Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1418 μηνύματα

Δημοσίευση 05/10/2023 - 19:00

O φίλος προφανώς αναφέρεται στο πλάνο δόσεων που κάνει ο κότσο.. Δεν ξέρω αν ισχύει σε αλλά μαγαζιά η αν θέλουν ντούκου όλο το ποσο. Αυτό για κάποιους δύσκολο.
Παλαιότερα που το είχα ψάξει μόνο ο κότσο έκανε δόσεις και έτσι πήρα το xs max κάποτε..
Το 13pm το πήρα πάλι από κότσο ντούκου όμως


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/10/2023 - 19:28

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι πολλά μαγαζιά πλέον κάνουν πλάνα δόσεων. Επίσης αν κατάλαβα καλά το ίδιο ακριβώς επαθε και πέρυσι με το ίδιο μαγαζί και το έκανε ξανά και φέτος… 🤷🏼‍♂️
Όπως και να ´χει μακάρι να παραλάβει σύντομα.

#513   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2023 - 19:39

Τι να σου πω ρε Τζόρτζιο.. εδώ μέσα στο φόρουμ υπήρχαν άτομα που είχαν θέμα με τη Voda. Το τι έγινε τελικά δεν το γνωρίζω.. Μπορεί και να άλλαξε τροπάριο.
Γεγονός είναι ότι κάποτε το έκανε.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Έτσι ήξερα και εγώ και για αυτό ΠΑΝΤΑ έπαιρνα απο I storm επειδή έδινε πρώτο 2 χρόνια εγγύηση και το είχα γράψει και παλιότερα εδώ μέσα , το έκαναν παρα πολλοί αυτό αλλά πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα προς όφελος του καταναλωτή.

#514   georgezerv

georgezerv

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2023 - 19:52

Ευχαριστω παιδια… μακαρι να παραλαβω πριν τις… Αποκριες!

Δυστυχως εχω καταργησει τις πιστωτικες και εχω μονο χρεωστικες γιαυτο μονοδρομος ηταν ο κωτσο για δοσεις και μαλιστα εντοκες αρα πολυ παραπανω απο τη τιμη!

Δε ξερω αν αλλο μαγαζι κανει δοσεις χωρις πιστωτικη… 1500 ντουκου δεν εχω να δωσω δυστυχως…

Το θεμα ειναι οτι 15/10 πρεπει να πληρωσω τη πρωτη δοση για ενα κινητο που μπορει να ερθει και… Φλεβαρη στα χερια μου!

Ειμαι πολυ απογοητευμενος :(

#515   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/10/2023 - 19:55

Έτσι ήξερα και εγώ και για αυτό ΠΑΝΤΑ έπαιρνα απο I storm επειδή έδινε πρώτο 2 χρόνια εγγύηση και το είχα γράψει και παλιότερα εδώ μέσα , το έκαναν παρα πολλοί αυτό αλλά πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα προς όφελος του καταναλωτή.


Καταρχάς πρέπει να χωρίσουμε τα περιστατικά σε 2 περιόδους.
Την πρώτη περίοδο τα ελληνικά καταστήματα «έδιναν» 1 χρόνο εγγύηση επειδή αυτή ήταν η εγγύηση της κατασκευάστριας εταιρίας. Οι αγώνες που έκαναν κάποια παιδιά εδώ μέσα με την καταγραφή των νόμων παραθέτοντας τους ήταν αξιοθαύμαστη. Πάνω σε αυτούς τους νόμους, ελληνικούς και ευρωπαικούς, απαιτήσαμε την 2ετη εγγύηση.
Η δεύτερη περίοδος ήταν όταν ο νομοθέτης άλλαξε την διατύπωση και πιάστηκαν τα καταστήματα πάνω στο ότι καταναλωτής είναι μόνο αυτός που κόβει απόδειξη και όχι τιμολόγιο (ή όπως αλλιώς το έγραψε, δεν το θυμάμαι 100%). Αυτό είναι πλέον το πρόβλημα μας διότι παρανόμως κατ’εμέ μεταφράζουν το νόμο όπως τους βολεύει.

Τώρα, το ότι έχουμε δίκαιο έχουμε. Το ότι όμως το να έχω πρόβλημα με το κινητό μου, να πρέπει να αποδείξω τα αυτονόητα και να μένω χωρίς συσκευή για μήνες μέχρι να κάνουμε είτε καταγγελίες, είτε να αποδεχθούν τα καταστήματα τις υποχρεώσεις που έχουν προσωπικά με έχουν κάνει επιλεκτικό στις αλυσίδες που θα διαλέξω.
Για μένα, θέλεις τιμολόγιο; Μόνο Amazon. Μετά για απόδειξη υπάρχουν παρά πολλές αλυσίδες αλλά και πάλι την εξυπηρέτηση και την αμεσότητα του Amazon δεν την ξεπερνάει κανείς στην Ελλάδα.

#516   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2023 - 21:29

Έτσι ήξερα και εγώ και για αυτό ΠΑΝΤΑ έπαιρνα απο I storm επειδή έδινε πρώτο 2 χρόνια εγγύηση και το είχα γράψει και παλιότερα εδώ μέσα , το έκαναν παρα πολλοί αυτό αλλά πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα προς όφελος του καταναλωτή.

Η iStorm (όπως και αρκετοί άλλοι) ξεκίνησαν να διαφημίζουν πριν κανα δυό χρόνια τα αυτονόητα (παρουσιάζοντας τα κιόλας για δικές τους ιδέες!) για να μαζέψουν πελάτες με άγνοια και για να χτυπήσουν το "κακό" Skroutz.

Μέχρι τότε δηλώναν άγνοια και αυτοί με το περίφημο "η εγγύηση της απλ είναι ένας χρόνος".

Όλα αυτά όταν εδώ μέσα πόσα χρόνια τώρα φωνάζαμε και μιλάγαμε για 2ετία της εγγύησης, όπου και μας διάβαζαν σαν εξωγήινοι όλοι.

Όλα κερδήθηκαν (όσα κερδήθηκαν τέλοσπάντων), με πίεση και τρέξιμο για νόμους που υπάρχουν 10ετίες.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 05/10/2023 - 21:37

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#517   NASA

NASA

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2023 - 22:32

Ευχαριστω παιδια… μακαρι να παραλαβω πριν τις… Αποκριες!
Δυστυχως εχω καταργησει τις πιστωτικες και εχω μονο χρεωστικες γιαυτο μονοδρομος ηταν ο κωτσο για δοσεις και μαλιστα εντοκες αρα πολυ παραπανω απο τη τιμη!
Δε ξερω αν αλλο μαγαζι κανει δοσεις χωρις πιστωτικη… 1500 ντουκου δεν εχω να δωσω δυστυχως…
Το θεμα ειναι οτι 15/10 πρεπει να πληρωσω τη πρωτη δοση για ενα κινητο που μπορει να ερθει και… Φλεβαρη στα χερια μου!
Ειμαι πολυ απογοητευμενος :(

Αν έχεις βονταφον μπορείς να περάσεις την αξία του κινητού στους λογαριασμούς σου κάθε μήνα. Και φυσικά άτοκα.
Παλιά γινόταν και στον ΟΤΕ αλλά δεν ξέρω αν γίνεται και σήμερα.

#518   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2023 - 22:59

Αν έχεις βονταφον μπορείς να περάσεις την αξία του κινητού στους λογαριασμούς σου κάθε μήνα. Και φυσικά άτοκα.
Παλιά γινόταν και στον ΟΤΕ αλλά δεν ξέρω αν γίνεται και σήμερα.

μεχρι καποιο ποσο εχω την εντυπωση, οχι ολο.



#519   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 05/10/2023 - 23:18



μεχρι καποιο ποσο εχω την εντυπωση, οχι ολο.

Πάει όντως μέχρι ένα ποσό... σε μένα έλεγε ότι είναι μέχρι 800€ αλλά από αριστερά στο drop down έχει 4 ισόποσες δόσεις για όλο το ποσό...

MEPBM7D_t.PNG



#520   NASA

NASA

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2023 - 23:33

Δίνει επιλογές ανάλογα τον πελάτη.
Πάντως είναι αρκετά εξυπηρετικό.
Μακάρι να βολευτούν όσοι μπορούν.

#521   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2023 - 05:01

Η iStorm (όπως και αρκετοί άλλοι) ξεκίνησαν να διαφημίζουν πριν κανα δυό χρόνια τα αυτονόητα (παρουσιάζοντας τα κιόλας για δικές τους ιδέες!) για να μαζέψουν πελάτες με άγνοια και για να χτυπήσουν το "κακό" Skroutz.

Μέχρι τότε δηλώναν άγνοια και αυτοί με το περίφημο "η εγγύηση της απλ είναι ένας χρόνος".

Όλα αυτά όταν εδώ μέσα πόσα χρόνια τώρα φωνάζαμε και μιλάγαμε για 2ετία της εγγύησης, όπου και μας διάβαζαν σαν εξωγήινοι όλοι.

Όλα κερδήθηκαν (όσα κερδήθηκαν τέλοσπάντων), με πίεση και τρέξιμο για νόμους που υπάρχουν 10ετίες.

.

Θυμάμαι την περίοδο που έκαναν τον κινέζο , έχω την εντύπωση ότι έλεγαν διετία πιο πριν στην istorm και ήταν ο λόγος που πήγαινα εκεί γιατί πραγματικά δεν έχω χρόνο να αναλώνομαι σε διαδικασίες θέλω κάτι άμεσα επίλυση καο ποσό μάλλον στον κινητό που το χρειάζομαι καθημερινά.

#522   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 06/10/2023 - 11:19

Δεν μπορούμε να παραλάβουμε τηλέφωνα και έχει γεμίσει το Facebook αγγελίες που τα πουλάνε . Τι γίνεται ?



#523   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/10/2023 - 11:38

Ο,τι γίνεται κάθε χρόνο με τους γνωστούς/αγνώστους?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#524   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2023 - 11:55

Υπάρχουν κάποιοι που πουλάνε 2000 το 256
Για πολλές κλοτσιές όμως παιδιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#525   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2023 - 13:02

Υπάρχουν κάποιοι που πουλάνε 2000 το 256
Για πολλές κλοτσιές όμως παιδιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχουν ξεκινήσει όμως και αγγελίες για PM , χωρίς να έχει ανοιχτεί, κάτω από την τιμή της λιανικής....
Σιγά σιγά θα ομαλοποιηθουν οι τιμές όπως κάθε χρόνο.

Το επόμενο διάστημα θα βρίσκεις όλο και περισσότερα να αγοράσεις κάτω από την λιανική τιμή και φυσικά πάνω από την τιμή τιμολογίου...


.
.

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 06/10/2023 - 13:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες