Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2020 - 13:36

pop art τα δυο χρώματα, τελειαα!!

με γειαααααα

Ανταποδίδω!

 

Μια μαμημένη eSIM μας μένει.

 

Επιτέλους μία πρώτη εντύπωση!

Αυτά που αναφέρεις, όντας χρήστρια του περσινού, με ενθουσιάζουν! Ειδικά αυτό με την ταχύτητα της συσκευής, αλλά και αυτό με το Face ID.
Φαντάζομαι ότι κρατάει apps στη μνήμη για περισσότερο, σωστά;

Σχετικά με το βάρος, προβληματίζομαι λίγο, επειδή πραγματικά το 11 Pro Max το θεωρώ κανονικό τούβλο [emoji3525] Και δε σου κρύβω, πως κατά καιρούς έχω ενοχλήσεις στον καρπό... Οπότε όταν το πάρω, προφανώς θα χρειαστεί να προσαρμόσω το κράτημά μου και να μην το κρατάω με το ένα χέρι σχεδόν ποτέ...

Πολύ ευχάριστο που δεν έχεις το πρόβλημα με την πράσινη απόχρωση! Μήπως όμως αυτό τελικά δείχνει ότι είναι hardware; Αν ήταν software, δε θα το είχαν όλες οι συσκευές; Προβληματίζομαι τόσο πολύ με αυτό το θέμα ρε γαμώτο [emoji24] Με πήραν κι απ´το Πλαίσιο σήμερα που είχα κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος, αν κατάλαβα καλά είχαν συσκευή διαθέσιμη, αλλά τους έριξα άκυρο, γιατί φοβάμαι μην πέσω στο πρόβλημα. Αλλά με τρώει κιόλας...

Αυτό με το Switcher δεν έχει καμία σχέση με το περσινό.

 

Ξέχασα να το αναφέρω και πιο πάνω και καλά που το 'πες.

 

Μεγάλη διαφορά/αλλαγή σε σημείο που δε ξέρω αν τελικά παίζουν ρόλο τα 6GB στη RAM.

 

Για το βάρος νομίζω θα συνηθίσεις. Με τη δερμάτινη κυρίως, πάει αλλού το πράγμα δυστυχώς.

 

Για την απόχρωση εξακολουθώ να πιστευώ πως είναι SW και θα επιλυθεί.

 

Απο τη στιγμή που το θες, μη ρίχνεις άκυρα. Παρ'το να το ευχαριστηθείς.

 

Μπορώ με βεβαιότητα να πω, πως το ευχαριστιέμαι περισσότερο απο το 11 και η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα τόσο πολυ..

 

Έλα ρε παίχτη μεγεια το θηρίο!!! Το χρώματα πως είναι από κοντά Νίκο;; Γιατί κατά καιρούς διαβάζω διαφορά ότι αλλάζει αναλόγως το φωτισμό κλπ. Μοιάζει με τη φωτό του site??

Να 'σαι καλά!

 

Το χρώμα το φοβόμουν.. Πίστευα πως σαν το περσινό Midnight δε θα είναι.

 

Τελικά ήμουν λάθος και είναι απλά τρομερό.

 

Ισχύει αυτό με το φωτισμό. Ποτέ δεν είναι ίδιο. Σαν το Solo του Comfortably Numb ένα πράγμα..
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 21/11/2020 - 14:19

Μετά απο μια μέρα και κάτι συμβιώσης με το Pro Max, ας γράψω μερικές πρώτες εντυπώσεις.


• Σχεδιαστικά

Ανοίγεις τη συσκευασία, το πιάνεις στα χέρια και συνειδητοποιείς οτι η αύξηση στις 6.7" κάνει μπαμ. Το τηλ. είναι κυριολεκτικά ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Με μια οθόνη που απλά δεν τη χορταίνεις.

Η διαφορά στα Bezels (τα όποια και έχουν μικρύνει φέτος) είναι εμφανής, βοηθάει σε αυτό πολύ ο νέος Flat σχεδιασμός και εκεί.

Στο πρώτο κράτημα καταλαβαίνεις πόσο είχε λείψει τελικά αυτός ο σχεδιασμός. Προσωπικά είχα λατρέψει το "συλλεκτικό", ήταν απο τους βασικούς λόγους που επέλεξα (και) φέτος να κάνω το βήμα.

Τα πλαινά πλήκτρα είναι μικρότερα σε σχέση με το περσινό Pro/Max, παρόλα αυτά προσδίδουν μια πιο στιβαρή αίσθηση και πιο όμορφο Clicky στοιχείο.

Τέλος το βάρος. Είναι το μόνο μειονέκτημα εδώ. Χαλάει πολύ ειδικότερα όταν βάλεις και τη θήκη. Αισθητή διαφορά σε σχέση με πέρυσι, που μέχρι να συνηθίσεις θα στα κάνει πλανήτες.


• Ουσιαστικά

Μεγαλύτερη και ουσιαστική αλλαγή μέχρι τώρα, που πραγματικά δεν το περίμενα, είναι το Face iD. Κάτι για το οποίο δεν έχει γίνει ιδιαίτερη αναφορά και περνάει στα ψιλά. Η γωνία σκαναρίσματος έχει βελτιωθεί. Έπρεπε να γίνει.

Η συσκευή είναι σοκαριστικά γρήγορη. Δε το γράφω για να παινέψω το σπίτι μου, αλλά ναι, η διαφορά σε σχέση με το περσινό 11 Pro Max είναι -και εδώ- εμφανής. Μόνο οι κάτοχοι του περσινού θα μπορέσουν να αντιληφθούν αυτό που γράφω.

Οι κάμερες ακόμα δεν έχουν δοκιμαστεί όπως πρέπει. Το Night Mode παντού όμως ήταν και είναι άκρως καλοδεχούμενο, ειδικά στη μπροστινή κάμερα σε Pitch Black καταστάσεις.

Αφήνω 2 εφαρμογές για τη χρήση του LiDAR.

3d Scanner App[emoji769]

Canvas: Pocket 3D Room Scanner



* Το πρόβλημα που έχει εμφανιστεί με τη πράσινη απόχρωση στο 25% φωτεινότητας δεν το έχω (ευτυχώς).


ZBN5IQq.jpg


WOBYuHS.jpg


JnDFYI8.jpg

με γειαααα.!!! τωρα θα ανυπομονώ πιο πολύ να το παραλάβω .!! Δευτέρα θ μ το στείλουν είπαν ..!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#573   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2020 - 14:20

Αυτό με το Switcher δεν έχει καμία σχέση με το περσινό.

Ξέχασα να το αναφέρω και πιο πάνω και καλά που το 'πες.

Μεγάλη διαφορά/αλλαγή σε σημείο που δε ξέρω αν τελικά παίζουν ρόλο τα 6GB στη RAM.

Για το βάρος νομίζω θα συνηθίσεις. Με τη δερμάτινη κυρίως, πάει αλλού το πράγμα δυστυχώς.

Για την απόχρωση εξακολουθώ να πιστευώ πως είναι SW και θα επιλυθεί.

Απο τη στιγμή που το θες, μη ρίχνεις άκυρα. Παρ'το να το ευχαριστηθείς.

Μπορώ με βεβαιότητα να πω, πως το ευχαριστιέμαι περισσότερο απο το 11 και η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα τόσο πολυ..

Wow, τόσο τεράστια διαφορά στο Switcher, δε φανταζόμουν!

Το βάρος πάντα το συνηθίζω, ειδικά άμα τα πλεονεκτήματα της συσκευής είναι πολύ περισσότερα.
Εγώ πάω για silicone, οπότε ίδια φάση θα είναι...

Πώς βλέπεις τις εφαρμογές από θέμα ανάλυσης; Είναι τόσο ενοχλητικό όσο ήταν κατά τη μετάβαση από 8 Plus σε Max;
Μου έχει κάνει εντύπωση που αυτό το θέμα περνάει στα ψιλά, οπότε εικάζω ότι οι μη αναβαθμισμένες εφαρμογές δε φαίνονται τόσο χάλια, όσο τότε...

#574   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 21/11/2020 - 14:47

Καλησπέρα σας. Κάτοχος κι εγώ ενός 12 Pro Max Blue. Το χρώμα απλά καταπληκτικό. Θα το λιώσω κι αυτό όπως το 11 pro Max. Ψάχνω για ασύρματο φορτιστή. Έχετε να προτείνετε κάποιον καλό και αξιόπιστο?

 

Ευχαριστώ!!



#575   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 21/11/2020 - 14:57

Αν και το 5G αργεί ακόμα, σε speediest μέσα στο σπίτι έχω δει διαφορά, δεν έπιανα πότε πάνω από 60-70mbps

b5bc85a48d4b01daaaacf9055bc19377.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#576   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2020 - 15:02

Αν και το 5G αργεί ακόμα, σε speediest μέσα στο σπίτι έχω δει διαφορά, δεν έπιανα πότε πάνω από 60-70mbps

b5bc85a48d4b01daaaacf9055bc19377.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και σε τηλεφωνικο σημα -  2G- έχει τεράστια διαφορα εδω ιλιον τουλαχιστον



#577   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2020 - 15:09

Wow, τόσο τεράστια διαφορά στο Switcher, δε φανταζόμουν!

Το βάρος πάντα το συνηθίζω, ειδικά άμα τα πλεονεκτήματα της συσκευής είναι πολύ περισσότερα.
Εγώ πάω για silicone, οπότε ίδια φάση θα είναι...

Πώς βλέπεις τις εφαρμογές από θέμα ανάλυσης; Είναι τόσο ενοχλητικό όσο ήταν κατά τη μετάβαση από 8 Plus σε Max;
Μου έχει κάνει εντύπωση που αυτό το θέμα περνάει στα ψιλά, οπότε εικάζω ότι οι μη αναβαθμισμένες εφαρμογές δε φαίνονται τόσο χάλια, όσο τότε...

Έχεις κάποια στα υπόψην απο εφαρμογές?

 

Όσες έχω περάσει δεν έχω παρατηρήσει κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#578   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2020 - 15:39

Παιδια εχω θεμα με purple ghosting οταν σκρολαρω σε σκοτεινο περιβαλλον. Το εχετε κι αλλοι; Οταν ειναι dark το theme και κινειτε την οθονη πανω κατω. Διαβασα το εχουν κι αλλοι

https://forums.macru...roblem.2270219/

Τι κανω τωρα;

#579   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2020 - 15:41

Έχεις κάποια στα υπόψην απο εφαρμογές?

Όσες έχω περάσει δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Βρήκα το thread που είχα διαβάσει κάποια στιγμή.
Οι εικόνες εντέλει, είναι από το XR και δε το είχα προσέξει, το πρώτο post μιλάει για το 11 Pro Max, έτσι μπερδεύτηκα [emoji14]

https://forums.macru...caling.2262016/

Λογικά στο 12 Pro Max απλά μεγάλωσαν λίγο τις αποστάσεις μεταξύ των στοιχείων και τα fonts έχουν μείνει ίδια...

Έπεσα και σε αυτό το άρθρο που είναι πολύ ενημερωτικό: https://uxdesign.cc/...rs-ca8bac776dad

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 21/11/2020 - 15:41


#580   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2020 - 16:52

Παιδια εχω θεμα με purple ghosting οταν σκρολαρω σε σκοτεινο περιβαλλον. Το εχετε κι αλλοι; Οταν ειναι dark το theme και κινειτε την οθονη πανω κατω. Διαβασα το εχουν κι αλλοι

https://forums.macru...roblem.2270219/

Τι κανω τωρα;

Περιμένεις μήπως βγει κανένα update μέσα σε ένα μήνα , και αν όχι, πίσω εκεί που το αγόρασες.

Ποιο πήρες? Και απο ποιο κατάστημα?



#581   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2020 - 16:58

Βρήκα το thread που είχα διαβάσει κάποια στιγμή.
Οι εικόνες εντέλει, είναι από το XR και δε το είχα προσέξει, το πρώτο post μιλάει για το 11 Pro Max, έτσι μπερδεύτηκα [emoji14]

https://forums.macru...caling.2262016/

Λογικά στο 12 Pro Max απλά μεγάλωσαν λίγο τις αποστάσεις μεταξύ των στοιχείων και τα fonts έχουν μείνει ίδια...

Έπεσα και σε αυτό το άρθρο που είναι πολύ ενημερωτικό: https://uxdesign.cc/...rs-ca8bac776dad

Είπα και 'γω..

 

Εν ολίγοις σήμερα καταρρίφθηκαν όλοι οι δισταγμοί :P


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#582   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2020 - 17:02

Είπα και 'γω..

Εν ολίγοις σήμερα καταρρίφθηκαν όλοι οι δισταγμοί :P

Χαχαχαχα!
Όντως! Περιμένω από Δευτέρα, να φανούν πρώτα τα χρήματα της επιστροφής από iSystem στην κάρτα μου (δεν ξέρω γιατί μου είπαν ότι μπορεί να πάρει ακόμα και 4-5 μέρες [emoji33]) και μετά θα προχωρήσω σε νέα παραγγελία, χωρίς να ξανακάνω το λάθος να προπληρώσω αυτή τη φορά...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 21/11/2020 - 17:02


#583   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2020 - 17:14

Περιμένεις μήπως βγει κανένα update μέσα σε ένα μήνα , και αν όχι, πίσω εκεί που το αγόρασες.
Ποιο πήρες? Και απο ποιο κατάστημα?


Iphone 12 pro max gold απο isystem

#584   iolakos

iolakos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2020 - 17:29

καλησπέρα κι απο εμένα! κάτοχος 12 pro max χρώματος λευκού, παρέλαβα σήμερα από κατάστημα Γερμανός. Ελαφρώς μεγαλύτερο από το xs max που είχα πριν, αλλά πιστεύω ότι θα το συνηθίσω. 
Μια απορία για όσους έχουν esim, τον αριθμό από το παλιά στη νέα συσκευή πως την περάσατε;



#585   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2020 - 17:31

Iphone 12 pro max gold απο isystem

Για να έχει τύχει σε εσένα, σημαίνει ένα πολύ μεγάλο μέρος των συσκευών έχουν αυτό το θέμα.

Ή θα λυθεί με update σε λίγο καιρό, εάν όχι πίσω στην isystem και σου δίνουν άλλο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες