Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 16 | iPadOS 16


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2408 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1516   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 11/01/2023 - 20:49

πάντως σε iPhone 14 pro max με την iOS 16.2 ειναι οτι χειροτερο απο μπαταρια δεν μου εχει ξανα τυχει τοσο χαλια 

 

Να φταίει που έχω 2 air tags συνδεδεμενα ? δεν ξέρω πραγματικα 


Τελευταία επεξεργασία από: axidous, 11/01/2023 - 20:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1517   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/01/2023 - 21:09

Κι εγώ που δεν έχω είναι χάλια…περιμένω την 16.3, γιατί τέτοιο battery drain δεν μου έχει ξανατύχει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1518   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/01/2023 - 23:14

Καλησπέρα ξέρεις κανείς πως μπορούμε να κλείσουμε όλες τις εφαρμογές ταυτόχρονα ; Στα παλαιότερα το κάναμε με το κουμπί στο κέντρο σε 13/14 πως γίνεται; Υπάρχει τρόπος ;

#1519   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2023 - 18:22

Καλησπέρα ξέρεις κανείς πως μπορούμε να κλείσουμε όλες τις εφαρμογές ταυτόχρονα ; Στα παλαιότερα το κάναμε με το κουμπί στο κέντρο σε 13/14 πως γίνεται; Υπάρχει τρόπος ;


Δεν θυμάμαι ποτε κανένα iPhone/iOS να έχει τέτοιο κουμπί.

#1520   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2023 - 20:21

Δεν θυμάμαι ποτε κανένα iPhone/iOS να έχει τέτοιο κουμπί.


Το home button εννοώ υπήρχε παλιά τρόπος

#1521   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2023 - 20:34

Το home button εννοώ υπήρχε παλιά τρόπος


Το home button έκανε την ίδια δουλειά που κάνει και το swipe up.
Το double click που έφερνε το multitasking είναι το swipe up and hold.

Κουμπί που να κλείνουν όλες οι εφαρμογές δεν υπήρχε ποτε στο multitasking. Μόνο στο Android.

#1522   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2023 - 20:51

Το home button έκανε την ίδια δουλειά που κάνει και το swipe up.
Το double click που έφερνε το multitasking είναι το swipe up and hold.

Κουμπί που να κλείνουν όλες οι εφαρμογές δεν υπήρχε ποτε στο multitasking. Μόνο στο Android.


Υπήρχε πάταγες το power και οταν έβγαινε η οθόνη να κανείς swipe για να κλείσει με παρατεταμένο το home button κλείνουν όλα τα apps σε όλα τα iPhone με κουμπί από 4s που είχα έως το τελευταίο μου 6s με κουμπί

Τελευταία επεξεργασία από: Giorgio2112, 12/01/2023 - 20:52


#1523   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2023 - 09:47

Υπήρχε πάταγες το power και οταν έβγαινε η οθόνη να κανείς swipe για να κλείσει με παρατεταμένο το home button κλείνουν όλα τα apps σε όλα τα iPhone με κουμπί από 4s που είχα έως το τελευταίο μου 6s με κουμπί


Τι να σου πω.
Δοκίμασα αυτή τη στιγμή σε 4S με iOS 6, 4S με iOS 9, 6 με iOS 12 και SE1 με iOS 15.
Σε κανένα δεν έγινε αυτό που λες. Το παρατεταμένο home button με πήγε στην αρχική μετά από λίγα δευτερόλεπτα και όλες οι εφαρμογές ήταν όπως τις άφησα.

Πέρα από αυτό, έχεις κάποιο συγκεκριμένο λόγο που θέλεις να κλείνεις όλες τις εφαρμογές; Ή κάποιο ψυχαναγκασμό;

#1524   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2023 - 10:14

Να φταίει που έχω 2 air tags συνδεδεμενα ? δεν ξέρω πραγματικα 

Ναι.

 

Το home button εννοώ υπήρχε παλιά τρόπος

Μπορείς μέσω AssistiveTouch ακι αν δημιουργήσεις Custom, αλλά στο iOS δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείνεις τις εφαρμογές στον Switcher.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1525   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2023 - 09:26


Τι να σου πω.
Δοκίμασα αυτή τη στιγμή σε 4S με iOS 6, 4S με iOS 9, 6 με iOS 12 και SE1 με iOS 15.
Σε κανένα δεν έγινε αυτό που λες. Το παρατεταμένο home button με πήγε στην αρχική μετά από λίγα δευτερόλεπτα και όλες οι εφαρμογές ήταν όπως τις άφησα.

Πέρα από αυτό, έχεις κάποιο συγκεκριμένο λόγο που θέλεις να κλείνεις όλες τις εφαρμογές; Ή κάποιο ψυχαναγκασμό;

Δουλεύει οταν πατήσεις το πλήκτρο power και σε πάει στην οθόνη για επιβεβαίωση πατάς παρατεταμένα το home button κλείνουν όλες οι εφαρμογές . Το ξέρω ότι θεωρητικά δεν χρειάζεται απλά κάποιες φορές ψάχνω να βρω μια εφαρμογή που έχω ανοίξει αλλά επειδή παίζει να την είχα ανοίξει και από πριν πρέπει να ψάχνω μέσα στις καρτέλες τις ανοιχτές .


Ναι.

Μπορείς μέσω AssistiveTouch ακι αν δημιουργήσεις Custom, αλλά στο iOS δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείνεις τις εφαρμογές στον Switcher.



Μόνο για να μην τις ψάχνω μέσα στο χαμό , αλλιώς δεν εχω κάποιο πρόβλημα

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/01/2023 - 10:35
Merge


#1526   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 14/01/2023 - 11:33

Δουλεύει οταν πατήσεις το πλήκτρο power και σε πάει στην οθόνη για επιβεβαίωση πατάς παρατεταμένα το home button κλείνουν όλες οι εφαρμογές . Το ξέρω ότι θεωρητικά δεν χρειάζεται απλά κάποιες φορές ψάχνω να βρω μια εφαρμογή που έχω ανοίξει αλλά επειδή παίζει να την είχα ανοίξει και από πριν πρέπει να ψάχνω μέσα στις καρτέλες τις ανοιχτές .

 




Μόνο για να μην τις ψάχνω μέσα στο χαμό , αλλιώς δεν εχω κάποιο πρόβλημα

 

Μα δεν χρειάζεται να την ψάχνεις στο switcher, την ανοίγεις κανονικά από το εικονίδιο της εφαρμογής 



#1527   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2023 - 21:13

Δουλεύει οταν πατήσεις το πλήκτρο power και σε πάει στην οθόνη για επιβεβαίωση πατάς παρατεταμένα το home button κλείνουν όλες οι εφαρμογές . Το ξέρω ότι θεωρητικά δεν χρειάζεται απλά κάποιες φορές ψάχνω να βρω μια εφαρμογή που έχω ανοίξει αλλά επειδή παίζει να την είχα ανοίξει και από πριν πρέπει να ψάχνω μέσα στις καρτέλες τις ανοιχτές .



Μόνο για να μην τις ψάχνω μέσα στο χαμό , αλλιώς δεν εχω κάποιο πρόβλημα


Αν τις κλείνεις θα έχει περισσότερο drain στην μπαταρία σου για καιρό . Μέχρι να μάθει πάλι ποτέ τις χρησιμοποιείς ποιες να βάζει σε idle κ.τ.λ . Μη τις κλείνετε σε iOS .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1528   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/01/2023 - 13:16

Όσοι είστε με Wind και μετά τη συγχώνευση με Nova, έχετε παρατηρήσει πλέον μεγαλύτερη κατανάλωση?
 

Αν πάτε απο ρυθμίσεις στη μπαταρία, θα δείτε λογικά το "No Cell Coverage" που είναι ο βασικός υπαίτιος.

 

Ένα θα φτιάξουν, είκοσι θα χαλάσουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1529   Driver3

Driver3

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/01/2023 - 14:46

Έχεις δίκιο είναι δεύτερο στη λίστα το Τηλέφωνο με σημείωση χαμηλό σήμα. Σίγουρα δεν το έχω ξαναδεί αυτό στη μπαταρία.

#1530   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα

Δημοσίευση 15/01/2023 - 15:30

Όσοι είστε με Wind και μετά τη συγχώνευση με Nova, έχετε παρατηρήσει πλέον μεγαλύτερη κατανάλωση?

Αν πάτε απο ρυθμίσεις στη μπαταρία, θα δείτε λογικά το "No Cell Coverage" που είναι ο βασικός υπαίτιος.

Ένα θα φτιάξουν, είκοσι θα χαλάσουν.

Παρόλο που είχα θέμα παλιότερα, μόνο με sim Cosmote, παρόλο που έχω τώρα δύο δίκτυα και nova esim Cosmote, δεν έχω θέμα.

Από όσο το είχα ψάξει ήταν θέμα δικτύου, εκείνες τις μέρες, πείραζαν τις κεραίες κινητής στην περιοχή που ήμουν, έβαζαν 5g.
Τώρα έχω και από τις δύο φουλ κάλυψη εκτός σπιτιού, μέσα στο σπίτι wifi calling και από τις 2.
Αν αλλάξουν πάλι κάτι στο δίκτυο που αναμένεται για αύξηση χωρητικότητας το καλοκαίρι, σίγουρα θα έχω πάλι θέματα.
Είχα μιλήσει και με Apple και μου είπαν πάνω κάτω τότε τα ίδια, να κάνω επανεκκίνηση ήταν η μια λύση.
Μετά δύο τρεις μέρες έστρωνε η κατάσταση, μάλλον τελείωναν τις εργασίες κι ήταν πιο σταθερό το σήμα κινητής.
Πλέον είναι σταθερά στο 2-4% η κατανάλωση του no signal coverage

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: rebel1, 15/01/2023 - 15:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)