Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPhone 15: News & Rumors | "Hello USB-C"


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/08/2023 - 11:52

Έχοντας πλέον τα πολυπόθητα 48MP (ναι είπα και εδώ WOW),

Ρε 'σεις, ξέχασα άλλη μια πολύ βασική προσθήκη του 14 Pro που αναφώνησα και σε αυτό WOW.

 

Αυτή η μαμημένη οθόνη (πάλι ναι) με τα 2000 nits που ειδικά τώρα το καλοκαίρι με ήλιο, γυαλιά ηλίου δίνει ρέστα με τη φωτεινότητα της. Hands down.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 04/08/2023 - 11:52

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 04/08/2023 - 12:59

Σε 4-5 πράγματα θα τα πούμε και φέτος και θα τα λέμε και κάθε χρόνο και κάθε χρόνο θα τα αλλάζουμε, όλα αυτά τα πριν δεν το αγοράζω δεν το βρίσκω καλό και τα λοιπά τα ακούμε κάθε χρόνο και όλοι περιμένουν τις προπαραγγελίες .Κάθε χρόνο πρέπει να υπολογίζουμε ένα κόστος για τα κινητά ,είτε το αλλάξεις είτε όχι γιατί αν το κρατήσεις άλλο έναν χρόνο θα χάσεις τα ίδια στην μεταπώληση άρα τσάπα κρατάς το παλιό ,ισχύει ειδικά για αυτούς που έχουν απαλλαγή από τον ΦΠΑ

#198   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/08/2023 - 10:19

Σε 4-5 πράγματα θα τα πούμε και φέτος και θα τα λέμε και κάθε χρόνο και κάθε χρόνο θα τα αλλάζουμε, όλα αυτά τα πριν δεν το αγοράζω δεν το βρίσκω καλό και τα λοιπά τα ακούμε κάθε χρόνο και όλοι περιμένουν τις προπαραγγελίες .Κάθε χρόνο πρέπει να υπολογίζουμε ένα κόστος για τα κινητά ,είτε το αλλάξεις είτε όχι γιατί αν το κρατήσεις άλλο έναν χρόνο θα χάσεις τα ίδια στην μεταπώληση άρα τσάπα κρατάς το παλιό ,ισχύει ειδικά για αυτούς που έχουν απαλλαγή από τον ΦΠΑ

Αυτά τα απλά μαθηματικά δεν τα καταλαβαίνουν πολλοί,μου κάνει εντύπωση.

Υπάρχουν αρκετοί παράγοντες για να πας σε νέα συσκευή,πέραν του ψυχολογικού.

Κρατάς παλαιότερη συσκευή άρα δυσκολότερη στην πώληση όσο περνάν τα χρόνια,ληγμένη εγγύηση,επιρρεπή στα προβλήματα,πεσμένη μπαταρία,λιγότερες εφαρμογές υποστήριξης,χειρότερα χαρακτηριστικά και αρκετά ακόμα.



#199   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/08/2023 - 22:16

mnfcOVf.jpg

 

Spoiler


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#200   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/08/2023 - 07:22

Αυτά τα απλά μαθηματικά δεν τα καταλαβαίνουν πολλοί,μου κάνει εντύπωση.
Υπάρχουν αρκετοί παράγοντες για να πας σε νέα συσκευή,πέραν του ψυχολογικού.
Κρατάς παλαιότερη συσκευή άρα δυσκολότερη στην πώληση όσο περνάν τα χρόνια,ληγμένη εγγύηση,επιρρεπή στα προβλήματα,πεσμένη μπαταρία,λιγότερες εφαρμογές υποστήριξης,χειρότερα χαρακτηριστικά και αρκετά ακόμα.

Δηλαδή θέλετε να πείτε ότι με την αλλαγή της συσκευής κάθε χρόνο έχω την μικρότερη ζημιά. Είναι εύκολο δηλαδή κάθε χρόνο ένα νοικοκυριό να χάνει έναν μισθό (περί τα 700€) για να λέει απλά ότι έχει το τελευταίο μοντέλο; Καλύτερα να πάρω ένα 13pro μεταχειρισμένο δηλαδή μια και δεν έχει καμία διαφορά από το 14pro και πολύ λίγες θα έχει από το 15pro. Κάποιος θα θέλει να το ξεφορτωθεί. Νομίζω ότι η πιο συμφέρουσα αλλαγή είναι να δω πως με εξυπηρετεί, τι κάνω στην πραγματικότητα και το κρατάω όσο πάει. (Κάτοχος 13 PRO μετά από XS)

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 06/08/2023 - 07:23


#201   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 06/08/2023 - 17:32

Απαλλαγή ΦΠΑ έχω αλλά δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε τη διάθεση να δίνω κάθε χρόνο λεφτά για κινητο.. Γιατί τζαμπα δεν παίρνεις τίποτα. Οι εποχές άλλαξαν όπως και οι συνήθειες του καθενός φαντάζομαι. Πάντα το νεότερο μοντέλο θα είναι ένα κλικ καλύτερο από το απερχόμενο αλλά πραγματικά ποσο να αξίζει παραπάνω; Ο καθένας ας τα ζυγίσει και ας κάνει ότι θέλει (κάτοχος 13pro max)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 06/08/2023 - 17:33


#202   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/08/2023 - 21:03

Απαλλαγή ΦΠΑ έχω αλλά δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε τη διάθεση να δίνω κάθε χρόνο λεφτά για κινητο.. Γιατί τζαμπα δεν παίρνεις τίποτα. Οι εποχές άλλαξαν όπως και οι συνήθειες του καθενός φαντάζομαι. Πάντα το νεότερο μοντέλο θα είναι ένα κλικ καλύτερο από το απερχόμενο αλλά πραγματικά ποσο να αξίζει παραπάνω; Ο καθένας ας τα ζυγίσει και ας κάνει ότι θέλει (κάτοχος 13pro max)
Sent from my iPhone using Tapatalk

θα σου πω από προσωπική εμπειρία το κόστος για κάθε χρόνο είναι 150 ε περίπου αν το μεταχειρισμένο σου είναι σε άριστη κατάσταση όπως ήταν πάντα τα δικά μου ,σε περίπτωση που έχουμε αύξηση στα κινητά όπως περςι αυτό το κόστος δεν παει στο έξοδο απλά θα το πάρεις του χρόνο που θα το πουλήσεις .στην περίπτωση σου το 13αρι έπεσε τώρα (βασικά όταν βγει το καινούργιο ) +300 ε από το αν το πουλούσες πέρσι άρα χονδρικά αν υποθετικά πάρεις το 15αρι θα πληρώσεις τα 150+300 άρα στα 2 χρόνια 225ε κόστος κινητού ανα έτος και εισαι με παλιά συσκευή .Επειδή θα ακουστούν πιθανόν πολλά και δεν έχω το χρόνο να απαντάω θα σας συμβούλευα να κάνετε ένα exel και θα το δείτε ξεκάθαρα ,εγώ έχω ένα αρχείο 5 ετών και αυτά είναι τα νούμερα που φαίνονται .Όσο πιο παλιό το κινητό τόσο περισσότερο εξαϋλώνεται η αξία του κινητού ,ενδεικτικά το 11αρι Πουλιέται τώρα κοντά στα 250-300 ε αν θεωρήσουμε ότι το 15αρι θα έχει την ίδια τιμή με πέρσι δηλαδή 1220 ε χωρίς ΦΠΑ για να πάρεις το καινούριο θέλεις 950-1000 ε ,δηλαδή στα 4 χρόνια 250 ε χασούρα και ήσουν και με παλιό κινητό και θα ζοριστείς να το πουλήσεις

#203   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/08/2023 - 10:23

Σύμφωνα με τον Gurman, πάμε για Event στις 12 ή 13 Σεπτέμβρη και κυκλοφορία των συσκευών στις 22 του ίδιου μήνα.

* Αντίστοιχα πέρυσι είχαμε Event στις 7/9 με τη διαθεσιμότητα των συσκευών στις 16 του μήνα.

 

m4rqFxV.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#204   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/08/2023 - 09:13

Η επιβεβαίωση του Action Button (που θα αντ/στήσει το Mute Switch) απο τις νέες θήκες των συσκευών.

 

gJKNStN.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#205   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/08/2023 - 16:07

Η επιβεβαίωση του Action Button (που θα αντ/στήσει το Mute Switch) απο τις νέες θήκες των συσκευών.

 

gJKNStN.jpg

Ξέχασες να παραθέσεις το WOW (+100e) χαχα 

 

Να πω την αληθεια μου το γουστάρω το mute switch , παντα μου άρεσε έναντι του αδροιδ που επρεπε να παιζει με το vol για να το βαλεις σε κανονικο / αθορυβο / δονηση.

 

Κάθε τι καινούργιο ειναι καλο δεχούμενο , αλλα δεν ειναι το next big think , ουτε το type c. (Προσωπικη μου αποψη παντα)



#206   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/08/2023 - 17:27

Δηλαδή, τη θα κάνει αυτό το «κουμπί δράσης» ρε παιδιά, δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς θα λειτουργεί;

#207   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 08/08/2023 - 18:29

Δηλαδή, τη θα κάνει αυτό το «κουμπί δράσης» ρε παιδιά, δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς θα λειτουργεί;

Ινοβέισιον που λέν κ στο χωριό.

Πως αλλιώς θα φτάσει η τιμή του τηλ τα δυο χιλιάρικα;


Τελευταία επεξεργασία από: sellia, 08/08/2023 - 18:29


#208   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/08/2023 - 08:20

Ξέχασες να παραθέσεις το WOW (+100e) χαχα 

 

Να πω την αληθεια μου το γουστάρω το mute switch , παντα μου άρεσε έναντι του αδροιδ που επρεπε να παιζει με το vol για να το βαλεις σε κανονικο / αθορυβο / δονηση.

 

Κάθε τι καινούργιο ειναι καλο δεχούμενο , αλλα δεν ειναι το next big think , ουτε το type c. (Προσωπικη μου αποψη παντα)

Υπομονή. Σε κανά μήνα θα είναι το νέο "αυτό που πραγματικά έλειπε".

 

Δηλαδή, τη θα κάνει αυτό το «κουμπί δράσης» ρε παιδιά, δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς θα λειτουργεί;

Η 4η Beta του iOS 17 αποκαλύπτει μέσα απο τον κώδικα, τις χρήσεις του Action Button για τα iPh 15 Pro/Max.

 

* Render απο τον @Hanstsaiz

 

wH8uM3J.jpg

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#209   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/08/2023 - 16:36

Ααα, ωραία αλλαγή, αν και μας είχε βολέψει τόσα χρόνια η συγκεκριμένη χρήση του διακόπτη αυτού! Επίσης, να ρωτήσω και κάτι άλλο, στα χρώματα έχουνε καταλήξει ή ακομα είμαστε σε εικασίες; Και δεν κάνω λόγω για τα γνωστά, σταθερά χρώματα αλλά για το ξεχωριστό χρώμα που βγαίνει κάθε χρόνο!

#210   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/08/2023 - 18:18

Max tech λεει με βαση ενα leaker οτι φετος δεν παμε για stacked batteries, αναμενουμε τι θα κανουν



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες