Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/11/2020 - 12:57

 Μέχρι το πρωί το Amazon έλεγε ότι θα παραλάβω 16-18 Νοεμβρίου και έγραφε την Τετάρτη για μέρα παράδοσης. Πριν λίγο τράβηξαν τα χρήματα , γράφει ότι το έστειλαν αλλά η παράδοση αναμένεται  στις 24 του μηνός ενώ έχω επιλέξει την γρήγορη ... Αν δεν πρόκειται για λάθος του συστήματος με τις ημερομηνίες είναι τρόμπες !! Θα πέσει ακύρωση ή επιστροφή έτσι για το "σπάσιμο" ..

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 16/11/2020 - 12:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2020 - 13:44

Η πρώτη ημερομηνία είναι πάντα μα πάντα ενδεικτική σε οτι κι αν αγοράσεις, και ενημερώνεται αναλόγως εφόσον αποσταλεί. Κάποιες φορές είναι πολύ νωρίτερα, κάποιες φορές (όπως εμφανίζεται σε εσένα τωρα) μπορεί να είναι και αργότερα.

 

Εφόσον αυτό που παραγγείλεις γίνει shipped, θα λάβεις tracking number και τότε μπορείς να παρακολουθήσεις την ακριβή αποστολή και παράδοση του δέματος σου ακόμα και μέσω του site της εταιρίας courier. UPS & DHL είναι ακριβέστατες. 

 

Μόνο όταν φύγει το δέμα σου θα γνωρίζεις την ακριβή ημέρα παράδοσης μέσω του tracking number. 

 

Τώρα αν εσυ θέλεις να ακυρώσεις:

Αν το δέμα έχει γίνει shipped για να ακυρώσεις πρέπει πρώτα να το παραλάβεις (γιατί ήδη έχει φύγει από αυτούς) και μετά να το στείλεις πίσω (ξεκινώντας τη διαδικασία επιστροφής) και μόλις το παραλάβουν κάνουν τη διαδικασία για να παρεις πίσω το refund σου. 

 

 

 Μέχρι το πρωί το Amazon έλεγε ότι θα παραλάβω 16-18 Νοεμβρίου και έγραφε την Τετάρτη για μέρα παράδοσης. Πριν λίγο τράβηξαν τα χρήματα , γράφει ότι το έστειλαν αλλά η παράδοση αναμένεται  στις 24 του μηνός ενώ έχω επιλέξει την γρήγορη ... Αν δεν πρόκειται για λάθος του συστήματος με τις ημερομηνίες είναι τρόμπες !! Θα πέσει ακύρωση ή επιστροφή έτσι για το "σπάσιμο" ..



#228   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:02

Μόλις είχα και 'γω τηλ. απο iStorm για παραλαβή Παρασκευή ή Δευτέρα.

 

Θα παίξω Τζόκερ για όλους σας


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#229   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:11

Μόλις είχα και 'γω τηλ. απο iStorm για παραλαβή Παρασκευή ή Δευτέρα.

 

Θα παίξω Τζόκερ για όλους σας

Θυμάσαι ώρα & μέρα προπαραγγελίας?



#230   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:16

Καλές παραλαβές!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: 7psyxos, 16/11/2020 - 14:17


#231   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:17

Η πρώτη ημερομηνία είναι πάντα μα πάντα ενδεικτική σε οτι κι αν αγοράσεις, και ενημερώνεται αναλόγως εφόσον αποσταλεί. Κάποιες φορές είναι πολύ νωρίτερα, κάποιες φορές (όπως εμφανίζεται σε εσένα τωρα) μπορεί να είναι και αργότερα.

 

Εφόσον αυτό που παραγγείλεις γίνει shipped, θα λάβεις tracking number και τότε μπορείς να παρακολουθήσεις την ακριβή αποστολή και παράδοση του δέματος σου ακόμα και μέσω του site της εταιρίας courier. UPS & DHL είναι ακριβέστατες. 

 

Μόνο όταν φύγει το δέμα σου θα γνωρίζεις την ακριβή ημέρα παράδοσης μέσω του tracking number. 

 

Τώρα αν εσυ θέλεις να ακυρώσεις:

Αν το δέμα έχει γίνει shipped για να ακυρώσεις πρέπει πρώτα να το παραλάβεις (γιατί ήδη έχει φύγει από αυτούς) και μετά να το στείλεις πίσω (ξεκινώντας τη διαδικασία επιστροφής) και μόλις το παραλάβουν κάνουν τη διαδικασία για να παρεις πίσω το refund σου. 

Σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση αλλά όλα αυτά είναι γνωστά καθώς δεν είναι η πρώτη φορά που ψωνίζω. Ελπίζω ότι θα το λάβω μέχρι την Τετάρτη όπως ήταν αρχικά προγραμματισμένο γιατί έχει βγει tracking number αλλά δεν έχει παραλάβει η ups ακόμα.  Αν όχι όμως, για ακόμη μία φορά απέναντι μου δε θα είναι συνεπείς. Και αυτό συμβαίνει σε μένα μόνο με τα iPhone γιατί όλα τα άλλα έρχονται κανονικά. Δεν ξέρω τι γκαντεμιά παίζει. .Αν δεν έρθει πάντως θα κάνω επιστροφή γιατί δε δέχομαι να μου τραβούν τα χρήματα και να μου αλλάζουν την ημερομηνία. Θα έπρεπε να έχουμε λόγο σε αυτό. Το ίδιο θα έκανα και με αντίστοιχο κατάστημα εδώ. 



#232   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:25

Πάντα μέχρι να αποσταλεί οτιδήποτε γράφει "estimated date of delivery".  

Mόνο όταν κάτι γίνει shipped γνωρίζουν και γνωρίζουμε την ακριβή ημέρα παραλαβής.

Μόλις λάβεις το tracking number τότε θα ξέρεις την ακριβή ημερομηνία και 9 στις 10 είναι πάντα νωρίτερο από το estimated που δίνει το Amazon.  

 

Εννοείται η απόφαση ακύρωσης είναι δική σου. 

Όμως με το να ακυρώσεις την παραγγελία και χωρίς τηλέφωνο θα μείνεις και η επόμενη σου παραγγελία πιθανόν να καθυστερήσει ακόμα περισσότερο να έρθει. 

 

Δεν αξίζει τον κόπο να χαλιέσαι... Παρήγγειλες, θα το λάβεις. Τι αν είναι Δευτέρα ή Παρασκευή. 

Αν και νομίζω μόλις παραλάβεις, θα το ξεχάσεις όλο το περιστατικό. :)

 

Υπάρχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα να σκάμε και να αγχωνόμαστε. Πεθαίνουν άνθρωποι. 

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση αλλά όλα αυτά είναι γνωστά καθώς δεν είναι η πρώτη φορά που ψωνίζω. Ελπίζω ότι θα το λάβω μέχρι την Τετάρτη όπως ήταν αρχικά προγραμματισμένο γιατί έχει βγει tracking number αλλά δεν έχει παραλάβει η ups ακόμα.  Αν όχι όμως, για ακόμη μία φορά απέναντι μου δε θα είναι συνεπείς. Και αυτό συμβαίνει σε μένα μόνο με τα iPhone γιατί όλα τα άλλα έρχονται κανονικά. Δεν ξέρω τι γκαντεμιά παίζει. .Αν δεν έρθει πάντως θα κάνω επιστροφή γιατί δε δέχομαι να μου τραβούν τα χρήματα και να μου αλλάζουν την ημερομηνία. Θα έπρεπε να έχουμε λόγο σε αυτό. Το ίδιο θα έκανα και με αντίστοιχο κατάστημα εδώ. 



#233   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:35

Θυμάσαι ώρα & μέρα προπαραγγελίας?

23:50.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#234   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:10

23:50.

Ξημερωματα παρασκευης 23:50;
Εγω απο public ξημερωματα παρασκευης 12:02...pro max gold 256

#235   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:16

Βράδυ Πέμπτης.

 

Για κάποιο λόγο τις άνοιξαν νωρίτερα απο τις 00:00.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#236   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:24

Ρε παιδια με document ξερει κανεις γιατι δεν εχει ανοιξει παραγγελιες;

#237   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:32

Βράδυ Πέμπτης.

Για κάποιο λόγο τις άνοιξαν νωρίτερα απο τις 00:00.

Ναι και στο public παρα 5 ανοιξαν αλα μεχρι να κανω την παραγγελια πηγε 12:02

#238   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:37

Από Γαλλικό Amazon παρέλαβε κανείς; Εμένα ήταν για σήμερα αλλά φαίνεται μπλοκαρισμένο ακόμα στο αεροδρόμιο CDG..



#239   dchristis

dchristis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:38

Μόλις με πήραν και εμένα από istorm για 256 max space grey. Αποστολή Παρασκευή ή Δευτέρα με acs.

#240   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:41

Μόλις είχα και 'γω τηλ. απο iStorm για παραλαβή Παρασκευή ή Δευτέρα.
 
Θα παίξω Τζόκερ για όλους σας


Καταρχήν καλοφάγωτο

Κατά δεύτερον μα υποθέσω promax 256 μπλε?

Και κατά τρίτον, τι άλλα καλούδια έβαλες μέσα στο καλάθι? (Θήκες τζάμια ή πχ πριζακι ή ταχύ- φορτιστή)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες