Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/11/2020 - 18:16

χαχαχαχα το έχω προχωρήσει ήδη...
Τον Κώτσο περιμένω να αξιωθεί να μου στείλει να υπογράψω για να μπω σε ουρά αναμονής...
Δε νομίζω να με έχουν βάλει από τώρα...
 
Πάντως αν υπογράψω θα λάβω σίγουρα το ρολόι πρώτα...
Είδα το 40άρι από κοντά από συνάδελφο και μου φάνηκε πολύ μικρό, το 44 νομίζω ότι θα μου είναι ταμάμ...


44αρι και promax 12ari
Έτσι για να πουλάς μούρη με τα τέρατα χαχαχα (πλάκα αδέλφια μέρες που περνάμε)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 18:19

Το ωραίο είναι η διαφορά του 7 Plus με το 12 mini


7 Plus: 5.5'' 158.2 x 77.9 x 7.3 mm
12 mini: 5.4'' 131.5 x 64.2 x 7.4 mm

Για όσους έχουν Max έχει πλάκα να σώσουν αυτή την εικόνα για να δουν το συγκριτικό με το mini.
Είναι τόσο cute, αλλά δε θα γυρνούσα ποτέ σε τετοιο μέγεθος. Once you go Max... [emoji14]

https://images.macru...Max-Right-b.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 19/11/2020 - 18:21


#513   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 19/11/2020 - 18:23

Document - Νέα Σμύρνη:
Παραγγελία σήμερα το μεσημέρι ενός iPh 12 128GB Pacific Blue με τιμολόγιο.
Μόλις έλαβα και το tracking number για παράδοση αύριο το πρωί (Δ. Μακεδονία)
Άψογη και άμεση εξυπηρέτηση!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#514   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/11/2020 - 18:49

Document - Νέα Σμύρνη:
Παραγγελία σήμερα το μεσημέρι ενός iPh 12 128GB Pacific Blue με τιμολόγιο.
Μόλις έλαβα και το tracking number για παράδοση αύριο το πρωί (Δ. Μακεδονία)
Άψογη και άμεση εξυπηρέτηση!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


12αρια πρέπει να έχουν απόθεμα.Ειδικα 128αρια

#515   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2020 - 18:53

12αρια πρέπει να έχουν απόθεμα.Ειδικα 128αρια

Το Pacific Blue ειναι το Pro
 


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#516   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:00

Το Pacific Blue ειναι το Pro


Ναι σωστός.Επειδη δεν διάβασα την λέξη pro δεν έδωσα σημασία στα παρακάτω.έμεινα στο 12/128.

#517   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:04

Περιέργως, υπάρχει πάααααρα πολύς κόσμος που έχει ξενερώσει με το μέγεθος του 12 Pro Max, επειδή αν και είναι σχεδόν ίδιο σε διαστάσεις με τα Plus/Max, σαν αίσθηση στο χέρι, λόγω του flat design, το νιώθεις πολύ μεγαλύτερο. Στο εξωτερικό έχουν αρχίσει να επιστρεφουν αβέρτα συσκευές, γιατί δεν περίμεναν τόσο μεγάλη διαφορά στο μέγεθος.
Η φάση είναι πως σε μερικά βίντεο φαίνεται τεράστια διαφορά, ενώ αλλού σχεδόν δεν βλέπω καμία διαφορά.
Είναι πάρα πολλοί αυτοί που λένε ότι προτιμούν τον καμπυλωτό σχεδιασμό και ότι όλα τα αντικείμενα που φτιάχνονται με πρώτο μέλημα την εργονομία, έχουν καμπύλες.
Μέχρι που κάποιοι έχουν φτάσει να λένε ότι οι άκρες είναι πολύ κοφτερές και τους τραυματίζουν τα χέρια (το θεωρώ τέρμα υπερβολικό).
Προσωπικά και μεγαλύτερη να ήταν η συσκευή, δε θα με χαλούσε. Ξεστραβώνομαι τόσες ώρες την ημέρα σε δαύτο, που και προς 7" να πήγαινε, πάλι θα με βόλευε [emoji23]
Για τo debate curved vs flat edges, ίσως και να κλίνω κι εγώ πιο πολύ προς τις καμπύλες, αλλά μέχρι να το πάρω στα χέρια μου δεν θα ξέρω με σιγουριά...

Εγώ πήρα την ίδια θήκη που έχω και με το 11 προ μαξ κ μπορώ να σου πω ότι δεν έχει διάφορες. Ίσα ίσα που δε θα με χάλαγε αν ήταν και μεγαλύτερο. Το κακό είναι ουι επειδή έχει λίγο μόνο μεγαλύτερη ανάλυση δε κερδίζεις σημαντικό χώρο στη ανάγνωση. Ίσως αν μικρύνεις το κείμενο από τις ρυθμίσεις

#518   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:04

Έχω νέα:
Μόλις μίλησα με iStorm. Μου είπαν ότι μέσα στο επόμενο δίωρο θα σταλεί το mail, γιατί η ακόμη δεν πέρασε η courier. Τον ρώτησα αν μπορεί να μου πει για την παραγγελία μου και είπε ότι είναι δρομολογημένη να γίνει κανονικά. Οπότε είμαστε σε αναμονή ενημέρωσης.

#519   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:07

Έχω νέα:
Μόλις μίλησα με iStorm. Μου είπαν ότι μέσα στο επόμενο δίωρο θα σταλεί το mail, γιατί η ακόμη δεν πέρασε η courier. Τον ρώτησα αν μπορεί να μου πει για την παραγγελία μου και είπε ότι είναι δρομολογημένη να γίνει κανονικά. Οπότε είμαστε σε αναμονή ενημέρωσης.

Αν επιτρέπεται πότε η προπαραγγελία?

 

Πλήρωσες αυτές τις μέρες μήπως ή εξαρχής?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#520   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:08

Παιδια ναι γηνεται χαμος με τις κουριερ...εγω που εχω track number δηχνει οτι δεν εχει παει ακομα ο κουριερ να παραλαβει!..

#521   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:08

με ενημέρωσαν αύριο παραλαμβάνω απο πλαισιο  

1 iphone 12 pro max 256 gold και 1 iphone 12 pro max 256 pasific blue

καλορίζικα σε ολους :)



#522   apo46

apo46

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:13

Προπαραγγελια απο κωτσοβολο 15/10 και καταθεση προκαταβολης 50€ για 12 pro max blue .τεταρτη 17/11 τηλεφωνο απο κωτσοβολο για εξωφλιση οπως και εγινε σε 12 ατοκες δοσεις. Σημερα τηλεφωνο απο την πωλητρια να μου δωσει τον αριθμο αποστολη της acs τηλεφωνικος. Αυριο θα το παραλαβω day 1 βρισκομε στον νομο δραμας. Δεν ξερω αν επαιξε ρολο η αγορα απο αυτους των προιγουμενων iphone που ειχα παρει απο το x σε xs max σε 11 pro max και τωρα σε 12 pro max. Καλες παραλαβες σε ολους ...

#523   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:14

με ενημέρωσαν αύριο παραλαμβάνω απο πλαισιο
1 iphone 12 pro max 256 gold και 1 iphone 12 pro max 256 pasific blue
καλορίζικα σε ολους :)

Να και ενας με max gold...επιτελους!😊

#524   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:18

Εγώ πήρα την ίδια θήκη που έχω και με το 11 προ μαξ κ μπορώ να σου πω ότι δεν έχει διάφορες. Ίσα ίσα που δε θα με χάλαγε αν ήταν και μεγαλύτερο. Το κακό είναι ουι επειδή έχει λίγο μόνο μεγαλύτερη ανάλυση δε κερδίζεις σημαντικό χώρο στη ανάγνωση. Ίσως αν μικρύνεις το κείμενο από τις ρυθμίσεις

Αυτό πιστεύω κι εγώ, ότι δεν έχει τις δραματικές διαφορές που λένε στα forum και στα διάφορα reviews στο YouTube.

Σχετικά με την ανάγνωση που κι εμένα με καίει, δε θα έπρεπε να προσαρμοστούν οι εφαρμογές από developers για τις νέες αναλύσεις;
Θυμάμαι επί εποχές μετάβασης από 8 Plus σε XS Max υπήρχε τρελή γκρίνια και ανυπομονησία από τους χρήστες. Όποτε αναβαθμιζόταν κάποια νέα εφαρμογή, γινόταν ντόρος. Μέχρι και pinned threads υπήρχαν για αυτό το ζήτημα. Ίσως να μην κάνει τόσο μπαμ η bloated ανάλυση στις φετινές συσκευές; Ελπίζω να είναι αυτό, γιατί όταν πρωτοπήρα το XS Max, μου είχαν σπάσει τα νεύρα μέχρι να αναβαθμιστούν εφαρμογές όπως Instagram, Messenger & Tapatalk, σε βαθμό να τείνω να μετανιώσω που το αγόρασα τόσο πρόωρα.

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, επί εποχές Plus, η Apple είχε ορίσει ένα deadline μέχρι τον Μάρτιο, εντός του οποίου οι devs έπρεπε να αναβαθμίσουν τα apps σε σωστές αναλύσεις. Τώρα δεν έχω δει τίποτα σχετικό να αναφέρεται.

Διάβαζα τις προάλλες, ένα ενδιαφέρον άρθρο που έλεγε ότι αρχίζουμε να βαδίζουμε σε μονοπάτια Android με τόσες αναλύσεις και στο τέλος οι developers δε θα προσαρμόζουν τα apps τους για καθεμία ξεχωριστά.
Νομίζω μάλιστα κάπου πήρε το μάτι μου να αναφέρουν, ότι ακόμα και Apple apps, όπως το Notes, Calendar κλπ, φαίνονται κάπως off στην οθόνη. Είναι δυνατόν η ίδια η Apple να μην έχει προσαρμόσει τα στοιχεία των εφαρμογών της στις νέες αναλύσεις;

Edit: Είναι off topic το μήνυμα σε σχέση με τον τίτλο του thread, sorry, μόλις το αντιλήφθηκα, επειδή έγραφα και σε άλλα θέματα παράλληλα [emoji850]

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 19/11/2020 - 19:20


#525   Theofano

Theofano

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα

Δημοσίευση 19/11/2020 - 19:20

Καλησπέρα στην παρέα,

 

παραγγελία απο ΠΛΑΙΣΙΟ 17/11 15:24

12 pro max 128GB  GOLD

 

απλή απόδειξη,με κάλεσαν σήμερα και έκανα πληρωμή με έκδοση τιμολογίου και πιστωτική κάρτα!

Τώρα μόλις έλαβα email πως έγινε τιμολόγηση!  :D  :D

 

Λέτε να παραλάβω αύριο?  :rolleyes:

Η υπάλληλος που με εξυπηρέτησε δεν γνώριζε αν θα γίνει παράδοση με κουριερ ή απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες