Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2022 - 23:24

Φίλος με ρώτησε αν με ενδιέφερε να αγοράσω το Ιphone 14PM 128 στο ISTORM Golden Hall, το οποίο είχε έρθει επ΄ονόματί του, επειδή όμως έχει παραλάβει, το δίνει. Παίρνω τηλέφωνο στο STORM στο Golden Hall, ενημερώνω την υπάλληλο με τα στοιχεία μου, η οποία μου είπε ότι θα μου στείλουν κωδικό πληρωμής. Ακόμα περιμένω...

Μου έστειλε το κατάστημα link για την πληρωμή του κινητού και όταν πατάω το κουμπί για να επιλέξω κάρτα ως μέθοδο πληρωμής, μου έβγαλε το όνομα του προηγούμενου κατόχου που είχε κάνει την παραγγελία. Μόλις το είδα αυτό ακύρωσα τη διαδικασία και έστειλα στο κατάστημα email. Απάντηση δεν πήρα.

Πάει και αυτή η ευκαιρία! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/12/2022 - 12:20

Μου έστειλε το κατάστημα link για την πληρωμή του κινητού και όταν πατάω το κουμπί για να επιλέξω κάρτα ως μέθοδο πληρωμής, μου έβγαλε το όνομα του προηγούμενου κατόχου που είχε κάνει την παραγγελία. Μόλις το είδα αυτό ακύρωσα τη διαδικασία και έστειλα στο κατάστημα email. Απάντηση δεν πήρα.

Πάει και αυτή η ευκαιρία! 

Έχεις καταλάβει ότι το έχασες χωρίς λόγο;

Αν πήγαινες από εκεί θα το είχες πάρει στο λεπτό.

Γιατί σου κόλλησε να γίνει απομακρυσμένα η πληρωμή;

Άλλωστε πιο κατοχυρωμένος είσαι να το βλέπεις μπροστά σου και να το πληρώσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: ariadgr, 08/12/2022 - 12:21


#1008   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2022 - 13:22

Έχεις καταλάβει ότι το έχασες χωρίς λόγο;

Αν πήγαινες από εκεί θα το είχες πάρει στο λεπτό.

Γιατί σου κόλλησε να γίνει απομακρυσμένα η πληρωμή;

Άλλωστε πιο κατοχυρωμένος είσαι να το βλέπεις μπροστά σου και να το πληρώσεις.

Μένω μακριά. Γιαυτό και επέλεξα την διαδικτυακή αγορά και αποστολή στο χώρο μου. Μην προτρέχεις.



#1009   JPMike

JPMike

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Twitter:@MikeTerraformer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/12/2022 - 13:41

Μου έστειλε το κατάστημα link για την πληρωμή του κινητού και όταν πατάω το κουμπί για να επιλέξω κάρτα ως μέθοδο πληρωμής, μου έβγαλε το όνομα του προηγούμενου κατόχου που είχε κάνει την παραγγελία. Μόλις το είδα αυτό ακύρωσα τη διαδικασία και έστειλα στο κατάστημα email. Απάντηση δεν πήρα.
Πάει και αυτή η ευκαιρία!

Γιατί δεν πήρες ενα τηλ να τους πεις ότι βλέπεις άλλο όνομα κλπ?

#1010   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2022 - 14:34

Γιατί δεν πήρες ενα τηλ να τους πεις ότι βλέπεις άλλο όνομα κλπ?

Τους έστειλα email. Δεν έχω λάβει απάντηση.



#1011   JPMike

JPMike

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Twitter:@MikeTerraformer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/12/2022 - 14:51

Τους έστειλα email. Δεν έχω λάβει απάντηση.

Εκεί παίρνεις τηλ επιτόπου...

#1012   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/12/2022 - 15:24

Μένω μακριά. Γιαυτό και επέλεξα την διαδικτυακή αγορά και αποστολή στο χώρο μου. Μην προτρέχεις.

Αν το μακρυα ειναι εντος Αττικης, θα επαναλαβω ότι χωρις λογο το έχασες

Στην προκειμένη περίπτωση, δεν επέλεξες διαδικτυακή αγορά, όπως γράφεις. Να παραλάβεις την παραγγελία αλλουνού που ήταν για παραλαβή από κατάστημα επέλεξες. Οπότε για να το καταφέρεις αυτό χωρίς παρατράγουδα, όταν το προϊον είναι στο κατάστημα, απλά πηγαίνεις στο κατάστημα!

Τέλος πάντων, αφού προτρέχω, τώρα περίμενε να δεήσουν να σου απαντήσουν (αν δεν το έχουν δώσει αλλού).


Τελευταία επεξεργασία από: ariadgr, 08/12/2022 - 15:25


#1013   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2022 - 16:09

Μένω μακριά. Γιαυτό και επέλεξα την διαδικτυακή αγορά και αποστολή στο χώρο μου. Μην προτρέχεις.

 

 

Αν το μακρυα ειναι εντος Αττικης, θα επαναλαβω ότι χωρις λογο το έχασες

Στην προκειμένη περίπτωση, δεν επέλεξες διαδικτυακή αγορά, όπως γράφεις. Να παραλάβεις την παραγγελία αλλουνού που ήταν για παραλαβή από κατάστημα επέλεξες. Οπότε για να το καταφέρεις αυτό χωρίς παρατράγουδα, όταν το προϊον είναι στο κατάστημα, απλά πηγαίνεις στο κατάστημα!

Τέλος πάντων, αφού προτρέχω, τώρα περίμενε να δεήσουν να σου απαντήσουν (αν δεν το έχουν δώσει αλλού).  

 

 

 

 

1) Ενώ γράφω «Μένω μακριά. Γιαυτό και επέλεξα την διαδικτυακή αγορά και αποστολή στο χώρο μου» εσύ γράφεις «Στην προκειμένη περίπτωση, δεν επέλεξες διαδικτυακή αγορά, όπως γράφεις.»                  ΑΠΑΝΤΩ: Το αγόρασα και πλήρωσα μεσω διαδικτύου.

 

2) Γράφεις «Να παραλάβεις την παραγγελία αλλουνού που ήταν για παραλαβή από κατάστημα επέλεξες. Οπότε για να το καταφέρεις αυτό χωρίς παρατράγουδα, όταν το προϊον είναι στο κατάστημα, απλά πηγαίνεις στο κατάστημα!»

ΑΠΑΝΤΩ: Η προπαραγγελία που είχε κάνει ο άνθρωπος, 14 Pro Max 128, δεν τον ενδιέφερε γιατί είχε ήδη παραλάβει. Έστειλε email στο κατάστημαι ότι δεν ενδιαφέρεται καθώς και τα στοιχεία μου.

 

3) Γράφεις «Τέλος πάντων, αφού προτρέχω, τώρα περίμενε να δεήσουν να σου απαντήσουν (αν δεν το έχουν δώσει αλλού).».

ΑΠΑΝΤΩ: Το κατάστημα επικοινώνησε μαζί μου, μου έστειλε link πληρωμής, το αγόρασα και απο εβδομαδα παραλαμβάνω.    



#1014   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2022 - 19:07

1) Ενώ γράφω «Μένω μακριά. Γιαυτό και επέλεξα την διαδικτυακή αγορά και αποστολή στο χώρο μου» εσύ γράφεις «Στην προκειμένη περίπτωση, δεν επέλεξες διαδικτυακή αγορά, όπως γράφεις.» ΑΠΑΝΤΩ: Το αγόρασα και πλήρωσα μεσω διαδικτύου.

2) Γράφεις «Να παραλάβεις την παραγγελία αλλουνού που ήταν για παραλαβή από κατάστημα επέλεξες. Οπότε για να το καταφέρεις αυτό χωρίς παρατράγουδα, όταν το προϊον είναι στο κατάστημα, απλά πηγαίνεις στο κατάστημα!»
ΑΠΑΝΤΩ: Η προπαραγγελία που είχε κάνει ο άνθρωπος, 14 Pro Max 128, δεν τον ενδιέφερε γιατί είχε ήδη παραλάβει. Έστειλε email στο κατάστημαι ότι δεν ενδιαφέρεται καθώς και τα στοιχεία μου.

3) Γράφεις «Τέλος πάντων, αφού προτρέχω, τώρα περίμενε να δεήσουν να σου απαντήσουν (αν δεν το έχουν δώσει αλλού).».
ΑΠΑΝΤΩ: Το κατάστημα επικοινώνησε μαζί μου, μου έστειλε link πληρωμής, το αγόρασα και απο εβδομαδα παραλαμβάνω.


Μακάρι να παραλάβεις φίλος όπως είπαν ,φέτος πολλά έχω ακούσει.

#1015   Sot7796

Sot7796

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα

Δημοσίευση 13/12/2022 - 14:06

Εγώ πάντως ακύρωσα. Μου επέστρεψαν και τα λεφτά. Και κακώς περίμενα τόσο. Την άλλη εβδομάδα κλείνω 3μηνο. Θα βγει το 15 και δεν θα έχουμε παραλάβει ακόμα…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1016   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2022 - 14:54

Επισης ακυρωσα 14 PM 128 Black απο 5 Νοεμβριου κωτσοβολο.Τραγικη φετος η κατασταση


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1017   neo307gr

neo307gr

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2022 - 15:16

Δεν υπάρχει πουθενά ούτε για δείγμα 14 pro max???



#1018   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 13/12/2022 - 15:24

Στο Amazon.de έχει κάποια κομμάτια που εκτιμώ ότι αν δώσεις τώρα παραγγελία αρχές του χρόνου πιθανόν να το έχεις

Διάβασα ότι μάλλον ξεκίνησε η παραγωγή στην Κίνα όποτε σιγά σιγά θα έρθουν νέα κομμάτια

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: rebel1, 13/12/2022 - 15:25


#1019   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/12/2022 - 15:34

Στο Amazon.de έχει κάποια κομμάτια που εκτιμώ ότι αν δώσεις τώρα παραγγελία αρχές του χρόνου πιθανόν να το έχεις

Διάβασα ότι μάλλον ξεκίνησε η παραγωγή στην Κίνα όποτε σιγά σιγά θα έρθουν νέα κομμάτια

Sent from my iPad using Tapatalk

Αν μπορείς στείλε λίνκ σε παρακαλώ σε προσωπικό. 



#1020   JPMike

JPMike

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Twitter:@MikeTerraformer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 15/12/2022 - 01:08

Πήρα τηλ το πλαίσιο σήμερα, τίποτα ακόμα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)