Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2021 - 10:06

Τελικά νομίζω δεν θα αναμειχθώ με το μπάχαλο που θα γίνει με τις προ-παραγγελείες κι απλά θα περιμένω να παραλάβω από Amazon.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/10/2021 - 10:23

Μιλάμε για τρελή μούφα! Το δικό μου 12 pro max 256gb που είναι άριστο με 100% μπαταρία (όχι ότι παίζει ρόλο αλλά όλοι το κοιτάνε ) μου το βγάζει 620€ !! Που να το βάλω αγγελία αν το σκοτώσω στα 800€ θα φύγει σε 5’

δεν θα διαφωνήσω μαζί σου, το ίδιο συμβαίνει και στα αυτοκίνητα. Αν πουλησεις μόνος σου το παλιό, σίγουρα το πουλας πιο ακριβά αλλά υπάρχουν άνθρωποι που βαριούνται να κάνουν αυτή τη διαδικασία.


Sent from my iPad using Tapatalk

#93   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/10/2021 - 10:57

δεν θα διαφωνήσω μαζί σου, το ίδιο συμβαίνει και στα αυτοκίνητα. Αν πουλησεις μόνος σου το παλιό, σίγουρα το πουλας πιο ακριβά αλλά υπάρχουν άνθρωποι που βαριούνται να κάνουν αυτή τη διαδικασία.


Sent from my iPad using Tapatalk


Ναι όντως!ετσι όπως το θέτεις έχεις ένα point!

#94   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2021 - 12:10

Τηλεφωνώ σήμερα στο Γερμανό της περιοχής και  ρωτάω για διαθεσιμότητα. Μου λένε θα το έχετε πρώτη μέρα αρκεί να έρθετε να το προπληρώσατε. Λέω κανένα πρόβλημα μπορώ να το κόψω τιμολόγιο και μου απαντούν ναι αλλά θα παραλάβετε Δεκέμβριο …



#95   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2021 - 12:33

Τηλεφωνώ σήμερα στο Γερμανό της περιοχής και  ρωτάω για διαθεσιμότητα. Μου λένε θα το έχετε πρώτη μέρα αρκεί να έρθετε να το προπληρώσατε. Λέω κανένα πρόβλημα μπορώ να το κόψω τιμολόγιο και μου απαντούν ναι αλλά θα παραλάβετε Δεκέμβριο …

ναι επειδη θα προπληρωσεις,αν πληρωνες την ημερα παραλαβης δεν υπαρχει προβλημα να στο κοψουν τιμολογιο ,λογιστικο το προβλημα επειδη στην προπληρωμη πληρωνεις και το φπα ,προπληρωμη χωρις φπα δεν γινεται 


Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 08/10/2021 - 12:34


#96   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2021 - 12:43

ναι επειδη θα προπληρωσεις,αν πληρωνες την ημερα παραλαβης δεν υπαρχει προβλημα να στο κοψουν τιμολογιο ,λογιστικο το προβλημα επειδη στην προπληρωμη πληρωνεις και το φπα ,προπληρωμη χωρις φπα δεν γινεται 

Ναι αλλά δεν δεχόταν πληρωμή στην παραλαβη και να το κόψουμε τιμολόγιο …



#97   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2021 - 12:45

Εκτός από Amazon οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα ύπαρξης.
Μην ασχολείστε με ελληνικά παραμάγαζα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#98   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/10/2021 - 12:53

Εκτός από Amazon οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα ύπαρξης.
Μην ασχολείστε με ελληνικά παραμάγαζα.

Αναλόγως σε ποιά "παραμάγαζα" αναφέρεσαι.

 

iStorm - Πλαίσιο δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Ειδικά με τους πρώτους πέρυσι που γινόταν ο κακός χαμός παρέλαβα πρώτη μέρα χωρίς πολλά πολλά. Τυπικότατοι.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#99   Boupas

Boupas

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2021 - 13:30

Εκανα προπαραγγελια istorm με πληρωμη και παραλαβη απο το κατάστημα. Πλαισιο μου τα μασάγανε ότι δεν γινεται παραλαβη απο το κατάστημα παρά μονο αποστολή στο σπίτι.



#100   BAGGELIS

BAGGELIS

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2021 - 13:37

Τηλεφωνώ σήμερα στο Γερμανό της περιοχής και  ρωτάω για διαθεσιμότητα. Μου λένε θα το έχετε πρώτη μέρα αρκεί να έρθετε να το προπληρώσατε. Λέω κανένα πρόβλημα μπορώ να το κόψω τιμολόγιο και μου απαντούν ναι αλλά θα παραλάβετε Δεκέμβριο …

έκανα σήμερα προπαραγγελια με τιμολόγιο στον Γερμανό,αυτο που μου είπε αν δεν παραλάβετε την πρώτη μέρα και δεν το έχετε σε μια εβδομάδα στα χέρια σας θα πάρετε τα λεφτά σας πίσω



#101   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2021 - 14:06

έκανα σήμερα προπαραγγελια με τιμολόγιο στον Γερμανό,αυτο που μου είπε αν δεν παραλάβετε την πρώτη μέρα και δεν το έχετε σε μια εβδομάδα στα χέρια σας θα πάρετε τα λεφτά σας πίσω


Σου είπα, μου είπες, του είπε!

Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα.

Γραπτώς όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#102   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2021 - 14:19

Θα συμφωνήσω και εγώ με το iStorm. Ειδικά πέρυσι, την πρώτη μέρα παρέλαβα ύστερα από προπαραγγελία και τιμολόγιο. Και γινόταν ο χαμός με τις μεταφορικές, αλλά με την ACS σε μια μέρα ήταν στα χέρια μου στη Θεσσαλονίκη.
Για φέτος έκανα προπαραγγελία στο iStorm στις 00:00 ακριβώς. Αν ακολουθήσει η περυσινή τακτική, τη Δευτέρα έως Τετάρτη θα πέσει τηλεφώνημα για να πάω να παραλάβω από κατάστημα που έχω δηλώσει.
Επίσης, είχα κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος σε mediamarkt και μου τηλεφώνησαν, οπότε έκανα και εκεί μια προπαραγγελία με παραλαβή από το κατάστημα. Και στο media markt είναι κύριοι πάντως. Και αν έρθουν μαζί, θα πάρω το ένα και το άλλο όποιος από τους συνδαιτημόνες θέλει!

Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 08/10/2021 - 14:23


#103   BAGGELIS

BAGGELIS

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2021 - 15:25

Σου είπα, μου είπες, του είπε!

Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα.

Γραπτώς όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν έχεις άδικο σε αυτό,ευχομαι να το παραλάβω γρήγορα,οπως εύχομαι σε όλους. ειδωμεν λοιπόν.



#104   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2021 - 15:56

Επειδη αγοραζω προιοντα Apple απο το 2007 ποιο ξεκαθαρα απο ολους μακραν λειτουργει η Document

Το ναι ειναι ναι και το οχι ειναι οχι, δεν υπαρχει μπορει-ισως

και δεν δεχονται προκαταβολες, σε ειδοποιουν οτι υπαρχει και τοτε πληρωνεις


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#105   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2021 - 16:13

Θα συμφωνήσω και εγώ με το iStorm. Ειδικά πέρυσι, την πρώτη μέρα παρέλαβα ύστερα από προπαραγγελία και τιμολόγιο. Και γινόταν ο χαμός με τις μεταφορικές, αλλά με την ACS σε μια μέρα ήταν στα χέρια μου στη Θεσσαλονίκη.
Για φέτος έκανα προπαραγγελία στο iStorm στις 00:00 ακριβώς. Αν ακολουθήσει η περυσινή τακτική, τη Δευτέρα έως Τετάρτη θα πέσει τηλεφώνημα για να πάω να παραλάβω από κατάστημα που έχω δηλώσει.
Επίσης, είχα κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος σε mediamarkt και μου τηλεφώνησαν, οπότε έκανα και εκεί μια προπαραγγελία με παραλαβή από το κατάστημα. Και στο media markt είναι κύριοι πάντως. Και αν έρθουν μαζί, θα πάρω το ένα και το άλλο όποιος από τους συνδαιτημόνες θέλει!

Παντως εμενα μου εκανε περσι ενα χουνερι η isystem και περιμενα 2 εβδομαδες την ACS. Ποτε ξανα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες