Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1621   Tron13

Tron13

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/01/2021 - 17:16

Μια εύλογη απορία, η εγγύηση κανονικά δεν θα έπρεπε να ισχύει από την ενεργοποίηση της συσκευής κι όχι από την αγορά της; Εμ περιμένουμε πόσες μέρες να έρθει, τρέχει και η εγγύηση χωρίς τη συσκευή στα χέρια μας!

Έτσι λειτουργεί η εγγύηση.

εγω το είχα αγορασμένο το 12μινι απο τον 12/20 (στα χερια μου κλειστο απο vodafone), και το αναψα 05/01, στις ρυθμίσεις του μέσα λεει ο τι η εγγύηση είναι μεχρι 05/01/2022



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1622   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/01/2021 - 19:57

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται, υπάρχει στο κατάστημα Vodafone της περιοχής μου (Ξάνθη) ένα iPhone 12 Pro 128 Μαύρο δεσμευμένο στο όνομά μου μέχρι αύριο.

 

Το έτερον ήμισυ μουλάρωσε και θα μεριμένει το PB μετά που είδε το max μου, οπότε αν το θέλει κανείς, πολύ ευχαρίστως να κανονιστεί.



#1623   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/01/2021 - 08:19

PRO ασημι 128 και γκρι 256 διαθεσιμα στο αμαζον



#1624   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/01/2021 - 08:34

PRO ασημι 128 και γκρι 256 διαθεσιμα στο αμαζον

Από τις 03/01/2021 παραγγελία και ακόμα να φύγει το 12αρι μου. Μάλλον είδαν την κατάσταση που επικρατεί εδώ και είπαν να μας μιμηθούν! Για να είμαι δίκαιος είναι ακόμα εντός της αρχικής προθεσμίας παράδοσης. Αλλά αφού το έχεις, στείλτο να τελειώνουμε, αφού σε πληρώνω και την γρήγορη παράδοση!



#1625   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/01/2021 - 09:07

Από τις 03/01/2021 παραγγελία και ακόμα να φύγει το 12αρι μου. Μάλλον είδαν την κατάσταση που επικρατεί εδώ και είπαν να μας μιμηθούν! Για να είμαι δίκαιος είναι ακόμα εντός της αρχικής προθεσμίας παράδοσης. Αλλά αφού το έχεις, στείλτο να τελειώνουμε, αφού σε πληρώνω και την γρήγορη παράδοση!

χα και εγω απο τις 21-12 αλλα σημερα το ειδα να ειναι διαθεσιμο για αποστολη εντος 3 ημερων ,χτες δεν ηταν οποτε νομιζω οτι θα το στειλουν εντος των ημερων ,παραδοση εχω 12-1 με 22-1



#1626   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/01/2021 - 09:16

Βασικά λάθος, παραγγελία από 06/01/2021 και βγάζει παράδοση 18-26/01.



#1627   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2021 - 10:44

Μην περιμένετε θαύματα.Απλά όταν δείτε ότι το status αλλάζει σε dispatching now, τότε θα μπορεί να φύγει και εντός της ημέρας.

Στην περίπτωση μου (και μπράβο τους) ενώ το είχα παραγγείλει σε μια τιμή, μέχρι να φύγει έκαναν μια έκπτωση 29 ευρώ και με χρέωσαν τελικά την τιμή που το είχα παραγγείλει - €29.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1628   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/01/2021 - 10:48

Μην περιμένετε θαύματα.Απλά όταν δείτε ότι το status αλλάζει σε dispatching now, τότε θα μπορεί να φύγει και εντός της ημέρας.

Στην περίπτωση μου (και μπράβο τους) ενώ το είχα παραγγείλει σε μια τιμή, μέχρι να φύγει έκαναν μια έκπτωση 29 ευρώ και με χρέωσαν τελικά την τιμή που το είχα παραγγείλει - €29.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όπως θα έκανε και κάθε ελληνικό (και ξένο) κατάστημα e-shop. :lol: :laugh: :laugh: 



#1629   eytony

eytony

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2021 - 12:49

άντε να δούμε στην Ελλάδα πότε θα κάνουν την εμφάνισή τους .. 



#1630   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/01/2021 - 18:03

Ρε παιδια ακομα δεν υπαρχουν κομματια; Ενας φιλος εχει παραγγειλει 12 pro max απο το πλαισιο απο 30/12 και ακομα τιποτα!

#1631   Ldak

Ldak

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/01/2021 - 18:58

Παιδιά εγώ παραγγελία Iphone 12 pro PF απο 26/11 Κωτσόβολο, εννοείται ακόμα αναμονή λές και το φέρνουν απο τον διεθνή διαστημικό σταθμό.

 

Το Σάββατο βλέπω στο site του Κωτσόβολου ότι ανέβασαν για το συγκεκριμένο μοντέλο διαθεσιμότητα. Τρελάθηκα, παίρνω τηλέφωνο και βρίσκω γραμμή μετά απο 20λεπτη αναμονή. 

 

Η υπάλληλος μου διευκρίνησε ότι είχε γίνει λάθος στο site και ότι αναμένουν κάποια κομμάτια μέσα, προς τέλη Ιανουαρίου και ότι δεν φταίνε αυτοί για τις καθυστερήσεις. Με ενημέρωσε επίσης πως τα κινητά θα δοθούν με προτεραιότητα αν και πολύ αμφιβάλλω για αυτό. 

 

Λέω με συγχωρείται αλλα εκτός της αναμονής που έχει ξεπεράσει το όριο των 30 ημέρων όπως αναγράφεται και στην πολιτική σας, είναι ποτέ δυνατόν να βάζεται διαθεσιμότητα του κινητού ενώ δεν υπάρχει. 

 

Θα μπορούσε κάποιος να έχει προβεί σε αγορά με γνώμονα την διαθεσιμότητα. Μετά απο δέκα λεπτά το γύρισαν στην ένδειξη "Αναμένεται Σύντομα"

 

Ανήκουστο αυτό που έχει γίνει με αναμονές που φτάνουν κοντά στους δύο μήνες πλέον και κάποιοι μας βλέπω να πηγαίνουμε για παραπάνω. 



#1632   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/01/2021 - 19:04

Θέλουν κυνηγητό. (Από Κωτσόβολο) Δευτέρα έδωσα το 12 προ μαξ 256 μαύρο για αντικατάσταση και μπήκα χτες στη σελίδα τους ειδα ότι είχαν ένα διαθέσιμο και τους πηρα να μου το στείλουν. Με παίρνουν σημερα τηλ και μου λένε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο ακόμα και ότι θα το παραγγείλουν, και της ειπα ότι μου το έστειλαν χτες και το έψαξε και όντως είχε γίνει ετσι. Αν το βλέπετε διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα πάρτε τηλ



#1633   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2021 - 19:07

Τα ‘χουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα για το Κωτσό.

Αυτοί μαζί με την iStorm ο,τι εμφανίζουν στο Site τους δεν έχουν καμιά σχέση με τη πραγματικότητα.

Επικίνδυνοι, που τις περισσότερες φορές είναι και για καταγγελία.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1634   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/01/2021 - 19:12

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά δυστυχώς έτσι κάνουν και μάλιστα πολλοί έχουν το θράσος να χρεώνουν και δόσεις σε κάτι που δεν το έχεις παραλάβει καν.

 

Ξέρεις πόσα skroutzo-μάγαζα και άλλα e-shops γράφουν για τα προϊόντα τους "άμεσα διαθέσιμο"; Μετά πάει ο άλλος και το αγοράζει και μετά από 1-2 μέρες λαμβάνεις τηλέφωνο και εκεί ακούς το γνωστό κασετάκι: "ξέρετε, σχετικά με την παραγγελία σας ζητούμε συγνώμη αλλά δεν είναι διαθέσιμη γιατί η αποθήκη μας έκανε λάθος και δεν είχε προλάβει να ενημερωθεί το site".

 

Όταν όμως βιάζεσαι να αγοράσεις κάτι -και έχεις κάνει το λάθος να το αγοράσεις με κάρτα, αυτό σε αναγκάζει να περιμένεις πόοοοοτε θα στο στείλουν. Για αυτό, ποτέ με κάρτα σε όσους εφαρμόζουν τέτοιες πρακτικές. Μόνο αντικαταβολή. Σε παίρνουν και αρχίζουν το κασετάκι; Ακυρώνεις την παραγγελία και προχωράς στον επόμενο. Βέβαια το σωστότερο απ όλα πριν από την οποιαδήποτε παραγγελία να πέφτει τηλέφωνο για διαθεσιμότητα. 

 

Παλιότερα τους κυνηγούσε και λίγο το skroutz με την κοροϊδία με τις fake διαθεσιμότητες. Τώρα τελευταία απ ότι ακούω είναι πάλι μπάτε σκύλοι. 

 

 

 

Παιδιά εγώ παραγγελία Iphone 12 pro PF απο 26/11 Κωτσόβολο, εννοείται ακόμα αναμονή λές και το φέρνουν απο τον διεθνή διαστημικό σταθμό.

 

Το Σάββατο βλέπω στο site του Κωτσόβολου ότι ανέβασαν για το συγκεκριμένο μοντέλο διαθεσιμότητα. Τρελάθηκα, παίρνω τηλέφωνο και βρίσκω γραμμή μετά απο 20λεπτη αναμονή. 

 

Η υπάλληλος μου διευκρίνησε ότι είχε γίνει λάθος στο site και ότι αναμένουν κάποια κομμάτια μέσα, προς τέλη Ιανουαρίου και ότι δεν φταίνε αυτοί για τις καθυστερήσεις. Με ενημέρωσε επίσης πως τα κινητά θα δοθούν με προτεραιότητα αν και πολύ αμφιβάλλω για αυτό. 

 

Λέω με συγχωρείται αλλα εκτός της αναμονής που έχει ξεπεράσει το όριο των 30 ημέρων όπως αναγράφεται και στην πολιτική σας, είναι ποτέ δυνατόν να βάζεται διαθεσιμότητα του κινητού ενώ δεν υπάρχει. 

 

Θα μπορούσε κάποιος να έχει προβεί σε αγορά με γνώμονα την διαθεσιμότητα. Μετά απο δέκα λεπτά το γύρισαν στην ένδειξη "Αναμένεται Σύντομα"

 

Ανήκουστο αυτό που έχει γίνει με αναμονές που φτάνουν κοντά στους δύο μήνες πλέον και κάποιοι μας βλέπω να πηγαίνουμε για παραπάνω. 


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 13/01/2021 - 19:14


#1635   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 13/01/2021 - 19:26

Παιδιά εγώ παραγγελία Iphone 12 pro PF απο 26/11 Κωτσόβολο, εννοείται ακόμα αναμονή λές και το φέρνουν απο τον διεθνή διαστημικό σταθμό.

 

Το Σάββατο βλέπω στο site του Κωτσόβολου ότι ανέβασαν για το συγκεκριμένο μοντέλο διαθεσιμότητα. Τρελάθηκα, παίρνω τηλέφωνο και βρίσκω γραμμή μετά απο 20λεπτη αναμονή. 

 

Η υπάλληλος μου διευκρίνησε ότι είχε γίνει λάθος στο site και ότι αναμένουν κάποια κομμάτια μέσα, προς τέλη Ιανουαρίου και ότι δεν φταίνε αυτοί για τις καθυστερήσεις. Με ενημέρωσε επίσης πως τα κινητά θα δοθούν με προτεραιότητα αν και πολύ αμφιβάλλω για αυτό. 

 

Λέω με συγχωρείται αλλα εκτός της αναμονής που έχει ξεπεράσει το όριο των 30 ημέρων όπως αναγράφεται και στην πολιτική σας, είναι ποτέ δυνατόν να βάζεται διαθεσιμότητα του κινητού ενώ δεν υπάρχει. 

 

Θα μπορούσε κάποιος να έχει προβεί σε αγορά με γνώμονα την διαθεσιμότητα. Μετά απο δέκα λεπτά το γύρισαν στην ένδειξη "Αναμένεται Σύντομα"

 

Ανήκουστο αυτό που έχει γίνει με αναμονές που φτάνουν κοντά στους δύο μήνες πλέον και κάποιοι μας βλέπω να πηγαίνουμε για παραπάνω. 

 

Γενικά υπάρχει πρόβλημα με την διαθεσιμότητα αρκετών νέων προϊόντων φέτος.

 

Εγώ το 12 Pro το πήρα σχετικά γρήγορά. Είχα κάνει παραγγελία κάπου στις 20/11 και μετά από λίγες μέρες το έστειλαν.

 

Playstation 5 που ενδιαφέρομαι να αγοράσω με βλέπω για Πάσχα.

 

Πάντως Κωτσόβολος και iStorm είναι τραγικοί σ αυτό το κομμάτι. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες