Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/10/2023 - 22:49

Άρα εδώ δουλεύουν τον κόσμο;
78447c1baec1ee20ad66c0be6cb0497b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 05/10/2023 - 06:36

Πιθανόν να το άλλαξαν μετά από τόσο κράξιμο. Αυτό είναι θετικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#498   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2023 - 07:23

Μια χαρα τα λεει.
Καμμια βονταφον και κοσμοτε κτλ κτλ ΔΕΝ ειναι πανω απο τον νομο.
Ο συνηγορος καταναλωτη εχει πολλες φορες επεμβει σε κατι τετοιες περιπτωσεις

Δεν τα λεει τυχαια και εχουμε πολλοι παραδειγματα για 2ετιες

Πάντως η Cosmote έδωσε τρία χρόνια εγγύηση για αυτούς που έκαναν προπαραγγελία για μία εβδομάδα.



#499   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/10/2023 - 08:50

Πάντως η Cosmote έδωσε τρία χρόνια εγγύηση για αυτούς που έκαναν προπαραγγελία για μία εβδομάδα.

ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΚΟΣΜΟ

:rolleyes:



#500   georgezerv

georgezerv

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2023 - 17:26

Καλησπερα!

Ιδιο προβλημα κι εδω… Παραγγελια 15/9 στον Κωτσοβολο Pro max 256 nat ti με πλανο δοσεων κι απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση… Δεν μπορω να τους πιασω στο τηλ. Μια φορα τα καταφερα και μου ειπαν οτι …δε ξερουν τιποτα και στο σαιτ στη κατασταση παραγγελιας εδω και 2 μερες κανει μονο του συνεχομενα auto-refresh οποτε δε φαινεται τιποτα!

Εκτος αυτου απο αυτο το μηνα πρεπει να αρχισω να τους πληρωνω και τις δοσεις! Για ενα κινητο που μπορει να παραλαβω το… Φλεβαρη η και ποτε!

Τι να κανω; Εχω απογοητευτει… Περσι ειχα κανει ξανα παραγγελια για το 14 pro max και μετα δυο μηνες αναμονης το ακυρωσα! Εχω ξεμεινει με το Xs max και δε βλεπω φως… 

#501   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:04

Ο συνήγορος του καταναλωτή δεν επιβάλει νόμους - πρόστιμα ή δεν ξέρω και εγώ τι, αλλά πολύ απλά συμβουλεύει και παροτρύνει τις εταιρίες για συμμόρφωση. Αν η αλλη εταιρία δε θέλει να συμμορφωθεί, δε θα το κάνει και όπως λέει και ο Aria θα πρέπει να τους τρέξεις στα δικαστήρια. Υπήρξαν περιπτώσεις μέσα στο φόρουμ που τους αρνιόταν η Vodafone την οποιαδήποτε αποζημίωση ή εφαρμογή του νόμου. Τώρα αν κάποιος έχει κέφια, διάθεση και χρήμα σε περίπτωση που γίνει στραβή, θα χαρώ πολύ να μαθαίνω εξελίξεις γιατί ψοφάω για κάτι τέτοια.



Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο . Ίσως να έπεσες σε άτομο που δεν γνώριζε .Κανένας δεν είναι πάνω από τον νόμο.

#502   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:07

Ποιο δεν ισχύει;

#503   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:10

Ποιο δεν ισχύει;


Ότι κάποιοι μπορουν να σου αρνηθούν το 2ο χρόνο . Πλέον παίζει πολύ πίεση από ΙΝΚΑ . Και όλοι το τηρούν κατά γράμμα τα πρόστιμα δεν είναι αστεία . Αν κανείς καταγγελία εσυ πέρα από την τακτοποίηση του θέματος το πρόστιμο πέφτει ανεξάρτητα .

Τελευταία επεξεργασία από: Giorgio2112, 05/10/2023 - 18:11


#504   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 210 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:13

Ιδιο προβλημα κι εδω… Παραγγελια 15/9 στον Κωτσοβολο Pro max 256 nat ti με πλανο δοσεων κι απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση… Δεν μπορω να τους πιασω στο τηλ. Μια φορα τα καταφερα και μου ειπαν οτι …δε ξερουν τιποτα και στο σαιτ στη κατασταση παραγγελιας εδω και 2 μερες κανει μονο του συνεχομενα auto-refresh οποτε δε φαινεται τιποτα!

Εκτος αυτου απο αυτο το μηνα πρεπει να αρχισω να τους πληρωνω και τις δοσεις! Για ενα κινητο που μπορει να παραλαβω το… Φλεβαρη η και ποτε!

Τι να κανω; Εχω απογοητευτει… Περσι ειχα κανει ξανα παραγγελια για το 14 pro max και μετα δυο μηνες αναμονης το ακυρωσα! Εχω ξεμεινει με το Xs max και δε βλεπω φως… 

Εκανες ακριβως ότι είχε γραφτει εδώ να μην κάνεις (πηρες απο Κωτσοβολο, και ξεκινησες και πλανο δοσεων).

Οπότε "τι να κάνεις";


Τελευταία επεξεργασία από: ariadgr, 05/10/2023 - 18:21


#505   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:18

Ότι κάποιοι μπορουν να σου αρνηθούν το 2ο χρόνο . Πλέον παίζει πολύ πίεση από ΙΝΚΑ . Και όλοι το τηρούν κατά γράμμα τα πρόστιμα δεν είναι αστεία . Αν κανείς καταγγελία εσυ πέρα από την τακτοποίηση του θέματος το πρόστιμο πέφτει ανεξάρτητα .


Τι να σου πω ρε Τζόρτζιο.. εδώ μέσα στο φόρουμ υπήρχαν άτομα που είχαν θέμα με τη Voda. Το τι έγινε τελικά δεν το γνωρίζω.. Μπορεί και να άλλαξε τροπάριο.
Γεγονός είναι ότι κάποτε το έκανε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#506   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:25

Καλησπερα!
Ιδιο προβλημα κι εδω… Παραγγελια 15/9 στον Κωτσοβολο Pro max 256 nat ti με πλανο δοσεων κι απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση… Δεν μπορω να τους πιασω στο τηλ. Μια φορα τα καταφερα και μου ειπαν οτι …δε ξερουν τιποτα και στο σαιτ στη κατασταση παραγγελιας εδω και 2 μερες κανει μονο του συνεχομενα auto-refresh οποτε δε φαινεται τιποτα!
Εκτος αυτου απο αυτο το μηνα πρεπει να αρχισω να τους πληρωνω και τις δοσεις! Για ενα κινητο που μπορει να παραλαβω το… Φλεβαρη η και ποτε!
Τι να κανω; Εχω απογοητευτει… Περσι ειχα κανει ξανα παραγγελια για το 14 pro max και μετα δυο μηνες αναμονης το ακυρωσα! Εχω ξεμεινει με το Xs max και δε βλεπω φως…

Μα είμαστε κακοί εμείς εδώ που τα λέμε κάθε χρόνο για το Κώτσο..

Καλή δύναμη.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#507   georgezerv

georgezerv

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:28

Μα είμαστε κακοί εμείς εδώ που τα λέμε κάθε χρόνο για το Κώτσο..
Καλή δύναμη.



Να σαι καλα! Ελπιζω μεχρι… Φλεβαρη να χω παραλαβει!

#508   georgezerv

georgezerv

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:29

Εκανες ακριβως ότι είχε γραφτει εδώ να μην κάνεις (πηρες απο Κωτσοβολο, και ξεκινησες και πλανο δοσεων).
Οπότε "τι να κάνεις";


Τι να κανω ρε παιδια δε τα χω τα 1500 διαθεσιμα… αν τα ειχα δε θα εμπλεκα με ελληνικα μαγαζια!

#509   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:36

Τι να κανω ρε παιδια δε τα χω τα 1500 διαθεσιμα… αν τα ειχα δε θα εμπλεκα με ελληνικα μαγαζια!

Κανεις παραγγελία από κατάστημα που δέχεται πληρωμή στο κατάστημα.Δηλαδη iStorm ή public.Οταν σε ειδοποιήσουν να πας να παραλάβεις πληρώνεις εκεί στο ταμείο με την πιστωτική σου.
Αυτά για την επόμενη αγορά φίλε μου.Και καλή υπομονή !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#510   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/10/2023 - 18:58

Τι να κανω ρε παιδια δε τα χω τα 1500 διαθεσιμα… αν τα ειχα δε θα εμπλεκα με ελληνικα μαγαζια!


Μια χαρά είναι τα ελληνικά μαγαζιά. Αλλά τα σοβαρά ελληνικά μαγαζιά. Ας μην τα τσουβαλιάζουμε όλα επειδή εμείς δυστυχώς την «πατήσαμε» από τους γνωστούς αγνώστους.
Εγώ από Πλαίσιο και istorm απόλυτα ικανοποιημένος χρόνια τώρα.(Εκτός από πέρυσι που έφεραν το κινητό Ιανουάριο κι απλά ακύρωσα και δεν παρέλαβα)
Καλό κουράγιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)