Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 15


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2021 - 11:33

Αλήθεια είναι αυτό. Επιπλέον, Υπάρχει άλλος φωνητικός βοηθός που να μιλάει στα ελληνικά;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2021 - 12:51

Γενικα όμως, Δανέζικα, Σουηδικά, Νορβηγικά και λίγο πιο μακριά τα Ισλανδικά, έχουν μια παρόμοια βάση η γλώσσα. Κουτσα στραβά κάποιος κάτοικος ψιλό καταλαβαίνει τον άλλον και η αγορά μεγαλώνει.
Επίσης εγώ δεν κρίνω αν είναι σωστό ή όχι, απλά σου λέω πως λόγω αγοράς το έχουν καθυστερήσει όσο δεν πάει. Μακάρι να βγει όμως


Δεν είναι μόνο η βάση της γλώσσας, κυρίως είναι η αγοραστική δύναμη της κάθε χώρας.

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε την Δανία με την Ελλάδα, που σε εμάς το 50% έχει Xiaomi και θεωρεί την αγορά μιας εφαρμογής ληστεία από τη μεριά του developer.

#48   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/06/2021 - 19:23



#49   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 09/06/2021 - 19:25

BOOM. Τα iPh 6S και SE συνεχίζουν για άλλη μια χρονιά.

 

HPIdDmB.png

Σε πολλά φόρουμ δείχνουν αλλά το 6s είναι εκτός 



#50   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/06/2021 - 19:41

Το παραπάνω είναι απο το Site της Apple.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#51   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/06/2021 - 01:55

Για το iPadOS δε ξέρω τι περίμενε ο κόσμος να δει επιπλέον. Για την Apple μιλάμε..

 


Μήπως full Photoshop ? Έστω το Final Cut Pro που είναι και δικό της, Νίκο ? Όλοι, μετά την παρουσίαση του Pro με Μ1 και με αυτά τα specs, έλεγαν ότι κάτι μεγάλο θα έρθει. Ότι θα δείξει τη πλήρη δύναμη του. Επιτέλους. Και περίμεναν το WWDC για ανακοινώσεις. Τώρα δεν ξέρω κατά ποσό λογικό είναι κάποιος να δώσεις 2500€ για ένα iPad (12,9”) και απλά να μπαίνει σε Facebook, Twitter, να κάνει surfing και να παίζει με τα widgets στην Home Screen.  



#52   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 10/06/2021 - 07:19

Το IpadOS αντί να ξεχωρίσει από το iOS του Iphone (όπως αρχικά είχε ειπωθεί), φέτος πήρε στοιχεία του (widgets, βιβλιοθήκη εφαρμογών κτλ.) Λογικό,  να χρειάζεσαι έναν M1 για να μπορεί να τα τρέχει αυτά  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Πολύ fail η φετινή παρουσίαση για εμένα



#53   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2021 - 07:28

Μήπως full Photoshop ? Έστω το Final Cut Pro που είναι και δικό της, Νίκο ? Όλοι, μετά την παρουσίαση του Pro με Μ1 και με αυτά τα specs, έλεγαν ότι κάτι μεγάλο θα έρθει. Ότι θα δείξει τη πλήρη δύναμη του. Επιτέλους. Και περίμεναν το WWDC για ανακοινώσεις. Τώρα δεν ξέρω κατά ποσό λογικό είναι κάποιος να δώσεις 2500€ για ένα iPad (12,9”) και απλά να μπαίνει σε Facebook, Twitter, να κάνει surfing και να παίζει με τα widgets στην Home Screen.

Υπάρχουν ήδη καταπληκτικά προγράμματα στο iPadOS, εφάμιλλα του FCP και του Photoshop, όπως το Affinity και το Lumafusion. Προσωπικά χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το iPad Pro εδώ και δυο χρόνια για photo & video editing αντί του MBP.
Και το 12.9, ξεκινάει κοντα στα 1200 ευρώ όχι 2.500.

#54   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2021 - 08:45

Το IpadOS αντί να ξεχωρίσει από το iOS του Iphone (όπως αρχικά είχε ειπωθεί), φέτος πήρε στοιχεία του (widgets, βιβλιοθήκη εφαρμογών κτλ.) Λογικό,  να χρειάζεσαι έναν M1 για να μπορεί να τα τρέχει αυτά  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Πολύ fail η φετινή παρουσίαση για εμένα

Νομίζω από την φετινή παρουσίαση γίνεται κατανοητό ότι το iPad Pro δεν αντικαταστήσει ένα Mac (δυστυχώς). Πάντα θα χρειάζεται να έχεις και τα δύο. 



#55   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2021 - 08:47

Μήπως full Photoshop ? Έστω το Final Cut Pro που είναι και δικό της, Νίκο ? Όλοι, μετά την παρουσίαση του Pro με Μ1 και με αυτά τα specs, έλεγαν ότι κάτι μεγάλο θα έρθει. Ότι θα δείξει τη πλήρη δύναμη του. Επιτέλους. Και περίμεναν το WWDC για ανακοινώσεις. Τώρα δεν ξέρω κατά ποσό λογικό είναι κάποιος να δώσεις 2500€ για ένα iPad (12,9”) και απλά να μπαίνει σε Facebook, Twitter, να κάνει surfing και να παίζει με τα widgets στην Home Screen.  

Μα έδωσε Widgets!!11. Τους πήρε ένα χρόνο, συνεπώς φαντάσου τα υπόλοιπα.

 

Σίγουρα θα μπορούσες να πείς πολλά. Εγώ π.χ. θα σου έβαζα και το XCode.

 

Υπήρχαν πολλές προσδοκίες για μια εταιρεία που έχει μια συγκεκριμένη λογική και δίνει προσθήκες και αναβαθμίσεις με το σταγονόμετρο.

 

Οι περισσότεροι που ασχολούμαστε με την Apple κάποια χρόνια, νομίζω δε περιμέναμε "μπαμ" και "μπουμ".

 

Τη δύναμη του ο M1, στα μάτια της Apple, την έχει δείξει ήδη σε συγκεκριμένες καταστάσεις, όπως στο Rendering και Export βίντεο.

 

Η εξέλιξη και υποστήριξη του M1 θα πάρει χρόνια.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#56   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 10/06/2021 - 15:41

Σε πολλά φόρουμ δείχνουν αλλά το 6s είναι εκτός

Μια χαρά πηγαίνει η beta του iOS 15 στο iPhone SE 2016. Νομίζω έχει καλύτερη μπαταρία, δεν έχω βρει και πολλά bugs πέρα από κάτι κρασαρίσματα. Το νέο Safari μου αρέσει προσωπικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#57   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/06/2021 - 15:56

Από τη παρουσίαση με 15 και εκτός από μικρά κολλήματα,είχα 3-4 τυχαίες επανεκκινήσεις και οι δυο ήταν το τηλέφωνο κλειδωμένο.Όσοι δεν είστε διατεθημένοι για πειράματα μείνετε μακρυά ακόμα.

#58   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 10/06/2021 - 16:35

εμενα αν εξαιρεσεις την μεγαλη θερμοκρασια στην συσκευη - ολα δουλευουν ρολοι 

 

Πολυ ομορφα τα νεα Features 



#59   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 10/06/2021 - 16:36

λογικα με την παροδο των ημερων θα στρωσει κι αυτο , οπως κι η καταναλωση της μπαταριας 



#60   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1661 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 10/06/2021 - 18:25

Ιδέα μου ή διορθώθηκε το με το ζουμάρισμα x10 ; Καμία θολούρα πλέον (iPhone 12 Pro)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες