Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1216   K2LINOS

K2LINOS

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2020 - 15:23

Παραγγελία 26/11 (iPhone 12 pro) και σήμερα ειδοποιήθηκα από Κωτσόβολο ότι η συσκευή στάλθηκε με μεταφορική δίκη τους και όχι courier ώστε να μην υπάρχει καθυστέρηση!!

 Όποτε σιγά σιγά βρίσκουν τις λύσεις για τις αποστολές τα καταστήματα. Άρα το μοναδικό πρόβλημα είναι η διαθεσιμότητα των συσκευών.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1217   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/12/2020 - 15:43

Αγορά από iStorm Παρασκευή.Το έστειλαν εχθές το μεσημέρι και μόλις ήρθε στα χέρια μου με ACS σε μόλις 1 εργάσιμη!!! Σοβαρό μαγαζί τελικά η iStorm τέλος. Όπως σωστά μου είχε γράψει φίλος λίγες σελίδες πίσω πρέπει λογικά τα iPhones να τα έχουν σε άμεση προτεραιότητα αποστολής.Δεν το εξηγώ αλλιώς τόσο γρήγορα.Είχα πείσει τον εαυτό μου ότι μετά από 10 μέρες θα παραλάμβανα... 

Δεν κρατιέμαι να σχολάσω να κάνω unboxing όπως πρέπει και η χαρά μου είναι μεγάλη!! Καλώς να παραλάβετε όλοι παιδιά! 

Έχουν προτεραιότητα.

 

Χαρακτηριστικά όταν παρέλαβα Day 1, η ερώτηση του τύπου που το 'φερε ήταν "καλά τι είναι αυτό που έπρεπε να φύγει αμέσως?".

 

Λογικό μιας και η ACS ανήκει στον όμιλο Quest.

 

Με γειά :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1218   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/12/2020 - 17:41

Να σας ενημερώσω ότι και η UPS άρχισε τα περίεργα: Στο tracking site έδειχνε απόπειρα παράδοσης κι ότι απουσίαζα αλλά ήμουν συνέχεια σπίτι και όταν το είδα κατέβηκα κάτω να δω αν όντως ήρθαν και δεν βρήκαν το κουδούνι πχ και διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε καν χαρτάκι. Μούφα δηλαδή.
Τους πηρα τηλέφωνο, τους έκραξα και έστειλα και ενημέρωση στο Amazon γιατί αυτοί έστειλαν στο Amazon ειδοποίηση ότι πήγαν να παραδόσουν αλλά έλειπα.
Θεσσαλονίκη όλα αυτά.


Sent from my iPhone using Tapatalk


b02553c96f1e56d3e799ed7af72be4a2.jpg

#1219   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2020 - 17:56

Ξέρετε καθόλου το πλαίσιο τι αναμονή έχει για έναν φίλο μου που σήμερα έβαλε παραγγελία;
Πάει με το νέο έτος;;


Sent from my iPad using Tapatalk

#1220   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2020 - 18:03

Έπεσε τηλ από Document ότι θα έχουν διαθέσιμο Pro Max Pacific Blue 128GB την Πέμπτη.

Δεν άντεξα και πάνω στην αδυναμία της στιγμής λύγισα και τους είπα ότι θα το πάρω [emoji2358]
Μόνο εσείς εδώ μέσα μπορείτε να καταλάβετε γιατί ενώ ξέρουμε όλα τα αρνητικά που έχουν προκύψει με τη συσκευή, παρ´όλα αυτά υπερίσχυσε ο μαζοχισμός [emoji23]
Μόνο με την Apple έχω αυτό το πρόβλημα [emoji51]

Το μεγαλύτερο δέλεαρ για μένα ήταν που το πατρικό μου βρίσκεται δίπλα και μου είπαν πως όταν βολεύει, παραδίδουν οι ίδιοι για να αποφύγουν την εμπλοκή courier.

Οπότε θα το παραλάβει η μητέρα μου και θα μου το στείλει στην επαρχία με το τοπικό ταξί που κάνει καθημερινά αυθημερόν δρομολόγια για δέματα, με 15 ευρώ, ή την Πέμπτη αν συμπέσουν οι χρόνοι, ή την Παρασκευή...

Νίκο, θα κλαίμε παρέα αν δε βγει διόρθωση για το πρόβλημα της οθόνης [emoji14]

#1221   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2020 - 18:37

Έπεσε τηλ από Document ότι θα έχουν διαθέσιμο Pro Max Pacific Blue 128GB την Πέμπτη.

Δεν άντεξα και πάνω στην αδυναμία της στιγμής λύγισα και τους είπα ότι θα το πάρω [emoji2358]
Μόνο εσείς εδώ μέσα μπορείτε να καταλάβετε γιατί ενώ ξέρουμε όλα τα αρνητικά που έχουν προκύψει με τη συσκευή, παρ´όλα αυτά υπερίσχυσε ο μαζοχισμός [emoji23]
Μόνο με την Apple έχω αυτό το πρόβλημα [emoji51]

Το μεγαλύτερο δέλεαρ για μένα ήταν που το πατρικό μου βρίσκεται δίπλα και μου είπαν πως όταν βολεύει, παραδίδουν οι ίδιοι για να αποφύγουν την εμπλοκή courier.

Οπότε θα το παραλάβει η μητέρα μου και θα μου το στείλει στην επαρχία με το τοπικό ταξί που κάνει καθημερινά αυθημερόν δρομολόγια για δέματα, με 15 ευρώ, ή την Πέμπτη αν συμπέσουν οι χρόνοι, ή την Παρασκευή...

Νίκο, θα κλαίμε παρέα αν δε βγει διόρθωση για το πρόβλημα της οθόνης [emoji14]

Της Document τ iPhone δεν έχουν αυτο το θεμα :P

 

 

ps

Απο Document ειναι και το δικο μου και πραγματικα δεν εχει κανενα απο τα προβληματα που εχω διαβασει εδω, κανενα ομως και με προσεκτικο ψαξιμο.

 

 

Με γειαααααα


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#1222   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/12/2020 - 18:42

Έπεσε τηλ από Document ότι θα έχουν διαθέσιμο Pro Max Pacific Blue 128GB την Πέμπτη.

Δεν άντεξα και πάνω στην αδυναμία της στιγμής λύγισα και τους είπα ότι θα το πάρω [emoji2358]
Μόνο εσείς εδώ μέσα μπορείτε να καταλάβετε γιατί ενώ ξέρουμε όλα τα αρνητικά που έχουν προκύψει με τη συσκευή, παρ´όλα αυτά υπερίσχυσε ο μαζοχισμός [emoji23]
Μόνο με την Apple έχω αυτό το πρόβλημα [emoji51]

Το μεγαλύτερο δέλεαρ για μένα ήταν που το πατρικό μου βρίσκεται δίπλα και μου είπαν πως όταν βολεύει, παραδίδουν οι ίδιοι για να αποφύγουν την εμπλοκή courier.

Οπότε θα το παραλάβει η μητέρα μου και θα μου το στείλει στην επαρχία με το τοπικό ταξί που κάνει καθημερινά αυθημερόν δρομολόγια για δέματα, με 15 ευρώ, ή την Πέμπτη αν συμπέσουν οι χρόνοι, ή την Παρασκευή...

Νίκο, θα κλαίμε παρέα αν δε βγει διόρθωση για το πρόβλημα της οθόνης [emoji14]

Και πολύ άντεξες τελικά.. Με γειά :)

 

Για τα υπόλοιπα, τα 'χουμε πει ρε 'συ, "Features".

 

Απλά δεν αφήνεις(ουμε) τους εαυτούς μας να απολαύσουν την εμπειρία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1223   kostelos

kostelos

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 08/12/2020 - 18:55

Της Document τ iPhone δεν έχουν αυτο το θεμα :P

 

 

ps

Απο Document ειναι και το δικο μου και πραγματικα δεν εχει κανενα απο τα προβληματα που εχω διαβασει εδω, κανενα ομως και με προσεκτικο ψαξιμο.

 

 

Με γειαααααα

και εγω απο document εδω και 3 μερες με το τηλεφωνο (iphone 12 pro max) Και μετα απο προσεκτικο ψαξιμο κανει αυτο το flickering στην οθονη μονο οταν ανοιγει που για λιγ αδευτερολεπτα γινεται απο μαυρη σκουρο γκρι. στις ρυθμισεις επισης αχνοφαινονται κατι μωβ γραμμουλες σε ενα σημειο αλλα για να τις προσεξεις πρεπει να μπεις μεσα στην οθονη πραγματικα. και με την καμερα εχει ενα μικρο θεματακι με το focus οπως προαναφερθηκε αλλα απομακρυνση απο το σημειο και ξανα πλησιασμα σαν να διορθωνεται.. Γενικα πολυ ευχαριστημενος δεν ειναι εμφανες τιποτα και σε απολυτο μαυρο βιντεο πολυ καλο το φλατ design και μονο αυτη η ειναι η εμφανης διαφορα σε σχεση με το 11 pro max που ειχα πριν. Αντε και λιγο η ταχυτητα και η αποκριση του τηλεφωνου γενικοτερα.



#1224   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1668 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/12/2020 - 19:30

Της Document τ iPhone δεν έχουν αυτο το θεμα :P


ps
Απο Document ειναι και το δικο μου και πραγματικα δεν εχει κανενα απο τα προβληματα που εχω διαβασει εδω, κανενα ομως και με προσεκτικο ψαξιμο.


Με γειαααααα

Το ίδιο και για μένα!
Κανένα από τα προαναφερθέντα !


Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk Pro

#1225   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2020 - 19:41

Της Document τ iPhone δεν έχουν αυτο το θεμα :P


ps
Απο Document ειναι και το δικο μου και πραγματικα δεν εχει κανενα απο τα προβληματα που εχω διαβασει εδω, κανενα ομως και με προσεκτικο ψαξιμο.


Με γειαααααα


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Άντε να δούμε, πλέον μπήκα σε φάση ανυπομονησίας!

Και πολύ άντεξες τελικά.. Με γειά :)

Για τα υπόλοιπα, τα 'χουμε πει ρε 'συ, "Features".

Απλά δεν αφήνεις(ουμε) τους εαυτούς μας να απολαύσουν την εμπειρία.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ισχύει ότι όντως άντεξα πολύ για τα δικά μου δεδομένα, αν σκεφτείς ότι έχω ήδη ρίξει άλλα 3 άκυρα το προηγούμενο διάστημα [emoji23][emoji23][emoji23]

Ήσουν και η αιτία που παρήγγειλα διάφανη θήκη για να βλέπω το χρώμα και όχι δερμάτινη που σκόπευα αρχικά. Έχω να φορέσω διάφανη θήκη σε κινητό, από τον καιρό του Νώε [emoji14]

#1226   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/12/2020 - 20:31

Εγώ απο το 7 Plus και μετά που το 'χα πάρει σε κοκκινίλα, κατά βάση διάφανες.

 

Παίρνεις το νέο χρώμα και καταλήγεις να μη το βλέπεις.

 

Θα τη πάρεις και τη δερμάτινη βέβαια.

 

Και επειδή μιλάμε για το Pacific, αν πας στης Apple, ο συνδυασμός με τη ΠΟΠΑΡΑ είναι τρομερός.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 08/12/2020 - 20:32

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1227   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2020 - 20:36

Εγώ απο το 7 Plus και μετά που το 'χα πάρει σε κοκκινίλα, κατά βάση διάφανες.

Παίρνεις το νέο χρώμα και καταλήγεις να μη το βλέπεις.

Θα τη πάρεις και τη δερμάτινη βέβαια.

Και επειδή μιλάμε για το Pacific, αν πας στης Apple, ο συνδυασμός με τη ΠΟΠΑΡΑ είναι τρομερός.

Όντως, μου αρέσει στις φωτογραφίες που έχω δει, κάνει τρελό μπαμ!

Κι εγώ θεωρώ ότι θα πάρω στην πορεία και δερμάτινη, γιατί άλλη φάση η υφή, αλλά είπα για αρχή να πάρω τη διάφανη να χορτάσω το χρώμα για λίγο καιρό! Άλλωστε οι διάφανες έχουν και το μειονέκτημα του κιτρινίσματος σε βάθος χρόνου, που δεν το αντέχω με τίποτα...

#1228   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/12/2020 - 20:54

Ναι το κιτρίνισμα είναι τραγικά εκνευριστικό.

 

Μπορώ να σου πω όμως για την TORRAS που είχα και πέρυσι στο 11 Pro Max πως έγινε απειροελάχιστα σε σχέση με άλλες.

 

Έχουν και καλό Support οπότε και μου έστειλαν καινούρια αφού ενημέρωσα.

 

Δε ξέρω αν πήρες αυτή φέτος, αλλά δοκίμασε τη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1229   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2020 - 21:02

Ναι το κιτρίνισμα είναι τραγικά εκνευριστικό.

Μπορώ να σου πω όμως για την TORRAS που είχα και πέρυσι στο 11 Pro Max πως έγινε απειροελάχιστα σε σχέση με άλλες.

Έχουν και καλό Support οπότε και μου έστειλαν καινούρια αφού ενημέρωσα.

Δε ξέρω αν πήρες αυτή φέτος, αλλά δοκίμασε τη.

Δυστυχώς πήρα από Document αναγκαστικά, επειδή η απόφαση να αγοράσω το τηλέφωνο ήταν τελείως της στιγμής και δεν είχα προετοιμαστεί καθόλου για αγορά θήκης...

Έχω διαβάσει για αυτή που λες και θα τη δοκιμάσω σίγουρα! Απλά δεν ήθελα να έρθει η συσκευή και να μην έχω κάποια θήκη να το βάλω, γιατί το πιο πιθανό είναι να το άφηνα στο κουτί του [emoji23]

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 08/12/2020 - 21:02


#1230   Axi

Axi

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/12/2020 - 21:08

Ναι το κιτρίνισμα είναι τραγικά εκνευριστικό.

 

Μπορώ να σου πω όμως για την TORRAS που είχα και πέρυσι στο 11 Pro Max πως έγινε απειροελάχιστα σε σχέση με άλλες.

 

Έχουν και καλό Support οπότε και μου έστειλαν καινούρια αφού ενημέρωσα.

 

Δε ξέρω αν πήρες αυτή φέτος, αλλά δοκίμασε τη.

 

Από την torras απευθειας την αγορασες η απο amazon;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες