Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

AirPods Pro II


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
288 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:31

Στου φίλου μου τα πρώτης γενιάς, όντως παίζουν πολύ συχνά τέτοια θέματα και η μπαταρία πνέει τα λοίσθια. Τα είχα ένα χρόνο πριν του τα δώσω, και πλέον έχουν κλείσει διετία, οπότε μάλλον πάνε για απόσυρση [emoji14]

Στα δεύτερης γενιάς που έχω τώρα, ακόμα δεν έχει προκύψει κανένα θέμα και η μπαταρία πετάει, ποιος ξέρει βέβαια τι επιφυλάσσει το μέλλον, καθώς τα έχω μόνο ένα χρόνο.

Νομίζω μετά τον 1.5 χρόνο άρχισαν και τα 1ης γενιάς να εμφανίζουν τα πρώτα προβλήματα.

Άμα βελτιώσουν τα tips στα καινούρια θα είναι σούπερ. Προσωπικά, όλο αυτό με τα foam tips που θέλουν συχνό βγάλσιμο και καθάρισμα το βαριέμαι απίστευτα, έχοντας μάθει στην ευκολία των απλών Airpods που με λίγο blu tak μια στο τόσο ξεμπέρδεψες...

Θα το υποστώ βέβαια όταν δε θα έχω πια άλλη επιλογή, γιατί τα έχω συνηθίσει τρομερά και για κάποιους μήνες που βρέθηκα χωρίς καθόλου Airpods, μου έλειψαν πολύ...

Αυτό που κουράζει με τα με τα Foams δεν είναι τόσο το καθάρισμα τους, όσο όταν πρέπει να τα φορέσεις, που θέλουν πάτημα να μπουν στα αυτιά.

 

Το λέω γιατί -προφανώς- πρέπει να έχεις και καθαρά χέρια, που λόγω και της κατάστασης το κάνει πιο επιτακτικό.

 

Για τα 1S 2 απ'οσο έχω καταλάβει την έχουν γλιτώσει με τα "Features" των 1st Gen.

 

Βάλε κ μένα στις περιπτώσεις που ξέρεις. Ακριβώς όπως τα λες

Ναι εντάξει.

 

Πλέον το έχω δεδομένο πως μετά τον 1,5 χρόνο με αυτά βλαστημάς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:47

Και εγώ μια από τα ίδια που έχω ξεμείνει με τ πρώτης γενιάς που τα αγόρασα τον Σεπτέμβρη του 2018.

Τώρα δεν μου φορτίζει η θήκη.

Τι κάνω;

Μικρόφωνο επίσης γιόκ, μόνο από το αριστερό δουλεύει και αυτό για λίγα λεπτά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:49

Πας για νεα. Δεν έχεις άλλη επιλογή..

 

Με τις τιμές που θα σου δώσουν για επισκευή απλά θα γελάς.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/12/2020 - 22:50

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:51

Πας για νεα. Δεν έχεις άλλη επιλογή

Με τις τιμές που θα σου δώσουν για επισκευή απλά θα γελάς.


Καλά δεν σκεφτόμουν για επισκευή, έχω διαβάσει για τιμές...[emoji1787][emoji1787]

Απλά ρε Νικο, έλεγα μήπως έκανα κάποια λάθος χρήση ή αν υπάρχει κάποιο κόλπο να τα σώσω πριν πάρω νέα....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:55

Απο τη στιγμή που έχεις περάσει τον 1,5 - 2 χρόνια, welcome to the club και εσύ! :)

 

"Features" παντού.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2020 - 22:57

Εγώ φταίω .
Έπρεπε να τα είχα πουλήσει πάνω στον χρόνο στην μισή τιμή που τα αγόρασα και απλά να έπαιρνα καινούργια.
Χρόνος ζωής για Bluetooth hands free 1 έτος.
Οκ το μάθαμε και αυτό.

#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/01/2021 - 12:38

Σύμφωνα με το Macotakara τα νέα AirPods Pro θα κάνουν την εμφάνιση τους τον Απρίλιο, μαζί με το 3ης γενιάς iPh SE.

 

TC3cOHq.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2021 - 12:39

Μπορεί και όχι. Προχωράμε.

 

luvVtKo.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#24   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 11/01/2021 - 13:18

Νομίζω ότι θα περιμένω λίγο να στείλω τα Airpods pro (που πήρα από Amazon) πίσω λόγω των γνωστών προβλημάτων... B)



#25   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/01/2021 - 13:13

Έχω ξεμείνει με τα AirPods πρώτης γενιάς που πλέον δεν "παλεύονται". Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν το feature που συνδέονται αυτόματα με την ενεργή συσκευή που χρησιμοποιείς, πράγμα που με δυσκολεύει πολύ γιατί έχω όλο το Apple eco-system (iPhone, Apple Watch, iPad Pro, MacBook, Apple TV) και συνεχώς είμαι από τη μια συσκευή στην άλλη. Την κατάσταση την κάνει ακόμα χειρότερη το γεγονός ότι ακόμα και χειροκίνητα να πάω να τα συνδέσω με την άλλη συσκευή από το μενού, πάνω από τις μισές φορές δεν πετυχαίνει και πρέπει είτε να τα ξαναβάλω στην θήκη και να τα βγάλω, ενώ έχω άνθρωπο στο τηλέφωνο, είτε απλώς να προσπαθώ ξανά και ξανά. 

 

Είμαι οριακά να πάρω τα AirPods Pro, αλλά μάλλον θα περιμένω μέχρι τον Απρίλη να δω τι θα ανακοινωθεί. Ελπίζω να αξίζει η αναμονή. Αν δεν ανακοινωθούν τον Απρίλη με βλέπω να ξεμένω με αυτά ως τον Οκτώβρη, καθώς το θεωρώ πεταμένα λεφτά να τα πάρω τότε και να βγουν καινούρια σε λιγότερο από 6 μήνες.

 

Προς όσους έχουν τα καινούριας γενιάς, το πρόβλημα που περιγράφω πιο πάνω το αντιμετωπίζετε; 



#26   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2021 - 13:23

Έχω ξεμείνει με τα AirPods πρώτης γενιάς που πλέον δεν "παλεύονται". Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν το feature που συνδέονται αυτόματα με την ενεργή συσκευή που χρησιμοποιείς, πράγμα που με δυσκολεύει πολύ γιατί έχω όλο το Apple eco-system (iPhone, Apple Watch, iPad Pro, MacBook, Apple TV) και συνεχώς είμαι από τη μια συσκευή στην άλλη. Την κατάσταση την κάνει ακόμα χειρότερη το γεγονός ότι ακόμα και χειροκίνητα να πάω να τα συνδέσω με την άλλη συσκευή από το μενού, πάνω από τις μισές φορές δεν πετυχαίνει και πρέπει είτε να τα ξαναβάλω στην θήκη και να τα βγάλω, ενώ έχω άνθρωπο στο τηλέφωνο, είτε απλώς να προσπαθώ ξανά και ξανά.

Είμαι οριακά να πάρω τα AirPods Pro, αλλά μάλλον θα περιμένω μέχρι τον Απρίλη να δω τι θα ανακοινωθεί. Ελπίζω να αξίζει η αναμονή. Αν δεν ανακοινωθούν τον Απρίλη με βλέπω να ξεμένω με αυτά ως τον Οκτώβρη, καθώς το θεωρώ πεταμένα λεφτά να τα πάρω τότε και να βγουν καινούρια σε λιγότερο από 6 μήνες.

Προς όσους έχουν τα καινούριας γενιάς, το πρόβλημα που περιγράφω πιο πάνω το αντιμετωπίζετε;



Για την περίπτωση σου , θεωρώ πως το καλύτερο είναι να αγοράσεις τα AirPods 2019.
Με 120 ευρώ ξεμπέρδεψες και το βασικότερο θα διευκολύνεις τον εαυτό σου σε μια απαιτητική καθημερινότητα.
Τα νέα AirPods Pro δεν είναι καθόλου βέβαιο ποτέ θα είναι διαθέσιμη.
Δεν γίνεται για ακόμη 6 μήνες να είσαι έτσι μετέωρη και να σου σπάνε τα νεύρα.

Εννοείται πως όταν βγουν τα νέα pro, πουλάς τα airpods 2019.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#27   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/01/2021 - 13:35

Νομίζω ότι έχεις δίκιο... Αν τελικά βγουν τα AirPods Pro II τον Απρίλη θα δώσω τα AirPods 2019 στον αδερφό μου σε ανταγωνιστική τιμή, που ψήνεται, αλλά είναι οριακά λόγω τιμής. Αν βγουν τον Οκτώβρη, θα του τα δώσω τότε :)

 

Για την περίπτωση σου , θεωρώ πως το καλύτερο είναι να αγοράσεις τα AirPods 2019.
Με 120 ευρώ ξεμπέρδεψες και το βασικότερο θα διευκολύνεις τον εαυτό σου σε μια απαιτητική καθημερινότητα.
Τα νέα AirPods Pro δεν είναι καθόλου βέβαιο ποτέ θα είναι διαθέσιμη.
Δεν γίνεται για ακόμη 6 μήνες να είσαι έτσι μετέωρη και να σου σπάνε τα νεύρα.

Εννοείται πως όταν βγουν τα νέα pro, πουλάς τα airpods 2019.


Sent from my iPhone using Tapatalk



#28   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/01/2021 - 13:52

Ελπίζω η 2η γενιά , να φτιάξει τις αρρυθμίες (τριξιματα , κρακς ήχων κτλ), αλλά

 

και να προσθέσει λειτουργίες, όπως συνδεσιμότητα multi pairing , που την θεωρω πλέον πολύ σημαντική , βλ. Νέα Galaxy Buds Pro....

 

 

και βελτίωση μπαταρίας....



#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/01/2021 - 16:31

Τα 2 για αρχή θα πρέπει να μη φεύγουν απο τα αυτιά..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/01/2021 - 17:01

με βλέπω να καταλήγω στα Bose Sport Earbuds που με έχουν βολέψει σαν σχήμα και σαν απόδοση ήχου



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (3)