Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/10/2021 - 10:12

Ετοιμαζομαι να πουλησω 12 pro max gold 128gb για να παρω 13αρι pro max φυσικα. Ποσο λετε να πιασει η πωληση; 10 μηνων, μπαταρια 93% κομπλε, τζαμακι και θηκη απο πρωτη μερα.

το θεμα ειναι να βρεθει αγοραστης,εγω που εβαλα το 12 προ  256 γενικος δεν υπαρχει πολυ ενδιαφερον ,οι περισσοτεροι ψαχνουν για δοσεις ,οσο και να το δωσεις ειναι αρκετα χρηματα για να δωθουν με την μια και επι της ευκαιριας εδω οι αγγελιες δεν δουλευουν?


Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 05/10/2021 - 10:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1407 μηνύματα

Δημοσίευση 05/10/2021 - 15:49

Στα μαγαζιά ποτέ θα το δούμε; Πρώτη φορά που έχω σκαλώσει τόσο πολύ στο χρωμα και ίσως η πρώτη φορά που σκέφτομαι κάτι διαφορετικό από το κλασικό «μαύρο».. Βασικά το sb


Sent from my iPhone using Tapatalk

#48   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 05/10/2021 - 16:02

Λοιπον στα μαγαζια λενε προς 15 του μηνα οτι θα το εχουν . 

Σχετικα με το χρωμα εγω πηρα το χρυσο και ειναι πολυ ομορφο (ετσι και αλλιως σε θηκη μπηκε απο το πρωτο λεπτο ) 

Το 12αρι το ειχα πουλησει πολυ πριν μεσω γνωστου 

Απλα παρτε το 256 γιατι στα βιντεο με το νεο ProRes format θελει πολυ χωρο αποθηκευσης 



#49   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 05/10/2021 - 16:59

Εγώ μόλις έκανα παραγγελία iPhone 13 pro 128gb από Κωτσόβολο.

Επειδή έχω αγοράσει αρκετά πράγματα από τον Κωτσόβολο με κάλεσαν νωρίτερα, έτσι μου είπαν Τουλάχιστον.

Έκανα την παραγγελία και θα με καλέσουν μέσα στις επόμενες μέρες , όταν είναι έτοιμο για αποστολή ώστε να κάνω και την πληρωμή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#50   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2021 - 17:09

Καλησπέρα σε όλους, έκανα κι εγώ παραγγελία από Amazon Γερμανίας για 13 Pro Max Silver στα 128 GB. Μαζί στην παραγγελία έβαλα και μια θήκη. Μου δέσμευσαν ολόκληρο το ποσό της παραγγελίας και προς το παρόν έχουν στείλει μόνο τη θήκη. 

 

Από την εμπειρία σας ως τώρα, συνήθως πόσες μέρες μετά την παραγγελία κάνουν dispatch το τηλέφωνο;

 

Επίσης, για όσους έχουν παραλάβει 13 Pro Max από Amazon, το μοντέλο σας είναι το Α2643; Ευχαριστώ!



#51   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/10/2021 - 17:27

Καλησπέρα σε όλους, έκανα κι εγώ παραγγελία από Amazon Γερμανίας για 13 Pro Max Silver στα 128 GB. Μαζί στην παραγγελία έβαλα και μια θήκη. Μου δέσμευσαν ολόκληρο το ποσό της παραγγελίας και προς το παρόν έχουν στείλει μόνο τη θήκη. 

 

Από την εμπειρία σας ως τώρα, συνήθως πόσες μέρες μετά την παραγγελία κάνουν dispatch το τηλέφωνο;

 

Επίσης, για όσους έχουν παραλάβει 13 Pro Max από Amazon, το μοντέλο σας είναι το Α2643; Ευχαριστώ!

Εμένα είναι Α2643.  Συνήθως με το που δεσμεύουν το ποσό φεύγει. Άντε να πάρει 1-2 μέρες το πολύ . Πέρυσι αν θυμάμαι καλά ενώ δέσμευσαν το ποσό από Amazon  Γαλλίας άργησαν την αποστολή 1-2 μέρες και γκρίνιαζα αλλά τελικά ήρθε αμέσως μετά. Αν στο δέσμευσαν σήμερα πρωί - μεσημέρι μπορεί να το δεις να φεύγει αργά το βράδυ .Το δικό μου έφυγε 1 τη νύχτα από Ισπανία.



#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2021 - 17:34

Εγώ μόλις έκανα παραγγελία iPhone 13 pro 128gb από Κωτσόβολο.

Επειδή έχω αγοράσει αρκετά πράγματα από τον Κωτσόβολο με κάλεσαν νωρίτερα, έτσι μου είπαν Τουλάχιστον.

Έκανα την παραγγελία και θα με καλέσουν μέσα στις επόμενες μέρες , όταν είναι έτοιμο για αποστολή ώστε να κάνω και την πληρωμή.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εύχομαι να μη τραβήξεις τα γνωστά του Κώτσου.

Καλή δύναμη.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 05/10/2021 - 17:48

Εύχομαι να μη τραβήξεις τα γνωστά του Κώτσου.

Καλή δύναμη.


Τους ξεκαθάρισα πως δεν πρόκειται να προπληρώσω Νίκο. Όταν θα είναι έτοιμο για αποστολή, τότε θα κάνω και την πληρωμή.

Μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

#54   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/10/2021 - 18:51

Εύχομαι να μη τραβήξεις τα γνωστά του Κώτσου.
Καλή δύναμη.

Τους ξεκαθάρισα πως δεν πρόκειται να προπληρώσω Νίκο. Όταν θα είναι έτοιμο για αποστολή, τότε θα κάνω και την πληρωμή.
Μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.


Αρχισαμεεεεε

Σωκρατες αν θες βοηθεια πεταγομαι μεχρι εκει

Νικολα ξεουμε εμεις…. Κωτσος εγγυηση χαχαχαχα

#55   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2021 - 19:35

Εμένα είναι Α2643.  Συνήθως με το που δεσμεύουν το ποσό φεύγει. Άντε να πάρει 1-2 μέρες το πολύ . Πέρυσι αν θυμάμαι καλά ενώ δέσμευσαν το ποσό από Amazon  Γαλλίας άργησαν την αποστολή 1-2 μέρες και γκρίνιαζα αλλά τελικά ήρθε αμέσως μετά. Αν στο δέσμευσαν σήμερα πρωί - μεσημέρι μπορεί να το δεις να φεύγει αργά το βράδυ .Το δικό μου έφυγε 1 τη νύχτα από Ισπανία.

Σε ευχαριστώ πολύ. Την παραγγελία την έκανα το Σάββατο και το ποσό δεσμεύτηκε την Κυριακή το πρωί νωρίς. Από τότε έχει αποσταλεί μόνο η θήκη και για τηλέφωνο μου δείχνει ακόμη παράδοση 23 Οκτωβρίου - 2 Δεκεμβρίου. Για να δούμε πως θα πάει



#56   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2021 - 21:36

Σε ευχαριστώ πολύ. Την παραγγελία την έκανα το Σάββατο και το ποσό δεσμεύτηκε την Κυριακή το πρωί νωρίς. Από τότε έχει αποσταλεί μόνο η θήκη και για τηλέφωνο μου δείχνει ακόμη παράδοση 23 Οκτωβρίου - 2 Δεκεμβρίου. Για να δούμε πως θα πάει


Και σε μένα το ίδιο. Έχουν δεσμεύσει το ποσό αλλά έχω εκτιμώμενη παράδοση 20 Οκτώβρη - 4 Νοέμβρη. Ελπίζω να μην τραβήξει τόσο βέβαια γιατί αν το ήξερα ίσως να είχα καλύτερη τύχη με τα εγχώρια καταστήματα.

#57   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/10/2021 - 22:05

Οταν λέτε εχουν δεσμεύσει ποσο εννοείτε αν εχουν προεγκρινεί το ποσο ;
Αυτο δεν συνιστά χρεωση. Οταν δείτε οριστική χρεωση αμεσως μετα φεύγει και το πακετο.
Σε περιπτωση που η παραγγελια σπάσει σε κομματια χρεώνεται μονο το ποσο που αντιστοιχεί σε αυτο που αποστέλλεται.
Αν το τηλεφωνο κανει 1000€ και η θηκη 20€, και φυγει μονο η θηκη πρωτα, θα δείτε χρεωση 20€ και οχι 1020€.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 05/10/2021 - 22:06


#58   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2021 - 22:09

Οταν λέτε εχουν δεσμεύσει ποσο εννοείτε αν εχουν προεγκρινεί το ποσο ;
Αυτο δεν συνιστά χρεωση. Οταν δείτε οριστική χρεωση αμεσως μετα φεύγει και το πακετο.
Σε περιπτωση που η παραγγελια σπάσει σε κομματια χρεώνεται μονο το ποσο που αντιστοιχεί σε αυτο που αποστέλλεται.
Αν το τηλεφωνο κανει 1000€ και η θηκη 20€, και φυγει μονο η θηκη πρωτα, θα δείτε χρεωση 20€ και οχι 1020€.


Sent from my iPad using Tapatalk

Στην τράπεζα μου φαίνεται να έχει χρεωθεί κανονικά από το λογαριασμό μου ολόκληρο το ποσό και για το κινητό και για τη θήκη. 

Για "δέσμευση" και "όχι χρέωση" μου μίλησε το Amazon όταν επικοινώνησα μαζί τους εχθές. Σε κάθε περίπτωση είμαι βέβαιος ότι ανά πάσα στιγμή (μέχρι να αποσταλεί το τηλέφωνο) μπορώ να ζητήσω ακύρωση της παραγγελίας του τηλεφώνου και να μου κάνουν refund, οπότε μικρή σημασία έχει. Απλά θέλω το νέο φανταχτερό μου τηλεφωνάκι!!  :D  :wub:



#59   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/10/2021 - 22:12

Σε ευχαριστώ πολύ. Την παραγγελία την έκανα το Σάββατο και το ποσό δεσμεύτηκε την Κυριακή το πρωί νωρίς. Από τότε έχει αποσταλεί μόνο η θήκη και για τηλέφωνο μου δείχνει ακόμη παράδοση 23 Οκτωβρίου - 2 Δεκεμβρίου. Για να δούμε πως θα πάει

 

 

Και σε μένα το ίδιο. Έχουν δεσμεύσει το ποσό αλλά έχω εκτιμώμενη παράδοση 20 Οκτώβρη - 4 Νοέμβρη. Ελπίζω να μην τραβήξει τόσο βέβαια γιατί αν το ήξερα ίσως να είχα καλύτερη τύχη με τα εγχώρια καταστήματα.

Παραγγελία έβαλα 17/9. Έφυγε 1/10 και μέχρι χθες το μεσημέρι που έφθασε Θεσσαλονίκη μου έδινε παράδοση 13 Οκτωβρίου στην amazon... Με το που βγήκε για να έρθει άλλαξε σε μέχρι τις 8:00 της ίδιας μέρας. Στο tracking όμως της ups έδειχνε από την Παρασκευή 1/10 με το που δεσμευσαν τα λεφτα και τύπωσαν ετικέτα ότι θα έρθει Δευτέρα 4/10..Θέλω να πιστευω ότι θα σας εκπλήξουν ευχάριστα. από τη στιγμή που θα εκτυπώσουν ετικέτα και θα παρετε tracking number υπολογίστε 2 μέρες.Σε μένα μεσολάβησε Σ/Κ..



#60   gamerspiros

gamerspiros

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2021 - 23:25

Στην τράπεζα μου φαίνεται να έχει χρεωθεί κανονικά από το λογαριασμό μου ολόκληρο το ποσό και για το κινητό και για τη θήκη.
Για "δέσμευση" και "όχι χρέωση" μου μίλησε το Amazon όταν επικοινώνησα μαζί τους εχθές. Σε κάθε περίπτωση είμαι βέβαιος ότι ανά πάσα στιγμή (μέχρι να αποσταλεί το τηλέφωνο) μπορώ να ζητήσω ακύρωση της παραγγελίας του τηλεφώνου και να μου κάνουν refund, οπότε μικρή σημασία έχει. Απλά θέλω το νέο φανταχτερό μου τηλεφωνάκι!! :D :wub:


Να προσθέσω ότι αφού στο έχουν δεσμεύσει και όχι χρεώσει μπορείς να ακυρώσεις και αμέσως το ποσό θα επιστρέψει στο όριο της κάρτας σου .Αν έχει χρεωθεί και ακυρώσεις τότε θέλει 7 εως 10 εργάσιμες για refund


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες