Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPhone 15: News & Rumors | "Hello USB-C"


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/03/2023 - 11:16

Το είχα στα Samsung τα προηγούμενα χρόνια. Δεν μου έχει λείψει καθόλου.

Νομίζω ότι δίνουμε (όλοι μας) μεγαλύτερη σημασία σε ανούσια πράγματα μέχρι να τα δοκιμάσουμε.

 

PS. 2η συσκευή iOS (14 PM μετά από το 12 PM) και δεν έχω μετανοιώσει ούτε λεπτό για την μετάβαση.

Καλά κάνετε και γκρινιάζετε για τα κακώς κείμενα, που να δείτε τα δίπλα όμως. Για λίγο κοίταξα το S23U.

My 2 cents χωρίς διάθεση διαξιφισμού.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2023 - 14:11

Το είχα στα Samsung τα προηγούμενα χρόνια. Δεν μου έχει λείψει καθόλου.

Νομίζω ότι δίνουμε (όλοι μας) μεγαλύτερη σημασία σε ανούσια πράγματα μέχρι να τα δοκιμάσουμε.

 

PS. 2η συσκευή iOS (14 PM μετά από το 12 PM) και δεν έχω μετανοιώσει ούτε λεπτό για την μετάβαση.

Καλά κάνετε και γκρινιάζετε για τα κακώς κείμενα, που να δείτε τα δίπλα όμως. Για λίγο κοίταξα το S23U.

My 2 cents χωρίς διάθεση διαξιφισμού.

Πες τα ρε φίλε..



#108   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1900 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2023 - 18:08

12daa689c6ea50e2492f6bd568d007cf.jpg
2223dd19cbbd181f8874a3fbc4bf09a1.jpg

[emoji56]


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

#109   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2023 - 09:52

Τα νέα iPh 15 Pro/Max μέσα απο το 9to5Mac, με τις αλλαγές να επικεντρώνονται στα λεπτότερα Bezels αλλά και το ανανεωμένο Mute Button.

 

Front-Comparison.jpg?resize=1536,864

 

Pro-and-Max-Comparison-1.jpg?resize=1536


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#110   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2023 - 12:17

iPhone 15 Pro Rumored to See Huge Price Hike

 

kontizas-greek.gif


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#111   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/05/2023 - 14:51

Σάπιο θα είναι το iPhone 15 pro τόσο σε κανονική όσο και σε max έκδοση! Το καλό το iPhone, θα είναι το iPhone 16 pro! Να δεις που το 256 pro max θα φτάσει τα 1900€. Και μη μου πει κάποιος ότι όταν έχεις να δώσει 1700€ για το 14, θα έχει να δώσει και 1900€ για το 15άρι. Το θέμα είναι ότι κάποιοι τα αλλάζουμε κάθε χρόνο, οπότε αυτό το θέμα μας απασχολεί κάθε χρόνο. Ε τραβά, τράβα ξεχείλωσε η οποία λογική προσαρμογής.

#112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2023 - 21:54

Αυτό που πλέον δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ λόγο ύπαρξης είναι οι "απλές" εκδόσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#113   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/05/2023 - 23:47

Σωστός! Και να ήταν και λίγο φτηνές για να γίνονται πιο προσιτές από περισσότερους, πάει και έρχεται. Με ένα SE θα μπορούσε να αρκεστεί για την midrange κατηγορία. Έχει επηρεαστεί από συρμό σε ένα βαθμό! Πάντως πιστεύω ότι σε μικρό βάθος χρόνου, θα το επαναξιολογήσει το θέμα των πολλών εκδόσεων. Γενικά, οι premium μάρκες θα γίνουν πιο ακριβές, θα καταργήσουν πιο φθηνές εκδόσεις τους και θα αποστασιοποιηθούν από το ευρύ κοινό ως προϊόν κτήσης. Εδώ, ολόκληρη Merc ανακοίνωσε ότι θα καταργήσει τις σειρές Α, Β, σε πρώτη φάση άμεσα! Και μετά ακολουθούν και αλλά πιο «φθηνά» μοντέλα. Είναι γενική τάση πλέον στις premium μάρκες με τις όποιες προσαρμογές ανάλογα τον προϊόν. Για μηχανικά ρολόγια Ελβετικής ωρολογοποιίας, ας μην το συζητήσουμε το θέμα, οι τιμές έχουν ξεφύγει προ πολλού όπως και η διαθεσιμότητα.


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 15/05/2023 - 23:48


#114   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/05/2023 - 09:22

Συμφωνώ σε όλα, αλλά επειδή μιλάμε για Apple και διαφορετική κατηγορία προιόντων, δε το βλέπω να αλλάζει σύντομα το όλο σκηνικό.

 

Μάμησαν το Lineup των iPad, θα μαμήσουν και το Lineup των iPhs. Μόνο με το Mini έκαναν πίσω.

 

Ήθελαν και θέλουν να ξεχωρίσουν τις Pro εκδόσεις σε σχέση με τα υπόλοιπα. Και ετοιμάζονται και για Ultra έκδοση του χρόνου..

 

Που 'ναι οι -ωραίες- εποχές που το μόνο που σε απασχολούσε ήταν το χρώμα και η χωρητικότητα ε?


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/05/2023 - 09:23

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#115   Grisos

Grisos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 16/05/2023 - 11:49

Σάπιο θα είναι το iPhone 15 pro τόσο σε κανονική όσο και σε max έκδοση! Το καλό το iPhone, θα είναι το iPhone 16 pro! Να δεις που το 256 pro max θα φτάσει τα 1900€. Και μη μου πει κάποιος ότι όταν έχεις να δώσει 1700€ για το 14, θα έχει να δώσει και 1900€ για το 15άρι. Το θέμα είναι ότι κάποιοι τα αλλάζουμε κάθε χρόνο, οπότε αυτό το θέμα μας απασχολεί κάθε χρόνο. Ε τραβά, τράβα ξεχείλωσε η οποία λογική προσαρμογής.

Για καποιον που εχει το 14 pro μπορεί αλλα για κάποιον που εχει 13 και πίσω δεν βλέπω πως θα είναι σάπιο πριν καν ανακοινωθεί. Σίγουρα θα είναι καλύτερο απο το 14 pro, άλλο για το αν θα αξιζει την μετάβαση. Πολύ πιθανό να αξίζει λιγότερο σε σχέσεη με το 13 pro -> 14 pro και σε υψηλότερη τιμή. 



#116   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2023 - 13:18

Αυτό που πλέον δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ λόγο ύπαρξης είναι οι "απλές" εκδόσεις.


Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω… είμαι φανατικός εδώ και χρόνια με τα προϊόντα της Apple αλλά λόγω υποχρεώσεων, πλέον δεν μπορώ να ακολουθήσω την τιμολογιακή της πολιτική, ώστε να έχω ένα σχετικά πρόσφατο Pro μοντέλο. Αν δεν υπήρχαν και οι απλές εκδόσεις (που για εμένα είναι σούπερ ικανοποιητικές για έναν μέσο χρήστη) δεν θα μπορούσε πολύς κόσμος να «πλησιάσει» τα iPhones!

Πάντως, όντως αναπολώ τις εποχές που διαλέγαμε μόνο μεταξύ 2 (μόνο) χρωμάτων![emoji23]

#117   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/05/2023 - 14:33

Δεκτό. Συνολικά όμως αν το δείς, έχουν (πλέον) λόγω ύπαρξης?

 

Και απαντώ στον εαυτό μου. ΝΑΙ, για να σε στείλουν στη Pro σειρά.

 

Η ίδια η Apple τα έχει "σκοτώσει" τα τελευταία χρόνια ακριβώς για το παραπάνω. Τους ενδιαφέρουν μόνο τα Pro/Max και σύντομα το Ultra.

 

Έχουν καθαρά υποστηρικτικό χαρακτήρα. Στα μάτια μου πλέον είναι φιλική συμμετοχή, να γεμίζουν χώρο και χρόνο στο Event του Σεπτέμβρη.

 

Αναγκαστικές αλλαγές/προσθήκες απο παλαιότερα (ακόμα και Pro μοντέλα) για να δικαιολογηθεί η όποια ύπαρξη τους.

 

Για 'μενα, χίλιες φορές να επιλέξει κάποιος τα Pro/Max. Δε χρειάζεται να είναι το τελευταίο μοντέλο βέβαια. Οι συσκευές στέκονται εύκολα για κάποια χρόνια.

 

Και σε αυτό δεν υπάρχει καλύτερο παράδειγμα απο τα 13 Pro/Max. Η πιο VFM επιλογή ειδικά σε σχέση με τα αντίστοιχα 14άρια και την αύξηση τιμής.

 

Απο τη στιγμή που σου πασάρουν το προηγούμενο Pro/Max, τυλιγμένο σε "καινούριο" και "απλό" iPh, παρ'το σωστά όπως πρέπει :)


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/05/2023 - 21:32

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#118   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2023 - 21:25

υπάρχει κόσμος που θέλει κάτι πιο απλό πάντα και αξιοπιστία apple . εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός και το βαλάντιο και εγώ pro παίρνω αλλά με το σκεπτικό ότι θα το κρατήσω χρόνια πλέον δεν αλλάζω κάθε χρόνο, αλλά δεν θα δώσω και 2500 για κινητό.

#119   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1693 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/05/2023 - 19:33

https://www.macrumor...sign-periscope/


Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk Pro

#120   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/05/2023 - 23:29

Αν η αναβαθμιση αφορα κυριως περισκοπια και υποβρυχια θα το αφησω να προσπερασει αν και καθε 2 χρονια αλλαζω συσκευη.Μακαρι να δουμε κατι σημαντικα καλυτερο στο θεμα καμερα γιατι μονο ετσι θα δικαιολογηθει καπως η τρελλη τιμη



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες