Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1201   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/01/2023 - 21:25

Μου φαίνεται τότε κι εγώ θα ζητήσω άμεσα επιστροφή αλλά ξανά από Amazon de θα κάνω πάλι την αγορά. Ωστόσο αν έχεις κάποιο νέο ενημέρωσε εδώ αν θες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μίλησα ξανά με την Amazon. Μου είπαν πως θα μιλήσουν με την UPS για να δουν αν έχει χαθεί το δέμα και αν μέχρι τις 27/01 δεν παραλάβω θα έρθουν αυτοί σε επικοινωνία μαζί μου και θα λύσουν το θέμα (φαντάζομαι με επιστροφή χρημάτων). Για την ώρα μου επέστρεψαν τα έξοδα αποστολής.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1202   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 25/01/2023 - 22:42

Παιδιά γράφετε ότι ακριβώς έζησα κ εγω αλλά με ρολόι.

Πήρα πρώτα τα μεταφορικά από την εξπρές παράδοση κ όταν κ μόνο όταν πέρασε η εκτιμώμενη ημερομηνία που έγραφε η Amazon τότε μου έκαμαν επιστροφή κ τα λεφτά.

Στα θετικά, αν έχεις πληρώσει με καρτα τύπου revolut, στις 0200 το πρωί θα κάνουν την επιστροφή κ μέχρι τις 1200 θα έχουν μπει πίσω. Αν έχεις καμία ελληνική, καλό 3ημερο.

Λεφτά απο την Amazon δεν υπάρχει περίπτωση να χάσετε. Απλά θέλει υπομονή να περάσουν οι μέρες.

Ύποπτο αυτό με την UPS πάντως. 3/3 εδώ μέσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1203   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/01/2023 - 22:47

Μίλησα ξανά με την Amazon. Μου είπαν πως θα μιλήσουν με την UPS για να δουν αν έχει χαθεί το δέμα και αν μέχρι τις 27/01 δεν παραλάβω θα έρθουν αυτοί σε επικοινωνία μαζί μου και θα λύσουν το θέμα (φαντάζομαι με επιστροφή χρημάτων). Για την ώρα μου επέστρεψαν τα έξοδα αποστολής.


Έκαναν επιστροφή στα έξοδα αποστολής ?!!!Εμένα και καλά θα γινόταν αυτό μέχρι στιγμής τίποτα …. Κάτι κάνω λάθος μάλλον χαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1204   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2023 - 22:48

δεν μου έχει τύχει ακόμα από amazon αλλα λέω φαντάσου να σου τύχαινε με ελληνική αλυσίδα

εκεί να έβλεπα αν δεχόντουσαν επιστροφή χρημάτων ή θα έλεγαν κανένα καλό πχ πιστωτικό



#1205   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 25/01/2023 - 22:55

Έκαναν επιστροφή στα έξοδα αποστολής ?!!!Εμένα και καλά θα γινόταν αυτό μέχρι στιγμής τίποτα …. Κάτι κάνω λάθος μάλλον χαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν το συζητήσατε, θα το έκανε. Μπορείς να το δεις από την παραγγελία. Αν δεν είδες τα λεφτά στην τράπεζα, παίζει ρόλο κ η τράπεζα.

Γενικά μην το φοβάσαι. Δεν θα χάσεις ούτε ευρώ. Απλά θέλει υπομονή το πράγμα.

Όπως λέει κ ο φίλος πιο πάνω, δεν είναι σαν τα ελληνικά καταστήματα. Εδώ θα έπρεπε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Καλά κρασιά. Με την Amazon απλά θέλει υπομονή


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1206   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/01/2023 - 23:00

Έκαναν επιστροφή στα έξοδα αποστολής ?!!!Εμένα και καλά θα γινόταν αυτό μέχρι στιγμής τίποτα …. Κάτι κάνω λάθος μάλλον χαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τους τόνισα πως πλήρωσα για γρήγορη παράδοση και ακόμα δεν έχω παραλάβει. Δεν ξέρω βέβαια αν έπαιξε ρόλο. Γενικά στην επόμενη επικοινωνία μαζί τους πες τους για επιστροφή χρημάτων. Αν και όπως πάει στο τέλος θα στο πουν μόνοι τους.



#1207   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/01/2023 - 23:05

Αν το συζητήσατε, θα το έκανε. Μπορείς να το δεις από την παραγγελία. Αν δεν είδες τα λεφτά στην τράπεζα, παίζει ρόλο κ η τράπεζα.

Γενικά μην το φοβάσαι. Δεν θα χάσεις ούτε ευρώ. Απλά θέλει υπομονή το πράγμα.

Όπως λέει κ ο φίλος πιο πάνω, δεν είναι σαν τα ελληνικά καταστήματα. Εδώ θα έπρεπε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Καλά κρασιά. Με την Amazon απλά θέλει υπομονή


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο στην παραγγελία που κοίταξα - τράπεζα Πειραιώς . Πρώτη φορά έχω παραγγείλει προϊόν μεγάλης αξίας απο Amazon


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1208   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/01/2023 - 23:08

Τους τόνισα πως πλήρωσα για γρήγορη παράδοση και ακόμα δεν έχω παραλάβει. Δεν ξέρω βέβαια αν έπαιξε ρόλο. Γενικά στην επόμενη επικοινωνία μαζί τους πες τους για επιστροφή χρημάτων. Αν και όπως πάει στο τέλος θα στο πουν μόνοι τους.


Το ίδιο τους είχα πει και ξανά είχα επικοινωνία πριν, τους ζήτησα άμεση επιστροφή όμως δεν φαίνεται να έδωσαν σημασία , μου λένε δείτε μήπως το πήρε κάποιος γείτονας το δέμα και αλλά τέτοια και ξανά να περιμένω μέχρι 1 Φεβρουαρίου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1209   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/01/2023 - 17:01

Μια βοήθεια παιδιά , θέλει η UPS το IMEI του κινητού που/πως θα το βρω ? Στην απόδειξη online δεν έχει κάτι τέτοιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1210   vdeverak

vdeverak

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα

Δημοσίευση 26/01/2023 - 17:15

Άλλο πάλι κ αυτό
Γιατί στο ζητάνε;;
Προφανώς στη παραγγελία δεν το γράφει ή στο invoice του Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1211   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/01/2023 - 17:19

Άλλο πάλι κ αυτό
Γιατί στο ζητάνε;;
Προφανώς στη παραγγελία δεν το γράφει ή στο invoice του Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μάλλον το ζητάνε για την διερεύνηση του δέματος αλλά εγώ δεν γίνεται να το βρω απ όσο ξέρω αν δεν έχω το κουτί η το ίδιο το κινητό


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1212   vdeverak

vdeverak

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα

Δημοσίευση 26/01/2023 - 17:22

Μην ασχολείσαι με την ups
Ασχολησου με την Amazon να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.
Το τι έγινε,χάθηκε,κλάπηκε το κινητό εσένα πλέον δεν σε ενδιαφέρει. Ας το βρουν μεταξύ τους αυτοί.
Απ την στιγμή που δεν έχεις παραλάβει τίποτα η Amazon είναι 100% με το μέρος σου κ εννοείται όπως είπαν πολλοί θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1213   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/01/2023 - 17:24

Μην ασχολείσαι με την ups
Ασχολησου με την Amazon να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.
Το τι έγινε,χάθηκε,κλάπηκε το κινητό εσένα πλέον δεν σε ενδιαφέρει. Ας το βρουν μεταξύ τους αυτοί.
Απ την στιγμή που δεν έχεις παραλάβει τίποτα η Amazon είναι 100% με το μέρος σου κ εννοείται όπως είπαν πολλοί θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καλά τα λες ,αυτό θα κάνω γιατί κουράστηκα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1214   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2023 - 17:37

Μια βοήθεια παιδιά , θέλει η UPS το IMEI του κινητού που/πως θα το βρω ? Στην απόδειξη online δεν έχει κάτι τέτοιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τσάμπα ασχολείσαι . Έστειλα και εγώ την φόρμα διερεύνησης αλλά δεν περιμένω τίποτα. Σήμερα που τους πήρα πάλι τηλέφωνο μου είπαν πως ακόμα δεν έχει μπει Ελλάδα και δεν είναι ασκανάριστο. Εχθές μου είχαν πει πως μπήκε Ελλάδα στις 23 του μήνα και είναι προς παράδοση. Μιλάμε για κανονικό δούλεμα.

 

Επίσης αν θέλεις πάρε ένα τηλέφωνο στην iSystem . Αύριο, εκτός απροόπτου, παραλαμβάνουν συσκευές και το Σάββατο παραλαμβάνω το δικό μου (14 PM ). Την συσκευή από την Amazon την θεωρώ χαμένω και θα περιμένω το refund.



#1215   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/01/2023 - 12:37

Τσάμπα ασχολείσαι . Έστειλα και εγώ την φόρμα διερεύνησης αλλά δεν περιμένω τίποτα. Σήμερα που τους πήρα πάλι τηλέφωνο μου είπαν πως ακόμα δεν έχει μπει Ελλάδα και δεν είναι ασκανάριστο. Εχθές μου είχαν πει πως μπήκε Ελλάδα στις 23 του μήνα και είναι προς παράδοση. Μιλάμε για κανονικό δούλεμα.

Επίσης αν θέλεις πάρε ένα τηλέφωνο στην iSystem . Αύριο, εκτός απροόπτου, παραλαμβάνουν συσκευές και το Σάββατο παραλαμβάνω το δικό μου (14 PM ). Την συσκευή από την Amazon την θεωρώ χαμένω και θα περιμένω το refund.



Μετραω αντίστροφα να πάρω πίσω τα χρήματα από Amazon

Έβαλα ξανά παραγγελία από Istorm

Είχα βάλει μια παραγγελία στις 28/12 για το Pro Max Deep Purple αλλά χωρητικότητα 256gb που τώρα πλέον θέλω την 128gb ,παραλαβή από Τσιμισκη και χθες με ενημέρωσαν μέσω μειλ είναι έτοιμη για παραλαβή [emoji2360] Αν κάποιος θέλει να παραλάβει καλώς …


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες