Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#916   dimifoti

dimifoti

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2020 - 14:02

Αφού βράδυ όλων η χρήση ίδια είναι 🥲 κάτι θέμα διαχείρισης είναι τώρα αυτό, αλλά ειλικρινά δεν ψήνομαι να κάνω διατριβή και τη δουλειά της Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#917   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/12/2020 - 15:28

Το 12αρι το απλό; Πριν πιο κινητό είχες και τι διαφορά βλέπεις;

iphone 7



#918   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 01/12/2020 - 15:42

Και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το 12αρι. Στο 8 ηθελα 2 φορτισεις τη μερα και τωρα με αρκετη χρηση απο τις 8 το πρωι στις 12 το βραδυ εχω 40-45% μπαταρια. Με παιχνιδια. Με fb. Με 4g. Με ολα

Κι εγώ με 8αρι είμαι και είμαι 2 φορές τη μέρα φόρτιση, ευτυχώς που έχω ένα ασυρ. της Anker...



#919   orestis78

orestis78

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2020 - 23:32

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Amazon το pro max. Εντυπώσεις θετικές. Έκανα και εγώ το τεστ της οθόνης και δυστυχώς δεν το απέφυγα. Προς το παρόν κάνω πως δεν υπάρχει.
Γενικά όμως απόλυτα ευχαριστημένος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#920   koiliodoulos

koiliodoulos

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/12/2020 - 00:39

Καλησπερα παιδες!! Ερωτηση απο περιεργεια το θεμα με τις πρασινες οθονες και τα τρου τοουν κτλ κτλ ειναι ενοχλητικο δηλαδη σε σημειο που λες το γυρναω πισω ή παλευεται;; Ξαναλεω απο περιεργεια ρωταω

#921   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/12/2020 - 13:19

To True Tone δεν έχει να κάνει με το ξεθωριασμένο μαύρο που καταλήγει γκρι και σε άλλους ακόμα και πράσινο.

 

Είναι ανάλογα τη περίπτωση.

 

Οι περισσότερες συσκευές θέλουν συγκεκριμένη διαδικασία για να γίνει η αναοαραγωγή του.

 

Αυτό φυσικά δε σημαίνει πως όλα καλά και δεν έγινε και τίποτα..

 

Δεν είναι φυσιολογικό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#922   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2020 - 13:52

To True Tone δεν έχει να κάνει με το ξεθωριασμένο μαύρο που καταλήγει γκρι και σε άλλους ακόμα και πράσινο.

Είναι ανάλογα τη περίπτωση.

Οι περισσότερες συσκευές θέλουν συγκεκριμένη διαδικασία για να γίνει η αναοαραγωγή του.

Αυτό φυσικά δε σημαίνει πως όλα καλά και δεν έγινε και τίποτα..

Δεν είναι φυσιολογικό.


Νικο με το μωβ ghosting στο σκρολαρισμα τι κανουμε;

#923   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/12/2020 - 14:56

Σου είναι έντονο? Τι συσκευή?

 

Και αυτό στην ίδια κατηγορία με το ξεθωριασμένο γκρί είναι.

 

Απλά περιμένουμε τι θα αποφανθεί η Apple..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#924   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2020 - 15:03

Εν τω μεταξύ οι μέρες περνάνε, πάμε για Χριστούγεννα και αν υπήρχε έστω μια ελάχιστη πιθανότητα να διορθωθεί το πρόβλημα με update, το βλέπω πολύ χλωμό να προλάβω να το παραγγείλω και να το έχω στις γιορτές [emoji24][emoji24][emoji24] Κανονικά, την εβδομάδα μετά το Thanksgiving βγάζουν update στην όποια beta, άντε να δούμε αν θα γίνει κάτι μέχρι την Παρασκευή...
Δεν έχω πολλές ελπίδες ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον να βγει το update για να το πάρω απόφαση ότι iPhone στις γιορτές γιοκ.

#925   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2020 - 15:57

Εν τω μεταξύ οι μέρες περνάνε, πάμε για Χριστούγεννα και αν υπήρχε έστω μια ελάχιστη πιθανότητα να διορθωθεί το πρόβλημα με update, το βλέπω πολύ χλωμό να προλάβω να το παραγγείλω και να το έχω στις γιορτές [emoji24][emoji24][emoji24] Κανονικά, την εβδομάδα μετά το Thanksgiving βγάζουν update στην όποια beta, άντε να δούμε αν θα γίνει κάτι μέχρι την Παρασκευή...
Δεν έχω πολλές ελπίδες ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον να βγει το update για να το πάρω απόφαση ότι iPhone στις γιορτές γιοκ.

Πήρα το 12 προ δεν είχε πρόβλημα,πηρα το μαξ ούτε αυτό! Θετικές σκέψεις λοιπόν και κάνε την παραγγελία!!



#926   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/12/2020 - 16:03

Εν τω μεταξύ οι μέρες περνάνε, πάμε για Χριστούγεννα και αν υπήρχε έστω μια ελάχιστη πιθανότητα να διορθωθεί το πρόβλημα με update, το βλέπω πολύ χλωμό να προλάβω να το παραγγείλω και να το έχω στις γιορτές [emoji24][emoji24][emoji24] Κανονικά, την εβδομάδα μετά το Thanksgiving βγάζουν update στην όποια beta, άντε να δούμε αν θα γίνει κάτι μέχρι την Παρασκευή...
Δεν έχω πολλές ελπίδες ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον να βγει το update για να το πάρω απόφαση ότι iPhone στις γιορτές γιοκ.

Στο 12 Pro Max δεν είναι τόσο έντονο, δε το καταλαβαίνεις σε καθημερινή χρήση.

 

Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως δεν υπάρχει πρόβλημα και τα συναφή.

 

Το άσχημο στην όλη υπόθεση είναι πως ακόμα επίσημα δε ξέρουμε τι γίνεται με αυτό και πως θα προχωρήσει το θέμα τελικά.

 

Και για 'μενα πάντως η 14.3 δε πρόκειται να αλλάξει κάτι ακριβώς λόγω των παραπάνω.

 

* Στο MacRumors σε περίπτωση που του έκαναν αντ/σταση και νόμιζε πως διορθώθηκε, τελικά συνεχίζει το ίδιο.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 02/12/2020 - 16:04

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#927   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/12/2020 - 16:13

Και μενα το εχει αυτο με τις ροζ γραμμες και αρκετε εντονο αλλα αν κανω restart τη συσκευη διορθωνετε. Μετα απο καποια ωρα το ξανακανει. Οποτε φανταζομαι οτι ειναι κατι σε sw. Εκτως αν το προβλημα ειναι καπου αλλου. Πχ οταν ζεσταινετε η συσκευη η σε κατι αλλο.

#928   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2020 - 16:37

Στο 12 Pro Max δεν είναι τόσο έντονο, δε το καταλαβαίνεις σε καθημερινή χρήση.

Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως δεν υπάρχει πρόβλημα και τα συναφή.

Το άσχημο στην όλη υπόθεση είναι πως ακόμα επίσημα δε ξέρουμε τι γίνεται με αυτό και πως θα προχωρήσει το θέμα τελικά.

Και για 'μενα πάντως η 14.3 δε πρόκειται να αλλάξει κάτι ακριβώς λόγω των παραπάνω.

* Στο MacRumors σε περίπτωση που του έκαναν αντ/σταση και νόμιζε πως διορθώθηκε, τελικά συνεχίζει το ίδιο.

Κάτι είχα διαβάσει πως στο Max όντως δε φαίνεται τόσο έντονα, αλλά και μόνο που ξέρουμε ότι υπάρχει, εμείς που έχουμε OCD θα νομίζουμε ότι το βλέπουμε συνέχεια [emoji23]

Εν τω μεταξύ μιας και ανέφερες αυτό με την αντικατάσταση, αρχίζω και αναρωτιέμαι αν τελικά υπάρχουν συσκευές χωρίς το πρόβλημα, γιατί έχω διαβάσει τόσες ανατροπές από άτομα που έλεγαν ότι δεν έχουν το πρόβλημα και αργότερα αντιλήφθηκαν ότι το έχουν, που πλέον έχω αρχίσει να ψυλλιάζομαι ότι το έχουν όλες οι συσκευές ανεξαιρέτως.

Είχα ξεχάσει να γράψω ότι διάβαζα πολλούς να αναφέρουν ότι ολόιδιο πρόβλημα υπάρχει κατά καιρούς σε οθόνες Android τηλεφώνων, όπως στο Samsung S3 και έγραφαν ότι αν κάνουμε μια αναζήτηση με λέξεις κλειδιά green screen uniformity android, θα βρούμε άπειρα αντίστοιχα θέματα.
Με ένα googling που είχα ξεχάσει να κάνω, έστω από περιέργεια, μόλις τώρα βρήκα αυτό το θέμα που χτυπάει όλων των ειδών τα καμπανάκια, δυστυχώς...

https://forum.xda-de...lus-7t.3986231/

Οι εικόνες που postαρουν οι χρήστες θυμίζουν εντελώς το πρόβλημα, κι απ´ότι διάβασα απλά έβγαλαν καινούρια παρτίδα panels που δεν είχαν το θέμα...

#929   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/12/2020 - 17:20

Καλά ναι λαμπάκια με OCD χτυπάνε και εδώ.

 

Με καθησυχάζει το γεγονός που πρέπει να κάνεις συγκεκριμένες ενέργειες για να το δείς.

 

Προσωπικά θεωρώ πως όλες οι συσκευές το έχουν.

 

Απλά όπως είχα γράψει πιο πίσω, είτε δε κάνουν σωστά τα όποια βήματα για να το διαπιστώσουν, είτε δε το ξέρουν καν το θέμα, είτε στη χειρότερη απλά δεν τους νοιάζει.

 

Αυτό για το Uniformity το είχα σκεφτεί και 'γω στο ξεκίνημα, αλλά δεν έχει καμιά σχέση με τα φετινά iPhs.

 

Και στο λέω γιατί εδώ εμφανίζεται με Total Black Background και δε μένει και καν σταθερό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#930   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 02/12/2020 - 17:28

Εμένα μου κάνει και το αλλο bug. Όταν κινούμε με αμάξι δυο στα δυο μέχρι στιγμής μου έριξε τη γραμμή...
https://9to5mac.com/...e-unexpectedly/

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 02/12/2020 - 17:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες