Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1366   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2020 - 16:29

Με τον διακόπτη στο 5G αυτόματο έχει μεγαλύτερες ταχύτητες down/up απ’ ότι με τον διακόπτη στο 4G ακόμα και χωρίς κάλυψη 5G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1367   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/12/2020 - 16:31

Αν αφήσουμε το διακόπτη στο 5G τώρα που δεν καλύπτει όλες τις περιοχές δεν θα έχουμε μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας ?


Λογικα ναι. Και γω το γυρισα σε 4G και οταν με το καλο φτασουμε σε ενα καλο επίεδο σηματος το ξαναβλεπουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1368   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 16/12/2020 - 20:33

https://techblog.gr/...-ultra-dxomark/

Τα προβλήματα με την οθόνη αναφέρονται και στο dxomark

Στα αρνητικά, το DxOMark βλέπει έναν κίτρινο τόνο να είναι ορατός σε όλες τις συνθήκες φωτισμού, είτε σε προβολή βίντεο είτε σε σταθερές εικόνες. Επίσης, ο φωτισμός του iPhone 12 Pro Max είναι συχνά πολύ χαμηλός, ιδικά τη νύχτα. Το φίλτρο μπλε φωτός μειώνει την αναγνωσιμότητα και παρουσιάζει ένα ισχυρό πορτοκαλί χρώμα, ενώ υπάρχει και ένα αισθητό τρεμόπαιχμα της οθόνης σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 16/12/2020 - 20:33


#1369   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/12/2020 - 23:40

Πάντως, αν και νωρίς, σκυλί η μπαταρία και η διαχείρηση της 14.3 σε 12 pro max.

#1370   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2020 - 05:13

Πάντως, αν και νωρίς, σκυλί η μπαταρία και η διαχείρηση της 14.3 σε 12 pro max.

αθτο έλειπε κοτζάμ τούβλο να μην είχε κ μπαταρια, το απλο 12 κ pro έχουν θέμα, με μέτρια χρήση κ δεν μπορεί να κλείσει 24ωρο με πάνω από 25%


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1371   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/12/2020 - 12:26

Πρώτες εντυπώσεις για 12pro max με μετάβαση από xs max.Στο χέρι δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα μεγάλο ή βαρύ!Πολυ γρήγορο και Η οθόνη είναι απόλαυση.Με βάλατε να μπω στην διαδικασία να κλειστώ σε σκοτεινό δωμάτιο και το έχει κι εμένα ένα γκρι τρεμοπαιγμα της οθόνης σε φουλ μαύρο βίντεο με συγκεκριμένη φωτεινότητα αλλά ούτε με ενδιαφέρει ούτε με απασχολεί προς το παρόν.Έτσι για να ασχολούμαι με κάτι πως θα δω ποιον τύπο οθόνης φοράω;Στην κάμερα με το focus δεν έχω κανένα πρόβλημα κι επισης δεν παρατήρησα μωβ κατά το scrollαρισμα στις ρυθμισεις.Επίσης τι φορτιστή να πάρω;Να πάρω του iPad 12w με ένα καλώδιο anker?Να πάρω κάποιο type c με το γνήσιο καλώδιο;

#1372   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 17/12/2020 - 13:21

Καλησπέρα, προσπαθώ να δω που θα πάω σε 12 η 12 mini.Το lock down δεν μου έχει επιτρέψει να τα δω από κοντά .Προσπαθω με ένα χάρακα και κάνω συγκρίσεις ,ανάμεσα στο 6 που έχω και στο 12 για να βρω διάφορες .Πρωτη εντύπωση το 12 μου φαίνεται μεγάλο,μεγαλύτερο και και από το 11 pro που το είχα δει μεγάλο στο κατάστημα .Επισης δεν μπορώ να αποφασίσω για χρωμα μαυρο η λευκο ;Το λευκο βλέπω σε video ότι δεν είναι λευκο λευκο αλλά σαν ζάχαρι.Το μαυρο λένε αφήνει σημαδια πίσω αλλά θα μπει σε θηκη .Με προβληματίζει στο μαύρο περιμετρικά το αλουμίνιο ότι θα ξεβάψει .Τωρα από θέμα μπαταριας πιστεύω σε σχέση με το 6 θα είναι σε καλύτερα επίπεδα Παρακακω πολύ εντυπώσεις από κατοχους 12 mini .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1373   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/12/2020 - 14:13

Καλησπέρα, προσπαθώ να δω που θα πάω σε 12 η 12 mini.Το lock down δεν μου έχει επιτρέψει να τα δω από κοντά .Προσπαθω με ένα χάρακα και κάνω συγκρίσεις ,ανάμεσα στο 6 που έχω και στο 12 για να βρω διάφορες .Πρωτη εντύπωση το 12 μου φαίνεται μεγάλο,μεγαλύτερο και και από το 11 pro που το είχα δει μεγάλο στο κατάστημα .Επισης δεν μπορώ να αποφασίσω για χρωμα μαυρο η λευκο ;Το λευκο βλέπω σε video ότι δεν είναι λευκο λευκο αλλά σαν ζάχαρι.Το μαυρο λένε αφήνει σημαδια πίσω αλλά θα μπει σε θηκη .Με προβληματίζει στο μαύρο περιμετρικά το αλουμίνιο ότι θα ξεβάψει .Τωρα από θέμα μπαταριας πιστεύω σε σχέση με το 6 θα είναι σε καλύτερα επίπεδα Παρακακω πολύ εντυπώσεις από κατοχους 12 mini .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για εμένα το mini ειναι η πιο βολική συσκευή που  έχω πιάσει στα χέρια μου μετα το se 2016.

οθόνη του ειναι άψογη και δεν εχω καταλάβει ποτέ κούραση στα μάτια και χαζεύω πολλές ώρες.

Η μπαταρία του μου βγάζει μια ημέρα με κανονική χρήση(ποτέ δεν έπαιζα παιχνίδια στο τηλέφωνο) και στο τέλος της ημέρας έχω 20-30%, το φορτίζω κάθε πρωι στη δουλεια (σήμερα πχ απο 20% στις 7:30 το πρωι με φορτιστή ipad στις 8:30 είχα 95%).

Χρώμα έγώ ειχα πάρει αρχικά το μπλέ αλλά το μετάνιωσα και το έδωσα και πήρα το μαύρο που σε συνδιασμό με την μαυρή apple silicone για εμένα ειναι πανέμρφο.

Περιμετρικά δε νομίζω να τίθεται θέμα ξεβάμματος αφού και τα 11αρια που ηταν το ίδιο περιμετρικα δεν είχαν παρουσιασει κάτι...


Τελευταία επεξεργασία από: vagelisvl, 17/12/2020 - 14:14


#1374   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 17/12/2020 - 14:31

Για εμένα το mini ειναι η πιο βολική συσκευή που έχω πιάσει στα χέρια μου μετα το se 2016.
οθόνη του ειναι άψογη και δεν εχω καταλάβει ποτέ κούραση στα μάτια και χαζεύω πολλές ώρες.
Η μπαταρία του μου βγάζει μια ημέρα με κανονική χρήση(ποτέ δεν έπαιζα παιχνίδια στο τηλέφωνο) και στο τέλος της ημέρας έχω 20-30%, το φορτίζω κάθε πρωι στη δουλεια (σήμερα πχ απο 20% στις 7:30 το πρωι με φορτιστή ipad στις 8:30 είχα 95%).
Χρώμα έγώ ειχα πάρει αρχικά το μπλέ αλλά το μετάνιωσα και το έδωσα και πήρα το μαύρο που σε συνδιασμό με την μαυρή apple silicone για εμένα ειναι πανέμρφο.
Περιμετρικά δε νομίζω να τίθεται θέμα ξεβάμματος αφού και τα 11αρια που ηταν το ίδιο περιμετρικα δεν είχαν παρουσιασει κάτι...

εγω δεν θέλω να ξεφύγω σε μέγεθος από το iPhone 6 , δλδ για μένα αν το 6 ήταν όλο οθονη θα ήταν μια χαρά .Τωρα για παρακολούθηση ταινιών σε σκοτεινό περιβάλλον δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι μεγαλύτερο γιατί κουράζει στα μάτια .Εγω με το 6 αρι μια χαρά έβλεπα .Θηκες προτείνω spigen


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1375   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/12/2020 - 14:32

Καλησπέρα, προσπαθώ να δω που θα πάω σε 12 η 12 mini.Το lock down δεν μου έχει επιτρέψει να τα δω από κοντά .Προσπαθω με ένα χάρακα και κάνω συγκρίσεις ,ανάμεσα στο 6 που έχω και στο 12 για να βρω διάφορες .Πρωτη εντύπωση το 12 μου φαίνεται μεγάλο,μεγαλύτερο και και από το 11 pro που το είχα δει μεγάλο στο κατάστημα .Επισης δεν μπορώ να αποφασίσω για χρωμα μαυρο η λευκο ;Το λευκο βλέπω σε video ότι δεν είναι λευκο λευκο αλλά σαν ζάχαρι.Το μαυρο λένε αφήνει σημαδια πίσω αλλά θα μπει σε θηκη .Με προβληματίζει στο μαύρο περιμετρικά το αλουμίνιο ότι θα ξεβάψει .Τωρα από θέμα μπαταριας πιστεύω σε σχέση με το 6 θα είναι σε καλύτερα επίπεδα Παρακακω πολύ εντυπώσεις από κατοχους 12 mini .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα, εγώ από iPhone 8 πήγα στο 12 black κι εμένα δε μου αρέσουν τα μεγάλα τηλέφωνα αλλα νομίζω ότι έκανα σωστή επιλογή μια χαρά είναι το μέγεθος και σε σύγκριση με το 11 είναι πιο λεπτο και πιο ελαφρύ. Θα σου έλεγα να πας εκεί σε μια βδομάδα το συνήθισα εννοείται ότι σε max δεν θα πήγαινα!!

Τώρα για το αλουμίνιο περιμετρικά όπως και στο προηγούμενο iPhone που δεν είχα θέμα ετσι και σε αυτό δε νομίζω ότι τίθεται θέμα να ξεβάψει!



#1376   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/12/2020 - 14:40

εγω δεν θέλω να ξεφύγω σε μέγεθος από το iPhone 6 , δλδ για μένα αν το 6 ήταν όλο οθονη θα ήταν μια χαρά .Τωρα για παρακολούθηση ταινιών σε σκοτεινό περιβάλλον δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι μεγαλύτερο γιατί κουράζει στα μάτια .Εγω με το 6 αρι μια χαρά έβλεπα .Θηκες προτείνω spigen


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μιά χαρά θα εισαι, εγώ φαντάσου απο 11pro πήγα στο mini μόνο και μόνο για το μέγεθος και το έχω καταευχαριστηθεί!



#1377   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 17/12/2020 - 14:59

Καλησπέρα, εγώ από iPhone 8 πήγα στο 12 black κι εμένα δε μου αρέσουν τα μεγάλα τηλέφωνα αλλα νομίζω ότι έκανα σωστή επιλογή μια χαρά είναι το μέγεθος και σε σύγκριση με το 11 είναι πιο λεπτο και πιο ελαφρύ. Θα σου έλεγα να πας εκεί σε μια βδομάδα το συνήθισα εννοείται ότι σε max δεν θα πήγαινα!!
Τώρα για το αλουμίνιο περιμετρικά όπως και στο προηγούμενο iPhone που δεν είχα θέμα ετσι και σε αυτό δε νομίζω ότι τίθεται θέμα να ξεβάψει!

οταν λες 12 το mini θέλεις να πεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1378   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 17/12/2020 - 15:02

Μιά χαρά θα εισαι, εγώ φαντάσου απο 11pro πήγα στο mini μόνο και μόνο για το μέγεθος και το έχω καταευχαριστηθεί!

το 11 pro από μπαταρια είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Apple .Λογικα θα είδες τρομερή διαφορά στη μπαταρία σε σχέση με το mini .To mini έχει μικρότερη μπαταρία από x και Xs .Εγω ταινίες βλέπω αλλά στο 6 δεν έβλεπα τρελη πτώση μπαταρίας αλλά μόνο στα παιχνίδια ,που δεν ασχολούμαι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 17/12/2020 - 15:03


#1379   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/12/2020 - 15:28

το 11 pro από μπαταρια είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Apple .Λογικα θα είδες τρομερή διαφορά στη μπαταρία σε σχέση με το mini .To mini έχει μικρότερη μπαταρία από x και Xs .Εγω ταινίες βλέπω αλλά στο 6 δεν έβλεπα τρελη πτώση μπαταρίας αλλά μόνο στα παιχνίδια ,που δεν ασχολούμαι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο 11 προ το βράδυ είχα 35% ενώ στο mini έχω 20-30% ...δεν το λές και τρελή διαφορά, μην βλέπεις μόνο mah με αυτή τη λογική το Mini θα ήθελε κάθε 4 ώρες φόρτιση, η διαχείρηση που γίνεται απο τον επεξεργαστή παίζει πολύ μεγάλο ρόλο!



#1380   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/12/2020 - 17:26

Η 14.4 beta φαίνεται να φτιάχνει το θέμα με το γκρι - λευκό αντί μαύρου σα να είναι αναμένο το backlight. Το green tint παραμένει αλλά υποτίθεται ότι θα διορθωθεί μέχρι το τέλος του χρόνου. Για το νέο έτος λέω εγώ.. Όσο για τα πιο θερμά χρώματα λέει ότι είναι λόγω του calibration και ότι είναι πιο σωστά..Μπορεί στις επόμενες beta και μέχρι την τελική να διορθωθεί και το green tint.  Για μένα η μπαταρία με 14.3 φαίνεται να πηγαίνει ακόμα πιο καλά στο iPhone 12 Pro max.

 

an 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες