Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 15


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1171   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2021 - 13:16

Αυτό αφορά εσένα προσωπικά και πολύ καλά κάνεις αλλά και πάλι με το 3utools εξαρτάσαι από υπολογιστή... κάποιος άλλος μπορεί να θέλει να το δει on the go και όχι με σύνδεση με υπολογιστή ή να μην θέλει να εγκαταστήσει κάτι...επίσης δεν σου ζήτησε κανείς εσένα να το κάνεις καθώς το post μου δεν αφορούσε εσένα αλλά τον χρήστη που ρώτησε...που ακριβώς σε χάλασε το ότι απάντησα στον άνθρωπο που ρώτησε και ανέφερα έναν τρόπο που μπορεί  να τον ενδιαφέρει και έπρεπε να πεταχτείς να γράψεις για βαβούρες και λοιπά δεν κατάλαβα, αλλά προφανώς σε κάθε φορουμ θα υπάρχει και κάποιος που θα πρέπει να πετάγεται για να λέει την εξυπνάδα του χωρίς να τον αφορά η ανάρτηση.
προφανώς και το username σου δεν είναι τυχαίο.
Τεσπα, πάμε παρακάτω.

Εγω εκανα μια απλη ερωτηση και συ το γυρισες σε επιθεση ανευ λογου. Οπως λες πρεπει να υπαρχει καποιος που θιγεται και λεει μετα τις εξυπναδες του. Αντε καλη δυναμη on the go.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1172   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/11/2021 - 13:30

Έχει κουράσει το όλο θέμα με την μπαταρία, το ποσοστό, υγεία της μπαταρίας, πόσους κύκλους έχει κάνει κλπ κλπ......... Μακάρι Apple με την καινούργια αναβάθμιση να σβήσει την υγεία της μπαταρίας το ποσοστό και ό,τι έχει να κάνει με την μπαταρία, απλά όταν είναι για αλλαγή να βγάζει το κινητό στην οθονη  ένα απλό ........service!!! Χαρείτε το κινητό, ξεζουμίστε το υπάρχουν πιο όμορφα πράγματα από την μπαταρία και αν η οθόνη έχει ένα κενό που το βλέπω κάτω από το φως στις 36 μοίρες. Ξέρω τζάμπα τα γράφω αλλά δεν πειράζει, εγώ πάντως χαίρομαι το κινητό μου το φορτίζω οπότε θέλω ότι ώρα θέλω δεν κοιτάω μπαταρίες απλά το ξεζουμίζω, καλή σας μέρα!



#1173   lefteris68

lefteris68

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/11/2021 - 13:36

Έχει κουράσει το όλο θέμα με την μπαταρία, το ποσοστό, υγεία της μπαταρίας, πόσους κύκλους έχει κάνει κλπ κλπ......... Μακάρι Apple με την καινούργια αναβάθμιση να σβήσει την υγεία της μπαταρίας το ποσοστό και ό,τι έχει να κάνει με την μπαταρία, απλά όταν είναι για αλλαγή να βγάζει το κινητό στην οθονη  ένα απλό ........service!!! Χαρείτε το κινητό, ξεζουμίστε το υπάρχουν πιο όμορφα πράγματα από την μπαταρία και αν η οθόνη έχει ένα κενό που το βλέπω κάτω από το φως στις 36 μοίρες. Ξέρω τζάμπα τα γράφω αλλά δεν πειράζει, εγώ πάντως χαίρομαι το κινητό μου το φορτίζω οπότε θέλω ότι ώρα θέλω δεν κοιτάω μπαταρίες απλά το ξεζουμίζω, καλή σας μέρα!

Όταν κάνουμε όλα αυτά πού είπες τότε θα χαρούμε τα τηλεφώνα μας !!! ;)



#1174   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2021 - 13:52

Έχει κουράσει το όλο θέμα με την μπαταρία, το ποσοστό, υγεία της μπαταρίας, πόσους κύκλους έχει κάνει κλπ κλπ......... Μακάρι Apple με την καινούργια αναβάθμιση να σβήσει την υγεία της μπαταρίας το ποσοστό και ό,τι έχει να κάνει με την μπαταρία, απλά όταν είναι για αλλαγή να βγάζει το κινητό στην οθονη  ένα απλό ........service!!! Χαρείτε το κινητό, ξεζουμίστε το υπάρχουν πιο όμορφα πράγματα από την μπαταρία και αν η οθόνη έχει ένα κενό που το βλέπω κάτω από το φως στις 36 μοίρες. Ξέρω τζάμπα τα γράφω αλλά δεν πειράζει, εγώ πάντως χαίρομαι το κινητό μου το φορτίζω οπότε θέλω ότι ώρα θέλω δεν κοιτάω μπαταρίες απλά το ξεζουμίζω, καλή σας μέρα!

 

Σαν γενική εικόνα, φυσικά συμφωνώ.

Τα τελευταία χρόνια στα iphone , γίνεται υπερβολική κουβέντα για τα ποσοστά της μπαταρίας, κάτι που δεν το συναντάς τόσο πολύ σε άλλες εταιρίες.

Ακόμα και από κατόχους max μοντέλων ή από κατόχους που σίγουρα την επομενη χρονιά θα αγοράσουν το επόμενο.

 

Εγώ είμαι περισσότερο της φιλοσοφίας να αποφέυγουμε τις υπερβολές (πχ. το τελείωμα της μπαταρίας του κινητού, την μόνιμα φόρτιση χωρις λόγο κτλ).

 

 

Η ωφελιμότητα του να προσέχεις, σε λογικά πλαίσια, την μπαταρία για να κρατήσει παραπάνω θεωρώ ότι τελικά είναι σχετικά μικρή, για να αγχωνόμαστε (ακόμα και στις περιπτώσεις πώλησης του κινητού)......

 

 

.


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 19/11/2021 - 13:54


#1175   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2021 - 14:36

Έχει κουράσει το όλο θέμα με την μπαταρία, το ποσοστό, υγεία της μπαταρίας, πόσους κύκλους έχει κάνει κλπ κλπ......... Μακάρι Apple με την καινούργια αναβάθμιση να σβήσει την υγεία της μπαταρίας το ποσοστό και ό,τι έχει να κάνει με την μπαταρία, απλά όταν είναι για αλλαγή να βγάζει το κινητό στην οθονη ένα απλό ........service!!! Χαρείτε το κινητό, ξεζουμίστε το υπάρχουν πιο όμορφα πράγματα από την μπαταρία και αν η οθόνη έχει ένα κενό που το βλέπω κάτω από το φως στις 36 μοίρες. Ξέρω τζάμπα τα γράφω αλλά δεν πειράζει, εγώ πάντως χαίρομαι το κινητό μου το φορτίζω οπότε θέλω ότι ώρα θέλω δεν κοιτάω μπαταρίες απλά το ξεζουμίζω, καλή σας μέρα!


Καλά όταν σε 3-4 μήνες θα πάρεις την μπαταρια στο χέρι κ θα κυκλοφορείς με φορτιστή η power band θα σ πω χαρά μεγάλη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1176   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2021 - 15:58

Με το iOS 15 ενώ κάνω hotspot δεν μπορεί να συνδεθεί το αμάξι. Ενώ το εντοπίζει και βάζω τον κωδικό σωστά στην οθόνη του αυτοκινήτου δεν συνδέεται. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ή είμαι ο μοναδικός; Θαρρώ με το 14.8 δεν είχα αυτό το θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 19/11/2021 - 15:59


#1177   pkalaits

pkalaits

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2021 - 16:31

Δες την επιλογή Maximise Compatibility στο Personal Hotspot αν είναι ΟΝ.

Το ΟΝ σημαίνει ότι το hotpsot είναι στα 2.4GHz και το OFF στα 5GHz που μπορεί να μην το υποστηρίζουν κα΄ποιες συσκευές.

 

 

Με το iOS 15 ενώ κάνω hotspot δεν μπορεί να συνδεθεί το αμάξι. Ενώ το εντοπίζει και βάζω τον κωδικό σωστά στην οθόνη του αυτοκινήτου δεν συνδέεται. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ή είμαι ο μοναδικός; Θαρρώ με το 14.8 δεν είχα αυτό το θέμα.



#1178   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/11/2021 - 22:19

Ρε παιδιά, τα είπαμε πόσες φορές στα τόσα χρόνια. Μην ασχολείστε με τη μαλα**α το health.
Εν θέλετε απόδειξη για το ποσό σάπιο είναι, να σας πω πως τη δεδομένη χρονική στιγμή με το iPhone 11 Pro αγορασμένο 12/2019 μου βγάζει αυτή τη στιγμή 100% health.

782db32c43ab2b1015b42078469a6ac0.jpg

#1179   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2021 - 22:24

Ρε παιδιά, τα είπαμε πόσες φορές στα τόσα χρόνια. Μην ασχολείστε με τη μαλα**α το health.
Εν θέλετε απόδειξη για το ποσό σάπιο είναι, να σας πω πως τη δεδομένη χρονική στιγμή με το iPhone 11 Pro αγορασμένο 12/2019 μου βγάζει αυτή τη στιγμή 100% health.

782db32c43ab2b1015b42078469a6ac0.jpg

Χαχα.... Τόσα χρόνια κλειστό το έχεις?? [emoji14][emoji2957]μπράβο πάντως


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1180   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2021 - 05:55


Corminality? Τι εμβόλιο είναι αυτό

Sent from my iPhone using Tapatalk


Ένα ειδικό που κάνουμε μόνο όσοι είμαστε υπάλληλοι της Nasa.


Δεν ξέρω τι φάση,και γιατί το βγάζει έτσι…


Έτσι λέγεται το εμβόλιο της Pfizer.

#1181   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 20/11/2021 - 11:30

Έτσι λέγεται το εμβόλιο της Pfizer.


Καμία ιδέα για το πως το σβήνουμε από το wallet?

#1182   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/11/2021 - 12:03

το ειχα και εγω αυτο το προβλημα. τους πηρα τηλεφωνο μου ζητασαν τα στοιχεια μου τον αριθμο τηλεφωνου και το μοντελο, και εμφανιστηκε μετα απο 5 λεπτα το 5G



Καλημέρα τελικά είχες δίκιο τους κάλεσα κ το έφτιαξαν αμέσως

Thanks


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1183   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 20/11/2021 - 14:32

Έχει τύχει σε κάποιον που έχει 2 αριθμούς να χρησιμοποιήσει ομιλία από τη φυσική sim και data από την esim ταυτόχρονα;

Για κάποιο λόγο όταν μιλάω από αριθμό σε φυσική sim μου κόβει τελείως τα data από την esim


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1184   georgiadiskos

georgiadiskos

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα

Δημοσίευση 20/11/2021 - 14:47

Έχει τύχει σε κάποιον που έχει 2 αριθμούς να χρησιμοποιήσει ομιλία από τη φυσική sim και data από την esim ταυτόχρονα;

Για κάποιο λόγο όταν μιλάω από αριθμό σε φυσική sim μου κόβει τελείως τα data από την esim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάνε ρυθμίσεις δεδομένα ξανά δεδομένα και ενεργοποίησε το κουμπί που λέει να επιτραπεί η εναλλαγή δεδομένων κινητού δικτύου και θα λυθεί το πρόβλημα σου


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk

#1185   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/11/2021 - 15:22

Αυτο που ξαφνικά κρασαρει μια εφαρμογη που βρίσκεσαι και σε πετάει στην αρχική οθονη και αναβοσβήνουν εικονίδια σαν φωτορυθμικά, ξερουμε που οφείλεται η πως αντιμετωπίζεται ;
(iPad pro 15.1 με επανεκινηση, κτλ).


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες