Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Θήκες iPhone 12 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#631   kosvou

kosvou

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2021 - 12:13

ο φίλος μας ο Κινέζος έβγαλε πλέον και για τα 12αρια  τις γνωστές σιλικόνης:

 

https://www.ebay.co....4.c100227.m3827

 

Καλημέρα το link δεν ανοίγει σε συγκεκριμένο πωλητή ανοίγει γενικά στο ebay.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#632   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/03/2021 - 14:38

 

ο φίλος μας ο Κινέζος έβγαλε πλέον και για τα 12αρια  τις γνωστές σιλικόνης:

 

https://www.ebay.co....4.c100227.m3827

 

Καλημέρα το link δεν ανοίγει σε συγκεκριμένο πωλητή ανοίγει γενικά στο ebay.

 

Δυστυχώς όπως ειπε και ο Νίκος μερικές σελίδες πριν πλέον τις έχει αφαιρέσει...εγώ πρόλαβα και παρήγγειλα 2 όταν ηταν διαθέσιμες!



#633   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/03/2021 - 16:01

Εναλλακτική εδώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#634   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/03/2021 - 21:00

Να καταθέσω λίγο την άποψη μου για 2 της Spigen που έχω δοκιμάσει. Πριν μου έρθει το iPhone είχα παραγγείλει όλο χαρά την Spigen Neo Hybrid Gun Metal, γιατί μου θύμιζε εποχές iPhone 4!

 

Συνημμένο αρχείο  spigen-neo-hybrid-acs01711-iphone-12-12-pro-case-gunmetal-01.jpg   78.03KB   80 λήψεις

 

Δυστυχώς η θήκη είναι αρκετά βαριά για τα δικά μου γούστα, μεγάλωνε αρκετά το κινητό και το grip της γινόταν δύσχρηστο ως επικίνδυνο με φόβο πολλές φορές να μου φύγει από τα χέρια. Είχε χαλάσει όλη την εμπειρία χρήσης του κινητού. 

 

Σήμερα μου ήρθε η Spigen Cyrill Black, είχα δει αρκετά reviews και όλοι έλεγαν τα καλύτερα και έρχομαι να τα επιβεβαιώσω. Η θήκη είναι μέτρια προς λεπτή όσον αφορά το πάχος της, το grip της συσκευης επιτέλους έγινε σωστό, το πίσω μέρος έχει μια περίεργη υφή που σου αφήνει μια ωραία αίσθση στην αφή και στα πλάγια το γνωστό soft tpu που όντως είναι μαλακό και νιώθεις και ασφάλεια από θέμα προστασίας και από θέμα grip. 

 

Συνημμένο αρχείο  spigen-cyrill-color-brick-collection-acs01730-iphone-12-12-pro-case-black-01.jpg   36.46KB   82 λήψεις Συνημμένο αρχείο  spigen-cyrill-color-brick-collection-acs01730-iphone-12-12-pro-case-black-02-1024x1024.jpg   45.73KB   82 λήψεις

 

Έχω πάρει και μια Spigen Liquid Crystal και κάποια στιγμή θα την δοκιμασω κι αυτή, αν και λένε γενικά τα καλύτερα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#635   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/03/2021 - 20:19

Μετά από καιρό με την clear θήκη της Apple, αποφάσισα να την αλλάξω, γιατί αν και μου άρεσε οπτικά η αίσθηση του γυαλιού και το ότι φαινόταν 100% το χρώμα του κινητού, συνειδητοποίησα πως λόγω του ότι γλιστράει σα σαπούνι, ήμουν συνέχεια στην τσίτα και κρατούσα τη συσκευή τρομερά σφιχτά, μην τυχόν και μου πέσει κάτω. Μεγάλο το τίμημα προκειμένου απλά να βλέπεις το χρώμα της συσκευής, οπότε επέλεξα αντ´αυτού, την εργονομία.

Θα προτιμούσα φέτος ειδικά να πήγαινα σε δερμάτινη λόγω ωραίων χρωμάτων, αλλά έχω δει τόσα απογοητευτικά posts με εικόνες που δείχνουν το πώς παλιώνουν οι φετινές δερμάτινες, που είπα να μη το αποτολμήσω...

Έτσι λοιπόν αγόρασα για άλλη μία χρονιά Apple silicone σε Deep Navy αυτή τη φορά, που αν και δεν είναι το καλύτερό μου από θέμα χρώματος (στο site της Apple φαινόταν πολύ λιγότερο saturated), σαν αίσθηση στο χέρι είναι καταπληκτική, ως συνήθως.

Το αρνητικό που παρατήρησα, είναι πως έχει πολύ μικρότερο lip σε σχέση με την clear και επειδή το υλικό είναι πολύ πιο μαλακό, δεν είναι το ίδιο tight συνολικά. Αυτό με κάνει να φοβάμαι πως σε ενδεχόμενη πτώση, είναι πολύ περισσότερες οι πιθανότητες να πεταχτεί η συσκευή έξω από τη θήκη, λόγω κραδασμού.
Ελπίζω να μη το διαπιστώσω στην πράξη [emoji23]

#636   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2021 - 00:39

Vaja εχει καταφερει να αγορασει καποιος απο ευρωπη γιατι μονιμως το δινει sold out?



#637   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 07/03/2021 - 10:45

Χθες που μου ήρθε ενημερωτικό mail, μπήκα και είδα διαθέσιμα σχέδια στα 89 και στα 79€ ανάλογα με το αν διαθέτουν μαγνήτη. Εγώ είχα αγοράσει παλιά από αυτός, οπότε είχα κάνει εγγραφή και όταν κάτι είναι διαθέσιμο μου στέλνουν μήνυμα. Κάνε εγγραφή στο newsletter τους. Πάντως να ξέρεις, δεν υπάρχει τέτοια ποιότητα δέρματος πουθενά άλλου, ΑΛΛΑ περιμετρικά υπάρχουν πολλά κενά και η PVD επίστρωση ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μη μαζέψει hairlines τουλάχιστον, ενώ είναι και σίγουρα πιο ογκώδεις από τις δερμάτινες της Apple. 



#638   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/03/2021 - 12:52

Μια απτις πιο ομορφες θηκες ειναι της nudient.
Την αγορασα για 12 pro max αλλα τελικα δεν αγορασα το κινητο. Εβαλα αγγελια αν ενδιαφερεται κανεις.

https://nudient.co.u...-midwinter-blue

#639   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2021 - 10:12

Χθες που μου ήρθε ενημερωτικό mail, μπήκα και είδα διαθέσιμα σχέδια στα 89 και στα 79€ ανάλογα με το αν διαθέτουν μαγνήτη. Εγώ είχα αγοράσει παλιά από αυτός, οπότε είχα κάνει εγγραφή και όταν κάτι είναι διαθέσιμο μου στέλνουν μήνυμα. Κάνε εγγραφή στο newsletter τους. Πάντως να ξέρεις, δεν υπάρχει τέτοια ποιότητα δέρματος πουθενά άλλου, ΑΛΛΑ περιμετρικά υπάρχουν πολλά κενά και η PVD επίστρωση ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μη μαζέψει hairlines τουλάχιστον, ενώ είναι και σίγουρα πιο ογκώδεις από τις δερμάτινες της Apple. 

το κακο ειναι οτι εχω λογαριασμο αλλα μολις παω να αγορασω απο europe τις βγαζει ολες μη διαθεσιμες ενω απο αμερικη μπορεις αλλα θα μπλεξει με ταχυδρομειο
 



#640   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/03/2021 - 14:15

Να καταθέσω λίγο την άποψη μου για 2 της Spigen που έχω δοκιμάσει. Πριν μου έρθει το iPhone είχα παραγγείλει όλο χαρά την Spigen Neo Hybrid Gun Metal, γιατί μου θύμιζε εποχές iPhone 4!

 

attachicon.gifspigen-neo-hybrid-acs01711-iphone-12-12-pro-case-gunmetal-01.jpg

 

Δυστυχώς η θήκη είναι αρκετά βαριά για τα δικά μου γούστα, μεγάλωνε αρκετά το κινητό και το grip της γινόταν δύσχρηστο ως επικίνδυνο με φόβο πολλές φορές να μου φύγει από τα χέρια. Είχε χαλάσει όλη την εμπειρία χρήσης του κινητού. 

 

Σήμερα μου ήρθε η Spigen Cyrill Black, είχα δει αρκετά reviews και όλοι έλεγαν τα καλύτερα και έρχομαι να τα επιβεβαιώσω. Η θήκη είναι μέτρια προς λεπτή όσον αφορά το πάχος της, το grip της συσκευης επιτέλους έγινε σωστό, το πίσω μέρος έχει μια περίεργη υφή που σου αφήνει μια ωραία αίσθση στην αφή και στα πλάγια το γνωστό soft tpu που όντως είναι μαλακό και νιώθεις και ασφάλεια από θέμα προστασίας και από θέμα grip. 

 

attachicon.gifspigen-cyrill-color-brick-collection-acs01730-iphone-12-12-pro-case-black-01.jpg attachicon.gifspigen-cyrill-color-brick-collection-acs01730-iphone-12-12-pro-case-black-02-1024x1024.jpg

 

Έχω πάρει και μια Spigen Liquid Crystal και κάποια στιγμή θα την δοκιμασω κι αυτή, αν και λένε γενικά τα καλύτερα. 

 

Προστασία καμερών? Είναι οκ?
 



#641   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/03/2021 - 14:31

Προστασία καμερών? Είναι οκ?


Όσον αφορά την Cyriil ναι, κάνει bump εκεί που είναι οι κάμερες και τις προστατεύει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#642   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/03/2021 - 16:04

Παιδιά της mous. Μόλις κυκλοφόρησε και όπως βλέπεται έχει και μαγνήτη. Μια πρώτη με την clear της apple. Κλείνει περιμετρικά, είναι το ίδιο λεπτή με της apple και έχει λιγότερο σκληρά πλαϊνά, που στη θήκη της apple ήταν η αιτία να εμφανιστούν κάποιες μικρορωγμές. Στην πλάτη έχει απόλυτη διαφάνεια με δεδομένο ότι δεν πρόκειται για γυαλί. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. 

Συνημμένα αρχεία



#643   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/03/2021 - 16:28

Επίσης, ξέχασα να αναφέρω πως τα πλήκτρα είναι άψογα σε ανταπόκριση και καθόλου σκληρά. Βέβαια, η θήκη στοίχιζε 60€, αλλά με ένα κουπόνι ελίτ σας 20% που είχε ένας φίλος μου βγήκε μαζί με μεταφορικά περίπου στα ίδια χρήματα με την clear της Apple. 



#644   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/03/2021 - 12:40

Δώστε λίγο βάση σε αυτό το μαγαζί από Καναδά. Έχει πολύ ωραία πράγματα σε πολύ καλές τιμές.

Δεν ξέρω όμως τι γίνεται με τους δασμούς / ΦΠΑ αν αγοράσεις με απλή απόδειξη ή τιμολόγιο.

 

https://magsafepb.com/



#645   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2021 - 17:38

Καλησπερα.Εχει αγορασει κανεις oem silicone case και να εχει και magsafe?Ρωταω γιατι ειδα ελλαδα οτι παιζουν τυπου "γνησιες" και εχουν magsafe.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες