans. This shows the retailer that their Facebook ad worked.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3232   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 12/03/2021 - 15:07

Για ποια βασική χρήση το θες; ως ημερολόγιο ή ως αποθηκευτικό για φωτογραφίες ημερολογιακά;

σκέψου ότι θέλω μια τούρτα με το Χ σχέδιο να έχει ημερομηνία παραλαβής παραγγελίας και παράδοσης , όποτε πρέπει να καταχωρείται και η ημερομηνία και η φωτογραφία


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3233   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 12/03/2021 - 16:24

Former Facebook insiders explain why the company is making such a big fuss over Apple’s upcoming privacy change


Άμα κοπούν αυτά θα κάνει μεγάλη ζημιά.
Για αυτό σκούζουν στο Facebook


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3234   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/03/2021 - 16:34

Ενδιαφέρον αλλά δε με πείθει. όταν βάζεις μια διαφήμιση τη βάζεις με την προσδοκία πως θα τη δουν όσο περισσότεροι γίνεται. Μόνο στο ίντερνετ έχουν βάλει reactions, pay per click κλπ. Στο πρώτο παράδειγμα δε στήνεις έναν καραούλι να κοιτά τα μάτια των περαστικών. Ακόμη και οι μετρήσεις τηλεθέασης/ακροαματικότητας είναι δειγματοληπτικές, δε βάζεις ένα ταξίμετρο σε κάθε συσκευή της αγοράς. Οι δε μετρήσεις σχετίζονται αποκλειστικά με την τιμολόγηση. Αν το Facebook θέλει να χρεώσει δε μπορεί να δηλώνει έχω τόσα δις χρήστες άρα δώσε μου τόσα για κάθε εν δυνάμει χρήστη, αλλά του προτείνω flat rate να βάλει. Μονοπώλιο έχει άλλωστε.
Σιγά σιγά θα βρουν άλλους τρόπους, δεν αγχώνομαι https://www.independ...n-a9480766.html



#3235   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/03/2021 - 17:02

σκέψου ότι θέλω μια τούρτα με το Χ σχέδιο να έχει ημερομηνία παραλαβής παραγγελίας και παράδοσης , όποτε πρέπει να καταχωρείται και η ημερομηνία και η φωτογραφία


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν θες κάτι πιο όμορφο θα πρότεινα το Microsoft TODO. Έχει μια ωραία εφαρμογή μπορείς να φτιάξεις μια λίστα και να προσθέσεις αρχεία όπως φωτογραφίες, σχόλια, οδηγίες. Τη λίστα την κάνεις share με άλλους και συμμετέχουν και αυτοί 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να βάλεις 1 reminder για παραλαβή παραγγελίας (δημιουργία του task) και ένα due date reminder. Τα todo σου φαίνονται και στο ημερολόγιο. Να πω εδώ πως στο google tasks δε μπορείς να βάλεις αρχεία ως επισύναψη αλλά να δημιουργήσεις tasks για το google drive.

 

https://apps.apple.c...do/id1212616790

 

Attachment στα events παίρνουν όλα τα ημερολόγια όπως πχ google calendar, outlook calendar κλπ μπορείς να τα στείλεις όπου θες ή να μοιράζεσαι ολόκληρο το ημερολόγιο με συναδέλφους.
Εγώ χρησιμοποιώ το μη επαγγελματικό email. Για να βάλεις πολλαπλές ειδοποιήσεις στο event πρέπει να βάλεις email reminders (όσα θες)

Τώρα αν θες κάτι παραπάνω από αυτό που περιέγραψες ή πολύπλοκες λίστες ή υπενθυμίσεις υπάρχουν άλλες εφαρμογές που όμως λειτουργούν με λιγότερη διασύνδεση με το ημερολόγιο. Δηλαδή πρέπει να χρησιμοποιείς αυτές και να τις χρησιμοποιούν και οι υπόλοιποι. Δες εδώ για εναλλακτικά
https://alternativet.../?platform=ipad


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 12/03/2021 - 17:04


#3236   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/03/2021 - 17:41

Δεν ξέρω σε ποιό νήμα να το βάλω, διορθώστε με αν έκανα βλακεία.

 

Συνάδελφος με SE 2020, θέλει να βάλει sim Vodafone και e-sim Cosmote. Υπάρχει κάποιο κόλλημα σε αυτό?



#3237   lelos111

lelos111

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 12/03/2021 - 17:42

Δεν ξέρω σε ποιό νήμα να το βάλω, διορθώστε με αν έκανα βλακεία.

 

Συνάδελφος με SE 2020, θέλει να βάλει sim Vodafone και e-sim Cosmote. Υπάρχει κάποιο κόλλημα σε αυτό?

Προχωραει κανονικα.



#3238   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/03/2021 - 17:43

Ευχαριστώ!



#3239   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/03/2021 - 19:17

Ενδιαφέρον αλλά δε με πείθει. όταν βάζεις μια διαφήμιση τη βάζεις με την προσδοκία πως θα τη δουν όσο περισσότεροι γίνεται. Μόνο στο ίντερνετ έχουν βάλει reactions, pay per click κλπ. Στο πρώτο παράδειγμα δε στήνεις έναν καραούλι να κοιτά τα μάτια των περαστικών. Ακόμη και οι μετρήσεις τηλεθέασης/ακροαματικότητας είναι δειγματοληπτικές, δε βάζεις ένα ταξίμετρο σε κάθε συσκευή της αγοράς. Οι δε μετρήσεις σχετίζονται αποκλειστικά με την τιμολόγηση. Αν το Facebook θέλει να χρεώσει δε μπορεί να δηλώνει έχω τόσα δις χρήστες άρα δώσε μου τόσα για κάθε εν δυνάμει χρήστη, αλλά του προτείνω flat rate να βάλει. Μονοπώλιο έχει άλλωστε.
Σιγά σιγά θα βρουν άλλους τρόπους, δεν αγχώνομαι https://www.independ...n-a9480766.html

Το βασικό θέμα στην όλη ιστορία με το Privacy της Apple που είναι και η ουσία, δεν είναι η απαγόρευση στο να συλλέγουν δεδομένα.

 

Αυτό που κάνουν πλέον σε όλους τους Devs όταν καταθέτουν την εφαρμογή και τα νέα προσαρμοσμένα Updates της, είναι η διαφάνεια.

 

Ρωτάνε ΓΙΑΤΙ τα συλλέγεις, σε κάθε τι ξεχωριστά και ποιά η πολιτική χρήσης τους.

 

Στο AppStore πλέον υποχρεούνται όλες οι εφαρμογές να έχουν αναλυτικά το Privacy Policy τους.

 

Είναι τρομακτικό πόσα και τι συλλέγει το μαμημένο FB/sec.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3240   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1013 μηνύματα

Δημοσίευση 12/03/2021 - 23:20

Το βασικό θέμα στην όλη ιστορία με το Privacy της Apple που είναι και η ουσία, δεν είναι η απαγόρευση στο να συλλέγουν δεδομένα.

Αυτό που κάνουν πλέον σε όλους τους Devs όταν καταθέτουν την εφαρμογή και τα νέα προσαρμοσμένα Updates της, είναι η διαφάνεια.

Ρωτάνε ΓΙΑΤΙ τα συλλέγεις, σε κάθε τι ξεχωριστά και ποιά η πολιτική χρήσης τους.

Στο AppStore πλέον υποχρεούνται όλες οι εφαρμογές να έχουν αναλυτικά το Privacy Policy τους.

Είναι τρομακτικό πόσα και τι συλλέγει το μαμημένο FB/sec.


Και που να δεις το Gmail πόσα δεδομένα συλλέγει, κάποια στιγμή θα καταφέρω να αλλάξω και να περάσω στην HeyHey σαν mail provider.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)