Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/10/2022 - 20:56

Υπομονή απο τις 16/9 κάνουμε με την istorm που έγινε η προπαραγγελία. (Παραλαβή από το κατάστημα). Ως τώρα τίποτα.

Εγώ ξημερώματα 19.9. Υπήρξα βλάκας που δεν τα έδωσα σε άλλο κατάστημα (πχ. πλαίσιο) ή σε κάποιο ευρωπαϊκό amazon και τώρα να το έχω στα χέρια μου. Την επομένη δεν την ξαναπατάω με τους "επαγγελματίες" της istorm.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 468 μηνύματα

Δημοσίευση 10/10/2022 - 21:13

Ε ναι εμείς από Αμαζόνα φουλ εξυπηρέτηση .....

Στάλθηκε από το SM-A526B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#708   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2022 - 21:26

Εγώ ξημερώματα 19.9. Υπήρξα βλάκας που δεν τα έδωσα σε άλλο κατάστημα (πχ. πλαίσιο) ή σε κάποιο ευρωπαϊκό amazon και τώρα να το έχω στα χέρια μου. Την επομένη δεν την ξαναπατάω με τους "επαγγελματίες" της istorm.


Εγώ που τα έδωσα στο πλαίσιο 16/9 00:20 τι κατάλαβα; [emoji12] Ακόμα δεν ξέρουν τίποτα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

#709   gamerspiros

gamerspiros

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2022 - 07:06

Γερμανός παιδιά στο site …απόλυτα αξιόπιστος όσον αφορά αυτά που λέει διαθεσιμότητες κτλ…βέβαια χρεώνει κάρτα πρώτα ….αλλά ψώνισα 14 pro max χωρίς προπαραγγελίες την ημέρα που κυκλοφόρησε και Watch ultra παραγγελία Σάββατο και παραλαμβάνω σήμερα …τα πράγματα είναι απλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#710   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2022 - 07:48

Γερμανός παιδιά στο site …απόλυτα αξιόπιστος όσον αφορά αυτά που λέει διαθεσιμότητες κτλ…βέβαια χρεώνει κάρτα πρώτα ….αλλά ψώνισα 14 pro max χωρίς προπαραγγελίες την ημέρα που κυκλοφόρησε και Watch ultra παραγγελία Σάββατο και παραλαμβάνω σήμερα …τα πράγματα είναι απλά


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγώ προσωπικά είχα διαφορετική εμπειρία. Πέρσι σε ένα Apple watch S7 και φέτος με ένα iPhone 14 pm.
Και στις δύο περιπτώσεις παραγγελία από το site με διαθεσιμότητα και στις δύο περιπτώσεις δεν υπήρχε προϊόν.
Φυσικά μετά τα σχετικά μπινελίκια επιστράφηκαν όλα πίσω… αλλά είναι γνωστό βάζουμε 10 παραγγελίες θα κρατήσουμε τις πέντε… προσοχή.

#711   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2022 - 09:03

Εγώ προσωπικά είχα διαφορετική εμπειρία. Πέρσι σε ένα Apple watch S7 και φέτος με ένα iPhone 14 pm.
Και στις δύο περιπτώσεις παραγγελία από το site με διαθεσιμότητα και στις δύο περιπτώσεις δεν υπήρχε προϊόν.
Φυσικά μετά τα σχετικά μπινελίκια επιστράφηκαν όλα πίσω… αλλά είναι γνωστό βάζουμε 10 παραγγελίες θα κρατήσουμε τις πέντε… προσοχή.

Το ίδιο ακριβώς μου έκανε το you φέτος. Απαράδεκτοι.

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#712   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2022 - 09:04

Εγώ προσωπικά είχα διαφορετική εμπειρία. Πέρσι σε ένα Apple watch S7 και φέτος με ένα iPhone 14 pm.
Και στις δύο περιπτώσεις παραγγελία από το site με διαθεσιμότητα και στις δύο περιπτώσεις δεν υπήρχε προϊόν.
Φυσικά μετά τα σχετικά μπινελίκια επιστράφηκαν όλα πίσω… αλλά είναι γνωστό βάζουμε 10 παραγγελίες θα κρατήσουμε τις πέντε… προσοχή.

Το ίδιο ακριβώς μου έκανε το you φέτος. Απαράδεκτοι

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#713   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2022 - 12:45

Γερμανός παιδιά στο site …απόλυτα αξιόπιστος όσον αφορά αυτά που λέει διαθεσιμότητες κτλ…βέβαια χρεώνει κάρτα πρώτα ….αλλά ψώνισα 14 pro max χωρίς προπαραγγελίες την ημέρα που κυκλοφόρησε και Watch ultra παραγγελία Σάββατο και παραλαμβάνω σήμερα …τα πράγματα είναι απλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν κόβουν τιμολόγιο όμως. Πρέπει να πας σε κατάστημα και μετά αρχίζουν τα περί διαφορετικής αποθήκης και γίνεται μπάχαλο... Για λιανική βολεύει πάντως μέσω του site τους.



#714   eimai_xazo

eimai_xazo

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2022 - 12:56

Οπότε εμείς που παραγγείλαμε στις 20 να υποθέσω Χριστούγεννα; :)

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#715   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 11/10/2022 - 13:10

Επειδή αναφέρεστε σε συγκεκριμένο κατάστημα στα παραπάνω post, θα σας πω την δική μου εικόνα απο την διαδικασία στις φετινές προπαραγγελίες.

Είχα λοιπόν κάνει "εκδήλωση ενδιαφέροντος" στο εν λόγω κατάστημα, μία ημέρα πριν ανοίξουν οι προπαραγγελίες με πήραν τηλέφωνο απο το καταστημα αυτό και μου είπαν αν θέλω να μετατρέψουν την εκδήλωση ενδιαφέροντος σε προπαραγγελία. Τους είπα ότι επιθυμώ και μου απάντησαν ότι την επόμενη ημέρα που θα ανοίξουν οι προπαραγγελίες θα μου έρθει στο email ένα κουπόνι που θα είναι στην ουσία η προπαραγγελία μου.

Εγώ έμεινα ήσυχος ότι έχω προπαραγγείλει και μάλιστα με προτεραιότητα.

Το email μου ήρθε την επόμενη ημέρα (που ξεκινούσαν οι προπαραγγελίες) προς το μεσημέρι.

Και το απλό ερώτημα μου είναι ότι τελικά είμαι μπροστά στην λίστα προτεραιότητας ή πίσω?

Ποιος ξέρει....

Υπό άλλες συνθήκες θα είχα παραγγείλει 00:01' το βράδυ και τουλάχιστον θα ήμουν σίγουρος ότι είχα παραγγείλει από τους πρώτους, όχι βέβαια ότι θα παραλάμβανα και πρώτος... (αν και πέρυσι είχα παραλάβει πρώτος)


Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 11/10/2022 - 13:11


#716   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/10/2022 - 14:39

Επειδή αναφέρεστε σε συγκεκριμένο κατάστημα στα παραπάνω post, θα σας πω την δική μου εικόνα απο την διαδικασία στις φετινές προπαραγγελίες.

Είχα λοιπόν κάνει "εκδήλωση ενδιαφέροντος" στο εν λόγω κατάστημα, μία ημέρα πριν ανοίξουν οι προπαραγγελίες με πήραν τηλέφωνο απο το καταστημα αυτό και μου είπαν αν θέλω να μετατρέψουν την εκδήλωση ενδιαφέροντος σε προπαραγγελία. Τους είπα ότι επιθυμώ και μου απάντησαν ότι την επόμενη ημέρα που θα ανοίξουν οι προπαραγγελίες θα μου έρθει στο email ένα κουπόνι που θα είναι στην ουσία η προπαραγγελία μου.

Εγώ έμεινα ήσυχος ότι έχω προπαραγγείλει και μάλιστα με προτεραιότητα.

Το email μου ήρθε την επόμενη ημέρα (που ξεκινούσαν οι προπαραγγελίες) προς το μεσημέρι.

Και το απλό ερώτημα μου είναι ότι τελικά είμαι μπροστά στην λίστα προτεραιότητας ή πίσω?

Ποιος ξέρει....

Υπό άλλες συνθήκες θα είχα παραγγείλει 00:01' το βράδυ και τουλάχιστον θα ήμουν σίγουρος ότι είχα παραγγείλει από τους πρώτους, όχι βέβαια ότι θα παραλάμβανα και πρώτος... (αν και πέρυσι είχα παραλάβει πρώτος)

Ποιο κατάστημα? Γερμανός ή iStorm ?



#717   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 11/10/2022 - 20:10

Ποιο κατάστημα? Γερμανός ή iStorm ?

Στο Πλαίσιο

#718   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 689 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2022 - 20:31

Στο Πλαίσιο

Απογοήτευση και μένα φέτος το Πλαίσιο , ενώ έκανα σχεδόν μαζί προπαραγγελία με istorm, δεν έλαβα ποτέ τηλεφώνημα τους για παραλαβή……

Έχω ακούσει φήμες για μη τήρηση προτεραιότητας, για διακρίσεις σε συνάρτηση με το ύψος των αγορών που έχει κάνει κάποιος από εκεί , κτλ….αλλά δεν μπορώ να επιβεβαιώσω κάτι από αυτά….

.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 11/10/2022 - 20:33


#719   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2022 - 12:25

Τελικά η παραγγελία στο you 05.10 εκτελέστηκε χθες 11.10 και σήμερα παρέλαβα το 14 pro 256GB.

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#720   eimai_xazo

eimai_xazo

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2022 - 11:24

Καταλήγουμε να παραλαμβανουν πρώτοι αυτοί που είχαν προπαραγγειλει το plus κ εμείς ακόμη να περιμένουμε το Πλαίσιο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες