Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 16 | iPadOS 16


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2407 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1861   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 22/03/2023 - 19:35

Σε ποια AirPods αναφέρεσαι;
Ρωτάω γιατί είχα τα Pro 1st gen και όντως άκουγαν τα πάντα αλλά με τα Pro 2nd gen δεν ακούνε τίποτα πλέον.

Τα AirPods Pro σκέτα! [emoji23]Με τα 2ης γενιάς δεν ξέρω αν ακούγεται τίποτα , αλλά νομίζω είναι τα ίδια με τα AirPods pro , με την μόνη διαφορά ότι έχουν ένα παραπάνω % σε Noise cancellation!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Livas, 22/03/2023 - 19:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1862   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2023 - 19:56

Για στείλε ρε Bill..


https://www.icloud.c...67b3db545e421ac


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

#1863   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2023 - 20:26

Τα AirPods Pro σκέτα! [emoji23]Με τα 2ης γενιάς δεν ξέρω αν ακούγεται τίποτα , αλλά νομίζω είναι τα ίδια με τα AirPods pro , με την μόνη διαφορά ότι έχουν ένα παραπάνω % σε Noise cancellation!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν ξέρω τι λέτε για τα APP1 και 2, αλλά μάλλον δεν έχετε δοκιμάσει άλλα TWS στα 250-350€..
Τα ΕΒΓΑΖΑ από τα αυτιά για να μιλήσω στο τηλέφωνο όταν ήμουν έξω αντί να τα βάζω.
Κόντεψα να κλάψω από τη χαρά όταν δοκίμασα τα APP2 σε κλήσεις/ηχητικά, συν το ANC/Trasparency που στο 95% της αγοράς το ανοίγεις και δεν καταλαβαίνεις αν όντως άνοιξε..

Όταν λες extended εννοείς scrolling screenshot;
Αν ναι - και προφανώς για τον Safari - γίνεται και μέσω shortcut.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk


Γίνεται native αυτό και άμεσα. Μόλις τραβήξεις SS στον σαφάρι και πατήσεις στη μικρογραφία του, πάνω πάνω βγάζει επιλογή για full page με ένα κλικ.

#1864   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 22/03/2023 - 21:51

Δεν ξέρω τι λέτε για τα APP1 και 2, αλλά μάλλον δεν έχετε δοκιμάσει άλλα TWS στα 250-350€..
Τα ΕΒΓΑΖΑ από τα αυτιά για να μιλήσω στο τηλέφωνο όταν ήμουν έξω αντί να τα βάζω.
Κόντεψα να κλάψω από τη χαρά όταν δοκίμασα τα APP2 σε κλήσεις/ηχητικά, συν το ANC/Trasparency που στο 95% της αγοράς το ανοίγεις και δεν καταλαβαίνεις αν όντως άνοιξε..


Ενταξει δεν είναι τόσο χαλι σαν τα τελευταία που είχα τα Samsung galaxy buds live , δεν υπάρχει χειρότερο ακουστικό για ομιλία ,ακόμα και η τέρμα κινεζια πιο καλά μιλάς ! Τα AirPods Pro σε σύγκριση με voyager edge plantronics είναι μέρα με την νύχτα ,πάντα για ομιλία !

Αλλά πραγματικά δεν τα αλλάζω με τίποτα τα AirPods Pro!
:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1865   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/03/2023 - 21:53

Το voice isolation θα είναι σε κανονικές κλήσεις ,και με AirPods? Και με voip κλήσεις με ακουστικά ; Γιατί τα AirPods καλά χρυσά αλλά στην ομιλία είναι για κλάμματα , αν έχει φασαρία ο άλλος ακούει τα πάντα!

Μα η βασική του λειτουργία θα είναι για τα -αστεία- σε κλήσεις AirPods Pro.

 

Όποτε μπορούσα έκανα κλήσεις με FaceTime για να μη σπάω μπάλες στον συνομιλητή.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1866   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1081 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/03/2023 - 22:03

Γίνεται native αυτό και άμεσα. Μόλις τραβήξεις SS στον σαφάρι και πατήσεις στη μικρογραφία του, πάνω πάνω βγάζει επιλογή για full page με ένα κλικ.

Ναι και το σώζει σε pdf [emoji38][emoji38][emoji38]

#1867   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2023 - 08:44

Γίνεται native αυτό και άμεσα. Μόλις τραβήξεις SS στον σαφάρι και πατήσεις στη μικρογραφία του, πάνω πάνω βγάζει επιλογή για full page με ένα κλικ.

 

 

Ναι και το σώζει σε pdf [emoji38][emoji38][emoji38]

Ακριβώς, το σώζει σε .pdf και τις περισσότερες φορές δεν είναι διαθέσιμο.

Συνημμένα αρχεία



#1868   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/03/2023 - 17:17

Καλησπέρα έχει εδώ και μερικές μέρες που κατά τη διάρκεια μιας κλήσης εαν βάλω ανοιχτή ακρόαση μου βγάζει αυτή την επιλογή και πρέπει να επιλέξω ξανά αλλάζει κάπως αυτό η έχει φάει σκάλωμα;c63a302fd0ddb5b5e23cd7d7be3b23be.jpg

#1869   filipposbekios

filipposbekios

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2023 - 18:57

Ρυθμισεις-τηλεφωνο- σε αλλες συσκευες. Τωρα αυτο σου το βγαζει γιατι ειναι συνδεδεμενο στο ιδιο wifi με το ipad


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1870   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2023 - 23:43

Ναι και το σώζει σε pdf [emoji38][emoji38][emoji38]


Μάλλον κάπου μπερδεύτηκα γιατί νόμιζα αυτός ήταν ο στόχος!
Εμένα πάντως με βόλεψε έτσι αντί για τεράστια φωτό που έβγαινε στα android, αλλά φαντάζομαι κάποιο λόγο θα έχεις για να μην θέλεις pdf.

Ενταξει δεν είναι τόσο χαλι σαν τα τελευταία που είχα τα Samsung galaxy buds live , δεν υπάρχει χειρότερο ακουστικό για ομιλία ,ακόμα και η τέρμα κινεζια πιο καλά μιλάς ! Τα AirPods Pro σε σύγκριση με voyager edge plantronics είναι μέρα με την νύχτα ,πάντα για ομιλία !

Αλλά πραγματικά δεν τα αλλάζω με τίποτα τα AirPods Pro!
:)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Έλα ρε σύ, μην συγκρίνεις με το voyager. Ότι και να πάρεις από plantronics ακόμα και το πιο φτηνό 15ετιας είναι καλύτερο σε κλήσεις από οποιαδήποτε TWS!

#1871   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1081 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 24/03/2023 - 01:35

Μάλλον κάπου μπερδεύτηκα γιατί νόμιζα αυτός ήταν ο στόχος!
Εμένα πάντως με βόλεψε έτσι αντί για τεράστια φωτό που έβγαινε στα android, αλλά φαντάζομαι κάποιο λόγο θα έχεις για να μην θέλεις pdf.


Το χρησιμοποιώ συνήθως να στείλω κάτι σε chat group σε viber/messenger/telegram, οπότε καταλαβαίνεις ότι το να στείλεις pdf αρχείο σε ένα τσατ δεν είναι και ό,τι καλύτερο..

#1872   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 24/03/2023 - 11:39

Έλα ρε σύ, μην συγκρίνεις με το voyager. Ότι και να πάρεις από plantronics ακόμα και το πιο φτηνό 15ετιας είναι καλύτερο σε κλήσεις από οποιαδήποτε TWS!


Δεν κάνω καμία σύγκριση , το ενα είναι καθαρά και μόνο για ομιλία , απλα θα ήθελα να έχει έστω σε έναν βαθμό το Voice cancellation ! Τώρα με την 16.4 αν ισχύει και στα ακουστικά το voice isolation θα είναι καλή φάση ! Αναμένουμε !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1873   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/03/2023 - 08:39

Ακούγεται για τρομερή μπαταρία στη 16.4! για να δουμε



#1874   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2023 - 10:10

https://www.icloud.c...67b3db545e421ac


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk


Με το που επέλεξα ενεργοποίηση του shortcut, ξαφνικά με οδήγησε σε ιστοσελίδα που είχα στείλει ως imessage σε κάποιον. Ωστόσο ένα επιπλέον που με παραξένεψε είναι ότι εμφάνισε την ιστοσελίδα αυτή ολόκληρη με τις σελίδες της ως scrolling αλλά ήταν τόσο θολή η ανάλυση των εικόνων και των χαρακτήρων που ήταν απολύτως δυσδιάκριτη! Άρα διορθώνεται αυτό; Επίσης να υποθέσω ότι αυτό είναι μια αυτοματοποίηση της εγγενούς διαδικασίας του ios όπου μπορεί κάποιος μέσω ιστοσελίδας να εξάγει χειροκίνητα σε pdf; Αν είναι αυτό, θυμάμαι ότι είχα προσπαθήσει αντίστοιχα μια εξαγωγή pdf από iOS σε macOS και το αποτέλεσμα ήταν ότι πέραν αυτών που προαναφέρθηκαν για θολά γράμματα και εικόνες, επιπλέον ήταν τόσο στενό σε έκταση ανάλυση που δεν θύμιζε σε τίποτα εξαγωγή ιστοσελίδας ως pdf μέσω macOS!

#1875   kmeletis

kmeletis

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2023 - 10:58

https://youtu.be/uRwvfSBE4d4

Δοκιμή από κάποιον με την beta 16.4 με voice isolation. Φαίνεται εντυπωσιακό και αναφέρει πως παίζει και πάνω από Bluetooth συσκευές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)