Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Mac mini Μ2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
361 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   sbassios

sbassios

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/05/2024 - 09:34

Δοκιμασες αλλο HDMI?

 

Ειχα κι εγω θεμα με γραμμες σε mac mini, ηταν απο το καλωδιο, 

δοκιμασε ενα HDMI καλυτερης ποιοτητας. 

Σε εμενα ετσι εφτιαξε. 

στην οθόνη του γραφείου με το ιδιο hdmi μια χαρα δουλευε... στην καινούρια οθόνη στο σπίτι μου το κάνει αυτό.. και οι 2 οθόνες dell



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2024 - 11:49

Παρ' ολα αυτα μια δοκιμη θα σε πεισει οτι φταιει η δεν φταιει το καλωδιο.Αν οντως δεν φταιει ισως να ετρεχες ενα διαγνωστικο που εχουν τα μονιτορ της DELL ενσωματωμενο? Η ειχαν και τωρα δεν εχουν? Μπες στο Manual και τσεκαρε στο Troubleshooting να δεις αν υπαρχει κατι τετοιο



#348   sbassios

sbassios

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/05/2024 - 13:50

Πρεπει να υπαρχει καποιο app που το κανει αυτο αλλα δεν θυμαμαι ονομα.Tο βρηκα

Ισως υπαρχει και αλλη εφαρμογη η και τροπος μεσα απο τις ρυθμισεις του λειτουργικου αλλα δεν το εχω ψαξει.

εξαιρετικο και πολυ βοηθητικο αυτο το προγραμμα..το μονο μου προβλημα ειναι οτι για καποιο λογο δεν ανοιγει μαζι με τον υπολογιστη...το τσεκαρω μεσα στο προγραμμα και μολις παω επομενο tab  παλι φευγει το τικ...προσπαθησα μεσα απο τις ρυθμισεις και παλι δεν ανοιγει...καποια αλλη ιδεα πως γινεται να ανοιγει με τον υπολογιστη;;



#349   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2024 - 23:47

εξαιρετικο και πολυ βοηθητικο αυτο το προγραμμα..το μονο μου προβλημα ειναι οτι για καποιο λογο δεν ανοιγει μαζι με τον υπολογιστη...το τσεκαρω μεσα στο προγραμμα και μολις παω επομενο tab  παλι φευγει το τικ...προσπαθησα μεσα απο τις ρυθμισεις και παλι δεν ανοιγει...καποια αλλη ιδεα πως γινεται να ανοιγει με τον υπολογιστη;;

Ισως να εστελνες ενα μειλ σε αυτους που το βγαζουν και να τους ρωτησεις? Μηπως ειναι καποιο bug?



#350   sbassios

sbassios

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/05/2024 - 00:06

Ισως να εστελνες ενα μειλ σε αυτους που το βγαζουν και να τους ρωτησεις? Μηπως ειναι καποιο bug?

To email τους έχει πρόβλημα και νου γυρνάει πίσω

#351   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2024 - 00:35

Περιεργο. Χειροκινητα μπορεις να το κανεις?



#352   sbassios

sbassios

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/05/2024 - 09:54

Περιεργο. Χειροκινητα μπορεις να το κανεις?

Το εχω βαλει και πάλι δεν το κάνει...δεν ξέρω μηοως εκανα κάτι λάθος στην εγκατάσταση

#353   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2024 - 11:45

Το εχω βαλει και πάλι δεν το κάνει...δεν ξέρω μηοως εκανα κάτι λάθος στην εγκατάσταση

Δεν νομιζω αλλα βγαλτο και βαλτο παλι



#354   sbassios

sbassios

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2024 - 09:38

προσπαθω να χρησιμοποιησω το anydesk για απομακρυσμενη προβολη του mac mini αλλα πολλές φορές δεν με αφήνει να κάνω τίποτα...το χρησιμοποιω σε πολλούς υπολογιστές windows και δεν εχω ξανα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα...έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο που να ειναι περισσότετο συμβατό με mac και να μπορώ να μπαίνω απο windows;



#355   schatz

schatz

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/06/2024 - 10:04

προσπαθω να χρησιμοποιησω το anydesk για απομακρυσμενη προβολη του mac mini αλλα πολλές φορές δεν με αφήνει να κάνω τίποτα...το χρησιμοποιω σε πολλούς υπολογιστές windows και δεν εχω ξανα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα...έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο που να ειναι περισσότετο συμβατό με mac και να μπορώ να μπαίνω απο windows;

Το anydesk παίζει, πρέπει να δώσεις τα κατάλληλα δικαιώματα, και στο mac που θα συνδεθείς πρέπει να ρυθμίσεις σαν default profile του anydesk το unattended access, ή ενεργοποίησε το unattended access στο default profile.



#356   sbassios

sbassios

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2024 - 10:56

Το anydesk παίζει, πρέπει να δώσεις τα κατάλληλα δικαιώματα, και στο mac που θα συνδεθείς πρέπει να ρυθμίσεις σαν default profile του anydesk το unattended access, ή ενεργοποίησε το unattended access στο default profile.

το εχω κανει αλλα και παλι μου κανει κολπα..ας πουμε συνδεομαι και μου βγαζει τν κερσορα μαζι με ενα Χ και δεν μ αφηνει να πατησω τιποτα



#357   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1590 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/06/2024 - 22:35

Τι δωρεάν λύσεις έχουμε για να τρέξουμε exe ή windows? Σα να θυμαμαι ότι κάποιο πρόγραμμα είχε δώσει δωρεάν ή είναι ιδέα μου;

#358   DrBendova

DrBendova

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/06/2024 - 22:44

Τι δωρεάν λύσεις έχουμε για να τρέξουμε exe ή windows? Σα να θυμαμαι ότι κάποιο πρόγραμμα είχε δώσει δωρεάν ή είναι ιδέα μου;

Δοκίμασε το Whisky
https://github.com/Whisky-App/Whisky



#359   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1590 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/06/2024 - 09:23

Ok σε ευχαριστώ. Το δοκίμασα, καταλαβαίνω τη λογική του, αλλά δε μου δουλεύει το προγραμματάκι που ήθελα να τρέξω. Μπορεί να φταίει και αυτό (δεν είναι κανένα μεγάλο πρόγραμμα)



#360   DrBendova

DrBendova

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/06/2024 - 18:00

Δοκίμασε το trial του Crossover και αν δουλεύει στείλε μου ένα pm
https://www.codeweavers.com/crossover



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες