Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1456   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/12/2020 - 23:34

Τελικά ποιος μπορεί να μου πει 12 pro ή 12 pro max ή να μείνω στο XS MAX και να περιμένω τον επόμενο Δεκέμβριο; Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά το 12 pro με το 12 pro max;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1457   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 20/12/2020 - 23:43

Για γρήγορη φόρτιση πρέπει να πάρω τον γνήσιο της Apple αν πάρω άλλο συμβατό φορτιστή 20w θα κάνει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1458   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/12/2020 - 23:51

Τελικά ποιος μπορεί να μου πει 12 pro ή 12 pro max ή να μείνω στο XS MAX και να περιμένω τον επόμενο Δεκέμβριο; Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά το 12 pro με το 12 pro max;

Αν θες ντε και καλά να αλλάξεις και να κάνεις τη μετάβαση, #ΜΟΝΟ_ΜΑΧ και μόνο PB φέτος.

 

Η βασική διαφορά είναι στις κάμερες και προφανώς και στη μπαταρία.

 

Αν ήμουν στη θέση σου, με όλα αυτά τα "Features" που έχουν δοθεί απλόχερα φέτος, θα περίμενα μέχρι νεωτέρας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1459   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 21/12/2020 - 01:36

@tsitadim από XS Max προέρχομαι σε Pro Max και δεν το μετάνιωσα δευτερόλεπτο. Για μένα έγινε μονόδρομος το Max από τη στιγμή που δεν είχαν τις ίδιες κάμερες με το Pro. Αν δε θέλεις μικρότερο κινητό , Max και δεν το μετανιώνεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1460   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/12/2020 - 09:01

Τελικά ποιος μπορεί να μου πει 12 pro ή 12 pro max ή να μείνω στο XS MAX και να περιμένω τον επόμενο Δεκέμβριο; Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά το 12 pro με το 12 pro max;


Εγώ πήγα από xs max σε 12 pro max!Αυτο που αξίζει σίγουρα την μετάβαση για εμένα είναι πρώτα απ όλα η μπαταρία (είναι πραγματικά τουμπανη!)και αμέσως μετά οι κάμερες όπου ειδικά νύχτα έχουν διαφορά μεγάλη.Κατά τ αλλα τα "features” που λέει ο Νίκος μπορεί να υπάρχουν αλλά δεν επηρεάζουν καθόλου μα καθόλου σε καθημερινή χρήση και αν δεν ήμουν μέλος εδώ δεν παίζει να τα έβρισκα ποτέ.Το xs max ακόμα κρατάει πολύ καλά.Από εκεί και πέρα είναι θέμα της τσέπης σου.Όσο για το δίλημμα pro vs pro max εγώ θα σου πω ότι: μια φορά max πάντα max!

#1461   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2020 - 09:23

Εγώ πήγα από xs max σε 12 pro max!Αυτο που αξίζει σίγουρα την μετάβαση για εμένα είναι πρώτα απ όλα η μπαταρία (είναι πραγματικά τουμπανη!)και αμέσως μετά οι κάμερες όπου ειδικά νύχτα έχουν διαφορά μεγάλη.Κατά τ αλλα τα "features” που λέει ο Νίκος μπορεί να υπάρχουν αλλά δεν επηρεάζουν καθόλου μα καθόλου σε καθημερινή χρήση και αν δεν ήμουν μέλος εδώ δεν παίζει να τα έβρισκα ποτέ.Το xs max ακόμα κρατάει πολύ καλά.Από εκεί και πέρα είναι θέμα της τσέπης σου.Όσο για το δίλημμα pro vs pro max εγώ θα σου πω ότι: μια φορά max πάντα max!

Καλημέρα.Πίστεψε με ότι αν για παράδειγμα πήγαινες να δεις youtube και οι μπάρες αντί για μαύρο έπαιζαν σαν φωτορυθμικά (συν τις πρασινίλες και κιτρινίλες) ίσως τότε να έμπαινες σε δεύτερες σκέψεις για το αν επηρεάζουν τα προβλήματα (features) στο πάνελ την καθημερινή χρήση.
Και δεν μιλάμε ότι το παρουσιάζουν ένα δύο τηλέφωνα ή μόνο τα pro max.
Είναι "features" αποκλειστικά της σειράς 12.

Εγώ προτείνω στο φίλο να περιμένει.Τόσα λεφτά θα δώσει.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: afilopou, 21/12/2020 - 09:24


#1462   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/12/2020 - 10:36

Κι εγώ Max προτείνω παρόλο που είμαι κοπέλα και δεν χωράει στο χέρι μου.   :lol:

 

Ενώ το σκέτο Pro θα ήταν καλύτερο ανατομικά, δεν θα άντεχα να γνωρίζω ότι το Max έχει καλύτερη κάμερα και δεν το πήρα...

 

Τώρα για το αν αξίζει η μετάβαση από το XS Max, αυτό δεν μπορώ να στο πω. Εγώ προσωπικά δεν θα άντεχα να έχει βγει το 5G, να μένω Αθήνα και να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω...



#1463   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/12/2020 - 10:55

Κι εγώ Max προτείνω παρόλο που είμαι κοπέλα και δεν χωράει στο χέρι μου.   :lol:

 

Ενώ το σκέτο Pro θα ήταν καλύτερο ανατομικά, δεν θα άντεχα να γνωρίζω ότι το Max έχει καλύτερη κάμερα και δεν το πήρα...

 

Τώρα για το αν αξίζει η μετάβαση από το XS Max, αυτό δεν μπορώ να στο πω. Εγώ προσωπικά δεν θα άντεχα να έχει βγει το 5G, να μένω Αθήνα και να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω...

 

 

ναι σιγα λες και θα χεις διαφορα αν παιζεις με 100 4G κ 200 5G...



#1464   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/12/2020 - 11:00

Καλημέρα.Πίστεψε με ότι αν για παράδειγμα πήγαινες να δεις youtube και οι μπάρες αντί για μαύρο έπαιζαν σαν φωτορυθμικά (συν τις πρασινίλες και κιτρινίλες) ίσως τότε να έμπαινες σε δεύτερες σκέψεις για το αν επηρεάζουν τα προβλήματα (features) στο πάνελ την καθημερινή χρήση.
Και δεν μιλάμε ότι το παρουσιάζουν ένα δύο τηλέφωνα ή μόνο τα pro max.
Είναι "features" αποκλειστικά της σειράς 12.

Εγώ προτείνω στο φίλο να περιμένει.Τόσα λεφτά θα δώσει.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk


Το έκανα το τεστ και ισχύει αυτό που λες σαν φωτορυθμικά μόνο σε μια συγκεκριμένη ένταση της φωτεινότητας.Εγώ είπα ότι δεν με επηρεάζει σε καθημερινή χρήση κι ότι δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι αν δεν το διάβαζα εδώ!Και παρακολουθώ και φουλ ταινίες σειρές Netflix.Πάντως σε δεύτερες σκέψεις δεν μπήκα.Λύση θα βρεθεί.Εφοσον δεν έχω battery drain (όπου αυτό ναι,θα ήταν σοβαρό πρόβλημα στην καθημερινότητα μου) τότε απλά θα περιμένω τον τρόπο να το λύσουν.Μέχρι τότε το ευχαριστιέμαι!

#1465   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2020 - 11:35



Το έκανα το τεστ και ισχύει αυτό που λες σαν φωτορυθμικά μόνο σε μια συγκεκριμένη ένταση της φωτεινότητας.Εγώ είπα ότι δεν με επηρεάζει σε καθημερινή χρήση κι ότι δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι αν δεν το διάβαζα εδώ!Και παρακολουθώ και φουλ ταινίες σειρές Netflix.Πάντως σε δεύτερες σκέψεις δεν μπήκα.Λύση θα βρεθεί.Εφοσον δεν έχω battery drain (όπου αυτό ναι,θα ήταν σοβαρό πρόβλημα στην καθημερινότητα μου) τότε απλά θα περιμένω τον τρόπο να το λύσουν.Μέχρι τότε το ευχαριστιέμαι!


Αυτό που ήθελα να τονίσω με το ποστ μου, επειδή όλοι οι άνθρωποι δεν ζητάμε τα ίδια πράγματα, είναι ότι υπάρχει και η διάσταση με τα θέματα της οθόνης που για εμένα είναι η καθημερινότητα μου (ίσως και για τον φίλο που ρωτάει). Από εκεί και πέρα ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του.



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

#1466   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2020 - 12:30

Εμένα δν έχει καν το 5G...καμία ιδέα
5d81d580d6e6a57237c6fc1db8e4396c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ενταξει τωρα το εχασα τελειως δηλαδη αν εχεισ esim υποστηριζει το 5G και αν εχεις  διπλη καρτα δηλαμη μια esim και μια κανονικη oxi ασχετα αν εχει πει οτι data παιρνεις απο την esim?

ή μονο στο 12 εχεις αυτη την δυνατοτητα ?

αν ξερει καποιος ας απαντησει 



#1467   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/12/2020 - 20:37

Ενταξει τωρα το εχασα τελειως δηλαδη αν εχεισ esim υποστηριζει το 5G και αν εχεις διπλη καρτα δηλαμη μια esim και μια κανονικη oxi ασχετα αν εχει πει οτι data παιρνεις απο την esim?
ή μονο στο 12 εχεις αυτη την δυνατοτητα ?
αν ξερει καποιος ας απαντησει


Και φυσική κάρτα να έχεις μόνο, παίζει η e-sim
Με dual δεν παίζει

#1468   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2020 - 22:08

Και φυσική κάρτα να έχεις μόνο, παίζει η e-sim
Με dual δεν παίζει

δηλαδη αν βαλεις dual sim (esim+φυσικη ) δεν παιζει το 5G αν κατλαβα σωστα?

αυτο ειναι θεμα της apple ή ειναι θεμα παρόχου ?



#1469   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2020 - 22:12

δηλαδη αν βαλεις dual sim (esim+φυσικη ) δεν παιζει το 5G αν κατλαβα σωστα?
αυτο ειναι θεμα της apple ή ειναι θεμα παρόχου ?

Περιορισμός Apple


Sent from my iPad using Tapatalk

#1470   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2020 - 22:20

Προσωρινά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες