Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2020 - 09:45

Τελικά έχω κ εγώ το θέμα όταν παίζω βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο βλέπω να κάνει flash από μαύρο σε γκρι και δεν είναι καθόλου ευχάριστο τελικά.
Είδα πως η συσκευή σου είναι από iStorm όπως η δικιά μου.
Να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με apple support ή να στείλω email iStorm ή infoquest;
Μακάρι να είναι software αλλά σε περίπτωση που δεν είναι θέλει αλλαγή οπωσδήποτε.

Νομίζω ακόμα δεν έχει νόημα να κάνεις κάτι, καθώς οι πιθανότητες να πάρεις συσκευή με το πρόβλημα είναι τεράστιες. Εδώ καλά-καλά δεν ξέρουμε 100% αν υπάρχουν καν συσκευές χωρίς το πρόβλημα, γιατί οι περισσότεροι αρχικά νομίζουν ότι δε το έχουν, ενώ σε δεύτερη φάση το εντοπίζουν.

Εν τω μεταξύ, δεν έχω καταλάβει, τελικά ισχύει αυτό που λέγανε, ότι η Apple έχει ζητήσει από τα service points να μην αναλαμβάνουν iPhones με το συγκεκριμένο πρόβλημα; Ή ήταν μόνο μια φήμη τελικά;

Γιατί έχω διαβάσει να κάνουν σε αρκετούς αντικατάσταση για το πρόβλημα, στο εξωτερικό μιλάμε πάντα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2020 - 10:13

Νομίζω ακόμα δεν έχει νόημα να κάνεις κάτι, καθώς οι πιθανότητες να πάρεις συσκευή με το πρόβλημα είναι τεράστιες. Εδώ καλά-καλά δεν ξέρουμε 100% αν υπάρχουν καν συσκευές χωρίς το πρόβλημα, γιατί οι περισσότεροι αρχικά νομίζουν ότι δε το έχουν, ενώ σε δεύτερη φάση το εντοπίζουν.

Εν τω μεταξύ, δεν έχω καταλάβει, τελικά ισχύει αυτό που λέγανε, ότι η Apple έχει ζητήσει από τα service points να μην αναλαμβάνουν iPhones με το συγκεκριμένο πρόβλημα; Ή ήταν μόνο μια φήμη τελικά;

Γιατί έχω διαβάσει να κάνουν σε αρκετούς αντικατάσταση για το πρόβλημα, στο εξωτερικό μιλάμε πάντα.



Εγώ πάντως προσωπικά δεν έχω ούτε ένα θέμα με το pro Max . Ούτε ένα ελάττωμα πουθενά.
Και φυσικά μη σαν φαίνεται περίεργο . Άμα είχαν όλα θα γινόταν της ποπης. Δεν γίνεται να αστοχήσουν όλα. Επίσης για να κάνουν αντικατάσταση στο εξωτερικό , σημαίνει δεν είναι software αλλά hardware. Για αυτό ας μιλήσουν τα παιδιά που το έχουν το πρόβλημα τώρα αυτό η τίποτα άλλο σε πρώτη φάση , και άμα τους πουν περιμένετε για update , ας περιμένουν μέχρι την 14.3 και μετά ας τα στείλουν πίσω για αντικατάσταση.


Sent From My iPhone 12 Pro Max Tapatalk Pro

#1083   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/12/2020 - 10:48

12 απλό.

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, εντυπώσεις από την μετάβαση από 8 σε 12;



#1084   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2020 - 10:48

Αναμένουμε να δούμε τι ανακοίνωση θα βγει σχετικά με τις οθόνες απο πλευράς εταιρείας. Απ οτι έχω δει το πρόβλημα ποικίλει, σε άλλες περιπτώσεις βλέπεις ενα χτυπητό πράσινο που κάνει τρελό μπαμ και σε περιπτώσεις άλλες σχεδόν τίποτα (μόνο με πολύ χαμηλή φωτεινότητα και σε πλήρες σκοτάδι).

 

Δε θα εκπλαγώ αν το πρόβλημα είναι a bit of both. Δηλαδή και πρόβλημα software και πρόβλημα hardware. 

Σε αυτήν την περίπτωση θα προσπαθήσουν να διορθώσουν ότι διορθώνεται (με software update) και οι υπόλοιποι -εφόσον χρειάζεται, πάνε για αντικατάσταση οθόνης. 

 

 

Εγώ πάντως προσωπικά δεν έχω ούτε ένα θέμα με το pro Max . Ούτε ένα ελάττωμα πουθενά.
Και φυσικά μη σαν φαίνεται περίεργο . Άμα είχαν όλα θα γινόταν της ποπης. Δεν γίνεται να αστοχήσουν όλα. Επίσης για να κάνουν αντικατάσταση στο εξωτερικό , σημαίνει δεν είναι software αλλά hardware. Για αυτό ας μιλήσουν τα παιδιά που το έχουν το πρόβλημα τώρα αυτό η τίποτα άλλο σε πρώτη φάση , και άμα τους πουν περιμένετε για update , ας περιμένουν μέχρι την 14.3 και μετά ας τα στείλουν πίσω για αντικατάσταση.


Sent From My iPhone 12 Pro Max Tapatalk Pro



#1085   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/12/2020 - 10:54



Τελικά έχω κ εγώ το θέμα όταν παίζω βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο βλέπω να κάνει flash από μαύρο σε γκρι και δεν είναι καθόλου ευχάριστο τελικά.
Είδα πως η συσκευή σου είναι από iStorm όπως η δικιά μου.
Να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με apple support ή να στείλω email iStorm ή infoquest;
Μακάρι να είναι software αλλά σε περίπτωση που δεν είναι θέλει αλλαγή οπωσδήποτε.

Δεν παίζει να υπάρχει συσκευή που δεν έχει όλα τα παραπάνω "Features".. :)

Ξεθωριασμένα γκρί, μωβ γραμμές στο Scrolling, προβλήματα με το Auto Focus σε κοντινά αντικείμενα (που το συγκεκριμένο μάλλον δεν λογίζεται τελικά ως πρόβλημα, απλά έτσι είναι η κάμερα, ίσως διορθωθεί με Update).

Τσάμπα θα παιδευτείς με τυχόν αντ/σταση.

Και το επόμενο που θα πάρεις το ίδιο θα κάνει, ίσως και χειρότερα.

Βέβαια η Apple πρίν κανα μήνα είχε στείλει εσωτερική ενημέρωση, πως γνωρίζει το θέμα και να μη προχωρούν σε αντ/σταση είτε συσκευής είτε οθόνης.

Απο τότε σιγή ιχθύος και απλά περιμένουμε.

Είναι δεδομένο βέβαια πως η 14.3 δε πρόκειται να διορθώσει τα παραπάνω αν μιλάμε για SW.



Νομίζω ακόμα δεν έχει νόημα να κάνεις κάτι, καθώς οι πιθανότητες να πάρεις συσκευή με το πρόβλημα είναι τεράστιες. Εδώ καλά-καλά δεν ξέρουμε 100% αν υπάρχουν καν συσκευές χωρίς το πρόβλημα, γιατί οι περισσότεροι αρχικά νομίζουν ότι δε το έχουν, ενώ σε δεύτερη φάση το εντοπίζουν.

Εν τω μεταξύ, δεν έχω καταλάβει, τελικά ισχύει αυτό που λέγανε, ότι η Apple έχει ζητήσει από τα service points να μην αναλαμβάνουν iPhones με το συγκεκριμένο πρόβλημα; Ή ήταν μόνο μια φήμη τελικά;

Γιατί έχω διαβάσει να κάνουν σε αρκετούς αντικατάσταση για το πρόβλημα, στο εξωτερικό μιλάμε πάντα.

Γινόταν αντ/σταση στις αρχές του προβλήματος όπου και οι επόμενες έκαναν το ίδιο.

Ή στην αρχή νόμιζαν πως διορθώθηκε και μετά συνειδητοποίησαν αφού τσέκαραν σωστά, πως γίνεται το ίδιο τροπάριο.

Έχει όντως σταλεί ενημέρωση πως το γνωρίζουν και να μη προχωρούν σε αντ/σταση.

Απο 'κει και πέρα, καλό 2021.

Καλύτερα θα σου πω, γιατί αν έπεφτε και αυτό στο "τρομερό" 2020, ζήτω που καήκαμε..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 06/12/2020 - 11:57

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1086   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:03

Τελικά έχω κ εγώ το θέμα όταν παίζω βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο βλέπω να κάνει flash από μαύρο σε γκρι και δεν είναι καθόλου ευχάριστο τελικά.
Είδα πως η συσκευή σου είναι από iStorm όπως η δικιά μου.
Να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με apple support ή να στείλω email iStorm ή infoquest;
Μακάρι να είναι software αλλά σε περίπτωση που δεν είναι θέλει αλλαγή οπωσδήποτε.


Είναι με αυτόματη φωτεινότητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1087   Dimitris98X

Dimitris98X

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:08

Καλησπέρα ομάδα, σε ένα καινούργιο iphone ποσο χρονικά ειναι η εγγυηση που δινει η apple? Εμενα μου δινει 1 χρονο ακριβως ενω νομιζα οτι ηταν 2 ... ειναι νορμαλ; μιλαω για την εγγυση που δειχνει οτι εχουμε μεσα απο το ios. αγορασμενο απο κωτσοβολο



#1088   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:11

Σε όλα ένα χρόνο γράφει, γιατί είναι η δική της εγγύηση -αυτή που καλύπτει εκείνη. 

Ο δεύτερος χρόνος είναι του πωλητή οπότε είναι λογικό να μην αναφέρεται. 

 

 

 

Καλησπέρα ομάδα, σε ένα καινούργιο iphone ποσο χρονικά ειναι η εγγυηση που δινει η apple? Εμενα μου δινει 1 χρονο ακριβως ενω νομιζα οτι ηταν 2 ... ειναι νορμαλ; μιλαω για την εγγυση που δειχνει οτι εχουμε μεσα απο το ios. αγορασμενο απο κωτσοβολο



#1089   Dimitris98X

Dimitris98X

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:15

Σε όλα ένα χρόνο γράφει, γιατί είναι η δική της εγγύηση -αυτή που καλύπτει εκείνη. 

Ο δεύτερος χρόνος είναι του πωλητή οπότε είναι λογικό να μην αναφέρεται. 


Μαλιστα δεν το ηξερα..ευχαριστω!



#1090   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:18

O δεύτερος χρόνος εγγύησης είναι λόγω νομοθεσίας της ΕΕ. 

Σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο είναι 1 χρόνος -εκτός αν αγοράσεις apple care / apple care +.

 

Μαλιστα δεν το ηξερα..ευχαριστω!



#1091   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:29

Είναι με αυτόματη φωτεινότητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι δεν είναι με αυτόματη φωτεινότητα.

Δοκίμασα με και χωρίς True Tone το ίδιο.
Όταν ανεβάζω 100% λειτουργεί κανονικά

#1092   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1053 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:37

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, εντυπώσεις από την μετάβαση από 8 σε 12;


Καμια σχεση. Απο μεγεθος. Το face id παρολο π το φοβομουν ειναι απιστευτο. Καμερα. Ταχυτητα στις εφαρμογες. ΜΠΑΤΑΡΙΑ, το φορτιζα 2 φορες τη μερα και τωρα μου μενει και 30% το βραδυ. Ολα καλα προσωπικα

#1093   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:40

Καμια σχεση. Απο μεγεθος. Το face id παρολο π το φοβομουν ειναι απιστευτο. Καμερα. Ταχυτητα στις εφαρμογες. ΜΠΑΤΑΡΙΑ, το φορτιζα 2 φορες τη μερα και τωρα μου μενει και 30% το βραδυ. Ολα καλα προσωπικα

Βάρος - μέγεθος; Από 8 σε 12 σε κουράζει; Σε ενοχλεί καθόλου;



#1094   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1053 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/12/2020 - 11:53

Βαρος δε με κουραζει οχι. Μεγεθος αν ειναι γυμνο ειναι απιστευτο και το grip του. Αλλα προς το παρον εχω βαλει μια θηκη διαφανες που ειναι ψηλοχοντρη και με ενοχλει απιστευτα και επειδη εχω μικρα χερια σεν ειναι και οτι καλυτερο. Περιμενω μια λεπτη της tozo (3mm) να δω αν βολεψει. Και το 8 και το 6 και το 4 πιο πριν το ειχα παντα χωρις θηκη κ για αυτο μιυ φαινεται καπως τωρα.

#1095   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/12/2020 - 12:48

φοβερή η tozo. αυτην εχω και το κινητο ειναι σα nude. 

 

 

Βαρος δε με κουραζει οχι. Μεγεθος αν ειναι γυμνο ειναι απιστευτο και το grip του. Αλλα προς το παρον εχω βαλει μια θηκη διαφανες που ειναι ψηλοχοντρη και με ενοχλει απιστευτα και επειδη εχω μικρα χερια σεν ειναι και οτι καλυτερο. Περιμενω μια λεπτη της tozo (3mm) να δω αν βολεψει. Και το 8 και το 6 και το 4 πιο πριν το ειχα παντα χωρις θηκη κ για αυτο μιυ φαινεται καπως τωρα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες